Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nieustanna przemiana – Zac Poonen

Czytamy w I Księdze Mojżeszowej 1 na temat przemiany skażonej, zepsutej, pustej i pełnej ciemności Ziemi. Pod koniec tego rozdziału jednak stała się na nowo piękną ziemią. Sam Bóg mógł spojrzeć na nią i powiedzieć „To jest dobre”.

Pierwszy rozdział 1 Księgi Mojżeszowej jest przesłaniem dla każdego z nas. Szatan również przyszedł do rasy ludzkiej i uczynił ludzi jak wcześniej wymieniono w wersecie 2 – pustymi, pełnymi ciemności i chaosu. Straciliśmy obraz Boga. Bóg nie stworzył Adama w taki sposób. Bóg uczynił Adama doskonałym. Jednak diabeł pojawił się i zniszczył go. Bóg więc musiał ponownie stworzyć człowieka.

Bóg jet dzisiaj zainteresowany przemianą zniszczonej ludzkości. Nie ma znaczenia jak bardzo pustym i pełnym ciemności i chaosu jesteś. I Księga Mojżeszowa 1 pokazuje nam, że Bóg może Cię przemienić. On może Cię uczynić tak doskonałym, że będziesz w stanie odzwierciedlać Jego podobieństwo doskonale i sam Bóg będzie mógł zlożyć świadectwo o tobie „ To jest dobre”. Takie jest przesłanie pierwszego rozdziału Biblii.

Jak jednak ta przemiana nastąpiła? Jeśli zrozumiesz jak to się stało, ta sama rzecz może stać się w twoim życiu również.

Każdego dnia Bóg przemiawał. Powiedział coś pierwszego dnia. Powiedział coś innego kolejnego dnia. Każdego dnia mówił. To właśnie musisz zobaczyć w pierwszym rozdziale Biblii – nasz Bóg jest Bogiem żyjącym który przemawia. Jeśli pragniesz być przemienionym, najważniejsze co potrzebujesz to słyszeć Głos Boży. „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mateusza 4:4). Tak właśnie Bóg zaplanował aby człowiek żył. Jeśli więc nie słyszymy Jego głosu codziennie, nie będziemy przemieniani.

Musimy rozwinąć nawyk słuchania Boga. Bóg przemawia każdego dnia. Jednakże większość wierzących nie słucha Go. Nawet ci którzy czytają Biblię każdego dnia, nie słyszą Boga. Słuchanie Boga to nie to samo co czytanie Biblii. Możesz czytać Biblię jak opowieść albo studiować ją jak książkę do chemii i nigdy nie usłyszeć co Bóg próbuje powiedzieć do twojego serca.

Inną rzeczą jaką widzimy tutaj (I Mojżeszowa 1:2) jest to, że Duch Boży unosił się nad wodami. Jak tylko usłyszysz Boży Głos, musisz pozwolić Duchowi Świętemu spocząć na Tobie. Tylko wtedy możesz być przemieniony. Widzimy Ducha Świętego działającego wespół z Bożym Słowem od samego początku. Tylko Duch Święty może przemienić człowieka. To połączenie działania Bożego Słowa i Ducha Świętego doprowadziło tę chaotyczną Ziemię do przemiany i piękna.

Największą potrzebą dzisiejszego Chrześcijaństwa jest równowaga. Wielu wierzących kładzie nacisk na studiowanie Słowa Bożego, ale jednocześnie nie podkreśla zależności od Ducha Świętego. Jeśli studiujesz Słowo bez Ducha Świętego, będziesz znudzony i duchowo martwy. Inni kładą nacisk n służbę Ducha Świętego i lekceważą Boże Słowo i w ten sposó zchodzą z właściwego toru i popadają w emocjonalizm i biorą to za działanie Ducha. Tak jak parowozy, które zeszły z torów (Bożego Słowa), oni robią wiele hałasu, jednakże utkwili w błocie i nie idą naprzód, ponieważ nie pozwalają Bożemu Słowu ich prowadzić.

 

Tekst z forum-chrzescijan.pl

Zaktualizowane: 15 marca 2016 - 10:12

11 komentarze

Dodaj komentarz
 1. „Słuchanie Boga to nie to samo co czytanie Biblii. Możesz czytać Biblię jak opowieść albo studiować ją jak książkę do chemii i nigdy nie usłyszeć co Bóg próbuje powiedzieć do twojego serca.” – stwierdzenie równie mocne, co dla wielu niezrozumiałe (i nie mam tu na myśli samych katolików). Jakby ktoś zapytał, co autor miał tu na myśli, to co byście odpowiedzieli? Czy chodziło o to, by czytać z wiarą? Żeby modlić się przed lekturą o zrozumienie w Duchu, o to, by w Słowie objawił nam się Jezus i aby to słowo pozostało w sercu, zapuściło korzenie i wydało kiedyś owoce?

  1. Według mnie autor chciał nam przekazać to,że słowo Boże w połączeniu z DS są nas w stanie przemienić.
   Nie może wziąć tylko jednego,ponieważ to nie będzie działać.
   Bez DS studiowanie biblii będzie przypominało stawanie się na wzór faryzejski.
   Bóg tak to pięknie wymyślił i powiązał ze sobą,że rozdzielenie czegokolwiek doprowadza do upadku.Podążania własną drogą,a my mamy być posłuszni i nauczyć się słuchać głosu Boga.

 2. Mądre słowa 🙂
  Dziękuję w Imieniu Pana Jezusa

 3. Przepraszam, że piszę tutaj, ale muszę nadać pilny komunikat. Proszę o modlitwę za naszego znajomego, który miał przeszczep kości i teraz wdało się zakażenie. Walczy o życie.

  1. pomodlę się, czy możesz podać choć imię tego znajomego by wiedzieć za kogo prosić?

   1. Dziękuję wam. Ma na imię Piotr.

 4. Pouczające 🙂 dziękuję w imię Jezusa.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish