Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

DOŚWIADCZENIE TWOJEJ WIARY

David Wilkerson

Bóg nie ma przyjemności z doświadczania Swoich dzieci. Biblia mówi, że Chrystus współczuje ze wszystkimi twoimi doświadczeniami i jest dotknięty twoimi dolegliwościami. W Obj. 2:9 mówi do kościoła, „Znam twoje .. doświadczenia i ubóstwo.” W gruncie rzeczy mówi, Ja wiem, co przeżywasz. Może tego teraz nie rozumiesz, ale Ja o wszystkim wiem.”

Ważne jest, byśmy rozumieli tę prawdę, ponieważ Pan doświadcza i próbuje Jego lud. Pismo mówi, „Albowiem doświadczyłeś nas, Boże, Oczyściłeś nas w ogniu, jak się czyści srebro” (Ps 66:10). „Twoja wiara … wypróbowana w ogniu” (1 Pt 1:7). „Pan bada sprawiedliwego” (Ps 11:5).

Każdy, kto naśladuje Jezusa, będzie przeżywał uciski. Psalmista pisze, „Wiele nieszczęść spotyka sprawiedliwego” (Ps 34:20). Paweł mówi, że „mamy wiele ucisków… wiele łez” (2 Kor 2:4) List do Hebajczyków, opisuje świętych, którzy są „pozbawieni wszystkiego, uciskani, poniewierani” (Hebr. 11:37, 10:32).

Faktem jest, że Biblia wiele mówi o cierpieniu, doświadczeniach i uciskach w życiu wierzących. Według Psalmisty, „Dusza moja syta jest cierpień, a życie moje bliskie jest krainy umarłych” (Ps 88:4) Podobnie Dawid pisze o przeżywaniu „ciężkich utrapień” (Ps 71:20).

Nie znam żądnego naśladowcy Jezusa, który nie przeżywał tych rzeczy, o których Pismo wspomina: doświadczeń, prześladowań, ucisków, kłopotów, utrapień. Mogę powiedzieć z Dawidem, „Przeżyłem ciężkie i wielkie trudności i doświadczenia.” Wiem, że wielu innych, czytających to przesłanie może powiedzieć, „To opisuje moje życie teraz. Przeżywam kilka ciężkich doświadczeń i ucisków.”

Z tego powodu każdy chrześcijanin musi poznać i przyjąć to, że Bóg ma cel dla wszystkich naszych cierpień. Żaden test nie przychodzi do naszego życia bez Jego zgody i jednym z Bożych celów takich doświadczeń jest wytworzenie w nas niezachwianej wiary. Piotr pisze, „Ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus” (1 Pt 1:7). Piotr nazywa te przeżycia „próbą ognia” (4:12)

 

Zaktualizowane: 22 marca 2016 - 14:58

27 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Kiep kto pod wiatr stoi gdy przychodzi czas wieczny. Każdy to wie przeciąg dla zdrowia jest niebezpieczny.

 2. Tekst krzepiący dla mnie tym bardziej bo 4 dni pod rzad zmagam sie z jakimś fatum przesladujacym mnie. Zostałem oszukany na nie małe pieniadze. Do urzędów po 10 razy latam i nic nie zalatwiam i na dodatek wywalilem sie dzis rowerem na beton. Dziwne bo od 2 lat mialem jako takie ”spokojne” sytuacje. Co mnie jeszcze czeka? 😉 Bogas oto nie obwiniam…..zmiana zaszła jak podjalem decyzje o totalnym nie spozywaniu alkoholu….hm Moja wiara takze sie podniosła. Widocznie się bardziej Bogu spodobałem 🙂 Pozdrawiam wszystkich 🙂

   1. o kontuzje się nie martw-to jest tylko ciało ,jak i o pozostałe problemy ,…..tak to bywa gdy stajesz się dzieckiem Boga -dostrzegasz to czego inni nie widzą ,…..warto …..z Bogiem Mati

    1. Haha ten filmik z „czego sobie zycze” widzialem no i…. No 😀 Co ciekawe kolano zdarte a spodnie całe. W Jezusa wierze od 2011 dał mi sporo wiedzy jednak niedawno tak naprawde skapłem sie o co mu chodzi. Nałogi język i za duzo nienawisci do pogan. Myslalem ze mozna to pogodzic. Nie! Czuje sie lepiej. Dziekuje Anne. Z Bogiem rowniez

     1. Mati-gdybyś widział mnie ,jak wylądowałam ,zresztą nie raz ….z rowera ,to byś się uśmiał .Zresztą sama bym nie chciała tego oglądać ,Brawura ……jeśli chodzi o jazde na rowerze…..wbijanie się na chodnik i schodnika…szaleństwo…..pasja.Z Bogiem Mati.

      1. Gdyby kózka nie skakała…… 😉

      2. Pasja..rower..super….hm technicznie swietne hobby…Jakies sukcesy? Tez mam pasje i pol zycia już ją pielęgnuję. 🙂

 3. Co i rusz ktoś robi z Boga Ojca okrutnika, a ten post to odpowiedź na te zarzuty. Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa za niego.

  1. …..wytworzenie w nas niezachwianej wiary…

  2. Skoro Mnie, pana domu, nazwano Belzebubem, władcą demonów, to tym bardziej spotka to domowników. 26 Ale nie bójcie się ich! Nie ma bowiem niczego ukrytego, co by ostatecznie nie wyszło na jaw. Jacek jak zdrówko?

   1. O, właśnie, raz jeszcze dziękuję za modlitwy, bo minęły blisko 2 tygodnie od incydentu i już odzyskałem sporo sprawności w ciągu ostatnich 3 dni! Starałem się też nie dawać czarnym myślom, a PAN mnie łamał myślę w tamtych dniach. To trudne próby.

    1. Czarne myśli.Jakże moje serce jest z tobą Jacku,bowiem sam to przeżywam.Wytrwaj.

    2. Nie mów tak, że Pan Cię łamał w tamtych dniach. To nie Pan tylko Jego przeciwnik Szatan. Przeczytaj Jk 1:12-16

  3. heh Jacek ja kiedyś tylko z takiej perspektywy i pod taki mkatem (Bozego Gniewu) czytałem Słowo Boże, i bałem się „kościoła”, na szczęście opamietałem się nieco 🙂

 4. Piotrze, nie obraziłeś się na mnie? Czasem piszę zawile i cięto to fakt.

 5. Stanisław MICHALKIEWICZ 17 MARCA 2016 – Finansowa podszewka demokracji
  https://youtu.be/cluvCj0nvpg.

  1. Przepraszam. Coś mi się pomieszało. O to chodziło https://youtu.be/c3VWMWYfxX4. A Gintrowski zacny.

 6. Wspaniałe i piękne świadectwo nawrócenia pastora Mirosława Kulca, warto wysłuchać jak Bóg działa:
  https://youtu.be/7tONQdQyZAc

  1. Chwała Tobie Jezu Chryste,za to cudowne świadectwo.
   Za to,że jesteś z nami i nas przemieniasz.
   Polecam także wysłuchać,bardzo wzruszające,prawdziwie płynące z serca świadectwo – jak nasz cudowny Bóg działa.

 7. Tylko prawda obraża i jest ciekawa.

 8. Próby są dobre ale i trudne ? Najgorsze jest gdy podczas testowania czujesz się samotnie i bez siły ? by sprostać i zwrócić się do Niego ?

 9. Czy Fritzl był Żydem?

  http://www.sunray22b.net/josef_fritzl_jew_and_monster.html

  Wyczytałem też, że Szatan osadza najwięcej swoich ludzi wśród Żydów(Judejczyków), żeby ich prześladować?

  https://www.youtube.com/watch?v=qKE74dFnGik

  https://www.youtube.com/watch?v=EqKDMltPdIY

 10. „Ważne jest, byśmy rozumieli tę prawdę, ponieważ Pan doświadcza i próbuje Jego lud.” – drugi akapit art powyżej. Rzeczą wręcz straszną jest pisać takie rzeczy. Jak można przypisywać Bogu, że nas doświadcza cierpieniami? Jk 1:12-16 mówi nam, że Bóg DOPUSZCZA cierpienia ale nie pochodzą one od niego. Bóg nie można nas doświadczać , ponieważ sam nie jest przez nikogo doświadczany. Dopuszczać a doświadczać to dwie różne sprawy.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish