Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak trwoga to do Boga

Tekst napisał na naszym forum-chrzescijan.pl Krzysztof (Jeżyna ze Szczecina :-))

 

 

Od dłuższego czasu,cały czas chodzą mi po głowie cytaty,przysłowia które jak byłem mały babcia i prababcia powtarzały mi i moim braciom,do dziś moja babcia przypomina mi te rzeczy,te myśli przez ostatnie kilka dni są troszkę natarczywe,widocznie muszę o tym napisać :) jak wiadomo,przez pewien okres czasu Słowo Boże było niedostępne,lub dostępne dla nie licznych znających łacinę,grekę,jak wiadomo Słowo Boże w początkowym okresie było przekazywane słownie wśród najuboższysz,gdyż wielu ludzi nie umiało pisać ani czytać,Słowo Boże było przekazywane z ust do ust,poprzez wiele pokoleń,i teraz bardzo chciał bym wam przypomnieć te przysłowia i cytaty,czy związki frazeologiczne,które nasuwają mi pewne spostrzeżenie,mianowicie jest to niezbity dowód że jesteśmy jako kraj naród jednym z pokoleń Izraela,do dzisiejszego dnia próbowano zniszczyć wszystkie dowody,i prawie im się to udało papier łatwo można zniszczyć,i wszelkie dowody,ale nikomu na świecie nie uda się zniszczyć to co jest w nas zapisane w naszych sercach od dawien dawna,a oto co powtarzali mi rodzice i dziadkowie gwarantuję wam że się z tym spotkaliście w swoich domach gdyż tak było przekazywane nam to jeszcze przed 966 rokiem. :)

-Bez Boga,ani do proga.
-Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.
-jak trwoga to do Boga.
-kto rano wstaje temu Pan Bóg daje.
-Człowiek myśli Pan Bóg kreśli,choć u mnie w domu powtarzało się człowiek planuje Pan Bóg krzyżuje :)
-gość w dom,Bóg w dom.
-Pan Bóg nie rychliwy,ale sprawiedliwy.
-Strzeżonego Pan Bóg strzeże.
-często w wojsku poczas strzelania gdy chcę strzelić na piątkę,powtarzam,żołnierz strzela,ale Pan Bóg kule nosi :)
-wam dziewczyny powiem tak ile razy słyszałyście od swojej rodziny znajomych,niech ci Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi :) kobieta nie mająca dzieci była troszkę inaczej spostrzegana w dawnych czasach,zaś ta która miała dzieci i to dużo znaczy że Bóg jej błogosławił,była wspaniałą matką.
dla studiujących uczących się młodych ludzi powiem tak:
-Na nic nauka,kto Boga nie szuka.
-chciwy dwa razy traci.
-ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
-nie taki diabeł straszny jak go malują.
to u mnie w domu powtarzało sie dość często,i zobaczcie choć nie czytają Słowa Bożego to prawa te są wypisane w ich sercach w postaci,przekazywanych ustnie przysłów :) znaczenie tych przysłów wielu z was zna,a zapytajcie czy to młodsze pokolenie zna znaczenie tego co sie mówiło.

te rzeczy znalazłem na internecie,w domu rzadko u mnie powtarzane ale za to jakie to są piękne rzeczy :)
-Dobra żona,perła droga,dana od samego Boga (ja taką perłę posiadam,i wiem że w nasze spotkanie ingerował Bóg,i pomyśleć że kiedyś traktowałem tą perłę nie tak jak powinienem,dziękuję dzisiaj Bogu za ten kwiat)
-kto swych rodziców poważa,tego Bóg szczęściem obdarza. (zobaczcie czy to nie jest jednoznaczne z czcij ojca swego,i matkę swoją) :)
-ile razy słyszeliście w swoim życiu,nie czyń drugiemu co tobie nie miłe
– dobrze jak u Pana Boga za piecem
-co nagle to po diable.
-jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy.
-albo pamiętacie jak Jezus powiedział zostaw umarłym grzebanie ich umarłych,a słyszeliście przysłowie:
-Bóg dał,Bóg wziął-było to pocieszenie kogoś lub siebie po śmierci bliskiej osoby.

zainteresowanych znaczeniem i szeregu wielu przysłów i cytatów,związków frazeologicznych odsyłam na strony z których i ja troszkę zaczerpnąłem bo nie wszystkie te przysłowia słyszałem:
sjp.pwn.pl ,albo przysłowia-polskie.pl
na internecie można znaleźć znaczenie tych wspaniałych przysłów i mądrych rad naszych ojców,matek,dziadków :)

KOLEJNY DOWóD NA PRAWO WYPISANE W NASZYCH SERCACH,MYśLę żE TO GRUBY DOWóD NA TO KIM JESTEśMY CHOć JESTEM ZASMUCONY GDYż PRZEZ NASZE BAłWOCHWALSTWO WIELE Z BłOGOSłAWIEńSTW BOżYCH ZOSTAłO NAM ODEBRANYCH,CHOć BóG CHCIAł BY WYLEWAć JE NA NAS OBFICIE.

Zastanawiam się co o tym sądzicie?Uważam że dobrym pomysłem będzie w tym poście zamieszczać właśnie takie stare przysłowia zasłyszane od rodziców,dziadków nie te nowe które wymyslją współcześni myśliciele :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 13 grudnia 2015 - 21:04

28 komentarze

Dodaj komentarz
 1. wiele z tych przysłów dość często były powtarzane w domu moich dziadków i rodziców, powszechne kiedyś było też przy wychodzeniu z domu słowa :”zostańcie z Bogiem, a druga strona odpowiadała „idźcie z Bogiem”:)

 2. „Zostań z Bogiem/z Boziusiem” podczas kończenia każdej rozmowy telefonicznej.
  Jeśli ktoś kichnie, inny życzy mu: „daj ci Boże zdrowie”, a kichający oczywiście odpowiada: „Bóg zapłać”. 🙂 Moja babcia też często powtarza: „kto się ojca matki wstydzi, tym się Pan Bóg brzydzi”.
  „Kogo Pan Bóg miłuje, tego smaga” lub „temu krzyżyki stawia”. I wiele z wyżej w poście wymienionych, w domu często slyszalam i wciąż słyszę. 🙂
  Dziękuję Krzysztofowi za ten post, serdecznie się usmiechalam czytając go. 🙂 Kocham bardzo swoją rodzinę.<3

  1. Człowiek przechodzący obok pracujących na polu mówił: „Szczęść Boże” a w odpowiedzi słyszał „Panie Boże zapłać”.
   Kiedyś ludzie byli bliżej Boga i siebie nawzajem. Kiedyś…teraz, szkoda gadać 🙁

   1. Dokładnie tak. To „szczęść Boże” też pamiętam. 🙂

 3. A jak bieda to do bankiera…Niestety tak często bywa…

 4. W latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych wieku XX.,
  w prostych, biednych domach, na ścianach wisiały makatki – białe najczęściej płótna z wyhaftowanymi
  ręcznie przysłowiami, złotymi myślami. Dużo z tych
  napisów miało właśnie odniesienie do Boga, nie wszystkie, ale jeden taki wyhaftowany wzorzystymi
  literami napis pamiętam do dziś:

  „Gdzie miłość i radość panuje,
  tam szczęście swe gniazdko buduje”
  __________

  Stwórca każdemu człowiekowi, ale to każdemu bez wyjątku wypisał „takie makatki” w duszy, w sercu,
  w pamięci… To tylko od człowieka zależy, co Z Tym zapisem zrobi. I zrobiło szie sentymentalnie
  i nostalgicznie, ale przynajmniej Z BOGIEM !
  seler

 5. „Diabeł ogonem przykrył” – jak coś zginęło.

  Mój dziadek taki wierszyk mówił:
  „Puer iuvenes amorem przejęty,
  puellam pulcheriam prawił komplementy.
  Vidit go pater, cepit go za ucho,
  ora et labora, nie lataj za dziewuchą.”

 6. Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.

 7. Bardzo miło mi się zrobiło gdy was czytałem,jednak się nie pomyliłem w naszych domach od zarania dziejów byliśmy zawsze blisko naszego kochanego Ojca ☺ dziękuje za piękne przykłady,Klaudia dziękuję tobie za dobre słowo ☺ i Piotrowi że dodał artykuł na swój blog,Piotrze JEżyna ze Szczecina,mogę być nawet liliput z mazur ☺

  1. a wiesz czemu Jezyna ze Szczecina?

 8. Obawiam się, że takie powiedzenia znikają z języka i to dramatycznie szybko. Większość młodzieży ma coraz uboższy zasób słownictwa. Ostatnio zaskoczyło mnie, jak gimnazjaliści nie znali wyrażenia „innymi słowy” i powiedzieli, że brzmi głupio. Wierszyka Diany pewnie nikt z nich by nie zrozumiał. Powiedzenia w tym poście brzmią dla nich archaicznie. No i czy 18 – 20-letni rodzice wychowani na Eska TV i youtuberach są w stanie je przekazać?

  1. To wszystko skutek amerykanizacji kultury popularnej i życia zbiorowego…

 9. Przeczytałem najpierw tekst Krzysztofa, a następnie Wasze komentarze i doszedłem do wniosku, że i my sie tego pozbawialiśmy płynąc z nurtem słownym świata, a właściwie ściekiem, eliminując wstydliwe juz powiedzonka z Bogiem w tle.

  Dziękuję Krzysiowi za poruszenie tematu.

  Proponuję zatem ponownie wprowadzić do naszego słownictwa owe powiedzonka i niechaj to będzie naszą akcją ogolnopolską.
  To jest tez delikatna metoda zaznaczenia naszej wiary nie wpadająca w wizerunek jehowych. Walczmy bronią nierządnicy – tradycją!!!
  Bo tak mówiono od dawna….
  Ha
  ha
  ha

 10. „Bóg dał,Bóg wziął-było to pocieszenie kogoś lub siebie po śmierci bliskiej osoby.’

  notabene, moja babcia ma to na nagrobku wypisane

 11. Pamietam te makatki, o których pisał seler, były takie w moim domu rodzinnym i dziadków. Właściwie większość z nich mówiła o Bogu.
  Wychodząc do szkoły mówiliśmy do rodziców : zostańcie z Bogiem, rodzice odpowiadali : idźcie z Bogiem. Było takich powiedzeń dużo, nikt się nie wstydził swojej wiary, samego Boga.
  Dzisiaj bardzo cieżko mowić jest o Bogu, my ( nawróceni) którzy jesteśmy solą tej ziemi, za wszelką cenę powinniśmy głosić Boga, tylko czy zawsze mamy na to odwagę?
  Dzięki Krzyszfowie za poruszenie tej kwestii.
  Z Bogiem Kochani . xx

 12. Dobra dawaj Piotrze co znaczy jeżyna ze szczecina ☺ zastanów się co chcesz napisać bo wiem gdzie mieszkasz wysyłałeś mi książkę ☺ ha ha ha,dzięki wszystkim za dobre słowo nie wiedziałem że wam to się tak spodoba,☺ inicjatywa by mówić tak jak kiedyś tymi przysłowiami uważam za fantastyczną ☺

  1. „zastanów się co chcesz napisać bo wiem gdzie mieszkasz wysyłałeś mi książkę”

   Krzysiu ja dwa razy w tygodniu biegam po 5km. Nawet byś mnie nie złapał 🙂

   Masz Krzysia jarzynę:

   https://www.youtube.com/watch?v=T0bTBFNMBYc

 13. Spokojnie nie bendę cię ganiał,znam się na pułapkach zaczekam zamaskowany tam gdzie biegasz,wcześniej sprawdzę trasę którą biegasz i jak często zmieniasz ją na inną ☺ hahaha i co ty na to? ☺ żartuję dzięki za filmik.

 14. Niewątpliwie jesteśmy subtelnie amerykanizowani (aczkolwiek jest to bardziej skrót myślowy określający generalnie rzecz biorąc obce wpływy kulturowe), a młode pokolenie nie dostrzega w tym żadnego zagrożenia bezrefleksyjnie kastrując polską mowę, jednocześnie imitując to, co najgorsze. Wystarczy posłuchać slangu młodzieżowego- to śmietnik językowy. Byłem swego czasu zdumiony czytając o tym, jak dużo wyrażeń z gwary więziennej do niego przenikło. Ktoś, kto stara się w ten sposób nie mówić, ba, nie przeklinać i jeszcze używać „Bożej” frazeologii musi dla nich brzmieć dziwnie, staroświecko. A Biblia przecież jasno mówi, że to, co wychodzi z ust kala człowieka. Jestem zdania, że stosunkowo łatwo zorientować się po takich zgniłych owocach, po takim języku z jakim drzewem mamy do czynienia. No bo czy ktoś bez zastanowienia używający plugawego argotu kryminalistów i „k…” jako przecinka wydaje dobry owoc? Dla takich ludzi „zwykłe” przywitanie „szczęść Boże” jest śmiechu wartym, świętoszkowatym tekstem dobrym dla „moherów” i takie rozumowanie w spadku otrzymuje kolejne pokolenie, które pewnych wyrażeń od rodziców po prostu nie ma szansy usłyszeć. I nie mam tu na myśli oczywiście tylko tzw. rodzin patologicznych. Jak dobrze, że Jego powtórne przyjście jest coraz bliżej by położyć kres tej degeneracji!

 15. Teraz mi się przypomniało jak w jednym z kabaretów wyśmiewano imię Bożydar jako archaiczne. Piękne są takie imiona – Bożydar, Bogumiła, Boguchwała

 16. U nas do osób pracujących w polu pozdrowieniem było „Panie Boże dopomóż” a odpowiedzią „Panie Boże zapłać” lub w skróconej wersji „Boże dopomóż”, „Bóg zapłać”.

  1. gdzieś sie zagubliśmy, teraz jest obciachem stosowanie powiedzonek, przysłów z Bogiem w tle

 17. Nie ulega wątpliwości iż rody jak je niestety nasienie węża specjalnie nazywa „słowiańskie” od angielskiego slave czyli niewolnik są Biblijnym Izraelem co jest nie tylko prawdą powoli i mozolnie ze względu na niszczenie dowodów już dziś odkrywaną ale normą która sama z siebie pasuję jak perfekcyjny puzzel do histori świata od Adama…nie ma znaczenia że ktoś tam sobie wierzy iż Biblia opisuje żydów ponieważ ten pseudo naród nie pasuje do ani jednego wersetu Biblijnego…ani ich wygląd,ani zalety których nie mają,ani nawet ich wady nie są opisane w Bibli jeśli mowa o Izraelitach…za to Biblijny opis Izraelitów pasuje idealnie z każdym detalem do opisu narodów rasy białej kaukaskiej w wiekszości wschodnioeuropejskiej…nie nazywajmy siebie słowianami bo to naprawdę ujma…jesteśmy izraelitami…jednym z dwunastu pokoleń…dlaczego unia europejska jawi się jako wieża Babel na plakacie z 12stoma gwiazdami wokoło…ponieważ plemie żmijowe chce nas wszystkich zniszczyć jeśli nie fizycznie bo to jednak niełatwe to napewno duchowo…widać to jak na dłoni…nikogo nie obchodzą żydzi…to tylko chazarskie ludy zajmujące się od początku swego istnienia lichwą i grabierzą więc nie może być o nich mowy w Bibli…są niegodni wzmianki dlatego ukradli naszą tożsamośc w najdrobniejszym szczególe…to co że skorumpowali świat…to co że kupili sprzedajnych Izraelitów…nic im to nie da bo według Boga i Bibli nie ma dla nich miejsca w przyszłym świecie chyba że się nawrócą bo każdy może skorzystać… jak na nich patrzę jako osoba duchowo związana z Bogiem i Chrystusem jest to bardzo śmieszne…to zawsze wygląda dla mnie tak jak murzyn który aby naśladować polaka opruszył się mąką i próbuje napić się wódki…kszywi się przy tym kaszle …wokoło pełno kurzu z tej mąki która zamienia się już w ciasto od łez …komiczny widok…więc moi bracia i siostry nie bójcie się niczego i nikogo prócz Boga Ojca…On przyjdzie po swój naród a reszta zostanie zniszczona doszczętnie…dlatego zawsze słuchajcie praw wyrytych w waszych sercach jak wspomina ten artykół…pokój wam i łaska od Boga Ojca i Pana naszego Jezusa Chrystusa

  1. Słowianie pochodzą od Jafeta.
   Wszystkie Twoje komentarze Rob, są poza biblijne.
   Domniemam, że w ogóle nie czytałeś biblii, albo po tzw łebkach ponieważ napisałeś:

   „nie ma znaczenia że ktoś tam sobie wierzy iż Biblia opisuje żydów ponieważ ten pseudo naród nie pasuje do ani jednego wersetu Biblijnego…a”

   Przeczytaj księgę Kronik. Samo odstępstwo, kult Astarte. Kogo? Izraela.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish