Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Franciszek-polityk przypuszcza zjadliwy atak na Trumpa i mur meksykański”

Geoffrey Grider

 

Papież Franciszek stwierdził w czwartek, że Donald Trump „nie jest chrześcijaninem” skoro chce wybudować mur wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej. Trump natychmiast odparował mu słowami, iż kwestionowanie czyjejś wiary jest dla przywódcy religijnego rzeczą haniebną.

 

Ale teraz rzekłem do nich: ‚Widzicie nędzę, w jakiej się znajdujemy: Jerozolima jest spustoszona, a bramy jej spalone ogniem. Nuże! Odbudujmy mur Jerozolimy, abyśmy nie byli nadal pośmiewiskiem!‚” Księga Nehemiasza 2:17

 

NOTA REDAKTORA: Jak wam pokazywałem, Franciszek stał się papieskim politykiem, a dziś ma na celowniku zdecydowanego faworyta wyborów, Donalda Trumpa. W swojej przekłamanej teologii bazującej na sprawiedliwości społecznej papież utrzymuje, że chrześcijanin nie wybudowałby muru ochronnego na swojej granicy. Gdyby tylko byłby łaskaw otworzyć tę zakurzoną, starą księgę zwaną Biblią, Franciszek zobaczyłby, że konstrukcja muru jest w rzeczy samej biblijna. Teraz jednak, gdy biskup Rzymu wyskakuje i próbuje zastopować Trumpa, to przekonuje mnie to jeszcze bardziej, że Trump jest człowiekiem, który musi zasiąść w Owalnym Gabinecie. Tak jest, Nowy Porządek Świata nie chce, by Donald J. Trump był prezydentem. Nazywam to „gromkim poparciem”!

 

Rewelacyjna wymiana zdań między papieżem, a kandydatem na urząd prezydenta była ostatnim zdumiewającym punktem w amerykańskim wyścigu do prezydentury, który został zakłócony swobodną retoryką Trumpa oraz jego kontrowersyjnymi propozycjami, zwłaszcza w kwestii imigracji.

 

Faworyt republikanów stwierdził, że jeśli zostanie wybrany, wybuduje mur wzdłuż granicy Meksykańskiej od Teksasu po Kalifornię, a także wydali 11 milionów ludzi, którzy przebywają w kraju nielegalnie. Komentarze papieża w drodze do domu z Meksyku pojawiły się na kilka godzin po tym, jak modlił się on na granicy meksykańskiej za ludzi, którzy zginęli próbując dostać się do Stanów Zjednoczonych.

 

Papież Franciszek twierdzi, że Donald Trump „nie jest chrześcijaninem”: „Dzięki Bogu, że on powiedział, iż ja jestem politykiem, bo Arystoteles definiował człowieka jako „zwierzę polityczne”. Jestem przynajmniej ludzki. Co do tego, czy jestem pionkiem – no, może i tak, nie wiem. Pozostawię to waszemu osądowi i osądowi narodu. A przy tym osoba, która myśli jedynie o budowaniu ścian, gdziekolwiek by one nie były, a nie myśli o budowaniu mostów nie jest chrześcijaninem. Tego nie ma w Ewangelii. Jeżeli chodzi zaś o pańskie pytanie, czy zalecałbym głosowanie, czy też powstrzymanie się od głosu, to nie zamierzam się w to angażować. Mówię jedynie, że ten człowiek nie jest chrześcijaninem, jeśli wypowiedział takie słowa.”

 

Zapytany o to, co myśli o przyrzeczeniu Trumpa, Franciszek mówi, że o stawianiu murów Ewangelia nie mówi.

 

Papieżu, zgodnie ze swoimi własnymi słowami nie jesteś chrześcijaninem, ponieważ Watykan otacza masywny mur. Zburz go!

murwatykanu

Nie usłyszawszy niezależnie o planach Trumpa co do granicy, Franciszek odparł, iż „udzieliłby przywileju wyrokowania na korzyść w wypadku wątpliwości.” Dodał jednak: „ Mówię jedynie, że ten człowiek nie jest chrześcijaninem, jeśli powiedział takie słowa.”

 

Prezbiterianin Trump zripostował w ciągu kilku minut: „Dla przywódcy religijnego kwestionowanie czyjejś wiary jest rzeczą haniebną. Jestem dumny z bycia chrześcijaninem i jako prezydent nie pozwolę, by chrześcijaństwo było stale atakowane i osłabiane.”

 

Trump wypowiadał się krytycznie na temat papieskiej wizyty w Meksyku. Powiedział w zeszłym tygodniu, że plany Franciszka, by modlić się na granicy pokazały, że jest figurą polityczną wykorzystywaną przez rząd meksykański.

 

Zapytany w czwartek o to, czy czuje, iż jest wykorzystywany jako pionek Meksyku, Franciszek odpowiedział, iż nie wie i że pozostawia to osądowi ludzi.

 

Papież sprawiał wrażenie zadowolonego, kiedy Trump nazwał go „figurą polityczną” odnosząc się do słów Arystotelesa o tym, że ludzie to „zwierzęta polityczne”.

 

Tłumaczył Jacek. Dziękuję.

Updated: 19 lutego 2016 — 11:57

18 komentarzy

Add a Comment
 1. Nie pamiętam czy to kiedyś wklejałem, ale wklejam:

  1. „powinni trzymać się Boga Starego Testamentu” – to znowu brak w hermeneutyce, zamiast trzymać się tekstu tak jak Bóg podał, jak napisane, od początku do końca objawienia, to robią jakieś fiku miku ufologiczno-ateistyczne (wczytują) plus powoływanie się na wymysły nowożytnych „psychologów” to kpina. Bóg ST nie jest innym Bogiem niż NT, nie rozumieją że objawienie działa progresywnie, Stary TESTament to był test Prawa dla ludzkości, objawił Boże Prawo – Sprawiedliwość ludzkości, czemu nie daliśmy rady, następnie poprzez Chrystusa – i NT – Nowy TESTament to test Łaski i Miłosierdzia, objawienie Miłosierdzia Bozego w Chrystusie, jako też wyjawienie pełnego sensu Prawa w jego właściwym duchu. Ci którzy chcą ST tyko i Prawa (np faryzeusze nowocześni talmudyczni) – cofają jakby Boze objawienie i w zasadzie chcą być sądzeni z Prawa – czyli chcą śmierci, bo karą za grzech jest śmierć.
   Wszystko to jest obchodzenie rozumienia Słowa Bozego tak jak jest podane, obchodzenie poprzez jakieś majaczenie, wymysły naukowców uciekajacych w psychologiczno-kulturowe wyjaśnienia, czyli humanistyczne wierzenia (gdzie człowiek jest z zasady miarą wszechrzeczy, a Bóg jest z załozenia uczyniony kłamcą – bo prawda jest tylko tworzona przez ludzi i ich psychikę, a wymiar duchowy to wytwór ludzkich potrzeb psychicznych).
   zauważcie „argumenty” – moim zdaniem, moim poglądem jest, moje, moje, moje… ważniejsze jest co ja se wymyśle, bo Bóg prawdy nie mógł podać, jest w ich wyobrażeniu-wierzeniu mało „wszechmogący”, czyli zrobili Go kłamcą.

   1. Nie chcą uwierzyć Bogu jako Bogu, próbuja sprowadzić Go do swojej ograniczonej perspektywy.

    1. Świetne podsumowanie, Adi! Materiałów z NTV nie polecałbym świeżo przebudzonym. Zagórski ma gadane i charyzmę i te programy sam oglądałem kiedyś, ale one mieszają w głowie. Ci ludzie najwyraźniej nie znają Jezusa, więc są ślepi i to, co mówią ma potencjał, by odwodzić od Chrystusa.

     1. Pismo Św nie jest tam autorytetem to widać, jest narzędziem, nei celem, jest wmieszane w ich teorie i domysły w sferze „nadprzyrodzonej”, bo ścisle chrzescijańska nauka gorszy współczesnych „poszukiwaczy prawdy”

      1. NTV jest niuejdżowe

  2. Zagórskiego, Icke itp. to słuchałem zanim poznałem prawdę.
   „(5) Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.” (Ew.Jana 14).

 2. Też warto obejrzeć, bo zawsze coś tam można wyciągnąć

 3. „Papieżu, zgodnie ze swoimi własnymi słowami nie jesteś chrześcijaninem, ponieważ Watykan otacza masywny mur. Zburz go!” haha dobre, papiestwo od dawna uwielbia politykowanie, np fragmenty o mieczach z NT interpretowali jako miecze dla papiestwa: świecki i duchowy

  https://www.youtube.com/watch?v=ympnbf6Bcs4

  1. Swoja drogą zdjęcie watykańskiego muru skontrastowany z górnolotnymi frazesami papy o budowaniu mostów, a nie murów dobitnie pokazuje, jak potwornie zakłamany jest ten sługa diabła. To wręcz tragikomiczne.

 4. niestety, nie wiem na jakich przypuszczeniach ten Pan się w powyższym filmie opiera w swoich tezach, ani dowodach więc jest to dla mnie wątpliwe oraz niejasne.

 5. w mediach społecznościowych jest o tym głośno, zwłaszcza zwolennicy Trumpa wytykają papieżowi ten kilkumetrowy mur wokół Watykanu, przyznam się że mam z tego dobry ubaw 🙂 dwulicowość papieża trzeba wytykać na każdym kroku.

  1. Czyżby papa był jednak omylny i niedoskonały, czy czasem nie ufa swojemu bogu i obawia się najazdu muzułmaństwa? Z pewnością oni mają jakieś naciągane, pokrętne tłumaczenie (mają takie gotowce przygotowane do odparcia chyba wszelkich zarzuty- mowa zgodna z oficjalną linią partii) mające usprawiedliwić odgrodzenie się od reszty świata wysoką ścianą, która wedle proroctw biblijnych i tak niechybnie legnie w gruzach.

 6. właśnie tureckie wojska wkroczyły do syrii

  1. jak to syn Diany opisał scenę kuszenia Jezusa: o qrcze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: