Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Apokaliptyczna wojna Goga i Magoga już wkrótce?

Spełniają się powoli zapowiadane z przed 3 lat hipotezy:

http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/apokaliptyczna-wojna-goga-i-magoga-juz.html

Tekst ten

 

„”Joel Rosenberg, którego książki znajdowały się na liście bestsellerów New York Times, uważa, że obecna nuklearna rozgrywka pomiędzy Izraelem i Iranem może stanowić początek wypełniania się proroctwa z Księgi Ezechiela (rozdz. 38 i 39) dotyczącego wojny Goga i Magoga.

Jak mówi Rosenberg, były doradca polityczny izraelskiego premiera Beniamina Netanjahu, biblijne proroctwo odnosi się do ataku na Izrael przeprowadzonego przez koalicję narodów, w tym Rosję i Iran

 

Jednocześnie autor stwierdza: „sądzę, że musimy być ostrożni z przewidywaniami. Choć trzeba przyznać, że nigdy jeszcze nie byliśmy świadkami takiej sytuacji”.

Rosenberg zaznacza, że prezydent Iranu, Mahmud Ahmadineżad, kieruje się szyicką teologią czasów ostatecznych, zgodnie z którą przyjście islamskiego mesjasza, dwunastego imama, może zostać przyspieszone przez zniszczenie Izraela.

Były doradca polityczny Beniamina Netanjahu wskazuje, że jeśli Iran uzyska broń nuklearną, to „w ciągu sześciu minut będzie mógł dokonać tego, co Hitlerowi zajęło sześć lat – zabić sześć milionów Żydów”.

Zdaniem Rosenberga, premier Izraela może chcieć zaatakować Iran jeszcze przed prezydencką inauguracją Władimira Putina zaplanowaną na 7 maja. Jak stwierdza, nie jest wykluczone, że nowy-stary prezydent Rosji będzie dążył do zawarcia porozumienia obronnego z Teheranem

„Putin może powiedzieć Izraelczykom: „Jeśli zaatakujecie Iran, zostanie to uznane za atak na Federację Rosyjską”. Trudno spodziewać się, żeby premier Netanjahu postanowił narazić się na rosyjski odwet” – zaznacza Rosenberg.

Jak stwierdza, w 38 rozdziale księgi Ezechiel napisał, że Gog – interpretowany jako rosyjski dyktator – poprowadzi koalicję narodów w ataku na Izrael, wywołując ponadnaturalną interwencję Boga.

– Będzie to dzień wielkiego sądu. Bóg zwróci swój ponadnaturalny gniew przeciwko wrogom Izraela. Będzie to również dzień wielkiego duchowego przebudzenia. Gdy to dramatyczne proroctwo spełni się, więcej muzułmanów i Żydów uwierzy w Jezusa jako Mesjasza – uważa Rosenberg.

Podkreśla, że Rosja i Iran jeszcze nigdy w historii nie były w takim sojuszu, jak to ma miejsce obecnie.

Przypomina też, że jednym ze znaków końca jest przyjęcie Jezusa przez Żydów. Wskazuje przy tym na dane, według których pod koniec lat 60. XX wieku w Chrystusa wierzyło ich zaledwie 2-3 tys. Dziś jest liczba ta waha się od 250 do 300 tysięcy.

„Nigdy w historii tak wielu muzułmanów i Żydów nie nawracało się do Jezusa” – podkreślił Joel Rosenberg.

źródło:  http://chrzescijanin24.pl/ze-wiata/news/2552-apokaliptyczna-wojna-goga-i-magoga-ju-wkrotce-qnigdy-w-historii-nie-byo-takiej-sytuacjiq.htm

 

To wszystko dotyczyło Iranu, ale obecnie mamy problem syryjski.

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy u progu wojny z Ezechiela i Psalmu 83

„Najbliższym wydarzeniem będzie wojna z Psalmu 83 poprzedzająca opisaną w 38 i 39 rozdziale Księgi Ezechiela Wojnę Goga i Magoga zawierająca prowadzony przez Rosję i Iran atak na Izrael przed apokaliptycznym okresem ucisku. Te rozdziały określają kilka warunków dotyczących Izraela przed tą wojną. Wśród nich jest Izrael w granicach z 15 rozdziału Księgi Rodzaju: „Potomstwu twemu daję tę ziemię, od rzeki egipskiej aż do wielkiej rzeki Eufrat: Kenitów i Kenizytów, i Kadmonitów, i Chetytów, i Peryzytów, i Refaitów, i Amorytów, i Kananejczyków, i Girgazytów, i Jebuzytów.”
<p>Inne warunki to pokój Izraela z sąsiadami i ogromne bogactwo, które, jak niektórzy sądzą, Izrael będzie zawdzięczał niedawno odkrytym zasobom ropy.
<p>Walker wskazuje, że aby te warunki zostały spełnione, Izrael musiałby rozszerzyć swoje granice. W ich obrębie znalazłaby się cała Syria, Liban, większość Iraku, Jordania, północna Arabia Saudyjska i Synaj.
<p>- Moim zdaniem, to nie może się wydarzyć, jeśli nie będzie wojny. Myślę więc, że wojną przed wojną, która spełni te cele, będzie konfederacja złożona z 10 państw opisana w Psalmie 83. Biblia mówi, że ta konfederacja wystąpi przeciwko Izraelowi i Izrael zwycięży. Do wystąpienia Syrii, Libanu, Iraku, Jordanii i Arabii Saudyjskiej przeciwko Izraelowi może dojść tylko, jeśli ich organizacje terrorystyczne rozpoczną ataki, a nie same rządy – uważa Walker.
Teoria wojny z Psalmu 83 wywołuje w ostatnich latach kontrowersje. Rozpoczęła się wraz z publikacją książki „Izraelestyna” jednego z ekspertów – Billa Salusa.Rola Rosji w czasach ostatecznych

http://chnnews.pl/index.php/pl/slowo/item/2997-ekspert-ds-proroctw-to-moze-byc-wprowadzenie-do-zapowiedzianej-w-biblii-wojny.html

Zaktualizowane: 24 listopada 2015 - 20:00

23 komentarze

Dodaj komentarz
 1. No to ja czegoś nie rozumiem.Przecież obecny Izrael to fałszywy Izrael, tak? No to jak na nim ma się spełnić proroctwa z Ezechiela? Mógłby mi to ktoś przetłumaczyć na „chłopski rozum”?

  1. Palnar więc tak na chłopski rozum tak, jak napisałeś:

   Teren obecnego Izraela, terytorium, ziemia, jest świętą Ziemią Boga.

   oraz święte miejsce Boga

   Tam tez jest Syjon, miasto Dawidowe. 2 Ks. Samuela 5:7

   (6) Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej.

   Ks. Psalmów 2:6

   Zaś na pograniczu Izraela i Syrii jest słynna góra Hermon:

   http://detektywprawdy.pl/2014/03/24/znaczenie-gory-hermon/

   Natomiast dotychczas sataniści nic nie mogli zrobić z tą ziemią ponieważ:

   1. Teren ten Bóg sprytnie podzielił pomiedzy Palestyńczyków i obecny pseudo Izrael.
   2. Na terenie Izraela są aż 4 religie świata, jak Islam, Katolicyzm, Kościół Prawosławny i Żydzi.

   Pseudo Izrael nie zdołał nawet przenieść stolicy z Tel Avivu do Jerozolimy.
   To wszystko Bóg sprawił, że teren obecnego Izraela był nietykalny ze wzgledu na owe konflikty minteresów poszczególnych religii.

   Tak więc najbliższa proba ataku nie na Izrael polityczny, ale na Ziemie Boga bedzie zapewne wypełnieniem sie proroctwa z Ezechiela i owego Psalmu.
   Gdyby polityczny Izrael reprezentował Boga, to już dawno mieliby Jerozolime tylko dla siebie.

   1. popatrzcie na początek słynnego filmu o porwaniu pt Lef Behind, ale nie tym z cagem, tylko ten niekomercyjny, starszy:

    https://www.youtube.com/watch?v=2DV1VjsD7n4

    Pierwsze 15 minut to właśnie atak Rosji na teren Izraela. To jest ta scena z tekstu który przed chwilą przeczytaliście. Az mi sie łezka w oku kręci jak sobie tę scenę przypominam…To początek końca.
    Izrael jako Święta Ziemia a jako polityczny twór to co innego. Jeszcze co innego jest 12 pokoleń Izraela

    Jeśli ten scenariusz się zrealizuje, to będziemy mieć prawdopodobne porwanie niebawem.

  2. Też tego do końca nie rozumiem. Przydałby się, Piotrze, osobny wpis na ten temat. Chyba, że we wcześniejszych latach już takiego dokonałeś? To podeślij link, proszę.

   1. Ja też się podpinam pod prośbę Klaudii, byłoby bardzo fajnie Detektywie jakbyś napisał jakiś wpis jak to po kolei ma mniej więcej wyglądać, dla tych czytelników Twojego bloga, którzy całkiem niedawno dostali olśnienia od Boga. Od sierpnia tego roku poznaje prawdę, a tak duzo się teraz dzieje, że choćbym całymi dniami siedziała na internecie oraz czytała Biblie, to i tak zajęłoby mi to pewnie więcej niż miesiąc. A na to nie mogę sobie pozwolić, bo mam 3 małych dzieci. Z całego serca chcę ufać Bogu, ale natłok informacji po prostu miesza mi w głowie i są chwile, że wątpię, że zdążę być dobrą chrześcijanką oraz właściwie odczytam znaki i nie zostanę zwiedzona 🙁 do tego dodam, że mąż nie wierzy w Boga, włączyłam już mu filmiki Kenta Hovinda i po ich obejrzeniu był zaintrygowana, ale po kilku dniach dalej twierdzi, że to nie logiczne. Tak wogóle to odkąd poszukuje prawdy o Bogu, to wiele dziwny rzeczy się dzieje u nas w domu: porwał mi się łańcuszek z Maryją, który miałam od komunii, wszystko po kolei nam się w domu psuje, od dwóch tygodni chorujemy, a półtora tygodnia temu ( świeżo po oglądaniu filmików Kenta Hovinda ) mąż miał w pracy wypadek, a jest zawodowym kierowcą tira. Wyszedł z niego bardzo dobrze, bo tylko poobijany. Zresztą całe moje życie jest przeplatane dziwnymi okolicznościami ( np. dwie zakonnice powiedziały mi, że będę zakonnicą i był taki okres gdzie ta myśl przechodziła mi przez głowę ; spotykałam różne osoby zajmujące się jasnowidzenie mi numerologią) , zbieram sie do napisania swojego świadectwa, ale ciągle mi coś przeszkadza.

 2. „prezydent Iranu, Mahmud Ahmadineżad, kieruje się szyicką teologią czasów ostatecznych,” – widzicie jak to działa? to sprzężone rzeczy ,wszystko jest powiązane, dzięki tej „wierze” i inspiracji taki polityk Turcji i jego świta może przyczynić się do planu Bożego, ale tego prawdziwego, choć ze swojej strony będzie przekonany inaczej, ale to NIE ma znaczenia żadnego, liczy się obiektywny efekt i Słowo Boże

  1. Żeby zaraz się nie okazało, że Wieża Eiffla się wali…

 3. Taaa jzu porwanie w kosmos ; D porwanie dopiero po zakonczeniu wojny .

  1. Nostradamus, masz racje w kosmos, do 3 nieba i masz rację po ataku na Izrael.

 4. Albo nawet po pierwszym 3,5 roku .

 5. Bo sie zwali jzu niedlugo lada dzien .

 6. A moze i jeszcze dzisiaj kto wie .

 7. A gdy się skończy tysiąc lat,
  z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi,Goga i Magoga,
  by ich zgromadzić na bój,a liczba ich jak piasek morski.
  Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba
  i pochłonął ich.” Objawienie20:7-9

  Gog lub Magog w Piśmie Świętym oznacza przeciwników Boga i Jego Ludu, a nie konkretny naród. Ta wojna odbędzie się 1000 po powtórnym przyjściu Jezusa, kiedy wróci na Ziemię razem ze zbawionymi. Będzie to ostateczna bitwa pod górą Armagedon – co oznacza miejsce zebrania, w którym odbędzie się ostateczny konflikt, który jak wiemy z PŚ skończy się bardzo szybko i źle dla zwolenników szatana.

  Joel Rosenberg zwodzi, albo sam został zwiedziony, co od od razu widać kiedy ktoś rozdziela wyznawców Jezusa na Żydów i nie Żydów przy interpretacji czasów ostatecznych.

  1. ale badacze biblijni dzielą to na 2 wojny Goga i Magoga, z Ezechiela i Obj.

   1. Zgadza się, opisując tą wojnę Ezechiel wymienia między innymi księcia Rosji (Rosz) jako Goga, przywódcę koalicji która w czasach ostatecznych dokona iwazji ziemi Izraela.Niektóre przekłady wymieniają tylko Mesech i Tubal pomijając Rosję
    i z tego powodu bierze się niezrozumienie czy błędna interpretacja tego proroctwa.(Ezech.Rdz.38-39)

 8. takie ciekawe spostrzeżenia z życia codziennego. Wchodzę na allegro, w miejscu gdzie zawsze reklamowała się elektronika i ciuchy – broń bez zezwolenia i poręczne wiatrówki 🙂 czyżby popyt miał wzrosnąć? Drugie to takie, że google earth zacieniło kawałek Ziemi. Zawsze niebieska kulka była niebieska z poświatą dookoła. Może to tylko korekta graficzna, żeby ładniej wyglądało, ale Ziemia wygląda trochę jakby mroczniej 🙂

 9. Ja oczekuję całym sercem przyjścia Pana, z uwagą ślędzę ten blog, wydarzenia, itd. Ale Duch Święty dał mi pewne ostrzeżenie. Z pierwszym przyjściem Jezusa było tak, że, ci, którzy znali Pisma, obeznani byli w proroctwach, co więcej – osobiście rozmawiali z Jezusem, a proroctwa wypełniały się dosłownie na ich oczach – co jest zadziwiające – NIE ROZPOZNALI Mesjasza. A pierwszą rzeczą, którą powiedział Jezus swoim uczniom w Mat.24, było „baczcie, aby was, kto nie zwiódł”. Konkluzja tego jest taka, że w powinniśmy być przede wszystkim skupieni na relacji z Jezusem, aby mieć takie wewnętrzne świadectwo Ducha Świętego odnośnie rzeczy, które mają miejsce. Może to brzmieć jak banał, bo przecież wszyscy o tym wiedzą! Ale może wiecie co mam na myśli. „Ci, którzy szukają Pana, rozumieją wszystko” Przy. 28,5

  1. interesujące, że 2 dni przed Nowym Rokiem…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish