Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Takie jest przymierze, które zawrę z nimi w owych dniach, mówi Pan: dając prawa moje w ich serca, także w umyśle ich wypiszę je

arcik

 

(16) „To jest przymierze, które zawrę z nimi po owych dniach, powiada Pan; włożę moje prawa w ich serca i wypiszę je w ich myślach, (17) a ich grzechów i nieprawości nie będę już więcej pamiętał”. (18) A gdzie jest darowanie wszystkiego, tam nie ma już ofiary za grzechy.”

 

Bóg wkłada w nasze serca i w umysłach wypisuje swoje prawo, a grzechów naszych jeśli je wyznaliśmy nie będzie pamiętał.

Co za wielki dar otrzymaliśmy. My nie byliśmy brudni tylko przed Bogiem, ale przed oskarżycielem naszym. To Krew Jezusa Chrystusa jest okupem, dla tych co wierzą i naśladują Pana.

Gdyby nie to, nadal bylibyśmy w niewoli Szatana. Tak właśnie, byliśmy niewolnikami jego.

 

 

. (19) Mając zatem, bracia, radosną ufność, że wejdziemy do sanktuarium dzięki krwi Jezusa – (20) a to wejście poza zasłonę otworzył nam przez drogę nową i żywą, to jest przez ciało swoje, (21) (mając) też wielkiego kapłana nad domem Bożym – (22) przystąpmy z czystymi sercami i pełnym zaufaniem, skorośmy przez pokropienie oczyścili serca ze świadomych grzechów i obmyli ciało oczyszczającą wodą. (23) Trwajmy niewzruszenie w nadziei, którą żyjemy, wierny jest bowiem Ten, który dał obietnicę! (24) Troszczmy się wspólnie o to, jak się zachęcać wzajemnie do miłości i dobrych uczynków! (25) Nie opuszczajmy wspólnego zgromadzenia, jak niektórzy mają w zwyczaju, dodawajmy sobie otuchy i to tym bardziej, im bliższy, jak widzicie, jest ów dzień. (26) Jeśli bowiem grzeszylibyśmy dobrowolnie, kiedy już otrzymaliśmy jasne poznanie prawdy, to nie ma dla nas nawet ofiary za grzechy, (27)lecz jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma pożreć przeciwników.

Zaktualizowane: 28 listopada 2015 - 20:34

31 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Opiszę wam co mi się przydarzyło i co to waszym zdaniem może oznaczać.
  W to, że Bóg istnieje wierzyłem zawsze. jednakże miałem pewien niedosyt i tak 6 lat poszukiwania prawdy o tym świecie spowodowało , iż pewnego dnia poczułem w moim sercu nieopisaną miłość, która je wypełniła. (do wszystkich i wszystkiego). Dane mi było to poczuć, Bóg dał mi ale w zamian wziął coś pozbawił mnie lęku przed śmiercią, chorobą, wojną itp.

  1. Wiesz co coś w tym jest rok temu bawiłem się Backmaskingiem i jedna piosenka była taka co bardzo wywołała u mnie winę? zastanowiłem się za co winny nic przecież nie zrobiłem ale w trakcie słuchania wina była coraz mocniejsza i silniejsza [nie mogłem o niczym myśleć coś mnie blokowało abym się skupił na przekazie] aż wywołała u mnie gorzkie łzy. W tym momencie dostałem taki zastrzyk słyszałem naprawdę ciekawe słowa i z każdym słowem płakałem coraz mocniej i bardziej. Gdy piosenka się skończyła poczułem prawdopodobnie to samo co Ty niewyobrażalną miłość do wszystkiego i wszystkich naprawdę trwało to może z 5 min ale to były najcudowniejsze minuty mojego życia nigdy takiego stanu nie odczułem w całym swym żywocie i wiecie co? To jest po prostu zajebiste jeszcze raz udało mi się wywołać ten stan podczas medytacji ale straciłem równowagę … Gdyby taka miłość istniała ciągle uwierzcie że świat byłby lepszy wręcz doskonały. Nie sądziłem że podczas tego stanu potrafię tak uwielbiać Panią Kasjerkę w sklepie [szybko wyskoczyłem po coś słodkiego], tak uwielbiać ludzi dookoła normalnie nie da ię tego opisać. Od tamtej Pory wierzę w całe te Piekło Niebo i coraz bardziej przekonuje mnie że istnieje nad nami Istota która się nami opiekuje tylko musimy na to pozwolić… bardzo tęsknie za tym stanem który otrzymałem naprawdę mam nadzieję że jeszcze to dostanę

   1. „Wywołać ten stan podczas medytacji”.. Obawiam się, że nie było to działanie Boże..

    1. W trakcie medytacji (wyciszenia się) rozmawiałem, mówiłem i pytałem Boga czy mnie słyszy (taka moja modlitwa po mojemu bez jakiś regułek) bardzo się nad tym skupiałem w pierwszej godzinie było to nadaremne ale się nie poddawałem. W pewnej chwili odczuwałem delikatne wibracje czułem jakby jakaś energia przepływała przez całe moje ciało dosłownie czułem cały swój własny szkielet każdą jej część (bardzo ciekawe i fajne uczucie). Energia Pulsowała z każdym wydechem (widziałem jak przechodzi od głowy do stóp z zamkniętymi oczami) coraz silniej i wtedy ponownie wzywałem Boga Czy mnie słyszy, mówiłem różne rzeczy a na sam koniec powiedziałem to co każdy mówi do ukochanej osoby i wtedy się zaczęło ten sam stan ale dosłownie na chwilę i również przed samym tym szczytem czułem znowu poczucie winy wiedziałem że to jest to samo co wtedy doświadczyłem. Nie wiem co to dokładnie jest ale to uczucie miłości jest wprost nierealne nigdy takich emocji nie doświadczyłem jak wtedy. Jeśli rzeczywiście Bóg Kocha nas tak jak ja tego doświadczyłem to wierzcie to jest naprawdę prawdziwa i szczera miłość której nikt nie doświadczy za życia z nikim!

 2. Ludzie (ci co nie będą zbawieni) są coraz bardziej sfiksowani, bezwzględni, nieczuli…

  1. Znaczy się, iż pokazują swą prawdziwą naturę duchową pochodzącą nie od Boga lecz od diabła…

 3. Bądźmy narzędziem Boga i módlmy się o tych zagubionych, zwiedzonych, nowo narodzonych i nas samych!

  1. Ten człowiek według mnie jest zwiedzony albo jest po „ich,, stronie. Mówi o kościele którego Chrystus nie zakładał w postaci domów Bożych (budynków) , mówi o cierpieniu i zanurzeniu w cierpienie – ofiara już została złożona na krzyżu przez naszego Pana . Nam potrzebna jest wiara w to i życie zgodnie z przykazaniami.

   Ps:
   Oraz ten podniosły głos jakbym słuchał nawiedzonego księdza z Krk.

   1. Był – jeśli już. Nie żyje od kilku lat. A i jestem przekonana, że był to prawdziwy Boży Sługa. Nic mnie tak nie denerwowało, jak podsyłane mi przez mamę jego rozważania, kiedy byłam pochłonięta światem. Oj, jak się we mnie zły kotłował.. Ale mamuszka nigdy nie ustała w modlitwie za mną, jak i w podsyłaniu mi co jakiś czas rozważań biblijnych, a przede wszystkim świadectw. Chwała Bogu za takich Bożych ludzi i za moją kochaną Mamuszeczkę! <3

   2. A podniosły ton wynikał z tego, że w tamtym pokoleniu Duch Święty działał dużo mocniej niż w dzisiejszych czasach. Ludzie inaczej przemawiali, inne było „wychowanie” chrześcijańskie i kładło się nacisk na upominanie, nawet w najmniejszych, najdrobniejszych rzeczach – co przynosiło efekty.

   3. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego,że złożysz relację z każdego wypowiedzianego słowa.
    Po jednym filmiku oceniasz,że ktoś jest zwiedziony trochę za mocne słowa.
    Ten pastor wypowiadał się o upamiętaniu i pokucie,a Ty mu za rzucasz zwiedzenie.Łatwo przypiąć komuś łatkę,słowa zabijają.
    Każdy z nas ma cząstkowe poznanie wiedzy,spójrz na owoce pracy tego pastora.W moich oczach był on Bożym człowiekiem.

    1. Oczywiście mogę się mylić jak każdy z nas . Natomiast ten Pan głosił wiele proroctw w swoim życiu które się nie sprawdziły,a więc nie były od Boga. A loga założonych przez ,,niego” organizacji są dowodem według mnie na niejasne cele tych instytucji.

    2. Zdam relacje z każdego słowa i z mojego grzesznego życia przed przebudzeniem byłem alkoholikiem, palaczem i nałogowym ,,onanistą” i to Pan mi podał rękę. Od lipca tego roku jestem wolnym człowiekiem dzięki Panu Jezusowi Chrystusowi. Wzrastam i jeszcze długa droga przed mną.

   4. Teraz w kościołach pastorzy głaszczą po główkach, z obawy przed utratą członków, zapominając o „karcącym”/upominającym tonie, który jest potrzebny teraz, jak nigdy wcześniej!

  2. Zobaczcie logo organizacji Teen chalenge założonej przez tego Pana. Nie oglądałem i nie słuchałem nigdy jego kazań- to jest pierwsze , ale w zupełności mi wystarczy.

   1. Oraz organizacji World Challenge Ministries według mnie to wąż
    połykajacy ziemię…obym się mylił

    1. wilkerson zazwyczaj napomina. lepiej być napomnianym za dużo niz za mało chyba?
     czy wąż nie połyka większości ziemian?

 4. nauczanie – Księga Ezechiela (25.08.2013) – Ewangeliczni Siedlce PL

  zapodają, bo nawiązuje do Księgi Daniela, oraz gdyby były u kogokolwiek wątpliwości, czy aby może nie odrzucić Ezechiela, podobnie jak Pawła itp., itd….

  https://www.youtube.com/watch?v=odSUHwV4Rzk

  1. zauważyłem, że jest kilka stron odrzucających i Ezechiela. Porażka

   1. taki byłem… taki byłem…
    uratował mnie Jezus,
    którego głosił Paweł, a Ezechiel zapowiadał był.

    Dziękuję Ci Piotrze, że szanujesz Biblię.
    i… Boga.
    trzymaj szie.. Ojca… sumienia i Miłości,
    hej…

    Табор уходит в небо / Gypsies Are Found Near Heaven

    https://www.youtube.com/watch?v=udkz19ISbZs

  2. Coraz więcej osób odrzuca najróżniejsze księgi z Biblii,powstają podziały.Ludzie nie potrafią wyzbyć się swojego ego,nie rozumieją przesłania.Coś nie pasuje do ich wizji,więc wywalają.Potem tylko kłótni,konflikty,oszczerstwa.Ciężko nam zrezygnować z własnego zdania,musimy dowieść swoich racji.Jezus powiedział błogosławieni pokój czyniący.

   1. niestety, Piotrze,
    sam kiedyś też dałem szie wziągnąć, by Ci być przeciwny,
    ale…z perspektywy Czasy wiem, że chcesz, że jesteś, że będziesz dzieckiem Ojca.
    Czwała Jezusowi, że Cię odnalazł… albo Ty Jego.
    _____________

    napsałem do Radka,
    „naplułeś Bogu, Ezechielowi i mnie… w Twarz”
    wątpie, czy to opublikuje, mnie nie zależy…
    Pożegnałem szie z Radtrapem rza na zawsze…
    Smutne… Z kompromisami szie nie zadaję.
    Nie ludzie… ale Stwórca mnie osądzi,
    ja nikogo nie osądzam – bo musiałby być wyrok – który daje wyrok…
    Nawet nie wiem , czy zapodać muzykę ?
    Tak mi jest przykro…
    seler
    hej

    1. „„naplułeś Bogu, Ezechielowi i mnie… w Twarz”
     wątpie, czy to opublikuje, mnie nie zależy…
     Pożegnałem szie z Radtrapem rza na zawsze”

     chłopaki szaleją, ale dobrze ze widzisz Seler.

   2. Magda,
    kocham Cię bo jesteś… jesteś dziełem Boga
    trudno by było Cie nie kochać…

    Duch Ojca – Jego Moc, Jego Miłość, co Osobą nie jest, ale jednak jest Osobowością, nie pozwoli

    nie pozwoli, by szargano Ojcem, Miłością i dziełem Stworzenia… Cierpliwość szie kończy,
    nawet… kurcze.. Bogu.

    pozdrawiam – seler

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish