Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Frywolność stroju zapowiedzią szybkiego nadejścia Jezusa.

Umieszczałem to na starym blogu, ale podejrzewam, że większość czytelników o tym nie wie.

Takie proroctwo jest umieszczone w ewangelii Tomasza:

 

„37 Spytali uczniowie Jego: „Którego dnia objawisz się nam i którego dnia ujrzymy ciebie?” Odrzekł Jezus: „Jeśli będziecie mieli zwyczaj ukazywać nie wstydząc się te części ciała, które godzi się zakrywać, i będziecie brać szaty wasze i rzucać je pod wasze stopy, jak małe dzieci, i będziecie je deptać, wówczas ujrzycie Syna żywego i nie będziecie się bać”.

 

Ewangelia Tomasza jest poza kanonem, ale ten cytat nie stoi w sprzeczności z Biblią.

 

Chyba nie muszę dokumentować tego fotografiami, a nawet nie wypada umieszczać mi zdjęć Dody, czy kobiet z dyskoteki, czy choćby kobiet z wielkimi dekoltami w pracy.

Córka Wałęsy publicznie rozchyliła nogi pokazując majtki.

Osoby mające problem z onanizmem, niechaj nie szukają tego w google.

 

Żyjemy w czasach pornografii i ekshibicjonizmu.

Mężatki chodzą do pracy czasem ubrane jak na sex randki.

Powstaje coraz więcej sklepów i producentów odzieży erotycznej.

To już jest ten czas.

Pan Jezus nadchodzi.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 21 kwietnia 2016 - 16:07

57 komentarze

Dodaj komentarz
 1. oczywiscie , a w dodatku , ludzie maja za duz ubran,par butow .Jesli cos nie jest nowe to ´´depcza´´ i kupuja nowe .. Moda to dla niektorych religia.

   1. W branży modowej symbolika okulistyczna ma się świetnie – wystarczy wpisać w youtube: illuminati fashion industry exposed”. Zresztą wystarczy zauważyć jak usilnie promuje się ubiory unisex i anorektyczne modelki wyglądające jak chłopcy. Do tego silne powiązania tego światka z branżą muzyczną (Lady Gaga) też nie są bez znaczenia.

 2. Teksty o nadchodzeniu Pana Jezusa są tak pocieszające, że aż brak słów 😀

  1. Żaden prezent nie jest mnie w stanie tak pocieszyć, jak tekst 🙂

 3. Krew Jego zbawia, oczyszcza i leczy. Wywyższony bądź Jezu baranku mój, Tyś jedyny odkupiciel, Tyś mój Król, Chwała Panu naszemu na wieki wieków Alleluja !

 4. Rzekł im Szymon Piotr: „Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia”. Rzekł Jezus: „Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios”

  Taki tekst w ewangeli Tomasza…
  Nie wiem ale dla mnie wygląda niedobrze…

  Jak we wszystkim może się kryć prawda zmieszana z fałszem dlatego lepiej ,,unikać wszystkiego co ma choćby pozór zła” skoro jak już napisałeś, że ta przepowiednia nie stoi w sprzeczności z Biblią to więc chyba lepiej będzie użyć Biblii do tego by ukazać temat jaki poruszyłeś a nie bacząc na księgach niemal gnostyckich czy jak je tam ludzie zwą.

  To jest niczym ziarno bo kto wie czy ktoś czytając ten blog zechce przyjrzeć się bliżej tej ewangelii i nie daj Boże da wiarę wszystkiemu co czyta / tyczy się to słabych w wierze. To jest cienki lód, a przynajmniej ja tak uważam.
  Ja wiem, wiem…że mogę się czepiać niepotrzebnie szczegółów czy coś ale skoro wiedza jaką mieli Apostołowie Marek, Jan, Łukasz i Mateusz, Paweł i nie tylko wystarczyła im by pójść za Bogiem z mądrością pełną i wsparciem Ducha Świętego to także i nam ich spisana mądrość i prawda powinna być nam wystarczająca bo to niebezpieczne szukać jeszcze głębiej i rozdrabniać wszystko na czynniki pierwsze idąc za innymi naukami, które mogą być dla nas zgubą mimo iż na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy niebezpieczeństwa.

  Napisałeś, że to nie stoi w sprzeczności z Biblią i jeśli chodzi o ten temat to nie zaprzeczam, że nie jest od Boga i wskazuje na bliskie nadejście Jezusa, lecz byłoby prościej i jaśniej gdybyś panie Piotrze przytoczył i objaśnił jak ten temat widzi Biblia na kanwie ,,dni ostatnich”. 🙂

  Pozdrawiam 🙂

  1. kobiety będą jak mężczyźni i Biblia o tym mówi.

   1. Piotrusiu Ewangelia wg Tomasza jest z tego co mi wiadomo gnostycką ewangelią.
    Czy nie jest zbyt ryzykowne odwoływanie się do niej?

    1. nie wiem czy jest gnostycką.
     jak byś Madzia mogła zapodac jakiegos dobrego linka…

     Mam ją tutaj i nic takiego nie znalzłem w niej, ale to było 3 lata temu:

     http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/07/ewangelia-tomasza.html

     1. Kiedyś czytałam o tym gdy bardziej interesowałam się apokryfami czy gnostycyzmem i trafiłam między innymi na Ewangelię wg Marii Magdaleny i Tomasza.

      Znalazłam taki ciekawy link do eliasza na temat Ewangelii Tomasza:

      http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/apokryfy.htm

   2. Pamiętasz jak tutaj na blogu był post gdzie jakiś ksiądz się wypowiadał i bronił swoich argumentów mówiąc ,,tak jest bo tak” i w tedy wypominałeś mu braku konkretnych argumentów jakichś dowodów i przykładów.

    Czy nie robisz tego samego pisząc; ,, Biblia o tym mówi”, lecz nie pokazujesz gdzie mówi i co mówi.
    Nie starasz się tego wyjaśnić co piszesz tylko ja mam się domyślać i nie wiem ile dni masz szukać gdzie jest to o czym piszesz…

    Moim zdaniem jak się coś robi i pisze to się pisze dobrze tak by było to co trzeba, a jak jedno zdanie jest też zarazem nierozwiązaną zagadką to po cóż się starać by coś pisać jak to zaledwie kierunkowskaz do rozwidlenia z milionami dróg do wyboru 🙂

    Jesteś Piotrze dla mnie zagadką jak tak patrzę…
    No ale nic to 🙂

    Blog jak nic Ci się udał 🙂 🙂
    Z Bogiem 🙂

    1. doprawdy zrobiłem to celowo, aby zmusic Cie do poszukania 🙂

     1. No ok 🙂
      Dopiero co skończyłem niedawno czytać cały Stary testament a teraz od nowa miałbym od deski do deski żeby to znaleźć…
      Miałem w planach zabrać się za NT ale czasem plany biorą w łeb jak to mówią hihi 😀
      …No to szukam 🙂

 5. Nie warto zajmować się pytami księgami, bo Bóg nie chciał, żeby weszły one do kanonu.Druga sprawa to to, że te księgi zawierają trochę prawdy i trochę kłamstwo czyli typowe działanie Szatana.

  1. *pytami – tymi znaczy się, przepraszam za pomyłkę.

 6. W tym fragmencie chodzi o to ze Jezus przyjdzie po nas gdy nasza wiara osiągnie taki poziom jak u małego dziecka które nie wstydzi się rozebrać się przed swoimi rodzicami ( patrz przed Ojcem). W czasie porwania prawdopodobnie zostawimy tu na ziemi wszystkie ubrania i tak staniemy przed naszym Panem a wstydu mieć nie będziemy. Czego sobie i Wam bracia i siostry życzę z głębi serca.

  1. ooo widzisz Marcin, a może Ty masz rację…

  2. Chyba masz rację Marcinie, jak Adam i Ewa przed zjedzeniem owocu – nie znali wstydu.

  3. Co wy gadacie?
   Ubrani w białe szaty będziecie, a w rękach waszych gałązki palmowe…
   Obj.7:9
   🙂

 7. To że coś nie stoi w sprzeczności z Biblią, nie oznacza że jest prawdziwe. Nie ma sensu szukać czegoś w apokryfach takich jak ew. Tomasza.

 8. Nie na temat. Jest mnóstwo kobiet, które nie nadaje się do związku. Z reguły traktują mężczyzn dwojako: dobrych jako frajerów do wydojenia, a złych jako prawdziwych mężczyzn. Omijać takie szerokim łukiem.

  1. ” Witaj w czasach kiedy dobroc i czułośc jest oznaką słabości, a chamstwo i prostactwo uznanym symbolem bohaterstwa.” – tyczy się zarówno kobiet jak i mężczyzn.

   1. Tak, niestety kobiet też…
    W tym tygodniu przekonałam się kolejny raz jak bardzo te zachowania są już na porządku dziennym. I to w pewnym miejscu pracy i od kobiet po których spodziewałam się wysokiej kultury osobistej, mądrości, życzliwości itp. – a zamiast tego spotkałam się z przekleństwami co chwilę i prymitywnymi żartami o seksie też co chwilę.
    Wiem że to już należałoby traktować jako „normalność” w świecie, ale i tak byłam tym wstrząśnięta.

    Dorzuciłabym jeszcze szczerość do tych oznak słabości w tych czasach…

    1. Za taką „normalnośc” to ja serdecznie dziękuje. Wole byc staroświecka i dobrze mi z tym 🙂 Od zawsze wiedziałam, że nie pasuje do tego świata 🙂

 9. To co wlasnie przeczytalam co niby w ewangeli Tomasza powiedzial Jezus, no az mi przykro sie zrobilo. Prawdziwy Jezus, by tak nie powiedzial nigdy. Czy to aby nie jest bluznierstwo?
  Osobiscie nie uznaje niczego poza Biblia. Przeciez dostalismy wszystko w Slowie Bozym. Czy to czasem nie jest wystawianie Boga na probe, tak jak robili to Izraelici.
  Mamy tyle ostrzezen przed blednymi naukami. Przed tym, ze mamy trwac w nauce Pana.
  Zachecam wszystkich na wejscie na ta strone i do samooceny czym sa apokryfy.
  http://gnostycy.com/apokryfy.html
  Troche zaczelam czytac tych apokryfow i jestem wstrzasnieta. Przeciez to jest diabelstwo w jawnej postaci.

 10. Czasy popaprane i ludzie samolubne… Jezu dopomóż!

 11. a ja zawsze jestem sceptyczny czy to 'ten czas’ bo jak dla mnie to jeszcze nie ten czas 🙂 równie dobrze ktoś mógł to powiedzieć x-set lat temu w Paryżu, gdy pojawiła się tam prostytucja, a przecież jeszcze nie mamy do czynienia z nagością na ulicach, w filmach, telewizji. Jeszcze kilka (duzych) kroków, myślę, przed nami.

  1. równie dobrez ktos może to powiedzieć za 1000 lat itd itd.
   Wszystko określa Biblia. Nawet jeśli ten apokryf jest gnostyczny, to Biblia pokazuje zwłaszcza w rozdziale 24 Mateusza, że to już ten czas. Kilka lat, kilka dekad góra

   1. A propos 24 Mat, czym może być ohyda spustoszenia na miejscu świętym? I czemu biada akurat brzemiennym i karmiącym, jak to rozumiecie?

    1. Hmm ciekawe pytanie…
     Możliwe że wyjaśnienie jest w odsyłaczu Realena ale mnie się wydaję że słowa o ohydzie spustoszenia odnosi się do świętego miejsca ( duchowego) z którego się włada, panuje itd… Czyli Ohyda będzie panować nad człowiekiem…
     A czemu biada brzemiennym ….. a jak kupisz jedzenie dla dziecka bez znamienia, jak będziesz z nimi się poruszał. Będą nas zabijali wtedy a z dzieckiem w drodze czy też na świecie trudniej jest szukać schronienia itd…

     1. No z jednej strony tak, ale jednak nie jest powiedziane „biada matkom z dziećmi” tylko brzemiennym i karmiącym. Dlatego się zastanawiałam. Może to się odnosi tylko do malutkich dzieci, dlatego tak jest napisane. Znam ten tekst z gotquestions o spełnionym proroctwie, tylko jak to przełożyć na czasy ostateczne kiedy fizycznie nie ma świątyni.

 12. Poszła Czołgiem – Co myślę o wojnie (1991) https://youtu.be/uE9ZEi3gcRo. Walka wszystkich ze wszystkimi.

 13. Problemem z otaczającym nas światem jest jego roźmaźglanie tzn. zamazanie granicy między tym co wartościowe, a tym co bez.

 14. Te plemię żmijowe ( fałszywy Izrael ) rządzące światem od pewnego czasu gra w już otwarte karty… Tylko praktycznie wszyscy ( oprócz żyjących i śpiących wybrańców Boga ) są ślepi i tego nie dostrzegają/chcą/umieją… W PEŁNI zasługują na jezioro siarki i nieugaszonego ognia. Karą za głupotę grzechu ( odrzucenie Boga i co za tym idzie ŁASKI zbawienia ) jest ŚMIERĆ WIECZNA.

 15. „[…]wówczas ujrzycie Syna żywego i nie będziecie się bać”.

  Ap 6:15-17″Zaś królowie ziemi, wielcy panowie i bogaci, dowódcy wojskowi i gwałtownicy, każdy niewolnik i wolny, ukryli się do jaskiń oraz na skały gór.
  Mówili też górom i skałom: Spadnijcie na nas oraz ukryjcie nas od OBLICZA Tego, który siedzi na tronie oraz od uniesienia Baranka;
  bowiem przyszedł wielki czas jego gniewu, zatem kto może przetrwać?”

  1. Chociaż jest to napisane w taki sposób, że nie wiadomo czy słowa „nie będziecie się bać” są skierowane do uczniów, czy do wszystkich.

 16. Zdzisław 《matiks348》

  Dopiero teraz przeczytałem ten artykuł i zasmucił mnie 🙁

 17. Piotrze proszę,żebyś usunął ten link.Nie ze względu na mnie tylko na osoby,które są na początku drogi.A negowanie Pawła i wyrzucanie pism z biblii,wiemy jak się kończy.

 18. były adept new age

  Witam.
  Całkowicie wątpię aby tzw.ewangelia Tomasza była pismem natchnionym.
  Albo Biblia albo gnostyczne bajki niewiadomego pochodzenia.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish