Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Konserwatywni katolicy wiedzą, że papież Franciszek jest agentem zmiany czasów końca i boją się go”

 

Geoffrey Grider

 

Konserwatyści obawiają się, iż za łagodną fasada skrywa się niebezpieczny reformator, który rozwadnia katolickie nauczanie w kwestiach obyczajowych takich jak homoseksualność i rozwody, jednocześnie skupiając się na problemach społecznych, typu zmiana klimatu i nierówność ekonomiczna.

 

A na jej czole wypisane było imię: Tajemnica, wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi.” Obj 17:5, UBG

 

Dwaj kardynałowie, arcybiskup oraz teologowie i komentatorzy w serii czterech wywiadów podkreślali niepokoje konserwatystów, iż słowa oraz czyny papieża Franciszka mogą ostatecznie doprowadzić do rozłamu w liczącym 1,2 mld wyznawców Kościele rzymskokatolickim.

 

W dyskusjach na blogach konserwatywnych regularnie pojawiają się oskarżenia względem argentyńskiego papieża o to, że szerzy zamieszanie w doktrynie, izolując tych, którzy postrzegają siebie za strażników wiary.

 

„Idę spać. Obudźcie mnie, kiedy ten pontyfikat się skończy” – napisał na swoim profilu na Twitterze współredaktor brytyjskiego tygodnika The Spectator oraz konserwatywny komentator katolicki Damien Thomspon. Należy on do grona konserwatystów dotkniętych swobodną konferencją prasową Franciszka w drodze powrotnej z Meksyku.

 

W jej trakcie papież dorzucił swoje trzy grosze do debaty prezydenckiej w USA krytykując stanowisko kandydata partii republikańskiej Donalda Trumpa w kwestii imigracji, a także poczynił komentarze, które odebrano jako torowanie drogi dla stosowania antykoncepcji, by powstrzymać szerzenie się wirusa Zika.

 

Stwierdzenia te są ostatnimi na liście nieprzygotowanych wcześniej wypowiedzi, które sprawiły, iż wielu konserwatystów poczuło nostalgię za czasami dwóch poprzedników Franciszka, Benedykta i Jana Pawła, którzy regularnie grzmieli przeciwko antykoncepcji, homoseksualności jak i aborcji.

 

Za każdym razem, gdy ma to miejsce zastanawiam się, czy ten człowiek wie, jakie zamieszanie wywołuje” – powiedział pod warunkiem zachowania anonimowości zamieszkały w Rzymie konserwatywny kardynał, uczestniczący w konklawe trzy lata temu, które wybrało Franciszka. Nie potwierdził, by głosował na Bergoglio, ponieważ biorący udział w konklawe zobowiązani są do zachowania tajemnicy.

 

Franciszek po raz pierwszy zaszokował konserwatystów zaledwie w kilka miesięcy po wyborze na papieża w marcu 2013 r., gdy powiedział: „Kim jestem, by osądzać?” odnośnie homoseksualnych katolików, którzy przynajmniej usiłowali żyć według przepisów kościelnych mówiących o tym, że powinni być czyści.

 

Dalszą konsternację wywołał, gdy zmienił przepisy, umożliwiając kobietom udział w nabożeństwach wielkopostnych, w których posługa zarezerwowana była wyłącznie dla mężczyzn. Wykluczył on wszelkie kampanie na rzecz nawrócenia Żydów oraz poparł „wspólną modlitwę” z luteranami w ramach wspólnych uroczystości upamiętniających przyszłoroczną 500. rocznicę rozpoczęcia Reformacji protestanckiej.

 

W ostatecznej rozgrywce pomiędzy konserwatystami, a postępowcami nadciąga istotne rozdzielenie się dróg, które nastąpić może już w połowie marca. Może ono ujawnić, jak dalece ów politycznie przebiegły papież pragnie przekształcić swój kościół.

 

Franciszek ma wydać dokument zwany Adhortacją Apostolską po trwającej dwa lata debacie, a także dwóch większych spotkaniach biskupów odnośnie kwestii rodziny – co jest watykańskim sposobem nazywania swojej polityki dotyczącej seksu.

 

Ruch ten, który rozpoczęło przeprowadzenie bezprecedensowej ankiety wśród katolików na świecie, sprowadzał się do jednej palącej kwestii – czy rozwiedzeni katolicy, którzy ponownie wchodzą w związek małżeński poza Kościołem mogą otrzymywać komunię w centralnym rytuale mszy.

 

Konserwatyści są również zaniepokojeni dążeniem Franciszka do przeniesienia uprawnień do podejmowania decyzji z Watykanu na szczebel regionalny, narodowy, lub diecezjalny, co określił mianem „zdrowej decentralizacji”.

 

Stanowi to klątwę dla konserwatywnych katolików, którzy mówią, iż przepisy powinny być egzekwowane na całym świecie w sposób identyczny. Ostrzegają oni, iż decentralizacja władzy narazi Watykan na rozłamy, jakie zaobserwować można w Kościele anglikańskim i prawosławnym.

 

„Jeśli spojrzeć na te dwa wielkie Kościoły, widzimy, że nie są w zbyt dobrej kondycji” – stwierdził Massimo Faggioli, historyk Kościoła i profesor nadzwyczajny teologii na Uniwersytecie św. Tomasza w Minnesocie. „Stąd niepokoje konserwatystów. Uważają, że Franciszek nie rozumie zagrożenia.”

Tłumaczył nie poddający sie chorobie Jacek. Dziękuję w imię Jezusa Chrystusa.

 

 

Zaktualizowane: 12 marca 2016 - 20:25

46 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Upadek Krk tuż, tuż. Większość to zdziwi, ale nas nie. Radujmy się w Bogu.

  1. Świat zapłacze, a my będziemy się radować wykrzykując, że upadł wielki Babilon!

   1. Będziemy tańczyć wśród zgliszczy.

    1. Tak żyje człowiek, a raczej społeczeństwo bez Boga https://youtu.be/6qkIatyFTCA.

  2. Świat będzie płakać a chrześcijanie będą się radować.Cały świat zobaczy zniszczony Watykan i cały świat zobaczy chwałę Boga Ojca i Jego Syna.

  3. tak się wam wydaje że to będzie takie proste, że bum i koniec watykanu. nie będzie. ludzie wciąż będą bronić komunii, wciaz beda odprawaic z księżmi w podziemiach wierząc w jej moc, część znowu wpadnie z deszczu pod rynne do protestantów. cięzkie czasy idą.

   1. co masz na myśli z „protestantów”?

 2. Dziękuję Jackowi 🙂 Trzymaj się Jacuś – będzie dobrze 🙂

  1. 🙂 Dziękuję w imieniu Jezusa Tobie oraz bratu (jeśli czyta te słowa), który na emaila podsunął Detektywowi sugestię, iż niedowłady skutecznie leczy akupunktura- zamierzam wypróbować! A i teraz nie jest tak źle 🙂

   1. Jacuś, raczej może nie?
    Akupunktura podobnie jak całe spektrum w skrócie mówiąc homeopatii, bioenergo itd itp niesie za sobą zagrożenia duchowe…raczej zapytaj Pana…?

   2. Jacku ja też odradzam akupunkture-słuchałam wielu wykładów odnośnie tych diabelskich metod! Modlitwa niech będzie lekarstwem 🙂 Niech cię Pan posila!

    1. Nie wiedziałem! W takim razie muszę się zatrzymać.

   3. Akupunkturę i inne takie zabiegi można porównać do jogi, to na pewno nie dla Dzieci Boga.

    1. Raczej trzymałabym się z dala od „wszystkiego”, co pochodzi ze wschodu 😉

     Ciekawe czy kuchnia 5-ciu przemian również ma złe korzenie…

 3. również dziękuję Jackowi i pozdrawiam w imię Jezusa 🙂

 4. Jacku ,z czym już jest lepiej a z czym jeszcze niedomagasz,moze mozemy oprócz modlitwy cos podpowiedzieć.
  Niech PAN Cię stale wzmacnia.

 5. co do Franciszka coraz bardziej widać po jego słowach i dążeniach, że to wilk w owczej skórze.

 6. Nie boimy sie Franciszka 😉
  Boimy sie TYLKO BOGA.
  pozdrowienia

 7. Zupełnie nie na temat, ale to dopiero „szok”.
  Chyba nowy rząd pcha Polskę w odwrotnym kierunku.
  http://natemat.pl/174205,macierewicz-ostro-atakuje-usa-budowali-swoje-panstwo-dopiero-w-xviii-wieku-i-beda-mowili-nam-co-to-jest-demokracja
  10 królestw blisko !

  1. ale zmyła….
   nie ufajmy żadnemu politykowi

   1. A Korwin-Mikke? A Kukiz?

    1. Jacek może i mają szczere chęci, ale zyją w świecie.
     pomysl Jacku, przyjdzie antychryst i da ludziom wszystko.
     Czy Korwin i Kukiz zaprotestują?
     no moze korwin bo jest ideologicznym liberalem gospodarczym.
     Kukiz wrazliwcem spolecznym wiec sie nabierze.

     1. Korwin nie jest a tylko odgrywa rolę ideologicznego liberała gospodarczego.

      1. dla mnie ejst to ciężka kwestia. wiele wiele prawdy mówił i mówi.
       Mnie się wydaje że jest zwiedzony intelektem, filozofiami

       1. JKM ma specyficzny styl wyrażania się i bycia.

     2. Smutna zatem jest to prawda. Dla wielu zapewne nie do przyjęcia. Trzeba więc o niej pisać.

 8. W moim przypadku nie pomogło leczenie medycynà akademickà,a chinskà- tak,tak -zaczęłam funkcjonować jak człowiek ,nie jak sowa, po akupunkturze-milowe kroki pokonywałam po sesji z igłami. Dużo o tym czytałam,rożne opinie i stanowiska-zaryzykowałam,bo uznałam to za bezpieczne dla mnie-nie zauważyłam skutków ubocznych w postaci opętania czy zboczenia z drogi do Boga-nie wariujcie z tymi domysłami! Moja terapeutka od razu zapytała czy wierzę i ze ma to znaczący wpływ na leczenie-nigdy ale to nigdy nie wnikała w to,w co wierzè,nie negowała,nie namawiała a ja ani przez moment nie odeszłam od Pana Boga czy Pana Jezusa! Niestety,ale nie zgadzam się z opiniami wyżej wymienionymi i bèdę polecać akupunkturę zamiast leków ,które są dla nas niekorzystne w każdym calu! Poza tym ,przy akupunkturze leczenie przebiega bardzo holistycznie,wlàcznie ze zmianą diety-wszystko po to,by wyeliminować czynniki,które działają jak magnez np.na patogeny czy inne chorobotwórcze czynniki.nie bądźcie fanatykami. Bez przesady…

  1. Ola, bo to działa.

   Pytanie czyją siłą i mocą?

   Maryja też działa. Jest morze świadect o tym.

   Pytanie czyją siłą i mocą?

   Jeżeli chodzi o Jacka.

   Jacku, proszę, nie wchodź w to.
   Jesteś tak blisko Boga, że zły jest wściekły i będzie próbował różnymi sposobami tę bliskość zaburzyć.

   Dziś na nabożeństwie kościół modlil się o Ciebie, o uzdrowienie, o Boże prowadzenie w tej sprawie,ale też i o ochronę od sił demonicznych.

   Tego się trzymaj. wiary. I działaj jak Pan będzie prowadził.

   1. Nie pójdę tą drogą. Wezmę zabiegi zlecone przez lekarza rehabilitacji, jak brałem na kręgosłup, one uśmierzały ból, a nie były inwazyjne.

 9. https://www.youtube.com/watch?v=ioOEUyew_Ms#t=368
  Czy islam zakończy świat,biblijne proroctwo,
  Islam kontra papież Benedykt,watykan

   1. 😀 manekin = niewierny, toteż można zmolestować

  1. A my chrzescijanie kochamy Pana Jezusa a milosc do Niego nie pozwala nam was muzulmanow nienawidzic a tym bardziej mowic, ze zaslugujecie na smierc. Nie do nas nalezy osadzanie was. Zrobi to nasz Pan Jezus osobiscie na Sadzie Bozym.

 10. Korwin namawia wojsko do zamachu stanu,odkrył się zupełnie,nie odróznia kolorów?

  https://www.youtube.com/watch?v=pAqpxoY7POQ
  Korwin wzywa wojsko do obalenia rządu PiS – Kowalski & Chojecki 2016-03-11

  1. odpowiada Ci charakter Chojeckiego?

   Kesja,
   czy chcesz przelewać krew dla i za szubrawców ?
   to przelewaj… Kaznodzieja jeszcze bez karabinu, ale z różańcem:

   GENIALNE wystąpienie księdza na Marszu Niepodległości 2015!
   https://www.youtube.com/watch?v=2stNE3FXZO8

   No, ,,,jest taka Opcja, bardzo ponętna, wręcz „konieczna”, …fakt, krew szie gotuje
   by >>>Polska wolna, swobodna już…<<< czy, aby na pewno ?

   WOLNOŚĆ PRZYNIEŚĆ OJCZYŹNIE Stasiek Wielanek
   https://www.youtube.com/watch?v=JeNwkqvg0is&ebc=ANyPxKp2fP1slLcJNLmIPUDhd91DAEaZWNCSrrLpVUfTyCoUw28W2Qb_oAWdPOqnSRU7Q3HXAl3WooSAg9aXIEEWvU4uU0VczA
   ____________
   Kesja,
   ja pozostanę jednak "innym samobójcą"… i przeleję krew
   dla i za Jezusa… Pozwolę szie zabić, nie daąc szie wojnie sprowokować:

   Stasiek Wielanek – "Kołysanka wojenna"
   https://www.youtube.com/watch?v=62N9AlkxSwA

   tekst piosenki jest w: – POKAŻ WIĘCEJ
   seler

   1. Seler,
    ja mówiłam o Korwinie nie o Chojeckim ,
    a napisałam do Ciebie na „Szturm na Europę Potwierdza się najgorszy scenariusz Rotszyldowie szykują rzeź Europie” z dn.4.03.
    Przecież własnie jestem PRZECIW temu co Korwin mówi o zamachu czyli rozlewie krwi ,Chojecki chyba też przeciw.
    „Kesja,
    czy chcesz przelewać krew dla i za szubrawców ?”

    Nie,nie chcę,
    bo nie o tym rozmawiamy ale chyba zakończymy ,bo się nie rozumiemy,ja badam temat ,nie jestem w niczym na 100% utwierdzona,bo nigdy ten temat nie był poruszany w kontekście ST i NT jako całości.
    Myslałam raczej o przelaniu krwi np.męża za żonę,dzieci..nie za szubrawców.

    A charakter ten,który znam tylko z netu Chojeckiego w jednym się mi podoba a w innym nie.

    Ma mi sie podobać?
    Dzis tak ,jutro nie ,łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi.Emocje są względne.
    Szukam Prawdy a nie charakteru Chojeckiego.
    U mnie długo trwa zanim postawie kropkę nad „i”.

    1. Seler,
     Skomentuję wystapienie tego księdz jak ktos z internautów:wole Polskę katolicką niż islamską,poza tym on nie nawoływał do wojny ale walki mieczem prawdy i miłosci,ewangelii,Ewangelia nie koran,lęk nie moze przerodzic sie w nienawiśc,Jezus jako fundament…itp..
     Czy protestujesz Pokojowo Seler przeciwko uznaniu allaha za boga a podeptaniu Pana Jezusa,bo do tego sprowadza sie islam i przybywanie tych najeżdżco-uchodżców do Europy,Polski.
     Obejrzyj proszę to,króciutkie.
     Zobacz dlaczego tam krew sie nie polała i nie ma szariatu

     ?https://www.youtube.com/watch?v=uN7OKuISdYo&list=UUbDbsHglZWaZAh
     -4htM2dvA&index=25

     https://www.youtube.com/watch?v=0FL4hBSaFfk&list=UUbDbsHglZWaZAh-4htM2dvA&index=29

     oba krótkie filmiku o Egipcie i chrzescijanach tam,o ich postawie społecznej,przesladowaniach.

 11. Właśnie słucham bredzenia Korwina jak to wojsko ma bronic Rzeczpospolitej i dokonać zamachu.
  Jakos nie słyszałam,by nawoływał wojsko do uszczelnienia granic przed islamem.
  Wojsko przejmie władzę i co dalej,nie słyszałam jego dalszej instrukcji,co dalej, kto, jak,po co?

  1. Korwin wydaje mi się że jest maniakiem monarchii ,chce za wszelką cenę obalić demokrację, ale czy da się, można, za wszelka cenę?

    1. mawiają, że to taki wentyl bezpieczeństwa.
     Mówi dużo prawdy, która i tak odnaleźliby inni w książkach.
     Tylko, że ta prawda jest kontrolowana.
     Byłem działaczem. Zawsze przed wyborami musiał coś palnąć.
     Przez długi czas byłem przekonany, iż jest super ikoną konserwatywnych liberałów gospodarczych (nie mylić z liberałami wartości), ale słabym organizatorem. Coraz bardziej jestem pewien, że tym słabym organizatorem był celowo. Nawet jeśli nie, to celowo popełnia tzw gafy.

     1. Też tak uważam. Celowo sobie strzela takie samobóje. Jego zachowanie ma za zadanie pacyfikację tych, co starają się myśleć samodzielnie i ma też ośmieszyć w oczach publiki pewne sensowne idee, pomysły (ludzie mają to kojarzyć z „oszołomstwem”).

      1. jak można byc politykiem tyle lat i nie „hamować się” w swych wypowiedziach ze szkoda dla partii?
       Przeciez to nie jest przedszkolak.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish