Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Raków koło Kielc symbolem upadku miasta po wygnaniu biblijnych chrześcijan.

Suche fakty z wikipedii:

 

Miasto Raków założył w 1569 roku kasztelan żarnowski Jan Sienieński, ogłaszając w nim tolerancję religijną. Nazwa miasta pochodzi od herbu Warnia (inaczej: Rak), który był rodowym godłem Jadwigi Gnoińskiej, żony założyciela Rakowa.

Raków w krótkim czasie stał się centrum życia braci polskich zwanych arianami mieszkających w Polsce, jako że założyciele miasta byli wyznawcami ruchu reformatorskiego. Pod koniec XVI wieku założono drukarnię ariańską. Na początku XVII wieku wybrano Raków na ośrodek organizacyjny zboru ariańskiego. Miasto szybko się rozwijało. Powstał w tym czasie przemysł tkacki, papierniczy, garncarski i browarniczy. Wybudowano także okazały ratusz i most na Czarnej.

W latach 1602–1638 istniała w Rakowie szkoła ariańska o międzynarodowej sławie, gdzie nauczanie prowadzono w oparciu o własne podręczniki, autorstwa wykładających w szkole profesorów.

W wyniku nasilającej się kontrreformacji, pod pretekstem zniszczenia krzyża przez młodzież ariańską, 19 kwietnia 1638 roku sąd królewski zakazał dalszej działalności rakowskiego zboru, w tym także drukarni i szkoły oraz skazał na banicję nauczycieli[2]. Po wygnaniu arian z Polski miasto podupadło i opustoszało.

Jego rangi nie przywróciło ufundowanie przez biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika wspaniałego kościoła.

W 1641 roku biskup osadził w Rakowie reformatów. Ich zadaniem było nawracanie pozostałych w mieście arian i ich zwolenników. Zakonnicy opuścili miasto ok. 1649 roku. Pod koniec XVII wieku miasto liczyło 700 mieszkańców.

Po III rozbiorze Polski Raków znalazł się początkowo pod zaborem austriackim, potem rosyjskim. W 1820 Raków miał 926 mieszkańców, w 1864 liczba ich wzrosła do 2007; znaczną część stanowiła ludność żydowska[2]. W 1869 roku, jak wiele innych polskich miast, utracił prawa miejskie.

 

Pomijając antrynityrianizm Arian. Była to grupa religijna działająca w Polsce w XVI i XVII wieku, odrzucająca zwierzchnictwo papieża, hierarchię kościelną, domagająca się rozdziału Kościoła od państwa i reform społecznych. Arianami byłi bracia polscy.

 

 

Podobnie jest z Kielcami zwanymi czasem klerykowem. Rządzi nimi prezydent Lubawski związany mocno z kościołem rzymskim. Co zaradniejsi ludzie wyemigrowali. Nie jest istotne kto będzie po nim, gdyż w Kielcach nie ma iskry protestanckiej a ściślej biblijnej.

Polska jest pod okupacją syjonistyczno-rzymską.

Etos pracy emigrował wraz z ludźmi. Pozostała garstka dobijanych socjalistycznymi ustawami ludzi z pędem do samostanowienia, do niezależności finansowej.

W tym katolicko-socjalistycznym kraju 80% firm, upada w ciągu pierwszych dwóch lat.

http://www.gazeta-msp.pl/?id=pokaz_artykul&indeks_artykulu=3367&dz_id=73

 

 

Chrześcijanie winni być solą tej ziemi, nie tylko w uczynkach, ale w jakości swej pracy, która jest emanacją Słowa Bożego. Nawet jeśli jesteś hydraulikiem, to powinieneś być bardzo dobry w tym. Każdy chrześcijanin powinien być pracowity i twórczy.

 

 

 

Teraz się okazuje, że ziemią będzie mógł handlować tylko kościół rzymski.

Proponuje zatem, aby modlić się o przebudzenie Polaków w każdy piątek o 20 ej.

 

 

Zaktualizowane: 2 kwietnia 2016 - 20:51

10 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Włochy – wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie pińczowskim, w gminie Pińczów[1]. Wieś położona jest na północno-wschodnim obrzeżu Pińczowa, na Garbie Pińczowskim.
  (…)
  Historia

  Wieś powstała około 1560 r. na terenie będącym własnością Mikołaja Oleśnickiego. Pomyślana została jako KOLONIA DLA UCHODŻCÓW WYZNZNIOWYCH, którym dziedzic Pińczowa udzielał schronienia i opieki. Ponieważ przybysze z Italii byli zdecydowanie najliczniejsi, toteż od ich nacji wzięła się nazwa Włochy. Cudzoziemcy trudnili się górnictwem kamienia i jego obróbką w warsztatach kamieniarsko-artystycznych. Przywilej wydany przez Oleśnickiego dawał im prawo korzystania na własne potrzeby z lasu, kamieniołomów i pastwisk. Sprawy sądownicze i administracyjne pozostawiono ich Kościołowi i samorządowi. W Pińczowie mieli włoski kościółek, gdzie kaznodzieją był Francesco Negri. Od 1601 wchodzi w skład Ordynacji Pińczowskiej Myszkowskich.

  Z upływem wieków, mieszkańcy Włoch ulegli zupełnej polonizacji, zatracając swój język i religię i przekształcając nazwiska na bardziej swojskie. Mistale to dziś Misztale, Bonanonowie stali się Baniami, Coci spolszczyli się na Ciaciów; potomkowie jakiegoś Włocha o imieniu Domenico zwą się Dominkami, a Costowie to Kosteccy. Rodzina Romańców wywodzi się z pewnością od jakiegoś mieszkańca Rzymu (po łacinie Roma). Wymarły bez śladu rody Barellów, Genich, Polionich, Nigerów, Clumilów i Pankwillinich. Natomiast Naporowie są potomkami znanego tu kiedyś muratora-artysty, Jacka Napory. W XVIII w. wnuki dawnych mistrzów kamieniarskich stali się chłopami i głównym ich zajęciem było odtąd rolnictwo.

  W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa kieleckiego.
  Wikipedia

 2. PIOTRZE,weź Ty mnie nie dobijaj. To jest strasznie ponure, choć co gorsze bardzo realistyczne i prawdziwe…Cierpimy ( chrześcijanie polscy ) za głupotę i zaślepienie polokatolików tkwiących w babilońskim OBŁĘDZIE. Oby Bóg ich przebudził.

  1. 😀
   detmold nie było moim celem Ciem dobić 🙂

  2. Detmold, odstaw te treny Jeremiasza i poczytaj sobie radosną nowinę 😀

 3. Życie potwierdza słowa naszego Pana Jezusa – biblijni chrześcijanie to sól tej ziemi.

 4. Prawdę mówiąc sytuacja ogólna w Polsce nie napawa optymizmem i nie wygląda najlepiej. Jesteśmy dostarczycielami taniej siły roboczej dla Zachodu oraz niewolnikami zachodnich korporacji, banków i koncernów albo rodzimych „JanuszyBiznesu”. Po prostu jesteśmy neokolonią czy to się komuś podoba czy nie. System babiloński czyni nasz kraj złem. Boże ratuj nas.

 5. Błogosławioną rzeczą jest istnienie takich witryn, przeklętą natomiast działalność agend babilońskich. Z Bogiem.

 6. http://kobieta.onet.pl/miasteczko-zaginionych/43wct Ludek dyskutuje o wszystkim i niczym. Jakie to życie jest ciężkie i niewdzięczne.

 7. „Jego rangi nie przywróciło ufundowanie przez biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika wspaniałego kościoła.” – taaa, zastaw się i postaw wielki budynek sakralny, przynoszący chwałę KRK, i nazwij to „kościołem” 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish