Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Twoje słowo wybawienia.

Pismo mówi, że kiedy Eliasz znajdował się w jaskini, gdy uciekał przed Jezebel, „ wicher potężny i silny, wstrząsający górami i kruszący skały szedł przed Panem; lecz w tym wichrze nie było Pana” (1 Król. 19:11). W tym przesłaniu nie było Boga.

„ Po wichrze było trzęsienie ziemi, lecz w tym trzęsieniu ziemi nie było Pana” (9:11). Czy oczekujesz, że usłyszysz ogniste słowo? „Po trzęsieniu ziemi był ogień, lecz w tym ogniu nie było Pana” (19:12).

.Bóg wie jakie słowo potrzebujesz usłyszeć, kiedy jesteś załamany i zraniony. I nie jest to słowo osądzenia, ani trudne słowo, ani ogniste kazanie. Ja wierzę, że Pan mówi nam w tym fragmencie, „Kiedy jesteś przygięty przez swoje doświadczenia, Ja ciebie nie potraktuję szorstko.” Nie, Eliasz potrzebował usłyszeć miękki, uprzejmy głos: „ A po ogniu cichy łagodny powiew” (1 Król.19:12). Niektóre manuskrypty tłumaczą ten zwrot jako „delikatny powiew,” co oznacza „miękki, ożywczy wietrzyk.”

Ten sam delikatny, cichy głos przychodzi do nas z serca naszego Ojca dzisiaj. A jego przesłanie jest takie samo: „oglądaliście zakończenie, które zgotował Pan, bo wielce litościwy i miłosierny jest Pan.” (Jakuba 5:11).

„ Miłosierny i łaskawy jest Pan, cierpliwy i pełen dobroci. Nie prawuje się ustawicznie, nie gniewa się na wieki. Nie postępuje z nami według grzechów naszych, ani nie odpłaca nam według win naszych. Lecz jak wysoko jest niebo nad ziemią, tak wielka jest dobroć jego dla tych, którzy się go boją. . . . Jak się lituje ojciec nad dziećmi, tak się lituje Pan nad tymi, którzy się go boją” (Psalm 103:8-11, 13).

To jest twoje słowo wybawienia: wstań i zaufaj! Nadszedł dla ciebie czas, aby uwierzyć, że Jezus jest z tobą w twojej burzy. On ci da siłę do wytrwania.

Nie wierz w kłamstwo, że będziesz zdruzgotany. Diabeł nic nie wskóra. Pan powiedział: „Bez względu na to jak bardzo się czujesz zraniony, nie pozwolę, żebyś został złamany. Nie pozwolę, żeby ogień zgasł. Mój Duch będzie wiał na niewygasłe węgielki i twój płomień dla Mnie powróci.”

Dawid Wilkerson

Zaktualizowane: 26 lutego 2016 - 09:29

5 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Piotrze Pan Jezus chciał żebyś dodał te wielce krzepiące słowa. Wydaje mi się że ataki złego przybierają zdecydowanie na sile ostatnimi dniami. Niech Ci Bóg błogosławi Piotrze a Nas wszystkich niech ma w opiece. Amen.

  2. Dużym plusem kazań Dawida Wilkersona jest to, iż są treściwe i nie przegadane/rozwlekłe, co jest wielką zaletą w tych zagonionych czasach. Oby wszedł do radości Boga.

    1. Ta piosenka opisuje stan duchowy współczesnego człowieka.

  3. ważny tekst 🙂 tego potrzebowałam. Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish