Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Znaczenie chrztu w Duchu Świętym

Zac Poonen

Znaczenie chrztu w Duchu Świętym – Zac Poonen
(Value the Baptism of the Holy Spirit)

W Drugim rozdziale II Księgi Królewskiej widzimy wytrwałość Elizeusza gdy Eliasz poddawał go próbom. Kiedy Eliasz miał być zabrany do nieba, Elizeusz udał się razem z nim do Gilgal. Eliasz powiedział Elizeuszowi aby pozostał w Gilgal, a On miał pójść do Betel. Elizeusz powiedział : ’’ Nie, ja pójdę z Tobą”. W Betel, Eliasz ponownie przykazał Elizeuszowi aby pozostał tam gdzie jest, a On uda się do Jerycho. Elizeusz ponownie odpowiedział : ’’Nie odstąpię od Ciebie i pójdę z Tobą”. W Jerychu ta sama sytuacja się powtórzyła. Eliasz następnie udał się do Jordanu. Kiedy dotarli do rzeki Jordan, Eliasz uderzył w wodę i rozdzieliły się w obydwie strony. Wtedy Eliasz zapytał się Elizeusza : ’’Dlaczego idziesz za mną”, „ Czego chcesz ode mnie?”

A Ty, czego tak naprawdę chcesz? Czy szukasz lepszego zarobku albo lepszego samochodu lub domu? Elizeuesz jednakże powiedział: „Pragnę podwójną porcję twojego ducha”. On nie chciał niczego innego w świecie. On chciał namaszczenia ducha, które spoczywało na Eliaszu. Dlatego właśnie podążał za nim.

Bóg również będzie nas testował zanim powierzy nam służbę. On podda nas różnym doświadczeniom, przywiedzie nas do Gilgal by zobaczyć czy jesteśmy tym usatysfakcjonowani. Niektórzy chrześcijanie będą zadowoleni, ale inni powiedzą ”Nie, Panie, nie jestem zadowolony. Pan poprowadzi takich ludzi dalej i da im głębsze doświadczenia, mianowicie Betel. On może dać ci nawet wizje. Dla niektórych to wystarczy i będą zadowoleni. Inni powiedzą : ” Nie, Panie, to mi nie wystarcza, chcę więcej Ciebie”. On może nawet uczynić cud przez Ciebie. Niektórym chrześcijanom to wystarczy. Inni jednak powiedzą: „Panie, ja chcę aby ten Duch, który spoczywa na Tobie, spoczął również i na mnie i przemienił mnie na Twoje podobieństwo. Niczym innym się nie zadowolę”. Czy masz takie pragnienie? Jeśli tak, to zapewniam Cię, że Bóg Cię nie rozczaruje.

Widziałem chrześcijan, którzy zadowalali się czymś mniej niż tym co Bóg ma najlepszego – 25%, 50% lub 75%. Bądż jak Elizeusz, który aspirował aby otrzymać to co najlepsze od Boga w jego pokoleniu. On otrzymał podwójną porcję jego namaszczenia, ponieważ nalegał. On też dokonał podwójną ilość cudów w porównaniu z tym co Eliasz dokonał.

Jeśli zwróciłbyś się do dzisiejszych głosicieli i powiedział im : „Chcę być ochrzczony w Duchu Świętym”, oni wtedy powiedzieli by ci: „O, to jest bardzo proste, pozwól mi tylko nałożyć ręce na Ciebie”. Pomodlił by się więc o Ciebie i poprosił abyś coś wymamrotał i powie ci, że to już masz. Jednakże co powiedział Eliasz? On powiedział do Elizeusza: ‘’Czy chcesz podwójną porcję Ducha Świętego’’? To nie jest wcale takie proste. Poprosiłeś o bardzo trudną rzecz, ale jeśli Bóg pozwoli Ci ujrzeć mnie unoszącego się do nieba, to wtedy to otrzymasz’’. Eliasz oddał sprawy w Boże ręce. Eliasz jest tutaj typem Chrystusa. Tak właśnie też mówi Pan do nas: „ Jeśli możesz ujrzeć mnie w niebie, po prawicy Ojca, jako Tego, który odniósł zwycięstwo nad wszystkim dla Ciebie i będziesz miał wiarę we mnie, możesz mieć to namaszczenie”.

Bardzo trudno jest otrzymać podwójne namaszczenie. Możesz jednak je mieć tylko wtedy gdy będziesz patrzył na Pana jedynie, a nie na ludzi. To jest Słowo Pana dla Ciebie. Jezus jest Tym który chrzci nas w Duchu Świętym również dzisiaj, nie żaden człowiek. Nawet Jan Chrzciciel powiedział: ’’ Ja mogę tylko ochrzcić cię w wodzie, ale On ochrzci Cię Duchem i Ogniem’’. Żaden człowiek nie jest w stanie ochrzcić cię w Duchu. Jedynie sam Jezus Chrystus jest chrzcicielem. Zwróć się do niego jedynie.

Kiedy Eliasz rozmawiał z Elizeuszem, rydwan ognisty pojawił się i Eliasz został zabrany do nieba. Elizeusz zobaczył to, podniósł płaszcz, który spadł z Eliasza i otrzymał podwójną porcję namaszczenia. Był na to również natychmiastowy dowód. Kiedy przybył nad rzekę Jordan, uderzył w wodę i rzeka rozstąpiła się i przeszedł suchą stopą. Namaszczenie stanie się widoczne w naszym życiu. Nie musimy krzyczeć lub wrzeszczeć ani mówić o tym innym. Nasze życie i nasza służba będą świadectwem same w sobie – nawet dla ludzi, którzy krytykują nas.

 

Zaktualizowane: 15 lutego 2016 - 14:47

3 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dz.8.14
  Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, 15 którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. 16 Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. 17 Wtedy więc
  W K Ł A D A L I
  na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. 18 Kiedy Szymon UJRZAŁ, że Apostołowie przez WKŁADANIE rąk udzielali Ducha Świętego, przyniósł im pieniądze. 19 „Dajcie i mnie tę władzę – powiedział – aby każdy, na kogo włożę ręce, otrzymał Ducha Świętego”

  19.1 Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów. 2 Zapytał ich: „Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?” A oni do niego: „Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty”. 3 „Jaki więc chrzest przyjęliście?” – zapytał. A oni odpowiedzieli: „Chrzest Janowy”. 4 „Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest Jezusa” – powiedział Paweł. 5 Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. 6 A kiedy Paweł
  WŁOZYŁ
  na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. 7 Wszystkich ich było około dwunastu mężczyzn

  Brat Poonen musi jeszcze uwzglednic te powyzsze fakty z Dz.Ap.o wkładaniu rąk z wiarą.
  Mozna jak widac otrzymać Ducha Sw. równiez przez nałozenie rąk i jest to wzorzec biblijny a nie wymysł ludzki.

 2. tak jest to wzorzec biblijny, dla mnie ma to wymiar symboliczny, można tak uczynić z wiarą, sami apostołowie byli bezpośrednio namaszczeni przez Jezusa Chrystusa, więc łaską Pana jest to czynione, że kto w Niego wierzy i się zwróci do Niego, o to poprosi to owe namaszczenie otrzyma.

 3. Chciałbym się zapytać, czy znacie jakąś modlitwę, którą mógłbym się pomodlić do Boga z prośbą o otrzymanie chrztu w Duchu Świętym ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish