Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Coś tu nie gra!”

Jacek postanowił przepisać treść ulotki z jego kościoła, do którego uczęszcza.

Coś tu nie gra!”

 

Na pewno znasz takich ludzi: kiedy są w kościele, są bardzo religijni, ale poza kościołem są inni. Wyznają jakąś religię, ale nie widać po nich owoców. Mówią, że trzeba kochać bliźnich, lecz plotkują o nich, wykorzystują ich i kłócą się z nimi.

 

Religijni ludzie często modlą się, ale tym samym językiem potrafią kłamać i oszukiwać. Mówią „Święć się imię Twoje” jednak łamią przykazanie, które zabrania wzywać imienia Boga nadaremnie, powtarzając bez przerwy: „O Boże!” albo: „O Jezu!”

 

Z ust, którymi modlą się do Boga potrafią płynąć przekleństwa i bezeceństwa. Najgorsze jest to, że nie okazują żadnego wstydu ani żalu. Gdy zostaną przez kogoś za to zganieni, wtedy usprawiedliwiają się, mówiąc: „Nikt nie jest idealny” lub „Każdy tak robi”.

 

Coś jest nie tak!

 

Zamiast okazać prawdziwy żal, uspokajają swoje sumienie tym, że byli ochrzczeni, że mogą się spowiadać lub że należą do jakiejś organizacji kościelnej.

 

Ten lud czci mnie wargami, ale ich serce jest daleko ode mnie” (Mk 7:6)

 

Być może Ty naprawdę próbujesz postępować dobrze, a nie tylko udawać dobrego. Mamy nadzieję, że tak. Może starasz się być lepszym człowiekiem i wkładasz dużo wysiłku w to, aby nie grzeszyć. Musisz jednak wyznać, że nadal jesteś grzesznikiem. Według Pisma Świętego każdy grzesznik, nawet Ty i ja, zasługuje na piekło.

 

Co zrobić?

 

Przynależność do jakiejś religii nie pomoże. Już widzieliśmy, że to kończy się obłudą. Prawdziwym rozwiązaniem jest pojednanie się z Bogiem. Tylko w ten sposób można otrzymać przebaczenie grzechów i nowe życie. To nie jest pojednanie poprzez spowiedź przed księdzem, lecz przez pośrednictwo Jezusa Chrystusa.

 

Udają, że Boga znają, ale uczynkami swymi tego się zapierają” (Tyt 1:16)

 

To pojednanie jest możliwe dlatego, że Jezus Chrystus wziął na siebie nasze grzechy i zmarł za nie, aby odkupić nas od grzechu i piekła.

 

Co trzeba zrobić?

 

Przestań usprawiedliwiać się. Wyznaj Bogu Twój grzech i odwróć się od zła. Uznaj, że Jezus zmarł za Twoje grzechy i poproś Boga o przebaczenie, wiedząc, że jedynie śmierć Jezusa może odkupić Twoją duszę.

 

Bo i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby nas przyprowadzić do Boga” (1 P 3:18)

 

Jeden bowiem jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Jezus Chrystus” (1 Tm 2:5)

 

Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, ale kto nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boga zostaje na nim” (J 3:36)

 

Każdy bowiem, kto wezwie imienia Pana, będzie zbawiony” (Rz 10:13)

 

Co zatem zrobisz?

 

 

 

Zaktualizowane: 29 kwietnia 2016 - 09:27

30 komentarze

Dodaj komentarz
 1. „…powtarzając bez przerwy: „O Boże!” albo: „O Jezu!”

  Drażni mnie to bardzo, kiedy ktoś co chwilę tak mówi, mimo zwracania uwagi jest „oj dobra, tak już mam”, „no tak się mówi” itp. A najgorzej jeszcze jak pada takie połączenie: „O Jezu wyp…” to już w ogóle ręce mi opadają i żal serce ściska niesamowicie. Niektórzy niby wiedzą, że ten Bóg jest, niby wierzą, ale nic sobie z tego nie robią, niby wierzą, ale nadal jest to dla nich fikcja. Codziennie modlę się za tych ludzi, żeby Bóg ich do siebie pociągnął, uświadomił ich i zawrócił z drogi do zatracenia.

  1. Ja mam na to krótką ripostę tonem łysego spod trzepaka: ”Nie bluźnij!”

   1. O widzisz. Dlaczego mi to wcześniej nie przyszło do głowy 😀 dzięki Mati ^^

   1. Niestety, a każda próba uświadomienia ich kończy się porażką…

    1. A konkretniej – zwykle agresją i mniej lub bardziej żałosnymi próbami wyparcia tego grzechu. Jest niesamowicie powszechny i prawie nikt nie zwraca na to uwagi. Totalne odwrażliwienie ?

     1. Tak jest jak piszecie,ale nasze próby uświadamiania ich,też nic nie zmienią.
      Jedyna nadzieja w Panu Jezusie Chrystusie.

      1. Dokładnie, są daremne. Nie spotkałem nikogo, kto wziąłby to na poważnie. Bezbożni paplają co im ślina na język przyniesie. Słowa nic nie znaczą dla nich.

 2. Moi Drodzy chciałbym Wam podziękować w imieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa za modlitwę za mojego kolegę Zbyszka. Okazało się ze guz musi być wycięty ale jest niegroźny. Bóg Ojciec wysłuchał naszych modlitw, a koledze powiedziałem żeby zwolnił w swoim życiu (pogoń za pieniędzmi ) ze nasz kochany Ojciec dba o nas wszystkich i daje nam wszystko czego potrzebujemy. Dziękuję jeszcze raz .
  Z Panem Bogiem.

 3. https://affectueuses.wordpress.com/2012/12/06/wobec-dylematu-optymizm-czy-pesymizm-optimism-or-pessimism/ Niektóre kobiety zarzucają mnie czarnowidztwo. Może mają trochę racji. Ale co lepsze REALIZM zaprawiony pesymizmem czy prowadzący nie raz do zguby nierealistyczny optymizm?

  1. Przykład? Jan Hus. Uwierzył, iż mu nic nie zrobią i go spalili na stosie.

   1. Ciekawe wypowiedzi na ten poruszony przez Detmolda temat:

    Polikarp, uczeń Jana, w roku 155 n.e. któremu zagrożono stosem, odpowiedział: „Grozicie mi ogniem który pali się przez godzinę, a później gaśnie, nie wiedząc o nadchodzącym sądzie, ani o nieustających cierpieniach w wiecznym ogniu dla bezbożnych.”

    Męczeństwo Polikarpa: „Skupiając uwagę na łasce Chrystusa, gardzili oni(Męczennicy) torturami tego świata, przyjmując kosztem jednej godziny życie wieczne/uwolnienie od wiecznej kary. Tortury ich oprawców były dla nich zimne. Utrzymywali oni przed swymi oczyma wolność od wiecznego i nieugaszonego ognia.” (Męczeństwo Polikarpa) – (Martyrdom of Polycarp 2:3)

    1. Umrzeć dla Ewangelii, mówiąc swoim katolickim mordercom, co ich czeka to rzecz wielka i doniosła. To zaszczyt.

   2. Został spalony publicznie, za prawdę, poniósł śmierć męczeńską, i co Bóg zrobił, wszyscy wiedzą kim był Jan Hus, a o królach nikt nie pamięta, skąd wiesz czy Bóg nie poinformował go o tej zaplanowanej śmierci na stosie.

 4. Wojciech Skowroński – Mnie Nic Do Tego [Vinyl] 1988
  https://youtu.be/kCAkwC_mESI.

 5. Dziękuję w Imię Pana Jezusa 🙂
  Chyba sobie to wydrukuję..

  1. No, chwała PANU, że mój zbór to nie zgraja naiwnych, letnich ekumenistów. Oni rozdają więcej tego typu ulotek na ulicy.

   O ile wiem brat Zimbarder ma jeszcze jedną taką ulotkę, a ja przepiszę kolejną, bo są świetne pod względem proporcji ilości prawdy i poziomu uśpienia duchowego ich docelowych odbiorców.

   1. Do jakiego zboru chodzisz Jacku?

    1. Nicnierozumiem, to Kościół Boży w Łodzi:

     http://www.kosciolbozywlodzi.com

     Wiem, że mają też zbór w Toruniu i chyba jeszcze gdzieś. W każdym razie wykładają w Łodzi zdrową naukę (to Amerykanie od lat mieszkają w Polsce) i – co dla mnie najistotniejsze – ostrzegają przed KRK i ogólnie zwiedzeniem, ekumenią. A i nie bez znaczenia jest to, że starszy dał mi na przywitaniu ślicznie wydaną Uwspółcześnioną Biblię Gdańską 🙂

 6. ja to już wydrukowałam i mam zamiar przesłać anonimowo mojemu ojcu..może coś do niego dotrze… trzymajcie kciuki bo chodzi do kościoła i przed ludzmi zgrywa pobożnego i spoko czlowieka a w domu dopiero pokazuje swoją diabeliczną stronę

 7. Witam ?
  Wczoraj natknęłam się na taki artykuł . Z kilkoma filmikami ale po angielsku może ostatni filmik z Ron

 8. A co z chłopcem z chorym sercem, którego rodzina chciała odłączyć od aparatury podtrzymującej funkcje życiowe? Niestety nie pamiętam kto prosił o modlitwę.

  1. Witam Jeżeli chodzi o chlopaka Pawła to niestety wczoraj odłączyli go i zmarł taka najwidoczniej była wola Ojca w niebie nie znałam go osobiście ale teraz w maju miałam go poznać miał przyjechać na wycieczkę do mojego miasta i niestety przykre i smutne pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  1. to juz nie pierwszy raz takie info

 9. Jeszcze nie tak dawno straszie przejmowałam się takimi informacjami . Tym że muzułmanie zalewają celowo Europę , tym że nastąpi kryzys który spowoduje wycofanie z obiegu gotówki , że zabiorą nam biednym wszystko co mamy choć wiedziałam że tak musi być . Bo to jest boski plan który jest jak lawina wszyscy wiedzą że będzie tylko nie wiedzą kiedy i muszą być czujni . To co szatan robi z rządami strasznie mnie przygnębiało , nie dawało mi to spokoju duszy i umysłu . Kiedyś pomodliłam się o spokuj i aby te całe zmartwienie odeszło i jak odioł ręką poskutkowało ? Bóg dał mi spokój którego potrzebowałam . Najważniejsze aby nie orzywiązywać się do tego świata , rzeczy materialnych i innych przyjemności abyśmy w każdej chwili mogli bez sentymentów opuścić nasze domy lub miejsca w których przebywamy . Żyjmy jakby jutra misło nie być ?

 10. Odnośnie używania imienia Jezusa i Boga, ludzie nazywają to nawykiem.
  Dzisiaj zauważyłem jak często ludzie popełniają grzech w smutku. np: źle się czuje, jestem smutny, mam problemy osobiste itp..
  Gdy ktoś widzi nasze zatroskanie pada pytanie stało się coś? I w tym momencie w większości przypadków pada stwierdzenie – Nic… wszystko jest ok itd.
  Ale ludzie zapominają że to niby małe kłamstewko to nadal grzech, zamiast odpowiadać że nie chcą o tym rozmawiać lub po prostu przemilczeć pytanie większość grzeszy… Taki dziwny nawyk…

 11. „zabrania wzywać imienia Boga nadaremnie, powtarzając bez przerwy: „O Boże!” albo: „O Jezu!””
  „Każdy bowiem, kto wezwie imienia Pana, będzie zbawiony” (Rz 10:13)” lol biblia sama sobie zaprzecza :p wiem ze stary post no ale ludzie.

  1. Co innego wezwać imienia Pana Jezusa w trudnej sytuacji np. Wypadek samochodowy, gdzie ktoś może stracić ży cie lub zdrowie, A co innego gdy Ci się kubek z kawą przewróci…
   Pzdr

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish