Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Łuk triumfalny Baala z Palmiry na Trafalgar Square w Londynie, zapowiedzią mariażu Kościoła Rzymskiego z Islamem.

łukbaala

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Trafalgar Square w Londynie stanęła replika starożytnego łuku triumfalnego z syryjskiej Palmiry, który w zeszłym roku wysadzili dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS). Budowla powstała w technologii 3D na podstawie zdjęć oryginalnego obiektu

Licząca sześć metrów marmurowa kopia, której rozmiar stanowi dwie trzecie wielkości oryginału, powstała z inicjatywy Instytutu Archeologii Cyfrowej (Institute for Digital Archeology), powołanego przez uniwersytety Harvarda i w Oksfordzie oraz Muzeum Przyszłości w Dubaju.
Przez trzy dni będzie ją można oglądać w Londynie, a następnie m.in. w Nowym Jorku i Dubaju.

Terroryści zniszczyli wówczas świątynie Baala i Baala-Szamina a także doskonale zachowany łuk triumfalny.”

http://www.rp.pl/Rozmaitosci/304199834-Luk-triumfalny-z-Palmiry-na-Trafalgar-Square.html#ap-1

 

Dla większości osób jest to bardzo fajna ciekawostka przy której zrobią sobie sweet focie. Dlatego warto przypomnieć sobie kim był Baal.

 

„W mitologii ugaryckiej porywczy, pełen młodzieńczego zapału bóg burzy i życiodajnego deszczu, władca świata.
Kult Baala dotarł do Egiptu w czasach Ramzesa II (XIX dynastia), ogarniając niższe warstwy społeczeństwa. Żołnierze widzieli w nim strażnika granic. Świątynia Baala znajdowała się w dzielnicy obcokrajowców w Memfis. Wyobrażano go sobie pod postacią psa (odpędzającego złodziei i wrogów), czasem identyfikowano z Setem.
Zwierzęciem symbolizującym potęgę Baala jest byk, przy czym niektóre teksty ukazują go w tej postaci, zapładniającego stada jałówek, co miało ilustrować jego niespożytą seksualną siłę.”

Wkipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Baal

 

Biblia podaje kilkaset razy imię Baala jako bożka przeciwnego Bogu. Tutaj tylko kilkanaście:

 

Ks. Sędziów

(11) Wówczas Izraelici czynili to, co złe w oczach Pana i służyli Baalom.

(Ks. Sędziów 2:11, )

(13) Opuścili Pana i służyli Baalowi i Asztartom.

(Ks. Sędziów 2:13, Biblia Tysiąclecia)(3) pięciu władców filistyńskich oraz wszyscy Kananejczycy, Sydończycy i Chiwwici, którzy zamieszkiwali łańcuch gór Libanu, począwszy od góry Baal-Hermon aż do Wejścia do Chamat.

(Ks. Sędziów 3:3, )

 

(7) Izraelici popełniali to, co złe w oczach Pana. Zapominali o Panu, Bogu swoim, a służyli Baalom i Aszerom.

(Ks. Sędziów 3:7,)

 

(25) Tej nocy Pan rzekł do niego. Weźmiesz młodego cielca z trzody twego ojca i cielca drugiego, siedmioletniego, a zburzysz ołtarz Baala, własność twego ojca, oraz zetniesz aszerę, która jest obok.

(Ks. Sędziów 6:25, Biblia Tysiąclecia)

 

(28) A oto kiedy o świcie wstali mieszkańcy miasta, ujrzeli rozwalony ołtarz Baala, wyciętą aszerę i cielca złożonego w ofierze całopalnej na zbudowanym ołtarzu.

(Ks. Sędziów 6:28, Biblia Tysiąclecia)

 

(30) Następnie rzekli mieszkańcy miasta do Joasza: Wyprowadź swego syna! Niech umrze, gdyż zburzył ołtarz Baala i wyciął aszerę, która była obok niego.

(Ks. Sędziów 6:30,)

 

(31) Na to Joasz odpowiedział wszystkim, którzy go otaczali: Czyż do was należy bronić Baala? Czyż to wy macie mu przychodzić z pomocą? Ktokolwiek broni Baala, winien umrzeć jeszcze tego rana. Jeśli on jest bogiem, niech sam wywrze zemstę na tym, który zburzył jego ołtarz.

 

 

W filmie poniżej mamy jeszcze ciekawszy trop.

 

Bóg Islamu jest niczym innym niż Baalem w przebraniu.

Rzymskokatolicka Królowa Niebios opisywana w Biblii jest nikim innym jak Isztar, małżonką Baala. Islam i katolicyzm są mężem i żoną. Zobacz dowody w tym filmie. Można również dowiedzieć się, jak katolicka wieczną dziewicą Isztar urodziła syna i męża Baal Tamuz tutaj:

 

Czy mógłby ktoś to przetłumaczyć i streścić w kilku zdaniach ten filmik powyżej?

 

W ten sposób dochodzimy do wielkiej konkluzji. To co było będzie. Świat rzymskich katolików zostanie połączony naturalnie z Islamem. Wydaje się być to niewiarygodne, ale nie takie cuda wydarzały się na świecie.

 

(Ks. Sędziów 2:11, )

(13) Opuścili Pana i służyli Baalowi i Asztartom.

 

Co się w ogóle dzieje?

 

„celem projektu nie jest odbudowanie na nowo starożytnych obiektów wysadzonych przez IS, lecz odrestaurowanie ich za pomocą nowych technologii i pozostałości po zniszczonych budowlach”

 

byk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

diana2.1

 

baal-astarte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ale

 

Saturn jest również czczony jako Baal, Kananejski bóg burzy. „Baal jest często reprezentowany przez symbol byka. Skoro tylko kapłani mogli wypowiedzieć jego imię Boże, Hadad, Baal był powszechnie stosowany.

 

Martwią się o zabytki kultu Baala zniszczone przez ISIS, ale nikt nie planuje odtworzyć pierwszy chrześcijański dom: domus eclesias?

 

Jesteśmy na progu mariażu Allaha (Baala) z Królową Niebios (Astarte).

Franciszek usilnie wprasza na nasz koszt Islamistów.

 

 

 

Zaktualizowane: 20 kwietnia 2016 - 17:40

53 komentarze

Dodaj komentarz
 1. „Rzymskokatolicka Królowa Niebios opisywana w Biblii jest nikim innym jak Isztar, małżonką Baala. Islam i katolicyzm są mężem i żoną.”

  Teraz rozumiem dlaczego papieża Franciszka ciągnie tak do islamu.
  Czyli powoli ale w realizacji jedno światowa religia.

  1. To w końcu chyba ich (KRK) twór, więc zawsze byli w jako takim mariażu.

   1. no nie, bo wyznawcy Islamu nie żyją w symbiozie z wyznawcami KRK

    1. Miałem na myśli te „wyższe szczeble”.

     1. Tak, rozumiem Cię G-Piter.
      Chodzi Ci o to, że Watykan stworzył Arabom islam.
      Mowa o tym chociażby w świadectwie Alberto Rivera.

 2. Sam fakt, że papa franko spotyka się z różnymi przywódcami religijnymi dużo daje do myślenia. Szykują jedną ogólnoświatową religie.

 3. Piotr, co powiesz na temat tych wszystkich przepowiedni które krzepiły Polaków w niespokojnych czasach ( II WŚ, stalinizm, „upadek komuny i transformacja ustrojowa” )? Wernyhora, Księży Marka, Cieślaka, Markiewicza, Tęgoborska?

   1. Problem z nimi ( przepowiedniami ) jest taki, iż można to stwierdzić dopiero po danym fakcie/wydarzeniu historycznym… Mnie chodzi o co innego. Kto jest ich rzeczywistym autorem? Czyżby kolejny klocek w układance zwiedzenia?

   2. Sens kawału polega na mglistości przekazu przepowiedni, a nie nazywaniu po imieniu/waleniu wprost. Chodzi o to, żeby osoby niepowołane ( diablaki/słudzy diabła ) nie wiedziały o co chodzi. Przynajmniej ja tak myślę, jeśli ich autorem rzeczywistym jest Bóg.

 4. Czy można tu umieścić swoje świadectwo jak życie doprowadziło do nawrócenia? 🙂

   1. A to mam na maila przesłać później czy w komentarzu w dziale świadectwa?

     1. Trochę się rozpisałem to źle?

       1. Dobra poszło na email 🙂 Najwyżej przeczytanie zajmie kilka minut 😀

 5. Tak zmieniając temat miałbym pytanie.
  Czy po śmierci człowiek zbawiony otrzymuje nowe ciało ? Bo jak wiemy nasze ziemskie ciało jest niedoskonałe i po śmierci rozpada się na kawałki, wniosek zapewne jest taki że nasze dusze otrzymają nowe ciała. Jestem ciekaw jak to widzicie i czy jest jakaś wzmianka w Bibli o tym.

  1. tak oczywiście, tzw ciało uwielbione

  2. 🙂
   1 List do Koryntian 35-53

   35 Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? 36 O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. 37 To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. 38 Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. 39 Nie wszystkie ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb 40 Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne – ziemskich. 41 Inny jest blask słońca, a inny – księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. 42 Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne – powstaje zaś niezniszczalne; 43 sieje się niechwalebne – powstaje chwalebne; sieje się słabe – powstaje mocne; 44 zasiewa się ciało zmysłowe15 – powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. 45 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym16. 46 Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. 47 Pierwszy człowiek z ziemi – ziemski, drugi Człowiek – z nieba. 48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. 49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.
   50 Zapewniam was, bracia, że ciało i krew17 nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. 51 Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni18. 52 W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby – zabrzmi bowiem trąba – umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni19. 53 Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.

 6. __________
  Od admina:
  Ten wątek MD juz był. Nie chce o nim pisać. Powiem tylko tyle: człowiek ten wchodzi na mój blog ale go tam skrytykował. Schizofrenia.

 7. Zwiedzenie różnorakie w tych czasach jest bardzo powszechne i co gorsze ludzie traktują je jako zupełnie normalne.

  1. Są totalnie ślepi na wszelkie jego przejawy i zachowują się jak wszystko dobrze grało…

 8. Akurat czytam szalenie interesującą książkę z samej końcówki lat 90. o „duchowych korzeniach rządu światowego”. Z perspektywy czasu, czyli ok. 17 lat od jej wydania widać jak skrupulatnie realizowana jest agenda międzywyznaniowa. Lucyferianie po raz kolejny kopiują sposób postępowania Boga, również wcielając w życie swój misterny, ale skazany z góry na niepowodzenie plan.

 9. Mam temat na arta. Popkultura w służbie złego i jej destrukcyjne przejawy w życiu ludzi.

 10. Problemem wielu ( normalnych duchowo ) ludzi jest brak potrzeby obecności Boga w ich życiu w imię źle pojętej wolności przekonań. Nie wierzę, bo nie chcę być niczym ograniczony. A potem im odbija…

  1. A z drugiej fałszywa religijność ( nie duchowość )…

 11. Adminie
  Mati napisał do mnie że prosi abyś go odblokował tutaj i mógł komentować. Napisał też że jego zachowanie nie będzie takie już niekulturalne.

 12. Dwukrotnie narodzony

  A więc zaczyna się…

 13. Nic już nas nie zaskoczy… W dobie postępu.. A raczej samozagłady pod przykrywką postępu technologii i kultury. Postępu, który zmierza do samozniszczenia.
  Pytanie, kiedy to się skończy?
  A no możemy domniemywać, a wiedząc że my jesteśmy tutaj z perspektywy obserwatora zamkniętego w jakimś kloszu, etc. Obserwujemy tylko to co potrafimy i możemy widzieć. Reszta to czasem nadto odrealnione teorie i koncepcje nt. świata. Albo utarte skojarzenia lub strach, lęk związany z chaotyczną rzeczywistością szczególnie teraz. Stąd mamy w końcu większość chorób świata i może to być produktem w większości duchowym. Dlatego zbieramy negatywne żniwa duchowe, w postaci chorób, które w prawdzie oddziałowują na ciało, ale są produktem ducha, osłabionego ducha, nie mówiąc już o toksynach, itp.
  Jest coś takiego jak modlitwa przed jedzeniem, piciem. Niektórzy uważają, że można przetransformować energię negatywną, szkodliwą w jedzeniu na najmniej szkodliwą przez modlitwę. Mówił o tym np. Zbigniew Jan Popko.

  Jeśli zaś chodzi ogólnie o problem samozagłady współczesności, to jest to o wiele szerszy problem, o którym niektórzy filozofowie piszą. Jedno jest pewne, większość i tak będzie tkwić dalej w systemie, a Ci co się wydostają będą cierpieć coraz większe udręki od tego świata.
  Totalne dno moralne nadchodzi, nawet w Polsce, coraz więcej ogłoszeń młodych dziewczyn, nastolatek o propozycji wiadomo jakiej…
  Owszem są tacy co mówią, ale zaraz. Przecież ciało to tylko ciało. Ale jest świątynią Ducha Świętego!…
  Obecnie dzieje się bardzo wiele na świecie.
  Nikt już nie wie o co w tym chodzi. A Ci co widzą, to raczej większość, ale tylko jakaś garstka budzi się stopniowo. Na resztę przyjdzie czas. Liczna cześć tego świata odda hołd Szatanowi, Baal’owi. Ale przyjdzie czas, kiedy kontrast złego i dobrego stanie się wyrazistszy, i każdy podejmie definitywny wybór. Czasy są takie, że trzeba być twardym, nie można nikomu ulegać. Ale jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo nie o to chodzi. Niemniej ta rzeczywistość przypomina bardziej symulację komputerową, albo grę gdyż jest tak odrealniona i sztuczna.
  W tym znaczeniu czekają nad trudne wybory, a czasem niezgodne z tym jak powinno się zachować. A idealiści, romantycy umierają prędzej czy później. Nachodzi pytanie, czy Bóg nie daje większej tolerancji na upadek w tych czasach? Wydaje mi się, że tak. Ale trzeba walczyć naprawdę z tym…

  1. Z drugiej strony przygotowują ludzkość na totalne bezmyślne życie, jak robot. Od dziecka produkują robota, czyli produkt masowy. Gdzie czas na chwilę odpoczenienia w Duchu Swietym? A no wiemy, że Szatan na wszystkie sposoby zajmuje nam czas. Jedno jest pewne w tym okresie czasu, że Kościół szatana będzie szybko rósł i stanie się przyszłym kościołem globalnym.

 14. Wszystko co neguje system babiloński jest dla „normalnych” ludzi co najmniej podejrzane… Takie są skutki nauczania płynącego ze „swojskiej” sekty o dźwięcznej nazwie Krk-a vel nierządnica babilońska… Oprócz tego propaganda medialno/kulturowo/szkolna i fiksacja gotowa…

 15. tak sobie pomyślałem- islamiści niszczą pogańskie bóstwa i zwoje oraz starożytną sztukę, co nie przeszkadza zarabiać na ich wartościach kolekcjonerskich, więc sprzedają różne figurki itp. Ciekawe, czy czasem w tych replikach nie będzie np. kamieni z tej świątyni?

 16. Ludzie przyjmują za autentyczną rzeczywistość to co zostało sztucznie wykreowane https://youtu.be/ARrjuU94I4g.

 17. Wielu ludzi buntuje się przeciwko diablej rzeczywistości ( bardzo dobrze to świadczy o ich duchowości ), ALE jest to często ślepy bunt nastawiony na niszczenie, a nie budowanie, a nie tędy droga do Boga.

 18. Pytanie. Czy ludzie nie chcą znać Bożej prawdy, bo wolą żyć w kłamstwie ( zbyt straszne by było prawdziwe ) czy cokolwiek innego?

 19. Islam to bękart krk stworzony by odbić ziemię świętą nie narażając przy tym siebie. Niestety piesek szybko sie rozrósł i zerwał ze smyczy obierając sobie allacha za bożka. Tak apropos to wymawia się All A czyżby zatem ichni bożek to Ala Alutka 😛 hehe Tak czy siak My jako „odszczepieńcy” „jehowcy” „sekciarze” mamy przerąbane ale to dobrze bo w końcu zacznie się coś dziać 🙂 Teraz w IE organizują liczenie łbów i w specjalnym formularzu pytają m.in o wyznanie. Będę musiał zaznaczyć rubryczkę „inne” i wpisać Chrześcijanin Biblijny.

  1. Też się zastanawiałam nad tym co wpisać w wyznaniu,narazie nic nie wymyśliłam.
   Może napiszę bez wyznania Dziecko Boże.

 20. Dziwne rzeczy się dzieją. Mam włączony tvn24 i leci bezpośrednia transmisja w zapalenia olimpijskiego ognia. Rzecz dzieje się w świątyni Hery w starożytnej Olimpii, ogień ma być zapalony promieniami słonecznymi, są kapłani itd. Wielka impreza. Ogień ma być 12 dni w Grecji, potem samolotem leci do Brazylii, gdzie 5 sierpnia zaczynają się igrzyska. (5 sierpnia to chyba jakaś ważna data w okultyzmie – może ktoś wie.) Brazylia to też (w tym roku) miejsce mistrzostw świata w Piłce nożnej… no i repliki Świątyni Salomona. Trochę dużo tego jak na jedno miejsce i jeden rok.

  1. faktycznie coraz więcej satanistycznej symboliki i wiele poważnych imprez.

   1. Kiedy to oglądam, odnoszę wrażenie, że nie jest to jakaś tam ceremonia. Wygląda to na starożytny rytuał, który był odprawiany na tym miejscu w dawnych, pogańskich czasach. Kapłanki Hery itd.
    Wygląda na to, że przygotowują świat na przyjście ich pana i króla, a to znaczy, że powrót prawdziwego PANA i KRÓLA jest bliski.

  2. „Chleba i igrzysk!” 🙁 Dziwne te pogańskie wymysły. Mamy się cieszyć, bo ogień lata samolotem..

 21. Zdzisław 《matiks348》

  Ten świat jest chory niedawno bo miałem przerwę o 10 dzisiaj to ludzie z mojej pracy mała grupka zaczęła się nabijać z Jezusa że na ostatniej wieczerzy palił metę 🙁 śmiejąc się jakby się nic nie stało i chcąc mnie poddenerwować 🙁 nie mam słów na takie bluźnierstwa.

  1. Powiedz im Zdzisiu, że „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”. Jeśli się nie nawrócą, to przyjdzie czas, że wcale nie będzie im do śmiechu, ale „będzie płacz i zgrzytanie zębów”.
   Niech Cię Bóg prowadzi i wspiera na wszystkich twoich drogach. 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish