Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kościół z New Jersey zaprezentuje żywą szopkę bożonarodzeniową utrzymaną w stylistyce Gwiezdnych Wojen.

starwars

 

 

 

Geoffrey Grider

„Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego: Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust. Ty bowiem mówisz: „Jestem bogaty”, i „wzbogaciłem się”, i „niczego mi nie potrzeba”, a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział.” Obj 3:14-18

 

Jezus w Księdze Objawienia ostrzega nas, że ostatni kościół na tej ziemi tuż przed porwaniem będzie zimnym, martwym, światowym i letnim kościołem Laodycei. Był to bardzo dobrze prosperujący pod względem finansowym kościół, ale też taki, który nie ufa już dłużej biblijnej Ewangelii, która ma moc, by dotrzeć do zagubionych grzeszników i zbawiać dusze. Na świecie mają blask i splendor, albowiem nie wierzą już w Ewangelię raz objawioną świętym. Liquid Church w New Jersey potwierdza wypełnienie się tego proroctwa dni końca.

 

W Wigilię będzie ruchoma gwiezdnowojenna szopka w każdej z pięciu lokalizacji Liquid Church w New Jersey. Przedstawiciel kościoła mówi mi, że w roli Maryi wystąpi księżniczka Leia, Han Solo reprezentować będzie Józefa, Chewbacca posłuży za wszystkie zwierzęta w żłobie, a R2D2 za trzech mędrców. A co z małym Jezusem, zapytacie? Niestety, nie jest to Yoda. Mamy drewniany żłób oraz ubranie dla niemowlęcia, ale w nie będzie w nim żadnej postaci z Gwiezdnych Wojen,” mówi.

 

Główny pastor Liquid Church Tim Lucas wyjaśnia nam dokładnie swoje rozumowanie co do szopki utrzymanej w stylistyce Gwiezdnych Wojen. W jego własnych słowach choć mamy „największą opowieść” na świecie, to historii tej samej w sobie, Ewangelii, brak odpowiedniej siły przyciągania.

 

Chcemy wykorzystać podekscytowanie, jakim otoczone są Gwiezdne Wojny by dotrzeć do nowych ludzi i nauczać ich o narodzinach Jezusa Chrystusa tak, jak nigdy wcześniej nie słyszeli,” mówi Lucas. „Wierzymy, że mamy największą opowieść na świecie, lecz wyzwaniem jest docieranie z tą historią do ludzi, zatem jako kościół chcemy być dynamiczni, ujmujący, biorąc pod uwagę aspekty kulturowe. Nie ma reguł mówiących o tym, że kościół musi być beznamiętny i nudny. Jedną z naszych podstawowych wartości w Liquid jest to, że 'kościół jest fajny’. To OK śmiać się i celebrować razem rozmawiając o świętach. Jeżeli oznacza to wykorzystanie postaci z Gwiezdnych Wojen i tańczących szturmowców, to jestem jak najbardziej na tak.”

 

Jak tragicznie smutne jest, gdy pastor mówi, że „jedną z naszych podstawowych wartości w Liquid jest to, że 'kościół jest fajny’”. Czytam i studiuję Biblię od 25 lat, a jeszcze nic nie doprowadziło mnie do wersów udowadniających, że jego stwierdzenie to prawda. Pastor Lucas, podobnie jak tysiące innych przywódców wieku laodycejskiego w 2015 r. nie wierzy w to, iż szczere i gorące głoszenie Ewangelii samo w sobie ma jakąś moc. Oto, co Bóg ma do powiedzenia o głoszeniu Biblii:

 

„Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących.” 1 Kor 1:21

 

Pastorze Lucasie, gdy któryś z twoich kolegów pokaże ci ten artykuł, to musisz wiedzieć, że Ewangelia nie jest i nigdy nie miała być „aktualna kulturowo”, nic tych rzeczy. Biblia stoi w opozycji do „kultury współczesnej” we wszystkich wiekach, czasach i sezonach. Gdy ludzie przychodzą do zboru, mają „dostrzec różnicę”, że nie jest tam tak, jak na świecie. Miast bycia „fajnym” miejscem spędzania czasu, kościół zawsze oznaczał trzeźwy czas uwielbienia Pana. Gdy idę do kościoła, to śpiewam ile sił w płucach, krzyczę „amen!” podczas kazania i kocham słyszeć słowo głoszone w mocy i prawdzie. Nie ma w tym niczego nudnego! A tym, czego nie chcę jest ten parszywy, stary, grzeszny, przesiąknięty diabłem świat ze mną w nim.

 

„A we właściwym czasie objawił swe słowo przez nauczanie powierzone mi z rozkazu Boga, Zbawiciela naszego” Tyt 1:3

 

Bawcie się więc dobrze podczas swoich hollywoodzkich przyjęć „bożonarodzeniowych” i cieszcie się z tych tysięcy ludzi zbierających się by zobaczyć gwiezdnowojenną prezentację Ewangelii. Napiszcie jednak proszę do mnie i dajcie mi znać jak wielu ludzi zostało zbawionych podczas którejkolwiek z waszych uroczystości, ilu ludzi klękało przed ołtarzem, płacząc nad swoimi grzechami i prosząc Jezusa o zbawienie ich od piekła. Każecie o piekle, czy nie? Bo od tego Jezus przyszedł nas wybawić. Naprawdę chciałbym wiedzieć.

 

Tłumaczył Jacek. Dziękuję.

 

Dodam od siebie, iż do takich sytuacji w kościołach dochodzi nie z powodu pastorów, ale z winy wierzących ślepo adorujących pastorów. Wierni nie poznają po owocach pasterzy mieniących się pastorami Boga. Czytelnicy moi pisali mi kilka razy o tym co sie dzieje w polskich zborach. W jednym zborze w Łodzi naśmiewają się z niepełnosprawnego członka zboru, w innym pastor groził (w formie ulicznej) wiernemu że uderzy.

Kochani nauczcie się patrzeć na kościoły poprzez pryzmat owoców, bo aureola świętości pastorów i starszych przysłania Wam prawdę.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 14 grudnia 2015 - 09:57

22 komentarze

Dodaj komentarz
 1. To tylko „unowocześnianie” „uwspółcześnianie” kościoła…A że nie tędy droga do Boga, to już inna broszka..

 2. ja trochę w innym temacie, znał ktoś z was forum słowopana.ct8? czy te forum zostało przeniesione? czy zakończone?

 3. Witam znalazłem przypadkowo taki materiał:
  https://www.youtube.com/watch?v=D_h2G6QMMjA

  Może mi ktoś powiedzieć czym jest przekaz i kto za tym stoi?

  1. to tzw psycho-humor i po prostu tyle..

 4. Jak bardzo żałosne jest to, że ta gwiezdnowojenna szopka wykorzystuje stylistykę pogańską sama w sobie będąc, jak przecież nam świadomym prawdy o gwiazdce (odwróconym pentagramie) wiadomo, oparta na kłamstwie, że Jezus przyszedł pierwszy raz na świat w grudniu i wykorzystaniu obrzędów pogańskich przefarbowanych przez kościół rzymskokatolicki tak, by wyglądały na chrześcijańskie. Zestawienie z mitologią masona George’a Lucasa jest całkiem wymowne, zwłaszcza ta wzmianka o braku Yody (=demona z rycin średniowiecznych o identycznym wyglądzie) w roli dzieciątka. Żydomasoni z Disneya, któremu sprzedano prawa do tej marki muszą być dumni.

 5. Żydomasoneria Atakuje Gojów Steruje Wydarzeniami Historycznymi I Politycznymi https://youtu.be/kIKckZhtviM. Oczywiście pobożni żydzi trzymają się od takich stowarzyszeń z daleka.

 6. Gigantyczny protest amerykańskich Żydów przeciw Izraelowi. https://youtu.be/Pj-6XFbbesI.

 7. Czy przy porwaniu, dzieci tez zostaną porwane? Czy porwane zostaną dzieci osób wierzących, czy wszystkie?

  1. jest teoria zakładająca, że w związku z brakiem samodzielności i wieku pełnej świadomości dzieci zostana porwane.
   Świadomość się kształuje mniej więcej od ok 6 roku zycia.

   To jest tylko hipoteza i nikt nie zagwarantuje że tak będzie na 100%

 8. Paweł_Misiaszek_CCH

  Wielkie kino nie zawsze takie było, po prostu zmienia się na gorsze wraz z całym światem, a może bardziej stało się złym narzędziem… Zobaczcie proszę te sceny (linki poniżej) – lepsze są chyba tylko w Jezusie z Nazaretu z Robertem Powellem… Wiem – Jezus nie za bardzo semicki z wyglądu i wiele innych kwiatków, ale przekaz jak najbardziej mocny i zdrowy, nawet „Klara i Franciszek” to produkcja warta obejrzenia dla nie-katolika.
  https://www.youtube.com/watch?v=tVlf7OiiTJE
  https://www.youtube.com/watch?v=zaj11z6in6Q

 9. Miliony Polaków walczą z biedą (TVP Info, 17.05.2013) https://youtu.be/KtHJt2xG9s8.

 10. Tez unikam chemii, o ” junk food” nie wspomne. Syn po szczepionkach miał czerwone plamy na nogach. Kremy na receptę kupę kasy kosztowały a działanie znikome. Gdybym wtedy znała olej konopny… Jest świetny. Jako krem ochronny b. dobra jest tez zwykła gliceryna z apteki. Rany szybko sie goja, skóra jest swietnie nawilżona.
  Co do mleka to dzieci piją tylko kozie- Mała od 8 mies. życia; z piersi na kozę przeszła:-) Jogurt owczy z miodem, owocami. Dzieci maja mocne kości, na temat ich ząbków można pisać prace magisterskie 🙂 Owca i koza to najczystsze zwierzaki. Nie na darmo Pan Bog w Biblii tyle o ich mięsie wspomina. Wieprzowinę po ostatnim wpisie na detektywie odstawilam na dobre, kurczaków 2 lata nie dotykam. Jaja tylko od gosposi. Dużo szpinaku, ciecierzycy, fasoli, soczewicy i naszych polskich kasz- przynajmniej 2 razy w tyg.
  Profilaktycznie dla wzmocnienia organizmu polecam domowej roboty ocet jabłkowy i sok z imbiru.:
  Super tonic:
  ¼ łyżeczki kurkumy
  ¼ łyżeczki cynamonu
  ½ łyżeczki startego świeżego imbiru
  sok z ½ cytryny
  łyżeczka miodu
  Wszystko dodajesz do szklanki prawie gorącej wody (gorącej ale da się pić). Dwie szklanki dziennie rzecz jasna potęgują działanie napoju. Podaje i dzieciom ale 1 łyżeczkę.
  Rodzine lecze ziołami i póki co nie mieliśmy większych problemów.
  W dzisiejszych czasach chemii nie da sie uniknąć, ale można ograniczyć, co z Bożą pomocą napewno wyjdzie nam na dobre. Stworca dał nam zioła, drzewa, krzewy na każda dolegliwość:-) I jak tu nie wychwalać Pana!

 11. Komentarz nie dał sie opublikować w temacie o jedzeniu:-(
  Ze stron polecam:
  http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/medalt/podreka.htm
  Tylko o ziololecznictwie tematy.

 12. „Chcemy wykorzystać podekscytowanie, jakim otoczone są Gwiezdne Wojny by dotrzeć do nowych ludzi”

  szybka konfrontacja ze Słowem:

  „Nie ulegajcie też obyczajom tego świata,
  lecz przemieniajcie się, odnawiając waszego ducha,
  abyście umieli rozpoznać, co jest wolą Bożą,
  co jest dobre, miłe Bogu i doskonałe”
  Rzymian 12,2

  „Wiarołomni, czy nie wiecie, że przyjaźń z tym światem oznacza nieprzyjaźń z Bogiem? Kto bowiem chciałby być przyjacielem świata, stałby się nieprzyjacielem Boga”
  Jakuba 4,4

  1. Trafiony- zatopiony! Fałszywi nauczyciele z Liquid Exposed!

  2. Szopka z Szopki
   Cyrk z Teatru
   Zdarzeń…
   Ludzie i Pastorzy
   bardzo Żądni
   Wrażeń…
   Jakby było mało, jakby było mało, mało
   tych szatańskich
   Wojen…
   Gwiezdne już też
   są Magnesem, by przyciągnąć Ciało
   co zginie z Kretesem
   szię Boję… o Duszę
   i szopki czcić nie muszę
   Grozą Powiało
   Tradycją wojen
   Zaśmierdziało…
   Ciało, żądze
   Ciało…
   Mało, więcej Cyrku, mało, dawać Szopkę
   i szie Stało…
   Teatr z Życia
   Czas postawić
   Kropkę

   seler

  3. …Przyjdź Jezu Boże,
   nie pozwól już więcej z siebie szydzić…
   …dosyć już pogardy,
   ze wszystkich stron, nie widzisz ?
   ——–

   „Opublikowany 16.04.2014

   Psalmi 119:28 ” Îmi plânge sufletul de durere: ridică-mă după cuvântul Tău!” Cu toţii avem vremuri în care, plângem şi strigăm către Dumnezeu pentru a ne izbăvii, pentru a ne venii în ajutor.Unii ar putea obiecta că trebuie să avem o atitudine pozitivă şi trebuie să îl lăudăm pe Dumnezeu atunci când suntem în încercare, ci nu să ne plângem. Dar Cuvântul ne spune:
   Eclesiastul 3:4 „Plânsul îşi are vremea lui, şi râsul îşi are vremea lui; bocitul îşi are vremea lui, şi jucatul îşi are vremea lui”

   (2 ore)Colaj Melodii Creştine Triste – Ovidiu Liteanu/Daniel Hartie/Nelu Gabor/Florin Pal

   https://www.youtube.com/watch?v=Zqq7ncxbtDM

  4. śpiewajcie Ojcu wiernością
   Jezusowi śpiewajcie miłością
   wszędzie, zawsze,
   nie tylko w wyznaczone dni,
   bliżnim też śpiewajcie
   o Nim
   i nie krzywdźcie szie złością
   bo policzone są dni
   amen, amen,
   niech tak stanie szie

   seler 14-12-2015

 13. Pastor ma na nazwisko Lucas??? To jakaś komedia… 🙁

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish