Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 26.04.2016

„Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim.” Łk 14

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 26 kwietnia 2016 - 08:18

6 komentarze

Dodaj komentarz
 1. A wiec kto nie jest doswiadczany w ogniu, nie zna drogi Pana. A wiec cieszmy sie z krzyza…

 2. Co znaczy dla Was chodzenie za Jezusem? Ostatnio się nad tym zastanawiam – czy chodzi tu tylko albo aż o postępowanie wg Jego nauk, przestrzeganie przykazań i głoszenie Ewangelii, czy też o wychodzenie na ulicę, uzdrawianie, uwalnianie – to przecież robił Jezus i apostołowie.

  Tak myślałam, myślałam i w końcu wraz z Andrzejem umówiliśmy się z chłopakiem, który był kickstartowany przez Torbena i uzdrawia na ulicy. Zobaczymy co się zadzieje 🙂

   1. „Jednego ci brak: Idź, sprzedaj, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. A potem pójdź ze Mną.”

    A jak rozumiesz „pójdź ze mną”? Wracamy do punktu wyjścia – chodzić z nim to chyba znaczy naśladować, korzystać w pełni z Ducha Św. i robić wszystko to, co robił Jezus?

    Apostołowie zostawili wszystko, poszli za nim i Duch działał w nich z pełną mocą – może to jest warunek?

    Zastanawiałam się też nad wersetem mówiącym o pobożnych, którzy są zaprzeczeniem mocy, która wynika z relacji z Bogiem. Czy nie czyniąc tego, co Biblia mówi, że z Duchem Św. możemy czynić, nie stajemy się zaprzeczeniem mocy?

    Modlitwa to ogromna broń, ale czy nie powinniśmy robić więcej?

    Te rozważania wracają do mnie jak bumerang.

   2. Coś do mnie dotarło – w świetle tego wersetu im mniej mamy rzeczy materialnych, im mniej kupujemy dla siebie, a więcej oddajemy innym, tym bliżej nauk Jezusa jesteśmy. Niby proste i logiczne, ale czasem czytasz werset i na prawdę trafia do serducha.

    1. Coraz wyraźniej dostrzegam, że w naśladowaniu Jezusa chodzi o coraz pełniejsze uniżanie i wyrzekanie się siebie aż do ostatecznego złożenia swojego starego siebie na ołtarzu jako ofiarę Bogu Ojcu w imieniu Jezusa Chrystusa, by zostać napełnionym Duchem Świętym i tym samym być całkowicie wolnym od świata.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish