Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jeszcze o akcji „Jestem chrześcijaninem”.

Kompletnie nie zwróciłem uwagi na niesłychane zagrożenie w przesłaniu tej akcji. Potraktowałem ją tylko jako niezgodną z Biblią, ale czytelniczka Ela bystro napisała w komentarzu tak oto:

„Jestem przerazona ta akcja. To jest budowanie wizerunku chrzescijan terrorystow. Tu chodzi o cos wiekszego. Ci mlodzi zmanipulowani ludzie fotografujacy sie z bronia, ktorych zdjecia ida w swiat. Wydzwiek bedzie taki: ”Polscy chrzescijanie – to terrorysci” To jest akcja zrobiona z premedytacja przeciwko samym chrzescijanom”

 

To jest cała esencja tej akcji.

Żeby nie być gołosłownym przypominam filmik, w którym to, informuje się nas, że w Anglii radykalni chrześcijanie

Chrześcijanie już są na celowniku NWO. Będziecie w nienawiści u wszystkich narodów.

Tam już teraz za same poglądy chrześcijańskie jest się uznanym za ekstremistę. Co dopiero mówić o afiszowaniu sie osób uważających sie za chrześcijan z bronią.

Akcja „Jestem chrześcijaninem” jest jedną wielka pułapką, nie tylko dla osób w to zaangażowanych, ale dla pozostałej reszty.

Jej twórcy albo nie świadomie poddali się złego podszeptom, albo…..

 

Zaktualizowane: 15 stycznia 2016 - 11:50

32 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Chyba autorzy tej akcji z pokazywaniem się z bronią mają kompletnie inny obraz Chrystusa, dokładnie taki jak na poniższym obrazku, ale to jest obraz taki jak chce właśnie widzieć upadły świat, czyli wiara w samego siebie.

  http://img.sadistic.pl/pics/491daf212197.jpg

  „A Piotr, wziąwszy go na stronę, począł go upominać, mówiąc: Miej litość nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie.A On, obróciwszy się, rzekł Piotrowi: Idź precz ode mnie, szatanie! Jesteś mi zgorszeniem, bo nie myślisz o tym, co Boskie, lecz o tym, co ludzkie. Mateusza 16:21-23

  1. Cupaku, patrzysz na sadictic? gdzie banda prześmiewców wykręca sobie wszystko żeby się pośmiać? u takich nie szukaj argumentów, zwłaszcza obiektywnych

   1. adi spokojnie, ja znalazłem ten obrazek w googlach, a po takich stronach nawet nie śmigam, a co dopiero je czytać czy brać pod uwagę.

    1. Nie o to mi chodzi, nie wierze że ktoś wierzący moze pobierać wiedzę z takich miejsc, nie rzucam na Ciebie żadnych podejrzliwości

 2. a napiszę o tym na ich kanale, wątpie że chcieli umyślnie zrobić taki efekt

 3. Wiara w tego samego Boga, Jezusa?

  Według niektórych wolą Boga jest, aby Chrześcijanie się bronili, zabijali, walczyli zbrojnie, mimo że nie są teraz czasy Staro Testamentowe, a według innych nie jest to Jego wolą.

  Według niektórych Bóg nie jest trójjedyny, według innych jest.

  Według niektórych Bóg uzdrawia nadal poprzez ludzi, i rozdaje dary Ducha Świętego, według innych już tak nie jest.

  Według niektórych Bóg nie może wrzucić do jeziora ognia osób, które dostąpiły kiedyś łaski zbawienia, według innych może to zrobić, jeżeli osoba odpadnie, nie wytrwa w sprawowaniu zbawienia.

  Według niektórych Bóg nie widzi nic złego w obchodzeniu światowych świąt typu ,,Boże narodzenie”, według innych widzi.

  Według niektórych Bóg uważa za grzech nieprzestrzeganie przez wierzących z pogan Szabatu, i podziału na zwierzęta czyste i nieczyste, według innych nie.

  I tak dalej…

  Gdzie kończy się granica wiary w tego samego Boga, w tego samego Jezusa? Przykładowo, jeżeli mamy pewną Osobę, i wielu ludzi twierdzi że ją zna, a mówią sprzeczne rzeczy na jej temat, to czy nie jest to dziwne?

  1. to są juz quasi filozoficzne pytania 🙂

   Prawda jest taka, że na część masz odpowiedź w Biblii.

   Część można zbadać.

   Część jest dyskusyjna

   1. Piotrze, i nie tylko – czy według Was, Paweł Chojecki głosi już innego Jezusa?

    Czy ludzie usuwający z Biblii Pawła, grzebiący w innych częściach Biblii głoszą innego Jezusa? Czy Henryk Kubik głosi innego Jezusa?

    1. Kto wykrzywia prawdziwe przesłanie Słowa Bożego tworzy sobie nowy wizerunek Boga taki jak mu pasuje, a więc głosi innego Jezusa, swojego własnego czyli robi po części to co chce upadły świat, czyli zniszczyć prawdziwy obraz Boga i przedstawić fałszywy.

     Przykładem może być katolickie piekło, gdzie to ludzie cierpią wieczne katusze, taki dogmat został zakorzeniony na całym świecie i pokazuje Boga jako okrutnego kata, który nieposłusznych pali całą wieczność w ogniu.

     Wyrzucanie Pawła ma ogromny wpływ na poprawne zrozumienie Pisma Świętego co efekty już widać, Henryk zaraz potem odrzucił prawdę o tym że Jezus jest Bogiem.
     Także z czasem z małej kuli śniegowej tworzy się potężna kula zwiedzenia.

     1. tj poważny problem, bo jak Cupak słusznie podkreśliłeś, robi się z tego efekt kuli śniegowej.
      Żyjemy w takich czasach, że:

      „17 Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło”
      Łk

      Powoli wszystko wychodzi na wierzch i są to człowieka pożądliwości.

      Ile to znam osób w relau czytających Biblię, ale tak jak piszesz wybierają sobie stosowne fragmenty do swego stylu życia…

     2. „Wyrzucanie Pawła ma ogromny wpływ na poprawne zrozumienie Pisma Świętego ” – naturalnie, bo ci domorośli specjaliści od teologii nie rozumieją prostej rzeczy,. ze objawienie było dane i spisywane stopniowo, fazami, w ewangeliach nawet nie wszystko jeszcze zostało wyjaśnione a zgodnie zapowiedzią Chrystusa, potem było zesłanie Ducha który przypomniał i nauczał , stad listy apostolskie. Usunięcie jakiejś części psuje nasz ogląd objawienia Bożego.

      1. adi jak ładnie skonstruowałeś myśli

  2. no niestety jesteśmy tylko ludzmi i robimy błędy, ludzie życie wskutek rozwoju technologii i nauki uległo tzw specjalizacji którą też próbujemy przekładać na teologię, a konkretne poglądy konkretnej osoby zawsze mają swoje przyczyny np ktoś się obczyta publikacji Ellen White a potem czyta Biblie pod tym kątem i podobnie z KRK etc dodatkowo sprawy drugorzędne nie regulowane jednoznacznie w Biblii są nie do rozwiązania jezdnoznacznego, dlatego zawsze lepiej skupić się na tym co ma łączyć – nie jakaś megainstytucja jak krk czy orgnizacja jehowych, ale własciwie rozumiane podstawowe prawdy w Duchu Prawdy, jak ktoś narusza czy obchodzi te ISTOTE chrzescijanstwa to można powiedzieć że „odleciał”
   np jest taki gość Craig który robi wykłady biblijno-naukowe o dowodach na autentyczność Słowa Bozego, Boga etc z jego prac korzystają różne wyznania, ale on zawsze zaznacza że jeśli chodzi o dalsze szczegóły to np nie może katolikiem bo nie wierzy w ich wszystkie dogmaty.

 4. Ela pisze nieprawdę, najpierw twierdząc, że zdjęcia są z fikcyjnymi osobami, a są to członkowie Kościoła Nowego Przymierza i mówiąc, że te zdjęcia pójdą świat i wywołają kontrowersje co jest bzdurą, bo chyba nikt na świecie po za Polską o tej akcji nie słyszał.Po za tym chrześcijanin z bronią palną nikogo nie dziwi.To codzienność w pasie biblijnym w USA czy w Szwajcarii, więc nie wiem o co ten cały krzyk.Napisałeś Piotrze, że nie jesteś pastorem.Właśnie.Skoro pastor może się pomylić, to co dopiero ty, więc mówię Ci, pomyliłeś się, bracie.Sam Jezus mówił o kupnie broni i nie chodziło tutaj bynajmniej o „miecz duchowy”.Paweł upoważnia władzę państwa do noszenia broni, a do tej władzy mogą należeć również chrześcijanie, więc mogą być żołnierzami czy policjantami, a w tych służbach broń to codzienność.Paweł mówi, że Bóg to ustanowił władzę do pilnowania bezpieczeństwa, porządku i przestrzegania prawa.

  1. Ela pisze nieprawde bo masz monopol na prawdę? Przeciez napisała:

   ” Ci mlodzi zmanipulowani ludzie fotografujacy sie z bronia, ktorych zdjecia ida w swiat. ’

   bo tak 19latek mówi mi że się pomyliłem, ponieważ wyrósł na politycznym nurcie liberalnym, dla którego rzecza nadrzędną jest Von Hayek i Adam Smith a nie Biblia?

   „Sam Jezus mówił o kupnie broni i nie chodziło tutaj bynajmniej o „miecz duchowy””

   Już to było tłumaczone w komentarzach

   Po prostu Palnar został zraniony twój bożek.

   Czy uważasz, że to do dobry PR, chrześcijanin z giwerą? zwłaszcza w epoce piętnowania chrześcijan biblijnych?
   Wybierasz sobie z Biblii jak Korwin Mike to, co pasuje do Twojej filozofii.

   Wskaż mi w biblii pochwałę dla posiadania broni.

   1. Nie wtrącam się w dyskusję, ale jako chrześcijanin mam obowiązek pomnieć:

    „bo masz monopol na prawdę?”
    „bo tak 19latek mówi mi że się pomyliłem, ponieważ ”

    To są ataki personalne, a nie argumenty.
    Postarajmy się ich nie używać.
    Z Bogiem.

    1. Owszem gdyż nie pierwszy raz Palnar okazuje emocje i pisze bez szacunku do innych co podkreslam jego wiekiem. Argumenty zostaly juz przedstawione w 3 tekstach i komentRzach pod nimi. Jestem zdecydowanie przeciwny tej akcji gloszacej innego Jezusa.

     1. Tez czytałem hayka i misesa dopóki nie zdałem sobie sprawy ze oni są drugą stroną tego samego medalu co komuniści. Teza i antyteza, PiS i PO, Mises i Kaynes itd.

  2. Palnar masz bana na 14 dni w komentarzach.

   Napisałem o Twoim wieku bo poprzez Twa niedojrzalość obniżasz poziom dyskusji.
   Przypominam jak co troche pytałeś Priesta czy są jakieś wieści wojenne, kiedy ten atak nuklearny. No i stało się, Priest sam potrzebował pomocy, ale on był Wielki w tym, bo się przyznał.
   Czy Ty sie przyznasz, że nakręcałeś spirale strachu?
   Czy przyznasz się że wielokrotnie broniłeś Korwina Mikke?
   Teraz bronisz sztandarowej tez JKM – posiadania broni. Co Korwin powiedział nt dostępności lekarstw:
   „Jak ktoś jest idiotą i chce zażywać lekarstwo na własną rękę, to co najwyżej będzie w społeczeństwie o jednego idiotę mniej”
   Z tego co pamiętam to samo powiedział o posiadaniu broni w PL.

   Jak przyjdzie Pan Jezus to też powie: macie wolną wolę, pijcie co chcecie, najwyżej będzie o jednego idiotę mnie?

   Niestety, ale muszę pilnować poziomu tego bloga. Albo będzie on forum dla wszystkich w tym fanów Benny Hinna, new age, usuwania ksiąg z Biblii, albo będziemy się czegos trzymać.
   Prędzej czy później wychodzi moja racja i nie dlatego, że jestem oświecony, ale dlatego, że waże różne punkty widzenia i nie jestem letni

    1. no nie mnie to oceniać, ale jako prowadzący ten blog czegoś się muszę trzymać

  3. Palnar takie pomylki moga drogo kosztowac. Zajrzalam na ta strone na fb. Tam jest jawne nawolywanie do przesylania zdjec z bronia. Ty jej nie musisz miec wyslij nam tylko swoje zdjecie z napisem ”jestem chrzescijaninem”. Polscy chrzescijanie nie dostana broni. Dla 99% najwiekszym wrogiem jest ekonomia i z tego wzgledu, jej nie kupi mimo ze moze i deklaruje chec jej posiadania. Akcja nie ma tytulu ”Jestem Zielonoswiatkowcem”. Niech na karteczkach pisza swoje imiona i nazwiska z adresem oraz nazwiskiem pastora ktorego reprezentuja to bedzie uczciwie a nie wykorzystuja to tego procederu Chrystusa.

  4. .Po za tym chrześcijanin z bronią palną nikogo nie dziwi To codzienność w pasie biblijnym w USA czy w Szwajcarii a w kościele katolickim codziennością jest czczenie maryji a dobrze wiemy ze to nie jest porządku

 5. Palnar dokonujesz manipulacji. Gdzie ja napisałem że policjant z bronią jest zły?
  Ja sie nie zgadzam na taki wizerunek chrzescijanina.

 6.  Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.

   1. Piotruś tak czytałem wasze potyczki ,, o miecz” i zapytałem w duchu naszego Pana żeby mi odpowiedział i otworzyłem Biblię na tym cytacie ☺
    Pozdrawiam Was moi bracia
    Przyjdź Panie Jezu

 7. ..kto mieczem wojuje od miecza ginie…

 8. Rafał z Wrocławia

  Dobry komentarz 🙂
  ale muszę dopisać że autor witryny z linku w końcu komentarza uznaje że Paweł siał kąkol…

 9. wojny religijne między chrzescijanami , np wojna trzydziestoletnia i inne przypominają raczej stare przymierze BOGA Z IZRAELEM, niż nowe przymierze chrystusowe, więc ja opowiadam się za chrzescijańskim pacyfizmem. Majac 24 lata odmówiłem służby wojskowej, ale zgodziłem się na odpracowanie wojska, ale wylądowałem w areszcie śledczym decyzją prokuratora wojskowego. Pan sprawił że wygrałem w sadzie sprawę z wojskiem i nie dostałem wyroku. Po 2 miesiącach aresztu wyszedłem na wolnosć i już jezdziłem na ostatnią sprawę z wolnej stopy. ŚJ dostali wyroki bo odmówili pracy zamiast wojska. GDY JECHAŁEM NA WEZWANIE DO DO KĘDZIERZYNA MIAŁEM SŁOWO OD PANA: NIE BÓJ SIĘ BO BĘDĘ Z TOBĄ GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ i czułem ze chyba nie wrócę , ze mogą mnie zamknąć ale ufałem Panu i On mnie po 2 miesiącach uwolnił. Zaginęły dowody świadków swiadczacych przeciwko mnie. Nie można było ich znależć i sędzia zganił ich za to.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish