Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Co się dzieje z człowiekiem kiedy umiera?

Zaktualizowane: 31 października 2015 - 23:43

19 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Niektórzy za całe zło na świecie winią Boga, nie dostrzegając lub nie chcąc dostrzec swego sprawstwa/udziału w nim… Pan Bóg be, ja cacy…

 2. Takie niedługie filmiki uświadamiające w zasadniczych kwestiach, które Detektyw Prawdy tu zamieszcza są absolutnie bezcenne. Akurat tak się złożyło, że moja mama niedawno kupiła sobie tablet i teraz mogę jej wysyłać takie linki- ten z dużym zainteresowaniem obejrzała. Albo ten z przedwczoraj o Stonodze. I to na blogu, który wcześniej określała jako „oszołomski”, nawet go zbytnio nie czytając 🙂 ale to się zmienia i liczę, że takimi drobnymi kroczkami pójdzie w dobrym kierunku, czytając komentarze Piotra z perspektywy chrześcijańskiej na temat wydarzeń, o których jest mowa w tv i gazetach.

 3. Z pełnym szacunkiem dla tego Pan – człowiek składa się z ciała, duszy i ducha ! Po dwa jak w takim bądź razie do tego co On mówi mają się słowa Jezusa do łotra na krzyżu – zaprawdę powiadam Ci jeszcze dziś będziesz ze mną w raju ??? A co z tym, że bez Jezusa i osobistego przyjęcia Go jako swojego Pana i Zbawiciela nie mamy nadziei na zbawienie ? A skoro umarłeś bez Jezusa to w sumie nie wiem czy jest nadzieja!

  Pozdrawiam

  1. Wenson 🙂

   Filmik, pewnie z racji na krótki czas swojego trwania, poruszył jedynie ułamek pełnego obrazu śmierci. Skupił się jedynie na tym momencie, co się dzieje z człowiekiem tuż po śmierci. Dla nas wiadome jest, że nie jest się zbawionym bez przyjęcia Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Natomiast każdy z nas na pewno w momencie śmierci „zaśnie”.

   Co do fragmentu : „zaprawdę powiadam Ci jeszcze dziś będziesz ze mną w raju”, to spójrz Wenson – nie postawiłeś tu przecinka, jak i nie było znaków przestankowych w pierwszych wersjach Biblii. Dlatego można to odczytać na 2 sposoby. Albo: „powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w raju”, albo: „powiadam ci jeszcze dziś, będziesz ze mną w raju” – przecinek w innym miejscu i od razu 2 różne znaczenia, z czego to pierwsze nie jest potwierdzone innymi fragmentami w Biblii, a to drugie pasuje do reszty nauk o tym, co się dzieje z człowiekiem po śmierci.

   1. Chyba nie mogę się zgodzić z tą interpretacją temat jest poważny więc nie można traktować go wyrywkowo bo może wprowadzać nieporozumienia. Dodatkowo zwróciłbym uwagę na to, że inaczej wygląda sytuacja tych którzy pomarli przed Jezusem a inaczej tych którzy należą do Niego i umierają w Jezusie. Autor filmy mówi, że mamy ciało i dusze a nie ciało, ducha i duszę a to zdecydowana różnica.

    temat przecinka przypomina mi trochę historię Mari która poszła z pośpiechem i kto to jest ten pośpiech… Gdzie jest logika wypowiedzi Jezusa w przypadku Twojej interpretacji ? Jezus wisi na krzyżu i mówi że: powiadam Ci dziś ? a kiedy niby, jak umrze ? czy wczoraj ? Logika wskazuje na to, że Jezus mówi powiadam Ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w raju.

    Może za chwilę się dowiemy, że należy zapalać znicze na grobach i modlić się za umarłych.

    Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem

    Błogosławie

    1. gdyby łotr poszedł następnego dnia do raju to by podważyło spora część Pisma. Pan Jezus wyraźnie mówi że dopiero zabierze ludzi do siebie jak ponownie przyjdzie na ziemię. Poza tym należy pamiętać że Pan Jezus przez prawie 3 dni nie żył więc nie mógł być w raju. Więc to właśnie przecinek w niewłaściwym miejscu buduje fałszywą doktrynę, tak samo jak „oto matka twoja” na których to 3 słowach jest zbudowany kult maryjny.

     „mówię ci dzisiaj” to jest tak zwrot, tak samo jak „zaprawdę powiadam wam” itd. To ma na celu podkreślenie tego że Pan Jezus odpuścił grzechy temu łotrowi już w tym dniu kiedy byli na krzyżu.

     1. A co jest złego w zapalaniu zniczy i odwiedzaniu grobów? Myślałem, że to po prostu wyraz pamięci o nich i szacunku…

      1. Jacku, może chodzi o to, że zapalanie zniczy wzięło się ze zwyczajów pogańskich
       „Aby dusze zmarłych trafiły do swoich domów, zapalano świece i ogniska. Były one nie tylko drogowskazem, ale też pozwalały zziębniętym krążeniem po zaświatach duchom na ogrzanie się. Ogniska rozpalano także na rozstajach dróg, tyle, że pełniły one inną funkcję – miały ochronić żywych przed wizytą demonów oraz duchów potępionych samobójców, topielców czy skazanych na śmierć morderców. Ogień często palono na miejscach gwałtownych śmierci lub morderstw. Miało to zapewnić duszom wieczny spokój. Obyczaj ten przetrwał do dziś w formie palenia zniczy. Na grobach kładzie się zaś wieńce – symbol stosów pogrzebowych, na których niegdyś palono zwłoki.”

       z innego artykułu: „Dodam, że tradycja stawiania i zapalania zniczy na grobach wywodzi się z dawnego pogańskiego zwyczaju rozpalania ognisk na mogiłach. Wierzono w to, że ogień ogrzeje błąkające się po ziemi dusze.”

       No i pewnie chodzi jeszcze o przynoszenie podarków zmarłym, jak np. kwiaty. Skoro zmarli „nic nie wiedzą” i „nie mają udziału w niczym pod słońcem” to komu się przynosi te kwiaty?

       Może ktoś jeszcze doda jakieś spostrzeżenia, sprostowanie w tym temacie. Też się chętnie czegoś dowiem 🙂

       1. Dziękuję za wyjaśnienie koledze, właśnie o to mi chodziło 🙂

        pozdrawiam

     2. lepiej bym tego nie ujęła z tym przecinkiem, jawa 🙂

      „może wprowadzać nieporozumienia” – niestety najwyraźniej wprowadził trochę nieporozumienia. Trzeba by nagrać dłuższe wideo, aby te wszystkie powiązane kwestie omówić. Jest tak jak piszesz, że inaczej będzie z tymi którzy umarli będąc w Chrystusie Jezusie a którzy nie. Dobrze, że na to wskazałeś 🙂 Niech Tobie Pan błogosławi również 🙂

     3. 1 List do Tesaloniczan 5:23 potwierdza ducha, duszę i ciało: „Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony DUCH wasz, DUSZA i CIAŁO bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa.”

 4. To ja czegoś nie rozumiem.To oznacza że piekła nie ma? Trochę ma to w sobie sensu,bo nasz Pan jest miłosierny,lecz jeśli piekła nie ma (tak wywnioskowuję z tego filmu) to oznacza że osoba taka jak Hitler zostanie przebudzona? Nie widzę trochę tego sensu.Co o tym myśleć Bracia i Siostry?

  1. Będzie przebudzona na sąd, przy drugim zmartwychwstaniu. Jezioro ognia to jest kara tzw: śmierć druga, już na wieki.

  2. W filmie nie ma przecież mowy o tym co się dzieje po sądzie.

  3. Jest piekło które zostało stworzone dla szatana i jego aniołów. BÓG posła własnego SYNA aby stał się Barankiem przebłagalnym za nasze grzechy i aby człowiek nie musiał iść do piekła. Ale niestety większość ludzi ukochała bardziej ciemność i woli iść do piekła niż służyć BOGU. Przeczytaj sobie w Ewangelii jak legion demonów błagł BOGA aby nie posyłał go do piekła. Demony też cierpią niewypowiedziane męki w piekle i szatan też będzie .

 5. Trafiłam na bardzo ciekawą serię niedługich wykładów „Biblia a doktryny Rzymsko-Katolickie” omawianych przez byłego księdza katolickiego 🙂

  https://www.youtube.com/playlist?list=PLsUMFjLRnLx5vSvads1IgCFsoUwTxfQIV

  1. Bardzo ciekawe. Dzięki Kosik 🙂

   1. Tak wykłady pana Suszka są naprawdę bardzo ciekawe a szczególnie w bardzo prosty sposób omówione są błędy w doktrynach katolickich w świetle Biblii.
    Również polecam 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish