Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.

stareprzeminelo

 

Kiedy dokonywałem chrztu, mówiłem zawsze: umarł stary Bogdan Łukasz, Diana, Iza, Ula, Marzena, Przemek, Kamil, …..

Upadki będą się jeszcze pojawiać, ale jak to Paweł mówił „każdego dnia umieram”.

 

 

 

Zaktualizowane: 16 listopada 2015 - 22:10

14 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Człowiek musi umrzeć dla świata by narodzić się dla Jezusa.

  1. dobre, temn wielki przypomina mi Piotra Stepniaka

   1. Piotr S. jest cudownym człowiekiem! Jako przestępca nie tolerował kompromisów, jako chrześcijanin, tym bardziej! W Jego obecności wyczuwa się, że chodzi wyłącznie o chwałę bożą! Albo padniesz na kolana, albo się nie czaruj, że wystarczy to i owo! Byłam świadkiem, kiedy Bóg naprawdę przez niego działał. Nie jakoś spektakularnie, że utracone żeby dorastają i to jako złote. 😀 Ale był nieugięty w modlitwie nad bardzo zbuntowanymi mlodziencami. A ci, zaplakali.. Nie wiem jak się historia skończyła ostatecznie. Ale chłopiec doznał już wielu łask od Boga. Teraz wybór należy do Niego. Ja sama się za niego modlę.

 2. Tak, to prawda. Żeby to zrozumieć potrzebowałam ponad 2 lat. Przede mną chrzest 🙂

 3. Co z ludźmi, którzy zanim przystąpili do chrztu wyrządzili innym wiele krzywd, następnie wzięli chrzest i udają , że poprzedniego życia nie było. To chyba trochę obłudne.

  1. jeśli tak postepuje, to zła jest to postawa. Oczywiście krew Jezusa zmyła wszystkie grzechy i oddając się Bogu stajemy się nowymi ludźmi, chrzest jest tego deklaracją, ale nie można traktowac poprzedniego zycia jakby nie było, bo gdzie pokuta?
   Ja żałuję wielu decyzji, postaw. Choc z drugiej strony nie można codziennie rozmyślać nad przeszłością bo wtedy po co ofiara Jezusa.
   Kiedy myślę o mej przeszłości, to widze jak wiele zawdzięczam Jezusowi, a w szczególności właśnie to nowe życie.

   1. Ja to dopiero po chrzcie poprzez zanurzenie wiele swoich przestępstw sobie uświadomiłem, tak jak i dotarło do mnie jak niebotycznie wysokie są standardy Boże. No, ale On jest perfekcyjny i my też musimy do tej perfekcji dążyć, upodabniając się z każdym dniem coraz bardziej do Boga-człowieka, naszego Pana i Wybawiciela Jezusa Chrystusa.

    1. Jak zwykle ładnie powiedziane 🙂 Bo mało kto sobie to uświadamia, ale gdyby nie ofiara Jezusa, to sa to przestepstwa jak to napisałeś.

     no i brawo bo Duch Święty przyszedł by:

     J16
     (8) A kiedy On przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.

     I nie jest to tak, że to Bóg nas karze. Karą od Boga jest usunięcie ochrony przed demonami, które to nas ścigają za popełnione grzechy. Tj temat na osobny wpis i może popełnię go dziś.
     Bóg z fałszywym bogiem mają ultimatum, umowę opartą na pewnych zasadach. Grzeszysz? tracisz ochronę, złe duchy mają przyzwolenie na atak.
     Nie wierzysz w zbawiciela? nie zostaniesz zbawiony. Bo cóż znaczy zbawiony? uwolniony, a jeśli uwolniony, to z kolei znaczy że jesteś niewolnikiem. czego? grzechu. Grzech jest łańcuchem dzięki któremu jesteśmy przykuci do szatana. Dopiero łaska zbawienia poprzez nowo narodzenie nie mylic z przebudzeniem, uwalnia nas od niewoli. Nawet jesli grzeszymy jeszcze.
     Dlatego jest to potężna walka o dusze. Tylko trzymanie się Prawa Bożego pozwoli uchronić nas przed upadkiem.

     1. „I nie jest to tak, że to Bóg nas karze. Karą od Boga jest usunięcie ochrony przed demonami, które to nas ścigają za popełnione grzechy. Tj temat na osobny wpis i może popełnię go dziś.”
      O taki artykuł byłby bardzo ciekawy chętnie bym go przeczytała 🙂

 4. Kiedy jesteśmy nowym stworzeniem w Chrystusie, jesteśmy jak niemowlęta…potrzebujemy duchowego pokarmu:
  „(…) jak nowo narodzone niemowlęta pragnijcie duchowego, niesfałszowanego mleka, abyście dzięki niemu rośli i osiągnęli zbawienie”
  (1 Piotra 2,2)

  Apostoł Piotr daje nam zalecenia jak mamy postępować jako nowe stworzenie:
  „Dlatego czuwajcie nad sobą w pełni trzeźwi, pokładajcie swą nadzieję w łasce, którą wam daje objawienie Jezusa Chrystusa, bądźcie posłuszni, nie kierujcie się dawnymi pożądliwościami, którym ulegaliście, gdy żyliście [jeszcze] w nieświadomości, lecz w całym postępowaniu stańcie się świętymi, tak jak świętym jest Ten, który was powołał.”
  (1 Piotra 1,13)

  Zapewnia nas także, że gdy będziemy żyć dla Boga, On będzie nas stale udoskonalał:
  „Bóg zaś wszelkiej łaski, który powołał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie, po krótkich cierpieniach sam udoskonali [was], umocni, utwierdzi.

  Jemu chwała i moc na wieki wieków!
  Amen.”
  (1 Piotra 5,10)

  A na miły początek dnia 🙂 :

  „Jesteś mą nadzieją, wiarą, życiem,
  daj mi poznać Twoje drogi, bym nie zbłądził nigdy już.
  Jesteś świata Panem i opoką,
  w Tobie składam troski swoje,
  Tobie daje serce swe” 🙂

  https://youtu.be/k42mTCx5eek

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish