Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Przystęp do Boga”

David Wilkerson

 

Szukałem Boga w modlitwie i zapytałem Go: „Jaki jest najważniejszy aspekt tego, iż uczyniłeś nas Swoją świątynią?”. Oto, co do mnie przyszło: dostęp ze śmiałością i ufnością.

 

Paweł mówi o Chrystusie: „W nim, poprzez jego wiarę, mamy swobodę działania oraz przystęp.” (Ef 3:12).

 

W świątyni żydowskiej dostęp do Boga był bardzo niewielki. W rzeczywistości ów przystęp był możliwy tylko dla najwyższego kapłana, a i to jedynie raz na rok. Kiedy przychodził czas, kapłan wkraczał w przestrzeń Bożej obecności w świątyni z bojaźnią i drżeniem. Wiedział, iż może zostać zabity, jeżeli zbliży się do ubłagalni z nieprzebaczonym w swoim sercu grzechem.

 

Dziś Bóg wyszedł z tego niewielkiego, ciasnego pomieszczenia. Wyszedł On wprost do nas. Nas w całej naszej hańbie i zepsuciu.

 

Mówi On nam: „Przyszedłem, by zamieszkać w tobie. Nie musisz ukrywać przede mną swego plugastwa i rozpaczy. Wybrałem cię, ponieważ chcę cię i zamierzam przemienić twoje ciało w swój dom, moje miejsce zamieszkania, moją rezydencję. Wyślę mojego Świętego Ducha, który Cię uświęci. Wyczyści i zamiecie każdy pokój, by przygotować twoje serce na bycie moją panną młodą, ale to nie wszystko. Zamierzam usadowić cię tuż obok mnie i zaklinam cię, byś zbliżał/a się do mego tronu ze śmiałością, z ufnością. Widzisz, ja chcę, byś prosił/a mnie o moc, łaskę, siłę, o wszystko, czego ci trzeba. Sprowadziłem niebo do waszych dusz, możecie zatem mieć do tego wszystkiego dostęp. Jesteście bogaci, a jednak nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy. Ty jesteś dziedzicem/dziedziczką całej mojej chwały.”

 

Jedynym powodem, dla którego twoje ciało jest święte jest to, iż mieszka w nim Duch Święty. Jest ono utrzymywane w świętości jedynie dzięki jego nieprzerwanej obecności i mocy. Ty nie możesz tego zrobić. Stał(a)byś się kłębkiem nerwów od samej próby strzeżenia wszystkich wejść. Zniechęcił(a)byś się, gdyby nie udało ci się nie wpuścić żadnego nawiewanego do środka kurzu oraz brudu. Zmęczył(a)byś się bieganiem od pokoju do pokoju, zamiataniem i polerowaniem, usiłowaniem, by wszystko wyglądało dobrze.

 

Wszyscy chrześcijanie powinni radować się tym faktem: Bóg jest w tobie! I jest On w tobie zawsze, któż więc może być przeciwko tobie?

Tłumaczył Jacuś. Dziękuję.
_______________________
„I jest On w tobie zawsze, któż więc może być przeciwko tobie?”
Noszę się z tym od kilku tygodni. Myślę, że jest to odpowiednia pora, aby Wam podziękować za modlitwy za moja osobę. Po prostu czuję ich skutek. Codziennie proszę Boga o błogosławieństwa dla tych, którzy modlą się o mnie i dla tych co wpłacają mi darowizny.
Dziękuję Wam za to wszystko.
Naprawdę czuję, że modlicie się o mnie i wiem, że sam z siebie nie dałbym rady. Czasem zastanawiam się, czy aby nie za bardzo się cieszę z Bożej opieki. Nie wiem. Ja też się uczę postaw. Teraz wiem, że Boża Łaska jest uzdolnieniem do życia, a zwłaszcza do przeszkód.  Mam swoje problemy, część z Was wie jakie, ale jeśli przyłożymy człowieka pozostawionego samemu sobie,  z tymi samymi problemami co ja, ale bez wiary, bez społeczności chrześcijan , to jestem bogaty. Bogaty w Boga i Was.
Społeczność dużo daje.
Mam kolegę, który w swym telefonie miał z 5lat temu mnóstwo numerów telefonów osób, które wiele znaczą w Kielcach. Prezes Vive, pewien ordynator, właściciele restauracji. Jednak kiedy żona doprowadziła go do stanu załamania, zobaczył on, że zbudował zamki na piasku. Nikt mu nie pomógł. Został sam. Wpadł w alkoholizm. Teraz ja jemu pomagam, bo Wy wyprosiliście błogosławieństwa dla mnie. Chłopak wychodzi z tego.
Nie gromadźcie skarbów na ziemi.
„Gromadźcie sobie skarby w niebie Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.”’
Zaktualizowane: 21 stycznia 2016 - 08:52

17 komentarze

Dodaj komentarz
 1. B. ważne nauczanie. Szczególnie teraz gdy tyle osób zmaga się z wewnętrzna pustką, zła myślą, grzechem i prosi o modlitwę. Pan działa. Pan Jest w nas i Jest w kościele, wirtualnym też. Pan w nas i pomiędzy nami. I w Tobie Piotrze.I przez Ciebie.
  Dziękuję Ci Duchu Święty ze zamieszkales w nas i między nami. Dziękuję Ci Duchu Święty. Kocham Cię
  Amen

 2. Ktoś musiał zostać detektywem, akurat padło na Ciebie, kto wie czy jeszcze nie w łonie matki:)

  Tak więc wszyscy się cieszymy że Pan Bóg o nas dba i zmienia nasze serca bo „Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan Jego dotknął karą za winę nas wszystkich”

 3. Pokutującym wśród znacznej części zbłąkanych wyobrażeniem Boga jest to przedstawiające Go jako kochającego zasadniczo zemstę oraz samego Siebie demiurga wymagającego bezwolnego posłuszeństwa, który jeśli nawei i jest, to daleko, niedostępny dla nikogo, może poza hierarchami kościoła. A chyba nic nie może być dalsze od prawdy. Jest jeden jedyny pośrednik między Stwórcą, a stworzeniem- Bóg-człowiek Jezus Chrystus, a między nim, a człowiekiem nie ma żadnego pośrednika. Papież nie może więc w żaden sposób być wikariuszem Pana Jezusa Chrystusa, bo ludzie nikogo takiego nie potrzebują.

 4. http://www.duchprawdy.com/objawienia.htm patrzcie ilu ludziom objawiaja sie rzekomo Jezus i Maria..

  1. http://strefatajemnic.onet.pl/extra/dynamo-zaprzedal-dusze-diablu-jest-taka-teoria/d4mbn Wydaje mi się, że te „objawienia” to to samo co iluzjoniści.. Demoniczne pochodzenie. Tylko jeśli trafiają sie prawdziwym chrześcijanom to jak to możliwe skoro w nich mieszka DŚ? Często są to osoby bardzo religijne. Jak odróżnić czy ktoś naprawdę miał prorocze objawienie od zwiedzenia?

  2. „Maryja, 17.01.1974 (34p-q): „Bliski jest już czas, kiedy niektórzy z Moich biednych synów Kapłanów – oszukani i zwiedzeni przez szatana – ujawnią się, aby wystąpić przeciw Mojemu Synowi, Mnie, Kościołowi i Ewangelii. Wtedy powinien również ujawnić się zastęp Moich Kapłanów, przeze Mnie przygotowanych i kierowanych, aby odważnie i w świetle dnia głosić Bóstwo Mojego Syna, prawdziwość wszystkich Moich przywilejów, konieczność Kościoła hierarchicznego – złączonego z Papieżem i pod jego władzą – oraz wszystkie prawdy zawarte w Ewangelii!”

   Nadchodzi prześladowanie.

 5. Już dawno nie czytałem tak wspaniałego,budującego,materiału,łza się kręci w oku,wiele razy się zastanawiam czy nie jestem zbyt wrażliwy na to by być podoficerem wojska polskiego,dziękuję Piotrze za materiał,i Jacusiowi za tłumaczenie,bardzo i mówię tu z serca bardzo mnie ten artykuł wypełnił radością.

  1. Chwała Panu! A jak ja się cieszę, że i moja praca przynosi takie wspaniałe owoce! To wspaniałe móc czytać takie słowa. Serdecznie Ci za nie dziękuję! Żołnierzu, o ile pamięć nie myli (co zdarza się nader często 😉 ) to jesteś z Łodzi, więc spodziewam się, że prędzej, niż później na spotkaniu naszego koła będziesz miał okazję, by osobiście podzielić się swoimi wrażeniami z lektury danego kazania, no i oczywiście swoimi przemyśleniami. Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z Tobą!

  2. Żołnierzu, pytam szczerze i bez sarkazmu. Co byłoby gdyby kazano Ci jechać na misję? W sensie jak to rozwiązać będąc chrześcijaninem?

 6. Już raz byłem,dzięki Bogu nikomu krzywdy nie zrobiłem,gdyby kazano mi jechać na misję,najpierw bym się pomodlił do Boga Ojca co mam uczynić,zostawił bym to w gestii Boga,ja nie mam za dużo do powiedzenia wykonuje rozkazy,ale jeżeli coś by kolidowało z prawem Boga,rozkazu nie wykonuje nawet za cenę własnego życia,
  Jacek nie wiem czy mnie z kimś nie mylisz jestem drugim adminem na forum chrześcijan u Piotra ☺jestem z Giżycka,ale przez długi okres czasu pracowałem w Krakowie,pozdrawiam cię Jacku.

  1. Na to wygląda, że Cię z takim Krzyśkiem z Łodzi pomyliłem. Ach, starość nie radość, pamięć szwankuje (głos z lodówki: ehe, tak sobie tłumacz… 😉 ). Ja również serdecznie Cię pozdrawiam! Niech Cię Pan prowadzi zawsze i wszędzie!

 7. U mnie ostatnio z lekka zły nie daje mi spokoju,cały czas uczę się kochać bliźniego.W szczególności tych,którzy nas prześladują,oczerniają i szukają poklasku.
  Dzieki Wam wszystkim za to,że jesteście i działacie na Chwałę Boga.

  1. Madziu ładnie napisałaś: „uczę się kochać”. Mogę powiedzieć dokładnie to samo 🙂 To jest piękny proces, przez który prowadzi nas Pan Bóg, Źródło Doskonałej Miłości.

   Trudno jest nie chować urazy w stosunku do takiego zachowania ze strony innych…Jezus dał nam tu piękny przykład postępowania 🙂 „On, 'który nie dopuścił się grzechu, ani fałsz nie znalazł się w Jego ustach’. Gdy Mu złorzeczono, nie odpłacał złorzeczeniem, cierpiąc, nie odgrażał się, zawierzywszy Temu, który sądzi sprawiedliwie.” (1 Piotra 2,22-23)

   Ale Madziu, Słowo mówi że szczęśliwa jesteś i czeka Cię sowita zapłata w niebie…czy to nie jest piękna obietnica? 🙂

   „Szczęśliwi jesteście, jeśli z mojego powodu lżą was i prześladują i przypisują wam wszelkie zło, kłamiąc.
   Cieszcie się i radujcie, bo czeka was sowita zapłata w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy żyli przed wami”
   (Mateusza 5,11-12)

   Dobrze że jesteś siostro, Niech łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa będzie z Tobą, a Jego pokój, który przewyższa wszelki rozum niech strzeże Twojego serca i myśli

 8. Dziękujemy Magdo Bogu Ojcu że jesteś z nami szkoda że nie mam narazie możliwości wielu z was poznać osobiście,a bardzo bym chciał ☺

  1. Też żałuję,że narazie jesteśmy porozrzucani po całym świecie,ale jeśli Bóg pozwoli może spotkamy się.Jak narazie dziękuję Bogu,że mamy społeczność poprzez net,że wspieramy się,modlimy.
   Piotr stworzył nam przyjazne miejsce w necie i za to obrywa mu się od przeciwników.

 9. Też dziękuję Wam za kolejny budujący tekst :)I Dziękuję za miejsce jakim jest blog, gdzie tworzy się wspólnotę w imieniu Jezusa Chrystusa i On tu jest najważniejszy. I naprawdę to się czuje, choć jesteśmy rozsiani, dzielą nas różne odległości. Niech Bóg Wam Błogosławi ma Was Wszystkich pod Swą Opieką 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish