Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bóg nie chce, byś chodził(a) do kościoła

Tłumaczył Jacek. Dziękuję.

Bóg nie chce, byś chodził(a) w niedzielę do kościoła. On nie chcę byś składał(a) pieniądze w ofierze. On nie chce Twojej uwagi. Nie prosił cię o chwile spokoju dla Siebie. Nie interesują go twoje pieśni. A może powinienem powiedzieć „nie tylko”.

 

W szesnastym rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza Jezus powiedział: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.” Widzisz, Bóg nie chce tego, co ty czy ja możemy mu dać w niedzielny poranek. On chce wszystkiego.

 

Bardzo łatwo traktować Boga jako dodatek. Nasze priorytety piętrzą się tak długo, aż wreszcie dalej staje się to niemożliwe. A wtedy znajdujemy miejsce w swoim terminarzu, w swoim sercu, gdzie możemy wepchnąć Boga. A następnie popadamy w smutek, zastanawiając się dlaczego możemy iść do kościoła w niedzielę, a jednak rzadko doświadczając spokoju, który przekracza wszelkie pojmowanie. Albo czytamy Biblię raz na tydzień, a zastanawiamy się, czemu nie mamy żadnych odpowiedzi. Albo spędzamy minimalną ilość czasu na poszukiwaniu Boga i zastanawiamy się, dlaczego nie możemy Go znaleźć kiedy Go potrzebujemy.

 

Bóg nie chce być jedynie dodatkiem, pozostałością. On chce wszystkiego.

 

Możesz powiedzieć, że ten rodzaj oddania wydaje się być tak niemożliwy, lecz gdy my nic Mu nie daliśmy, to Jezus dał nam wszystko, co jest Jego. Dał nam swoje własne życie. I tą zdumiewającą rzeczą, którą dla nas uczynił jest to, że gdy Mu wierzymy, stajemy się nowym stworzeniem. A kiedy będziemy szukać Go całym sercem, znajdziemy Go. Nie możesz spędzać czasu w obecności kochającego i żywego Boga nie będąc całkowicie odmienionym/ą.

 

Może się wydawać czymś niemożliwym oddać każdą jedną rzecz Bogu, ale kiedy poświęcisz czas, by napełnić się Jego Duchem, to On powie: Chcesz wiedzieć jak udźwignąć swój krzyż? Spójrz na krzyż, który dźwigałem dla ciebie.

 

Kiedy naprawdę Go znasz, to nie spędzasz już dłużej czasu po prostu czytając książkę. Zamiast tego spędzasz czas z Przyjacielem. I co lepsze – ze Zbawicielem.

 

Jest to tłumaczenie z filmu. Czy byłby ktos chętny osadzić napisy?

Zaktualizowane: 1 listopada 2015 - 14:42

12 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Widziałem, że ktoś z youtube’owego kanału Chnnews osadził napisy do moich 2 wcześniejszych tłumaczeń. Może to ktoś z czytelników Detektywa Prawdy? Dzięki!

 2. „On nie chcę byś składał(a) pieniądze w ofierze.”

  Psalm 49(50)
  „7Posłuchaj mój ludu, będę mówił do ciebie;(…)
  12 Gdybym był głodny, nie musiałbym ci tego mówić,
  cały bowiem ląd zasiedlony i to, co go wypełnia jest moje.
  13 Czy mam jeść mięso wołów
  albo pić krew kozłów?
  14 Niech twoją ofiarą dla Boga będzie wysławianie;”

  Psalm 50(51)
  „19 Ofiarą dla Boga – duch skruszony;
  skruszonego i korzącego się serca Bóg nie zlekceważy”

 3. Witam,
  jestem nowo narodzoną chrześcijanką od niedawna.

  Staram się być lepsza, czytam Biblię, ale jeszcze wiele rzeczy nie pojmuję.

  Największymi moimi problemami to eucharystia i sakramenty (pochodzę z katolickiej rodziny).

  Co niedzielę zadaję sobie pytania: czy to dobrze, że nie idę do kościoła? czy ktoś lub coś mnie nie zwodzi i nie chce mnie odciągnąć od Boga od komunii, od spowiedzi ?

  Są momenty w których wiem, że dobrze robię ale miewam chwile zwątpienia.

  Proszę Was o pomoc. Wytłumaczcie mi proszę czy naprawdę uczestnictwo we mszy jest złe i jak się ma sprawa z sakramentami ( chodzi mi o komunię i spowiedź.)

  Pozdrawiam wszystkich

  1. niki 🙂
   to by było dużo do pisania, więc polecam Tobie do obejrzenia niedługie wykłady, np https://www.youtube.com/watch?v=LfiLyWuwStM&list=PLsUMFjLRnLx5vSvads1IgCFsoUwTxfQIV , gdzie są te problemy, o których wspominasz w jasny sposób wyjaśnione na podstawie Biblii,
   lub jeśli wolisz czytać to np. http://sendfile.es/pokaz/467751—6WGJ.html – to jest do ściągnięcia bardzo dobre, wyczerpujące opracowanie o dogmatach KRK w świetle Biblii.

   Dobrze robisz niki, Pan Bóg powiedział:
   „Ludu mój, wyjdźcie z niej,
   byście nie mieli udziału w jej grzechach” Ap 18,4

  2. Witaj. Jeśli znasz angielski -Detailed Documentary Exposing Catholic Church (8 hrs)
   8 godzin analizy 😀

  3. Skoro jesteś nowonarodzona to daj się dalej prowadzić BOGU i módl się o mądrość DUCHA ŚWIĘTEGO i nie szukaj odpowiedzi u ludzi ani w kościołach tylko czekaj aż BÓG Ci da odpowiedź. BÓG kazał się strzec kwasu faryzeuszów więc skoro nie znasz SŁOWA BOŻEGO to łatwo możesz zostać zwiedziona i zamiast słuchać DUCHA ŚWIĘTEGO to będziesz słuchała człowieka.

 4. „Jeśli diabeł nie może spowodować, by ludzie opuścili Jezusa, to stara się w takiej sytuacji abyśmy marnowali nasz czas!”

 5. Moja mama zapytała mnie przed chwilą czy idę z rodziną na wieczorny grobing. Odmówiłem, a Ona na to : ,, co twoja wiara ci nie pozwala ?”
  ?

  1. Haha 😀 Skąd ja to znam.
   Ostatnio miałem coś takiego,że miałem ból czegoś(już nie pamiętam co).Mama powiedziała żebym wziął tabletkę,ja jej powiedziałem że chemią się nie faszeruję a ona: „A co? Twoja wiara ci na to nie pozwala?”

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish