Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Znany zwodziciel Rick Warren zmienił imię na Muhammad Hussein Warren.

Się dzieje…

HusseinWaren

 

 

Z translatora:

Lake Forest, Kalifornia – W celu pobudzenia głębszej jedności między biblijnie niepiśmiennymi chrześcijanami i muzułmanami, a jednocześnie aby pomóc promować swoją nową książkę, Cel-Driven Meczet , Sedlo mega-Kościoła pastor i ikona Chrislamic Rick Warren, oficjalnie zmienił nazwisko na Muhammad Hussein Warren ,

„To nic wielkiego, naprawdę,” zauważył nowo ochrzczony Mahometa podczas entuzjastycznie przyjęty adres do islamskiego Society of North America. „Chodzi mi o to, co jest w nazwie? Rick, Muhammad … Allah, Jahwe … cokolwiek. To wszystko jest praktycznie takie samo na koniec dnia. ”

„Szczegół”.

„Co tak naprawdę się liczy, to pokój, miłość i jedność wokół Boga, bez względu na nazwę chcesz dać Mu:” Muhammad dodany jako szabla polerowania tłum wdzięcznych muzułmanów zebrało się, aby pomóc promować swoją nową książkę i misja wybuchły okrzyki i okrzyki „Allah Akbar ! ”

„”Nie możemy być niewolnikami starych, martwych tradycji i sztywnych, dogmatycznych poglądów na temat rzeczywistej imię Boga, natury Boga, czy słowo Boże”, ostrzegł Muhammad kilka minut później po erupcji „Śmierć Ameryce!” Przyśpiewki wreszcie ucichły nieco. „Musimy być bardziej otwarci i gościnni nawzajem w swoich pomysłów.”

źródło: http://theendtimes.news/2016/04/25/rick-warren-changes-name-to-muhammad-hussein-warren-assures-everyone-that-its-no-big-deal/

______

Dziekuję fabrosowi za link.

 

Pewne sprawy sa tutaj oczywiste jak chrislam, czyli połączenie Chrześcijaństwa z islamem. Ta konwersja jest nieuchronna w świecie zorganizowanej religii instytucjonalnej. Pragnę jednak zwrócić uwagę na ważną część wypowiedzi Warrena:

„Allah, Jahwe … cokolwiek. To wszystko jest praktycznie takie samo”

Od jakiegoś czasu coś mi każe zainteresować się imieniem Jahwe. Wg mojej pobieżnej oceny, aczkolwiek niepozbawionej argumentów imię Jahwe jest prawdopodobnie jednym z imion szatana.

2 tygodnie temu poprosiłem Martę, aby przetłumaczyła ważny tekst na ten temat, ale chyba nie ma czasu.

Tak czy owak niebawem opublikuje go.

 

 

Na temat zwodniczej działalności pastora Warena tutaj więcej:

 

http://zwiedzenie.blogspot.com/p/rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.html

 

Zaktualizowane: 20 maja 2016 - 08:48

35 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dawno, dawno temu… na zbawieniu.com pisał o tym HK. I myślę, że w tym temacie miał rację.

  1. tak, ale to jest temat znany w angielskim necie od dawna.

  2. Masz Madziu jakiś link do tego artykułu?Na telefonie ciężko cokolwiek znaleźć.
   Świadkowie jehowy szastają na lewo i prawo tym imieniem.Tak więc siłą rzeczy to nie jest chyba imię naszego Boga.
   Mnie osobiście odrzuca od tego imienia,ale to żaden argument.
   Wiem,że Jestem,który Jestem to jest imię Boga,bo tak powiedział do Mojżesza,aby powiedzieć Izraelitą od kogo przychodzi.
   A także Ja Jestem,kiedy to Pan Jezus mówił,kiedy przyszli go aresztować i wszyscy poupadali na ziemię kiedy to powiedział.

   1. Linki do tego tematu na zbawienie.com.
    Warto temat badać. Oto co kiedyś pisał HK:

    http://www.zbawienie.com/alleluja.htm

    http://www.zbawienie.com/amen-ra.htm

    http://www.zbawienie.com/amen-ra2.htm

    Czy tak jest nie wiem, ale wydaje mi się to prawdopodobne. Mnie osobiście (tak jak Ciebie Leno) odrzucało zarówno od imienia jak i słowa Amen, szczególnie, że bardzo lubią tych słów używać wszelkiej maści głosiciele i kaznodzieje,o których wiadomo, że stoją po drugiej stronie (tak jak Rick Warren).
    Niech nam wszystkim drogę wskazuje i prowadzi Duch Święty i pokazuje nam prawdę. 🙂
    Osobiście nie używam ani jednego, ani drugiego słowa.
    Ogólnie nie polecam strony HK, ale nadal można znaleźć tam wartościowe materiały. ( z wcześniejszego okresu)

    1. ja uważam ze z amen to zbieżność. W tym samym czasie co HKL wpadłem chyba na to ale po pol roku się wycofałem.
     Zwlaszcza jak jeden z blogerow pisal że w jez polskim wszedzie jest RA – egipski bog slonca:

     Radom, radosc, razem…

     popatrzmy na to trzezwo.

     1. Piotruś 🙂
      „amen” to może faktycznie znaczy „niech się stanie”. Ale „Amen” to już zupełnie inna sprawa (pisane z dużej litery to raczej imię).
      Osobiście używam tylko zwrotów i słów, co do których mam pewność ich znaczenia.

     2. Podobnie myślę,że z Amen to zbieżność.
      Zauważyliście w Objawieniu jak Pan Jezus nazywa siebie Amen,kiedy to mówi do kościoła chyba w Laodycei.
      Nie mogę wrzucić wersetów z Tel.
      ale wiecie o co mi chodzi.

     3. Też tak myślę.. Nie popadajmy w skrajności 🙂

    2. Dzięki Madziu ❤,mnie akurat DS nie kierował na strony HK.
     Bardziej standardowo,czułam presję,aby przeczytać całą Biblię.I tak czytałam całymi dniami biblię,i ciągle było mi mało.DS sprawiał,że łzy same płynęły.On przemienia nasze serca,potem nakierował mnie na DP więc zaoszczędził mi HK.

 2. Piotrze, ja bym bardzo chętnie to przetłumaczył, ale chwilowo jest z mojej strony cisza w temacie przekładu, bo poza poza netem z sieci komórkowej (drogim) nie mam dostępu i czekam na ekipę z serwisu. Chyba padła mi karta sieciowa. Wierzę, żeza chwilkę problem będzie za mną, więc zapodaj mi link na maila jak chcesz.

  A co do tematu – międzywyznaniowość na całego. Moim zdaniem czas pozostały do utworzenia przez papieża Franciszka Jednej Światowej Religii należy odmierzać nie w latach, a raczej w miesiącach.

  No i jeżeli takie ukłony przywódców religijnych w stronę szatańskiego islamu nie robią na kimś tkwiącym w kościele czy to katolickim, czy prawosławnym, czy wreszcie protestanckim wrażenia, to tym bardziej potwierdza to rychłe ukoronowanie starań ekumenicznych zwodzicieli w postaci powstania jednej wiary panteistycznej.

  1. Jacku 🙂
   „A co do tematu – międzywyznaniowość na całego. Moim zdaniem czas pozostały do utworzenia przez papieża Franciszka Jednej Światowej Religii należy odmierzać nie w latach, a raczej w miesiącach.”

   Też uważam, że to wszystko zmierza do finału. Może w trakcie trwania ŚD coś się wydarzy? To byłby dobry moment na ogłoszenie jednej religii, wszak fundamenty zostały już „wylane” – od JP II i Asyżu do Bergogio (który mówi jasno i bez owijania w bawełnę). Coś mi mówi, że będą „zamykać” temat.

   1. Sorry. Zjadłam parę liter… ale tak to jak pisze się w pospiechu. 🙂

       1. No w końcu… 😀 – chodziło mi o to, że w końcu bliżej 😀
        A swoją drogą to politycy mogliby przestać się kompromitować !

       2. W związku z jedną światową religią – wygląda na to, że wszyscy wrócą w ramiona Rzymu. Oto co mówi prof.Veith o adwentystach:
        https://www.youtube.com/watch?v=hHyq1yOFVn4

   2. Też mam wrażenie, że przyjazd biskupa Rzymu może być w chronologii czasów końca punktem krytycznym. Takie zgromadzenie aż się prosi o zamachowców i rozlew krwi. Jak pomyślimy o wszystkich ostatnich ukłonach Franka w stronę dżihadystów, to logicznym kolejnym krokiem byłby wyreżyserowany zamach i ogłoszenie potrzeby wprowadzenia Nowego Porzą… tzn. pokoju między fanatykami różnych wiar w duchu ekumenii. A jak będzie, to się niebawem przekonamy.

  2. Odnośnie internetu-to całkiem możliwe, że to nie karta sieciowa, a podobno ogólnoświatowy atak hakerski 🙂 Ja też nie miałem internetu przez 4 dni. Będzie trza prawdopodobnie przeinstalować oprogramowanie (technik da rade).
   Btw. dziwne że nie ma nic o tym w mediach.

 3. Ja ostatnio mając rozmowę ze swoim ojcem i teściem(oboje katolicy) o wierze i religii,(i o chrzcicie mojej nowonardzonej córki) usłyszałem coś podobnego parafrazując: to czy wierzysz w to cz tamto to i tak sprowadza Cię do jednego boga.
  Nie dałem się przekonać, wykazywałem im ,że tylko w Jezusie jest zbawienie, to mój teściu skończył temat ,mówiąc, że tak w ogóle to Jezusa raczej niebło. Rece mi opadły.
  Ja na koniec tylko stwierdziłem do mojego taty, że dziecka chrzcić w kk nie bedę i pojadę z nim tylko na bogłosławieństwo do zboru. Mina jakich mało 🙂

 4. Jahwe rozumiem, ale tetragram jest poprawny jak rozumiem? Po prostu nikt nie wie jak to wymówić w dzisiejszych czasach?

 5. Co jak co, ale co do Tetragramu i prawdopodobnej wymowy to wielka przesada i stąpanie po kruchym lodzie. Żeby się nie okazało, że znieważycie imię samego Boga Abrahama Izaaka i Jakuba. Nie bawcie się w H.K.

 6. Ten amerykański Rydzyk w wersji łagodnej pokazał swoje prawdziwe oblicze…

 7. Mnie zastanawia jedno. Po co chrześcijanie tak się skupiają na „imionach” Boga? Przecież każdy chrześcijanin wie kto się przedstawił faryzeuszom : „Jestem”. Jezus Chrystus jest Bogiem.. Od początku Nim był tyle, że nie objawionym ludzkości. To On jest i był Bogiem Abrahama i istniał zanim Abraham „się stał”. Stary Testament od początku wskazywał na Jezusa Chrystusa. Nie ma w nikim innym ani w żadnym innym imieniu zbawienia. On jest naszym Zbawicielem a więc i Bogiem.
  Tak uczy Boża Ewangelia. ja przynajmniej tak od początku rozumiem 🙂

  On jest Alfą i Omegą.. Początkiem i Końcem… Stwórcą.. Królem królów.. Słowem Boga a zatem i Wszechmocnym Bogiem.

  Czy się mylę?

  https://www.youtube.com/watch?v=svlJnh6-ULc

  A kto jest dzieckiem Bożym lub nim nie jest? Czy jest nim wyznawca Allaha (imię jednego z pogańskich bóstw, którego czcili Arabowie przed tym zanim powstał islam) ?
  Pismo jest w tym temacie również jednoznaczne. My o tym wiemy..

  https://www.youtube.com/watch?v=VKlBBffPeQY

  Zatem jak można tak świat oszukiwać i tym samym pociągać nieświadomych ludzi na zatracenie? To się nie mieści w głowie..

  1. Nie ma w nikim innym ani w żadnym innym imieniu zbawienia. On jest naszym Zbawicielem a więc i Bogiem. On też jako Syn Boży.. Człowiek Jezus Chrystus jest jedynym pośrednikiem do Ojca..Zarówno Ojciec jak i Syn jest Bogiem. Kto odrzuca Ojca odrzuca też Syna i na odwrót.. a więc i zbawienie..

    1. Zgadzam się z tym tekstem. Szczególnie przekonujący dla mnie jest ten fragment z Ewangelii Jana:

     „I już nie jestem na świecie, ale oni są na świecie, a ja przychodzę do ciebie. Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na NA IMIĘ, KTÓRE MI DAŁEŚ, żeby oni byli jedno, tak jak my. Gdy byłem z nimi, czuwałem nad nimi ze względu NA TWOJE IMIĘ, KTÓRE MI DAŁEŚ i ustrzegłem ich, i żaden z nich nie zginął oprócz syna zagłady, żeby się spełniło Pismo.” Jana 17:11,12

    2. Zastanawia mnie tylko jedno.. Mianowicie to, że na przykład w Biblii Warszawskiej ten werset brzmi już inaczej:

     „(11) I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w IMIENIU TWOIM TYCH, KTÓRYCH MI DAŁEŚ aby byli jedno, jak my.”

     1. Ale.. za to w Gdańskiej brzmi podobnie jak w Tysiąclatce:

      „(11) A nie jestem więcej na świecie, ale oni są na świecie, a ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj je W IMIENIU TWOJEM, KTÓREŚ MI DAŁ, aby byli jedno, jako i my. ”

      Poodbnie w Poznańskiej:

      „(11) Nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie. Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich W IMIĘ TWOJE, KTÓRE MI DAŁEŚ, aby byli jedno jak my. „

 8. Zwiedzionych możemy podzielić na:
  1. Totalnie zindoktrynowanych ( kościółkowe babcie i różni zeloci/fanatycy błędnych ideologi itp. )
  2.Wahających się/wątpiących ( różni poszukiwacze prawdy itp. )
  3. Tym którym jest wszystko jedno, byle by było miło ( zdecydowana większość )
  Najbliżej poznania Jezusa jest grupa numer 2.

  1. Bardzo trafna klasyfikacja.

   Niestety, bo dobitnie widzimy, a właściwie wiemy, że najwięcej ludzi chce mieć tylko „święty spokój” i jest to zasadniczo jedyna „święta” rzecz, jakiej pragną, nie potrafiąc docenić prawdziwie świętego Słowa Boga i tego, że z jego słuchania może zrodzić się wiara, która zbawiłaby ich dusze. Ale dla nich „zbawienie” to nic nieznaczący zwrot, który najczęściej kojarzy im się z obłudnym kapłanem religii rzymskokatolickiej klepiącym wzniosłe, przeintelektualizowane „bzdury”.

 9. AMEN użyte przeszło 100 razy w NT,w Ew.J wiele razy podwójnie ,tłumaczone jako „zaprawdę,zaprawdę”.
  Dla czystego wszystko jest czyste ,mówi Sw.Paweł.

 10. Jahwe- Bóg określa się tym imieniem w Starym Testamencie

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish