Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Bliska relacja papieża Jana Pawła II z kobietą zamężną zbadana przez BBC”

janP2teresatymaniecka

 

H. Farley, R. Gledhill, Christian Today

 

Historia nasyconego bliskością związku papieża Jana Pawła II z kobietą zamężną została ujawniona po tym, jak setki listów i fotografii pokazano w BBC.

 

350 listów pisanych na przestrzeni 30 lat łączących zmarłego w 2005 r. papieża z amerykańskim filozofem polskiego pochodzenia Anną Teresą Tymieniecką było przez lata ukrywanych przed opinią publiczną w polskiej Bibliotece Narodowej.

jptymaniecka

Dokument „Sekretne listy papieża Jana Pawła II” wyemitowany 15 lutego bada, czy biskup Rzymu zakochał się w Tymienieckiej. Nie ma w nim jednakże żadnych dowodów, że przez 32 lata trwania znajomości papież złamał swoje ślubowania celibatu. Spekuluje się jednak, iż Tymieniecka zakochała się w nim, a on zmagał się ze swoimi uczuciami, lecz postrzegał ją jako dar boży, a przyjaźń tę jako powołanie.

 

Watykan zdystansował się od programu i opisał jego treść jako „więcej dymu niż ognia”.

 

Według BBC korespondencja między nimi odkrywa „rzadko widzianą stronę papieża”. Przyjaźń ta rozpoczęła się w 1973 r., gdy Tymieniecka skontaktowała się z przyszłym papieżem, kardynałem Karolem Wojtyłą, kiedy był on arcybiskupem Krakowa. Początkowo listy kardynała były formalne, ale stawały się coraz bardziej intymne w miarę, jak ich relacja się rozwijała. Do roku 1974 papież napisał, że ponownie i wielokrotnie czytał listy Tymienieckiej, ponieważ były „tak pełne sensu i głęboko osobiste, nawet, jeżeli napisane filozoficznym 'kodem’” – napisał Wojtyła, na koniec dodając: „Wreszcie są sprawy zbyt trudne, by o nich pisać.”

 

Para często się spotykała, z jego sekretarką, jak również bez niej oraz wybierała się wspólnie na piesze wycieczki i urlopy narciarskie. Tymieniecka dołączyła nawet do niego podczas grupowej wycieczki z noclegiem, a zdjęcia świadczą, że odwiedzała Watykan co najmniej raz. Dziennikarz BBC Ed Stourton dodał, że kardynał Wojtyła dał Annie Teresie szkaplerz – element garderoby będący częścią habitu, który zakłada się na gołą skórę.

 

Choć BBC nie dotarło do żadnego z listów Tymienieckiej, wydaje się, że okrywała silne uczucia w stosunku do niego, ponieważ „jego natychmiastowe odpowiedzi sugerują, iż był on człowiekiem zmagającym się ze znalezieniem sensu ich przyjaźni na szczeblu chrześcijańskim”.

tymanieckawkuchni

 

Kardynał Wojtyła został papieżem Janem Pawłem II w 1978 r., ale niezwłocznie napisał do Tymienieckiej nalegając, by ich regularna korespondencja nie ustała: „Piszę już po tym wydarzeniu tak, by korespondencja między nami wciąż trwała. Obiecuję, że na tym nowym etapie mojej podróży będę o wszystkim pamiętał”. Papież wysyłał listy z Rzymu, aby uniknąć ich przejęcia przez polskie służby bezpieczeństwa. Przez krótki czas korespondencja ograniczała się do sezonowej wymiany kartek. Tymieniecka czuła się zdradzona, gdyż oficjele watykańscy nie chcieli uznać jej roli w jego życiu.

 

Nie wiadomo, czy owe listy widziano w Watykanie nim papież został kanonizowany.

Tłumaczył Jacko. Dziękuję w imię Jezusa.

_______________________

Bezapelacyjnie prawda,  którą nam serwują o nierządnicy, jest odkrywana w celach politycznych.

Terytorium Izraela zmienia się od roku 1917, gdzie Palestyna była coraz mniejsza.
israel
Oni chcą doprowadzić do władzy syjonizm i powiększyć terytorium Izraela jeszcze o Syrię, niczym za Salomona.
Prawdopodobnie to Izrael zniszczy nierządnice..

Wtedy mamy trzy opcje:

 1. Izrael powiększony o Syrię wyda Antychrysta, rządzącego światem, niczym Pan Jezus podczas tysiącletniego królestwa.
 2. Izrael zostanie zaatakowany przez Goga i Magoga czyli Rosję.
 3. Będzie fałszywy antychryst, ktoś a la Hitler, a po nim prawdziwy antychryst „wybawca”, niczym Luke Skywalker w ostatniej części Gwiezdnych Wojen.

 

Zaktualizowane: 17 lutego 2016 - 11:33

12 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Ale żeby „szkalować dobre imię papieża, ba, świętego papieża Polaka”? jak temu ( niepotrzebne skreślić/cenzura ) detektywowi prawdy nie wstyd? No jak?-reakcja watykańskiego okultysty/zwiedzionego polakatolika…

  1. O ironio… Faktycznie dla większości ultrakatolików mówienie prawdy o antychrześcijańskim charakterze papiestwa zakrawa na szczyt bluźnierstwa i podłości. Dlatego też to robimy. Gdyby tylko ci biedni ślepcy zdawali sobie sprawę z biblijnego faktu, że bronią swojego ciemiężcę, który ich zwodzi, prowadząc ich z pełną premedytacją i szatańskim wyrachowaniem wprost do jeziora ognia i siarki…

 2. A propo Izraela to pastor Chojecki mówi, że w Biblii jest powiedziane, że powstanie państwo Izrael, tzn. że obecne państwo Izrael to Izrael tylko martwy duchowo, więc jak to w końcu jest?

  1. jest taki ciekawy fil w obiegu „Izrael islam i armagedon” polecam,
   niezależnie od złą syjonizmu etc Słowo Boże ma się wypełnić, Izrael zebrany został prawdopodobnie w tym celu, czasy końca są nazywane przecież „utrapieniem Jakuba”

 3. Wojtyła nie złamał celibatu, bo celibat (z łaciny życie w samotności) to zakaz wchodzenia w związek małżeński z kobietą, księża nie składają ślubu czystości jak np. niektórzy zakonnicy

  Kiedyś czytałem o tym że Wojtyła miał konkubinę Irenę Kinaszewską (zmarła w 1990) i syna Adama Kinaszewskiego (zmarł nagle w 2008)

  https://www.google.pl/search?q=syn+karola+wojty%C5%82y&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwic2-S47_7KAhWKFZoKHXaqC94Q_AUIBygB&biw=1467&bih=759

  https://www.google.pl/search?q=adam+kinaszewski&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqwKzt7_7KAhUDGZoKHbSPChMQ_AUIBygB&biw=1467&bih=759

  http://pomorskie.naszemiasto.pl/artykul/ostatnia-kolacje-z-wujkiem-wspomina-adam-kinaszewski,179319,art,t,id,tm.html

  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=4158

  ale nie mam pojęcia czy w tym jest jakaś prawda.

  1. też słyszałam o tej konkubinie i o synu Adamie, o potwierdzenie tego może być trudno bo sprawa z pewnością była kryta przez władze kościelne a dowody jeśli istniały mogły zostać zniszczone.

 4. Serial Lucyfer to za mało, wychodzi kolekny o Antychryście pt.”Damien”.

  1. A u nas kolejne typu ”Trudne Sprawy”. Ogłupianie ludzi trwa..

 5. krystyna kozdryk

  za duzo o antychryscie,za malo o Jezusie,stop! slowo mowi Filipian 4,8, blogoslawione wszystkie uwagi ale skupianie sie nad zlem i osadzanie to droga do potepienia nas,poniewaz jakim sadem sadzimy takim nas osadza,nie bronie zadnych zlych zachowan,legalizmu i hipokryzjii ale modle sie o nas bracia i siostry abysmy byli silni w milosci Chrystusowej i tak sie wspierali jak w przypadku Selera ktory jest dowodem Mocy Bozej i przynaleznosci naszych serc do Pana! ! 1 Koryntian 13,blogoslawienstw moc
  K

  1. ale Detektyw ma dużo balansu we wstawkach – masz biblijne analizy, linki do studium, nie tylko eschatologia

 6. Niemiecki onet też wypuścił tekst.
  Tajemnicze listy Jana Pawła II. Papież miał sympatię?
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tajemnicze-listy-jana-pawla-ii-papiez-mial-sympatie/snwg5q

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish