Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 23.03.2016

2 Tes

(2) Módlcie się, abyśmy zostali uwolnieni od ludzi przewrotnych i złośliwych, nie wszyscy bowiem wierzą.

(3) Trzeba zawierzyć Panu, który was utwierdzi i zachowa od zła. (4) Mamy do was zaufanie w Panu, że postępujecie i będziecie postępowali zgodnie z tym, co wam głosiliśmy.

(5) A Pan niech serca wasze skłoni do miłości Boga i cierpliwości Chrystusowej.

(6) Bracia! W imię Pana naszego Jezusa Chrystusa nakazujemy wam, unikajcie każdego brata, który narusza porządek i nie postępuje zgodnie z podaną wam przez nas nauką.

______________________

Jest to modlitwa o uwolnienie nas od ludzi złych.

Mam pewnego znajomego, którego pewne doświadczenie życiowe wykorzystuje w poradach innym osobom. Nie mogę pisać o szczegółach.

Miał on pewną koleżankę w pracy: agresywną, złośliwą, dodatkowo popijającą alkohol. Kiedy się  kolega nawrócił, owa koleżanka poszła do szpitala. Radził się on mnie, jak ma postąpić po jej wyjściu ze szpitala. Szukałem Słowa w Biblii mogącego się odnieść do tej sytuacji. Znalazłem same te wersy, wskazujące na oddzielenie się od tej koleżanki. Choćby Psalm 1.

Znajomy dostosował się do mych rad. Wyniki jego pracy znacząco się poprawiły, co miało przełożenie na jego pensję.

Gdyby nie był narodzony na nowo, kierowałby się sentymentem, fałszywymi uczuciami. Nie chciałby zranić jej uczuć, jednocześnie  utwierdzając ją w jej nagannym charakterze i postępowaniu.

Od czasu udzielenia rady  znajomemu, sam postępuje podobnie i takich wskazówek udzielam innym.

Takie zachowanie wydaje się być bezwzględne, ale ostatecznie nie tylko jest wypełnieniem Słowa, ale wpływa korzystnie na nasze zdrowie psychiczne a i często na finanse. Zależnie od typu sytuacji.

Zalecenie Pawła jest szokujące „Módlcie się, abyśmy zostali uwolnieni od ludzi przewrotnych i złośliwych”.

Mamy pragnąć uwolnienia od ludzi złośliwych.

Mam świadomość złożoności co niektórych relacji. Na przykład mąż-żona, matka-córka itp relacje rodzinne.

W takich sytuacjach powinniśmy być solą ziemi, światłością świata, pokazać jak bardzo ta wiara nie jest tylko wiedzą, ale odbiciem Jezusa.

 

 

Zaktualizowane: 23 marca 2016 - 11:48

15 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Bardzo pouczające a jednocześnie zaskakujące słowo Boże.Nie powinniśmy być obojętni na zło i złe postępowanie ludzi w okół nas, bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nie sprawiedliwością albo jaka jest społeczność między Jezusem a Beliarem? To się łączy ze sobą.Twój znajomy dobrze zrobił, że nie zaakceptował zachowania tej koleżanki z pracy.Słowo Boże w praktyce, które jak mówi Psalm uczy prostaczka mądrości.

 2. Mądrego słuchać to życie zyskać, a głupiego to rozum postradać.

 3. Z innej strony. W dużych, głównych metropoliach pracy jest do wyboru i do koloru, a na prowincji…No właśnie. Np. taka Warszawa stała się, oprócz zagranicy, odkurzaczem która zasysa różnych ludzi, którzy są często gotowi na wszystko i zdolni do każdej podłości…Na szczęście Bóg ma wszystko pod kontrolą i w Dniu Sądu ukarze odpowiednio złoczyńców.

 4. Mądre słowa! Nie raz przebywanie wśród takich ludzi ciągnie w dół zamiast jakbyś miał wzrastać duchowo wiem to po sobie.

  1. A u ciebie w robocie szydzą z Jezusa, wiary, tak?

    1. To tym bardziej ci współczuję. Musisz się tam męczyć. Wyobrażam sobie, że mają cię tam za świra. I że bardzo ciężko nie rzucać mocnych słów w odpowiedzi na takie szyderstwa. Ech… Ja nie powinienem narzekać, bo u mnie jest katoliczka plus dwie panie obojętne duchowo.

     1. Mają mnie za jehowego mówią że jestem poje… czasami mnie tam jadą w sensie przezywają wyzywają a ja nic i im nie odpowiadam jestem przyzwyczajony do tego czasami mam tam ucisk ale to nie ma znaczenia mimo wszystko nie mam nic do tych ludzi 🙂

      1. Oklaski za postawę 🙂 oni nie wiedzą z kogo szydzą. Ze ślepego nikt się nie śmieje ani nie gardzi nim, że on nie widzi.

      2. A chciałbyś napisać jak to się stało, że mają cię za nawiedzonego jehowcę? Zabrałeś głos w jakiejś dyskusji broniąc Jezusa?

       1. Cóż nie wiem czy broniłem akurat ale było dosyć dużo dyskusji jeden się sprzeczał ze mną że Jezus nie jest Bogiem a ja mu mówiłem że jest Bogiem i tak kilka razy to mi powiedział że źle interpretuje pismo a co najlepsze nie czyta biblii tylko oglądał kod davincii o biblii. Druga dyskusja była z katolikami tam miałem ciężko zacząłem im mówić o Biblii pojawiły się pytania na które ciężko mi było odpowiedzieć dużo używali argumentów ? Powiedziałem im że nie utożsamiam się z katolicyzmem nie obchodzę świąt to byli ździwieni mówiłem że Biblia to słowo Boże to oni że jest po przekręcana Jezusa nie uznają za Boga mają pretensje że nie czczę maryji. Zaczęli mnie nazywać od jechowca czasami baptysta a nie raz że sam nie wiem kim jestem. Po jednej dyskusji gdy się skończyła gdy odszedłem na bok byłem nad łamany ich było kilku a ja sam. Co do mojej postawy jest ugruntowana przeszłością i pewnymi przykrymi sytuacjami.

        1. No i nie ma sie co łamać. Zachowają Twoje słowa. Ty masz racje i nawet jak Cie pozornie zjedzą bo jest ich wiecej to wiedz ze Ty masz racje i tylko Ty.

         1. Matiks, nie milczałeś i za to szacunek. Ktoś inny bałby się odezwać mimo np. dużej wiedzy. Ja także niezbyt umiem dyskutować, łatwo mnie przegadać, tym bardziej kilku osobom.

         2. Ja np nie mam dużej wiedzy biblijnej! Ale nie lubię i unikam bitwy na wersety kto ma rację.

 5. Żydowski ekstremizm i medialne zacieranie śladów! (cz.1) https://youtu.be/7_LBIsrtslY i ( cz. 2 ) https://youtu.be/qVVqTaiSKLk.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish