Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bóg działa w oparciu o złamanych ludzi aby wykonać Jego dzieło na Ziemi – Zac Poonen

W Księdze Wyjścia 2:22 widzimy, że z powodu dekretu Faraona rozkazującego zabicie wszystkich noworodków płci męskiej, matka Mojżesza, pomodliwszy się wpierw, włożyła Mojżesza do kosza wiklinowego i pozwoliła mu odpłynąć wraz z nurtem rzeki. Gdyby ten zły dekret nie został ustanowiony, ona nigdy by czegoś takiego nie zrobiła. Jednak ponieważ to uczyniła, Mojżesz został znaleziony przez córkę Faraona i dorastał w pałacu Faraona – miejscu gdzie Bóg chciał go wyszkolić przez pierwsze 40 lat jego życia. To nigdy by się nie wydarzyło, gdyby Faraon nie wydał tego złego dekretu, a Mojżesz by po prostu dorastał by stać się kolejnym niewolnikiem. Czy widzisz jak boże cele się wypełniają poprzez to co Szatan czyni?

To jest ważna lekcja dla nas – którą widzimy również w historii kościoła. Kiedykolwiek Bóg chce coś uczynić dla Jego ludu, On zawsze rozpoczyna od człowieka. On musiał znaleźć odpowiedniego człowieka zanim mógł wyzwolić Izraelitów. Szkolenie tego człowieka zajęło 80 lat – i to nie była tylko wiedza akademicka. Mojżesz był szkolony w najlepszych akademiach Egiptu, ale to go nie zakwalifikowało do Bożego dzieła. W Dziejach Apostolskich 7, Szczepan mówi, że Mojżesz był potężny w słowie i czynie. On był silnym mężczyzną i elokwentnym mówcą w wieku 40 lat. Był również wielkim przywódcą wojskowym, bardzo bogatym człowiekiem i otrzymał najlepszą edukację jaką otrzymuje się w najbardziej rozwiniętych krajach – gdyż Egipt był jedynym supermocarstwem w tamtych czasach. Mając to wszystko, nie był gotowy by służyć Bogu. Szczepan powiedział, że Mojżeszowi wydawało się, że Izraelici rozpoznają to, że Bóg posłał go aby ich uwolnić. Jednakże oni nie rozpoznali go jako ich lidera. Cała jego ziemska sława i umiejętności nie mogły przygotować go do zadania, które Bóg wyznaczył dla niego.

Dzisiaj wiele chrześcijan myśli, że może służyć Bogu tylko dlatego, że mają wiedzę biblijną, muzyczne zdolności i dużo pieniędzy. Jednak są w błędzie. Muszą nauczyć się lekcji z życia Mojżesza: 40 lat tego co najlepsze co ten świat może zaoferować nie mogło przygotować go do służby dla Boga.

Bóg musiał pracować nad nim kolejne 40 lat na pustyni, w całkowicie innym środowisku od tego panującego w pałacu, aby go wyszkolić. Jego siła ludzka musiała zostać złamana. Bóg tego właśnie dokonał gdy kazał mu paść owce i gdy pozwolił mu mieszkać z jego teściem i pracować dla niego – przez 40 długich lat. Mieszkając z teściem nawet przez rok może być dość poniżającym doświadczeniem! Wiem, że wiele mężatek w Indiach mieszka z ich teściami całe ich życie. Jednak to co innego gdy mężczyzna musi mieszkać z ojcem jego żony i pracować dla niego również. To może być bardzo uniżające doświadczenie dla mężczyzny. Tak właśnie również Bóg złamał Jakuba. On również musiał mieszkać ze swoim teściem przez 20 lat. Bóg używa teściów i teściowe by złamać Jego dzieci.

To czego wszystkie uniwersytety Egiptu nie mogły nauczyć Mojżesza, nauczył się na pustyni, pasąc owce i pracując dla jego teścia. Pod koniec tych 40 lat, Mojżesz jest tak złamany, że chociaż kiedyś był bardzo elokwentny i myślał, że może uwolnić Izraelitów, teraz mówi : ”Panie, nie nadaję się. Nie potrafię mówić. Proszę poślij kogoś innego by poprowadził twój lud.” To wtedy Bóg powiedział : „Nareszcie jesteś gotowy. Poślę Cię teraz do Faraona” (Księga Wyjścia 4:10-17).

Jaką lekcję możemy wyciągnąć z życia Jakuba i Mojżesza? Tylko taką: Kiedy myślisz, że jesteś gotowy, nie jesteś. Kiedy myślisz, że uda ci się i jesteś silny i że masz wiedzę, że możesz przemawiać i śpiewać i grać na instrumentach i czynić wspaniałe rzeczy dla Boga, Bóg mówi : „Nie jesteś jeszcze gotowy. Muszę poczekać, aż będziesz złamany”. W przypadku Jakuba ten proces trwał 20 lat, jesli chodzi o Mojżesza to zajęło to 40 lat, z Piotrem 3 lata, a z Pawłem przynajmniej 3 lata. Ile czasu my będziemy potrzebować? To zależy od tego jak szybko nauczymy się podporządkowywać potężnej ręce Boga.

Ile czasu zajmuję przejście z pierwszej klasy do końcowej klasy? 12 lat? Tak, jeśli zdajesz każdego roku. Jednakże znam uczniów którym zajęło 16 lat skończenie 12 klas w szkole. Znam studentów medycyny, którym zajęło 15 lat dokończenie 5-letnich studiów!! Jak szybko ktoś może skończyć szkołę zależy od tego jak szybko nauczy się programu. Tak samo jest w życiu chrześcijańskim.

Jest napisane w Księdze Wyjścia 12:40 „Pobyt synów izraelskich w Egipcie trwał czterysta trzydzieści lat”. Jednakże kiedy Bóg przemówił do Abrahama, powiedział mu, że jego potomkowie będą w obcej ziemi tylko przez 400 lat (Księga Rodzaju 15:13). Jednak tu czytamy, że oni spędzili tam 430 lat. Czy Bóg popełnił błąd? Nie. Bóg jest bardzo dokładny w jego harmonogramie. Bóg nie popełnia żadnych błędów. Kiedy Bóg przemówił do Abrahama, Jego doskonałą wolą dla Izraelitów było by byli w Egipcie przez 400 lat. Dlaczego więc zostali kolejne 30 lat?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, spójrzmy na inny przykład. Kiedy Bóg wyprowadził Izraelitów z Egiptu, w Jego planie było, żeby spędzili tylko 2 lata na pustyni. Jednak ile lat w sumie spędzili na pustyni? 40 lat (Księga Powtórzonego Prawa 2:14). Bóg może planować by złamać cię w 2 lata, ale to może tak naprawdę zająć 40 lat. Bóg może chciałby zacząć używać cię 2 lata po twoim nawróceniu. Jednak może nie będzie w stanie użyć cię przez kolejne 40 lat. To wszystko zależy od tego jak szybko będziesz złamany. Tak samo, Boży plan dla Izraela był aby zostali 400 lat w Egipcie. Jednak musieli zostać przez 430 lat.

Wierzę, że powodem było to, że ich lider Mojżesz nie był jeszcze gotowy. Wierzę, że kiedy Mojżesz opuścił Egipt w wieku 40 lat, Bóg chciał złamać go poprzez 10 letnie szkolenie z jego teściem na pustyni, żeby był gotowy w wieku 50 lat by być liderem nad Izraelem. Jednakże Mojżesz nie opanował tej wiedzy w przeciągu 10 lat. Jego teść musiał go uniżyć jeszcze bardziej zanim Mojżesz był całkowicie złamany. Ten 10 letni kurs zajął Mojżeszowi 40 lat! Dlatego też Izraelici musieli czekać 30 lat dłużej. Bóg używa złamanego człowieka by wykonać Jego dzieło na ziemi.

To jest przesłanie, jak również ostrzeżenie dla nas. Bóg może mieć plan dla twojego życia. Jednak on nigdy się nie wypełni dopóki nie będziesz złamany. To co Bóg zaplanował dokonać w 10 lat, może zająć w efekcie 40 lat. Dobrze jest więc szybko uniżyć się pod potężną ręką Boga – co odnosi się do okoliczności, które posyła na naszą drogę.

Treny 3:27 „Dobrze jest, gdy mąż nosi jarzmo (uniża samego siebie i jest złamanym) w młodości”. Pozwól Bogu złamać cię kiedy jesteś młody. Nie walcz przeciwko okolicznościom, które Bóg posyła do twojego życia, bo to jedynie opóźni Boży plan. Cała twoja wiedza biblijna, muzyczne talenty i pieniądze nie wyposażą cię do Bożego dzieła. Złamanie jest niezbędne. Jakub mógł stać się Izraelem tylko wtedy kiedy został złamany. Mojżesz mógł stać się liderem i prorokiem tylko wtedy kiedy został złamany.

______________

Ten tekst jest bardzo bardzo wartościowy, proszę wyciągnijcie sobie z niego najważniejsze rzeczy gdyż mnie głowa bardzo dziś boli i nie mam sił patrzeć już w ekran i zaznaczać, czytałem go jednak jakiś czas temu i naprawdę świetny artykuł!

 Umieścił Dominik z forum-chrzescijan.pl. Dziękuje w imie Jezusa.

 

 

Zaktualizowane: 9 kwietnia 2016 - 10:01

14 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dziękuję, bardzo mnie poruszył ten tekst. To wszystko mnie dotyczy i mam wiele przemyśleń po przeczytaniu tego wpisu.

 2. „Dzisiaj wiele chrześcijan myśli, że może służyć Bogu tylko dlatego, że mają wiedzę biblijną, muzyczne zdolności i dużo pieniędzy”

  Heh ten cytat zabrzmiał dla mnie jakby był kierowany do mnie. Choć nie mam za bardzo dużej wiedzy biblijnej a muzykę zdarza się czasami tworzyć, a pieniądze cóż to tylko marne blaszaki i nic dla mnie nie znaczą.

  1. Czym płacisz za czynsz, światło, gaz, internet, bilet miesięczny, telefon, leki i chleb?
   Czym wspierasz ubogiego i wdowe?

    1. No właśnie, nie mów więc ze nic nie znaczą … Znaczą wiele…Rzecz w tym, by zdobywanie ich nie przyslonilo tego co naprawdę ważne.

     1. Mi nie chodziło że są nie potrzebne bo są ale to nie jest centrum mojego życia – pieniądze 🙂

 3. Matiks ten cytat to nic innego jak osadzanie. Jesli dostajesz jedendrug z drugzim talent to go lepiej nie zakopuj. I kropka. Zauwazylem ze Zac strasznie osadza braci w wierze jakby byl nie wiadomo kim.

 4. Powiedzcie mi proszę, o co chodzi z Izajasza 7:10. Mateusz cytuje to proroctwo w kontekście Jezusa, ale przecież nie nadano mu imienia Immanuel, ani nie musiał się uczyć co dobre, a co złe?

  1. Katolicka, paradoksalnie, wykładnia. http://biblia.wiara.pl/doc/423894.Glos-Zwiastuna-lepszych-dni/6 Ciężko się czyta Pismo bez natchnienia DŚ a podejrzewam, że tak jest w moim wypadku.

  2. Ja to rozumiem mniej więcej tak:

   Dla porównania wersety ze ST i NT , które mówią o tym samym:

   „Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel. Mlekiem zsiadłym i miodem żywić się będzie do czasu, gdy nauczy się odrzucać złe, a wybierać dobre.”
   (Izajasza 7,14-15)

   „A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.”
   (Mateusza 1,21-23)

   Werset drugi objaśnia nam znaczenie imienia Immanuel = Bóg z nami.

   Objaśnienie to potwierdza Ew. Jana 1,1 i 1,14:
   „Na początku było Słowo,
   a Słowo było u Boga,
   a Bogiem było Słowo.”

   „A Słowo stało się człowiekiem
   i zamieszkało między nami”.

   I Filipian 2,6-7
   „On to (Jezus), istniejąc w naturze Bożej,
   nie skorzystał ze sposobności,
   aby być na równi z Bogiem,
   lecz sam siebie poniżył,
   przyjąwszy naturę sługi.
   Stał się podobny do ludzi
   i w zewnętrznej postaci uznany
   za człowieka.”

   To znaczy Immanuel – Bóg, który przyjął postać ludzką, aby być z nami. Jezus Chrystus to wypełnił swoim przyjściem.

   Natomiast początek z fragmentu Ew. Mateusza mówi: nadasz mu imię Jezus albowiem On zbawi lud od grzechów.
   Izajasza 45,21 mówi:
   „Przedstawcie i przytoczcie dowody,
   owszem, naradźcie się wspólnie:
   kto zapowiedział to już od dawna
   i od owej chwili objawił?
   Czyż nie Ja jestem Pan,
   a nie ma innego Boga prócz Mnie?
   Bóg sprawiedliwy i ZBAWIAJĄCY
   nie istnieje poza Mną.”

   Moim zdaniem wersety z Mateusza mówią o wypełnieniu nie jednego, a dwóch proroctw o Jezusie:
   1. Bóg który jest zbawicielem i przychodzi zbawić nas od grzechów
   2. Bóg, który jest z nami – przyjął postać człowieka by być blisko nas.

   Warto dodać, że Jezus kolejny raz objawi się jako Immanuel – Bóg z nami – w czasach Nowego Jeruzalem, które zstąpi z nieba gdy pierwsze niebo i ziemia przeminą 🙂
   Ap 21,3:
   „I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
   „Oto przybytek Boga z ludźmi:
   i zamieszka wraz z nimi,
   i będą oni Jego ludem,
   a On będzie BOGIEM Z NIMI””

 5. Czy służenie Bogu zawsze wiąże się z jakąś działalnością np na rzecz innych? Czy może być to tez taka służba samotna, po prostu chwalenie Boga?

  1. Mnie się wydaję, ze jedno i drugie. 16 Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. 17

  2. Nasze życie jest widowiskiem dla świata duchowego, powinno być pomnikiem dla Najwyższego, każda decyzja kiedy zapieramy się siebie, każdy moment, gdy wbrew okolicznościom idziemy ufnie za Nim. To jest też służba.

 6. Trochę nie na temat, ale czytam temu blog od paru miesięcy i bardzo mi się podoba i… dojrzewam do przemiany.
  Są rzeczy niezaprzeczalne, ale są sprawy w których nie mogę znaleźć odpowiedzi: co się dzieje z nami po śmierci? Jesteśmy uśpieni?
  I drugie pytanie, kto może udzielić chrztu nowonarodzonemu chrześcijaninowi.
  Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish