Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy prosicie Boga o pobłogosławienie pożywienia przed posiłkiem?

blogoslawienstwo

 

Zaktualizowane: 25 grudnia 2015 - 20:58

28 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Tak.Powierzam wtedy Panu swoje troski dotyczące innych.By godniejsi ode mnie dostali więcej,niż ja.By Grzesznicy i niewierni otrzymali to,by przejrzeli na oczy że On jest! Staram się wszędzie modlić,nawet w szkole szeptem mówię.Wtedy jem bez żadnego poczucia winy 🙂

 2. Nie tylko jedzenia i picia, ale też powietrza którym oddychamy! Ja mam w kuchni karteczke z napisem „błogosławimy jedzenie i picie”, do czasu aż wejdzie mi to w nawyk:)

 3. Tak prosimy Ojca,żeby pobłogosławił nam jedzenie,które będziemy spożywali.Czasami zdarzają się takie sytuacje,że zaczniemy jeść i przychodzi otrzeźwienie.Wtedy prosimy o pobłogosławieni już spożywanego posiłku.Czasami musimy wysłuchać sarkastyczny uwag głowy domu,ale co tam ?.Nie na darmo przechodzimy próby i lekcję.

  1. Też proszę o pobłogosławienie, a jak czasem mi się zapomni, to dokładnie tak jak napisałaś Magdo przychodzi otrzeźwienie i proszę o pobłogosławienie już spożywanego;)

 4. Łk 2, 14: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania.

  To jeszcze jeden dowód na to ze to nie my wybraliśmy sobie Boga tylko On nas. ☺

  Czy w Krk jest pokój ludziom dobrej woli ?

 5. Niektórzy ludzie myślą, że to co odkrył Masaru Emoto to jakiś New Age? Modląc się programujemy rzeczywistość wokół siebie.

  https://www.youtube.com/watch?v=od0Tx48wFAI

  Wszystko co nas otacza składa się z wody:

  https://www.youtube.com/watch?v=6ah-pjVaQrc

  „ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się…”

  Zobaczcie płaska Ziemia google teraz:
  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl

  1. Jakub Berlin

   ,,Modląc się programujemy rzeczywistość wokół siebie.”

   Co dokładniej przez to rozumiesz?

   Z tego co widzę, to już na wstępie podanego przez Ciebie wywiadu z Masaru Emoto wynika, że wierzy on w reinkarnacje, zatem jest to już jedno powiązanie z New Age. Myślę, że ta metoda błogosławienia jedzenia, otoczenia może być niebezpieczna, może polegać na wierze w moc swoich słów, a nie wierze, pokładaniu nadziei w Bogu.

   1. Poprzez ,,błogosławienie” mam na myśli zaklinanie rzeczywistości w celu osiągnięcia określonych korzyści.

 6. Jutro 23.12.2015 badzcie czujni jak to powiedzial w Un Bush , na Swieta wszystko sie potoczy blyskawicznie .

  1. Ale Priest, serio jutro Rosja zaatakuje USA? Pewien jesteś?

  2. Teraz właśnie na Discovery leci premiera programu o elektrowniach jądrowych premiera

 7. Jeżeli Bóg dopuszcza wszelkie zło, to dlaczego nie miałby dopuścić do negatywnych skutków spożywania niezdrowego/skażonego jedzenia?

  1. Rozumiem Guzzik, że chcesz rozumieć to 🙂
   dopuszcza, ale jeśli prosimy o błogosławieństwo to opieramy się o werset:

   Łk

   ” Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.”

   Ja wierzę w Boże błogosławieństwo, tak jak wierze w karę za łamanie Prawa Bożego.

   1. Admin

    Nie wykluczam tego, że mogę się mylić, ale myślę że to co napisałeś jest naciąganiem jednego wersetu, wyjętego z kontekstu. Jeśli dobrze rozumiem, to Pawłowi i Tymoteuszowi jednak coś dolegało/zaszkodziło.(1 Tym. 5:23), (2 Kor. 12:7-10), (Gal. 4:13-15; 6:11), (2 Tym. 4:20)

    1. Poprawka – wersu, nie wersetu.

   2. Z tego co wiem, to słowa z Ewangelii Łukasza 10:19 odnoszą sie do 72 uczniów. Było to przed zmartwychwstaniem Jezusa, przed dokończeniem Objawienia.

    Pamiętam, że w jednym z filmików Zac Poonen wspominał o ewangelizowaniu chorego na raka człowieka. Człowiek ten przyjął zbawienie, ale i tak zmarł w wyniku choroby, najwyraźniej mimo wszystko jednak nie przestała mu szkodzić.

    1. kiedys umieszczałem taki filmik oparty na faktach jak w pewnej wiosce chyba w Egipcie nawrócil sie pewien muzulmanin i jego ojciec przeklął go i chciał go zabić. Nawrócony ex muzułmanin mial wypic truciznę. Poprosil Boga przed wypiciem o to, aby jeśli chce ta trucizna nie zabiła go. Tak sie stało. Wypił i przeżył.
     O to mi chodzi.

     1. Aha. Zadając tamto pytanie w pierwszym moim komentarzu nie chodziło mi o śmiertelne dawki trucizn, tylko te mniejsze, które znajdują się w dzisiejszym jedzeniu, wodzie, powietrzu.

 8. Nie mam pewnosci wiem , ze na 100% jutro wydarzenia przyspiesza , ale nie mamy pewnosci ze to bedzie atak jadrowy , moze on nastapic pozniej , ale on nastapi ameryka zostanie zniszczona pamietaj ze obama powiedzial miesiac temu 25.11 ze zamierza wygrac wojne na swieta, jedno jest pewne wojna wybuchnie bardzo szybko i szybko sie skonczy , czuwaj jutro , i nie lekaj sie !

  1. Ale jeszcze w tym miesiącu nastąpi, tak? Chyba najpierw muszą być jakie zgrzyty między Rosją a USA.

    1. Oj, na USA, przepraszam za błąd 😀

 9. „Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.”
  – Mateusza 18:20
  Zapraszam was,Bracia i Siostry na tą grupę.Nie kryjcie się ze swoją wiarą,łączmy się!
  https://www.facebook.com/groups/145306115829480/

 10. W jakiej się kulturze wychował w taką wierzy. Czy skłamałem? Czy zakłamałem rzeczywistość?
  Jak byś się urodził przykładowo u Indian to wiara u Ciebie w „ducha lasu” też by była na porządku dziennym, a to że chłopina wierzy w reinkarnacje to jest efektem w jakiej się kulturze wychował.

  A co do zaklinania rzeczywistości to robimy to non stop poprzez nasze myśli i słowa. Czyż nie wiecie, że na sądzie z każdego słowa zdacie relacje?

  36 A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony”

  1. Jakub Berlin:

   ,,W jakiej się kulturze wychował w taką wierzy. Czy skłamałem? Czy zakłamałem rzeczywistość?
   Jak byś się urodził przykładowo u Indian to wiara u Ciebie w „ducha lasu” też by była na porządku dziennym, a to że chłopina wierzy w reinkarnacje to jest efektem w jakiej się kulturze wychował.”
   _______

   Przykładowo – w Polsce człowiek rodzi się w kraju gdzie panuje Rzymski katolicyzm. Tradycje katolickie są nam wpajane, a mimo to wielu ludzi od tego odchodzi, a nawet neguje. Muzułmanie, mimo wychowania się w niechrześcijańskiej kulturze nawracają się na Chrześcijaństwo, za co grozić im może nawet utrata życia.
   _______

   Jakub Berlin:

   ,,A co do zaklinania rzeczywistości to robimy to non stop poprzez nasze myśli i słowa. Czyż nie wiecie, że na sądzie z każdego słowa zdacie relacje?”

   36 A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony”
   _______

   Zależy co masz dokładniej na myśli pod pojęciem zaklinania rzeczywistości. Słowa które wypowiadamy mogą mieć wpływ na ludzi którzy je usłyszą/przeczytają – jest to oczywiste, i nie jest to nadnaturalnym zaklinaniem rzeczywistości, ale myślę, że my nie mamy mocy stwórczej takiej jaką ma Bóg. Przykładowo, nie ma w Biblii przykładu, żeby Uczniowie Jezusa, Apostołowie gromili gorączke w sensie mówienia do choroby jak do osoby. Jeśli się nie myle, to nie ma też przykładu, żeby ktokolwiek oprócz Jezusa rozkazywał żywiołom, powstrzymał burzę tak jak Jezus.

   Myślę, że starasz się dopasować Pismo do pewnych wierzeń/technik New Age, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się subtelnymi, w których nie ma nic złego, niezgodnego z Biblią. Z tego co obserwuje, to takie rzeczy coraz bardziej się rozprzestrzeniają w Kościele, szczególnie Ruch Wiary skłania się ku rzeczom tego typu.

   Jeszcze co do samego zaklinania wody, jedzenia według technik Masaru Emoto, to z tego co widziałem, osoby niewierzące również praktykują z powodzeniem zaklinanie pożywienia. Na youtube widziałem relację z takiego doświadczenia. Natknąłem się też na wypowiedzi muzułmanów, którzy dopasowali to zjawisko do potwierdzenia słuszności Koranu. Myślę, że idąc tym (jak sądzę)błędnym tokiem myślenia, to jeżeli osoby niewierzące mogą zaklinać rzeczywistość w pewnym stopniu, to osoby wierzące tym bardziej powinny mieć wpływ na rzeczywistość, nawet na żywioły. Powinny być w stanie wywoływać deszcz, czy gromić burzę, powodzie, i tak dalej, niezależnie od tego czy jest to zgodne z wolą Bożą, bo przecież niewierzącemu zaklinanie rzeczywistości działa, a wątpię że czyni on to zgodnie z wolą Bożą, raczej robi to od siebie, dla siebie.

 11. Skoro gdy ludzi się o cos prosi i dają to dziękuje się im.

  ” chleba naszego powszedniego daj nam każdy dzień ” – o ile bardziej powinniśmy dziękować Chrystusowi gdy prosimy Go i Ojca o chleb powszedni – skoro ludziom się dziękuje, o ile bardziej Bogu.

  gdy ludzie coś dają a nie podziękuje się to źle to wygląda, o ile bardziej źle jest gdy się nie dziękuje Bogu.

 12. Dokladnie podkopuja rubla mocno , dzis moze byc np jaaks duza prowokacja a potem atak co nie ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish