Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

W dwóch przykazaniach Jezus streścił cały dekalog.

Bogu dziękuję za wspaniałych Bożych ludzi wokół mnie, którzy wspierają mnie również w rozumieniu Prawa Bożego. Jedną z takich osób jest Robert z Kielc.

Napisał on na fejsie:

„W tych dwóch przykazaniach Jezus streścił cały dekalog. Pierwsze cztery przykazania dekalogu dotyczą miłości do Boga, a pozostałe sześć, miłości do bliźniego.Cytaty pochodzą z Biblii Tysiąclecia, Ewangelia -Mateusz 22:37-39 i Księga Wyjścia 20:3-17.’

 

 

dwaprzykazania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 27 kwietnia 2016 - 13:22

33 komentarze

Dodaj komentarz
 1. A co ze streszczeniem pozostałych przykazań? Jezus zapomniał? Otóż uważam, Chrystus streścił wszystkie przykazania w ten sposób.

  Jedno przykazania w ST jest o tym by nie zadłużać bliżniego.

  Jak go miłujesz to go nie zadłużasz, proste.

  To też pokazuje jak chrześcijańskie są obecne rządy.

  1. nie rozumiem Twego wpisu Arturze.
   Jakie pozostałe przykazania? nie wiem o czym piszesz. Jakbyś mógł zacytować Pana Jezusa co do innych przykazań.
   Mamy 10 przykazań stąd dekalog, a Pan Jezus je streścił w dwóch….

   1. Mt 22:36-40 „Nauczycielu, jakie
    przykazanie jest największe w Prawie?(37) On zaś odrzekł: – 'Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca i z całej duszy’ i wszystkich myśli.(38) To jest największe i pierwsze przykazanie.(39) A drugie jemu podobne: 'Będziesz miłował bliźniego, jak siebie samego.(40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.” czy prawo to sam dekalog? Prawo Mojżeszowe chyba tez

    1. Oczywiście,że całe Prawo Mojżeszowe (Tora).

 2. „W tych dwóch przykazaniach Jezus streścił cały dekalog. Pierwsze cztery przykazania dekalogu dotyczą miłości do Boga, a pozostałe sześć, miłości do bliźniego.
  Kto ostatni gasi światło? 😀
  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_dAVPmlVkhVtjI71IH8S4xg4oCvx6jwHE,wat.jpg?author=F0rT3hW1n&auth=e0708c4f8388265ed20a369aa472e0dd

 3. A ja rozumiem co mial na mysli Artur Damian. Podniosl bardzo wazna kwestie. Sprobuje krotko wyjasnic.
  Na swiecie mamy dwa rodzaje ludzi: lud Bozy i plemie zmijowe. Ci ktorzy maja Ducha Bozego im wystarczaja te dwa przykazania milosci Boga i blizniego, gdyz prawa Bog wypisal im w serca. Znany werset: ”Nie sila, nie moc ale moj Duch dokonczy dziela”.
  To Pan Jezus tchnal na Apostolow Duchem Swietym i mieli chrzcic narody w imie Ojca, Syna i Ducha Swietego.
  Niestety nie wszyscy chcieli przyjac Pana Jezusa, zeby ich uzdrowil. Z czego chcial ich uzdrowic? Faryzeusze i uczeni w pismie nie potrzebowali go uwazali sie za zdrowych, ale nie byli zdrowi – nie mieli sumienia. Oni znali doskonale przykazania lepiej jak lud i wlasnie wykorzystujac Boze prawo urzadzili polowanie na Jezusa – swojego Boga zeby go zabic. Tak! W imie prawa nadanego przez samego Boga.
  Co mamy dzisiaj – to samo. Pana Jezusa i prawo milosci wykorzystane zostalo do budowania swojego szatanskiego Imperium. Juz Jezus im jest niepotrzebny. Teraz jak osaczyli narody, to potrzebuja 10 przykazan, zeby czasami okradzione – pozbawione wszystkiego ludy nie wazyly sie ubiegac o prawo do zycia dla biednych, ucisnionych, okradzionych.
  Pan Jezus powiedzial, ze to jego slowo bedzie sedzia dla nich i to oni beda z tego prawa sadzeni. To tym ludziom bez sumien jest potrzebne prawo w formie instrukcji – bo nie maja ich w sercach. I to nie tylko 10 przykazam. Beda sadzeni za sieroty za pozbawienie chleba biednego, co Bog stawia ma na rowni z nie zabijaj. Ale o tych prawach cicho sza. Mowi sie o 10, ktore mozna zastosowac przeciwko tym, ktorych pozbawilo sie wszystkiego.

  Swiat szatana wykorzystuje Boga do swoich celow i to jest najwieksze zwiedzenie ludu Bozego ale o tym sie nie naucza.

  1. Ceroński właśnie powiedział że wyrzucił dekalog

   1. Jezeli Dekalog tylko obowiazuje to mozna stosowac lichwe, sieroty niech radza sobie same, wdowami , starcami, chorymi i biednymi nie ma co sie przejmowac bo w dekalogu ich nie ma.
    W dwuch danych przez Pana Jezusa przykazaniach jest wiecej przykazan jak w dekalogu.
    Duch Swiety to jest uzdrowione sumienie czlowieka. Kto ma Ducha Bozego ten ma wypisane w sercu przykazania i ma cos wiecej jak wypunktowana instrukcje.
    Instrukcja jest dla tych co nie maja sumienia i Prawo Starotestamentowe nie konczy sie na pierwszej dziesiatce.

    1. Sprawdziłem, w internecie ile było ogółem przykazań w Biblii i okazuje się, że aż 613. Zakazów dotyczyło 248 przykazań, a poleceń 365, około połowę z tego to pewnie prawa ceremonialne. Myślę, że 10 przykazań było taką podstawą całości, żeby łatwo było zapamiętać. Chodziło o zasadę, żeby szanować Boga, poprzez przestrzeganie jego nakazów i miłować bliźniego, nie robić mu krzywdę, cokolwiek to znaczy. Na upartego to do każdego przykazania można by było dopisać całą masę podpunktów. Dlatego Jezus nie cackał się, jak matka z łobuzem tylko skrócił je do dwóch.

  2. faktycznie to poważny temat.
   W Kielcach na wzgórzu w Kadzielni są dwie płyty z dekalogiem.

   Pytanie wyjściowe: czy dekalog jest ważny?

   1. Dla mnie całe prawo(Tora)czyli instrukcja jest ważne,nie tylko dekalog.
    Moim zdaniem najważniejszym błędem chrześcijan jest nie czytanie ST.Sami siebie w ten sposób pozbawiamy zrozumienia i poznania naszego kochanego Ojca.
    Całego planu jaki dla nas przekazał w biblii o swoim wspaniałym dziele.
    Nasz Zbawiciel zapowiadany jest w ST,abyśmy nie dali się zwieść złemu,że to nie prawda.
    Cała nasza wiara bierze się ze słuchania Słowa Bożego,żebyśmy nie mieli wątpliwość.
    Tylko wierzyli i wzrastali.
    Pierwsi naśladowcy Jezusa Chrystusa sprawdzali czy tak się rzeczy mają ze ST,NT jeszcze wtedy nie było.
    Paweł także nauczał prawa ze ST,tylko złemu bardzo zależy na tym,abyśmy odrzucili prawo.

    1. Dwukrotnie narodzony

     Nowy testament bez starego nie ma racji bytu.
     A co do Przykazań miłości a Tory to przecież przykazanie miłości jest streszczeniem całego prawa.
     Wypełnienie prawa przez Pana Jezusa Chrystusa było aktem miłości do Boga i ludzi,prawda? 🙂

     Co nie zmienia faktu ,że prawo przestało obowiązywać.

     Ewangelia według świętego Mateusza
     Rozdział 5
     (17) Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (18) Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. (20) Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

    2. Który przekład Starego Testamentu polecacie w oczekiwaniu na UBG? Powinienem wreszcie zacząć go czytać, bo na razie przeczytałem tylko Księgę Kaznodziei Salomona.

     1. No co ty Jacek,jeśli nie czytałeś jeszcze ST to zabieraj się za obojętnie jaki przekład.
      Ja mam za sobą tysiąclatkę,warszawską,gdańską i powiem ci,że jak dla mnie to bez większej różnicy.

      1. dokładnie różnicy nie ma, to tylko jak ktos chce badać, porównywać.
       Ja obecnie czytam Septuagintę.

    3. dobrze to ujęłaś Leno, coś w tym jest że jako świeżo nowonarodzeni, i będąc pod Nowym Przymierzem, koncentrujemy się na początku głównie na tym, a ST i prawo trochę pomijamy.

 4. Myślę ze z całego prawa danego Mojżeszowi, 10 przykazań było najważniejszych i ponad pozostałymi, ponieważ jako jedyne były zapisane osobiście przez Boga jego własnym Palcem na trwałych kamiennych tablicach. W Piśmie Świętym jest opisane trzy momenty ( a właściwie cztery), w których Bóg pisał własnym palcem, było to 10 przykazań (spisane przez Boga dwukrotnie, gdyż Mojżesz rozbił tablice, potem podczas uczty Balsazara, gdy Bóg napisał wyrok na Króla palcem na ścianie, za to, że ucztował z naczyń zabranych ze świątyni Bożej (księga Daniela), a na końcu, gdy Jezus pisał palcem na piasku, wtedy gdy przyprowadzono do Niego cudzołożnice. Tak się zastanawiałem, co Jezus tam napisał, być może grzechy poszczególnych oskarżycieli, dlatego upuścili kamienie i odeszli. Jezus streścił te przykazania do dwóch, jako przykazania miłości do Boga i ludzi. Jako nowe stworzenia w Jezusie, prawo Boże mamy zapisane w sercach, nie chcemy grzeszyć, nienawidzimy grzechu, miłość przepełnia nasze serca i jest wypełnieniem prawa. Mimo wszystko uważam, że dekalog jest ważny i Bóg się cieszy, gdy go przestrzegamy. Osobiście to odczułem, gdy w zeszłym roku obchodziłem szabaty i nie pracowałem w soboty.
  Tak na chłopski rozum, skoro nie obowiązuje nas prawo to czy możemy kłamać, kraść, cudzołożyć?. Jeżeli tego nie robisz, to właśnie przestrzegasz prawa. Prawo cały czas jest obok ciebie. Sam grzech przecież jest przestępstwem prawa, nawet jeżeli jesteś w Jezusie. Pozdrawiam.

  1. Robuś,bardzo polecam ten wykład aby zrozumieć czym jest tzw.Dekalog w stosunku do całej Tory.

   https://www.youtube.com/watch?v=3CTQljKOme4

  2. Bog wlasnym palcem napisal 10 slow a nie 10 przykazan. Mojzesz pobil te tablice jak zszedl z gory po tym jak zobaczyl co lud wyprawia. Po tym zdarzeniu Bog kazal zeby sam napisal prawo. Zreszta Pan Jezus sam powiedzial do faryzeuszy, ze to Mojzesz dal im prawo:
   J 1,17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojzesza, łaska i prawda przyszły
   przez Jezusa Chrystusa.
   Co Pan Jezus odpowiedzial faryzeuszom:
   J 5,45 Nie mniemajcie jednak, ze to Ja was oskarze przed Ojcem. Waszym oskarzycielem
   jest Mojzesz, w którym wy pokładacie nadzieje.

   1. Elu zgadzam się łaska przyszła przez Jezusa i dzięki łasce wiemy jak wiele nam darowano i dlatego nie chcemy grzeszyć, co nie znaczy że czasem nie upadamy. Wtedy błagamy Jezusa o przebaczenie i je uzyskujemy, jeżeli nie ma prawa to nie ma grzechu. Dzięki prawu wiesz co to grzech. Jezus zniósł prawo ceremonialne, ofiary ze zwierząt, rytuały, ale prawo moralne nas nadal obowiązuje.
    Troszkę cytatów ze Starego i Nowego Testamentu (również słowa Pawła):

    2 Moj. 24:12
    I rzekł Pan do Mojżesza: Wstąp do mnie na górę i zostań tam, a dam ci tablice kamienne, zakon i przykazania, które napisałem, aby ich pouczyć.
    2 Moj. 31:18
    A gdy dokończył rozmowy z Mojżeszem na górze Synaj, dał mu dwie tablice Świadectwa, tablice kamienne, zapisane palcem Bożym.
    2 Moj. 32:15
    Potem Mojżesz odwrócił się i zszedł z góry, mając w ręku dwie tablice Świadectwa, tablice zapisane z obu stron; z jednej i z drugiej strony były one zapisane.
    2 Moj. 34:2-4
    2. Bądź gotów na rano i wstąp rankiem na górę Synaj, i stań tam przede mną na szczycie góry.
    3. Niech nikt z tobą nie wchodzi, niech też nikt nie pokazuje się na całej górze; również owce i bydło niech się nie pasą na stokach tej góry.
    4. Wyciosał więc Mojżesz dwie tablice kamienne takie jak poprzednie, wstał wcześnie rano i wstąpił na górę Synaj, jak mu Pan nakazał; do ręki wziął dwie tablice kamienne.

    Słowa Jezusa:
    Mt 17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je WYPEŁNIA i uczy WYPEŁNIAĆ, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. ”

    Słowa apostoła Pawła: Rzym. 13:8-10
    8. Nikomu nic winni nie bądźcie prócz miłości wzajemnej; kto bowiem miłuje bliźniego, zakon (prawo) wypełnił.
    9. Przykazania bowiem: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszelkie inne w tym słowie się streszczają: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.
    10. Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu(prawa) jest miłość.
    (BW)
    Jeszcze dwa cytaty:
    Jan. 14:15
    15. Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
    (BW)
    1 Jan. 5:2-3
    2. Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy.
    3. Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są UCIĄŻLIWE.
    (BW)

    1. Elu, na obecnym poziomie poznania, takie są moje odczucia, może się mylę, ale codziennie proszę Ducha Świętego, żeby mi wykładał Słowo Boże.
     Apostoła Pawła zrozumiałem dopiero po moim Nowym Narodzeniu, bo Paweł pisał z perspektywy osoby Nowonarodzonej. Wiem, co to znaczy, Bóg mnie zmienił i dał nowe serce mięsiste. Nie chce grzeszyć i grzechu nienawidzę, przestałem przeklinać, kocham ludzi, można powiedzieć, ze mnie prawo już nie obowiązuje, a jednak Bóg pobudził mnie, żebym powyrzucał obrazy religijne, oczyścił mieszkanie i w sumieniu mówi mi, żebym święcił szabat, robię to z radością. Jezus powiedział ze Duch Święty jest Pocieszycielem, a wtedy mam taką radość że chodzę i śpiewam Panu. Skoro Jezus powiedział że miłość do niego objawia się w przestrzeganiu Jego przykazań, a one nie są uciążliwe, to ja chce być mu posłuszny. Dla mnie są radością i drogowskazem życia.

    2. To dlaczego Jezus mówi, że „Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.” ?

 5. Nieszkodzi, ze odrzuca Pawla. Bez Pawla bardzo dobrze wylozyl temat nowego przymierza. Zreszta czy do zbawienia jest potrzebny jakikolwiek czlowiek, czy Jezus? Niektorym wystarczaja do zrozumienia same ewangelie. Mi wystarczyla Ewangelia Jana jako pokarm duchowy, bo w niej najmocniej czuje Ducha Bozego i Ewangelia Mateusza, z ktorej kazanie na gorze jest przekazem duchowym dla nas. Biblia jest swiadectwem o Jezusie Chrystusie, ksiega w ktorej zawarta jest historia ludzkosci. Skutki i przyczyny odstepstwa od Boga. Czytac trzeba z otwartym umyslem, zeby zrozumiec co jest wola Boga a wola Boga jest przywrocenie ludzkosci wiezi duchowej z nim. A wiez duchowa to chodzenie z Bogiem i dzialanie jego ducha w nas. I po to przyszedl Pan Jezus na ten swiat, zeby tego dokonac. Odszedl dajac Ducha Swietego. Ci ktorzy go nie przyjeli nie zostali uzdrowieni i to oni potrzebuja wypunktowanej instrukcji bo duch Bozy nie dziala w nich tj. sumienie. Zreszta oni nigdy nie zrozumieja ewangelii Jana, dla nich litera Prawa jest Bogiem nie sam Bog.

  1. „Nieszkodzi, ze odrzuca Pawla. Bez Pawla bardzo dobrze wylozyl temat nowego przymierza. Zreszta czy do zbawienia jest potrzebny jakikolwiek czlowiek, czy Jezus?”

   Pojdzmy dalej, wyrzućmy jak niektórzy Ezechiela, Mateusza.
   Jesteśmy wszak bogami, możemy usuwać z Pisma to, co chcemy.

   Wolna amerykanka.

   Kiedy:

   Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. (2 List do Tymoteusza 3:16,

   Powiesz: bez Pawła tez można poznać Jezusa.
   Problem w tym, że Paweł nie tylko wiele niuansów wyjaśnia, ale odrzucanie czegoś co chciał Bóg powoduje to co powoduje. Rafał tworzy czarny PR H. Kubika.
   Ja nie potrzebuje tworzyć strony antyzbawienie.com, aby wiedzieć czy ktoś błądzi czy nie.
   To tak jakbym teraz stworzył stronę: antypanjezusjedynadroga.pl

   Widzisz u Pawła jest napisane:

   2 Gdybym też miał dar prorokowania
   i znał wszystkie tajemnice,
   i posiadał wszelką wiedzę,
   i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
   a miłości bym nie miał,
   byłbym niczym.
   3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
   a ciało wystawił na spalenie2,
   lecz miłości bym nie miał,
   nic bym nie zyskał.

   4 Miłość cierpliwa jest,
   łaskawa jest.
   Miłość nie zazdrości,
   nie szuka poklasku,
   nie unosi się pychą;
   5 nie dopuszcza się bezwstydu,
   nie szuka swego,
   nie unosi się gniewem,
   nie pamięta złego;

  2. Osoby odrzucające coś z Biblii bardzo mieszają. Pamiętam jak się przebudziłam i zaczęłam drążyć. Strasznie mi to namieszało w głowie, nawet zaczęłam czytać teorie Brainbreakera.. Ledwo uświadomionym osobom jest trudno kiedy trafiają na strony zwodzicieli, bo każdy sprzedaje swoje argumenty w pięknym opakowaniu i wszystko wydaje się trzymać kupy. Kiedy właśnie poszukujesz Boga i wejdziesz np. do HK odrzucającego pół Biblii to łatwo w ogóle sobie odpuścić. Bo jeśli nie ma fundamentu to w co masz wierzyć?

   1. dokładnie, to sieje zwątpienie. Dziś Paweł, a jak Paweł to i Łukasz i dzieje. Jutro jan itp.
    W końcy niczym brainbrekaer doszedł w „swoich” poszukiwaniach, że Jezus i szatan to jedna i ta sama osoba.

    Przez nasza krytyke takiego mieszania w Biblii inni nie ida dalej.
    Poza tym patrzcie na owoce wszystkich.

    1. Henryk Kubiak już odrzucił listy Piotra, bowiem ten w swoich listach jednoznacznie poparł Pawła jako apostoła.
     Rozumiem jeszcze Pawła, ale żeby Podważyć listy samego Piotra, to już nie wierzę by ktoś był aż tak silnie zwiedziony. Dla mnie Henryk jest świadomym kłamcą, gdyby jego działania były na większą skalę, ustawiłbym Go w jednym rzędzie z KRK. Nawet wydał własną Biblie i swoje „apokryfy” oznaczył na szaro (aż dziwne że w ogóle je zamieścił). Co najciekawsze nie odrzucił Marka, a z tego co wiem Marek ani nie był jednym z dwunastu, a był za to towarzyszem (bądź uczniem) Pawła.

     Gdzieś ktoś kiedyś przeanalizował nowy testament pod kontem odrzucenia Pawła i stwierdził że zostaje tylko list Judy, bowiem cała reszta w jakiś tam sposób popiera to co pisał Paweł.

 6. A pamietajmy ze nie wolno nam dodawac nic do pisma jak i z niego odejmowac. Przed tym przestrzega nas Ojciec. Bo kara jest surowa. Jezeli by chcial zmienic wyglad pisma to by to zrobil. PONIEWAZ JEST BOGIEM 🙂

 7. Na Prawo ST należy patrzeć przez pryzmat tego co w NT – bo objawienie jest progresywne. Jak ktoś chce być regresywny niech się stanie judaistą, obrzeza się i wali głową w ścianę świątyni 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish