Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Ludzie tęsknią za normalnością.

Niedawno umieściłem na fejsie mem z księgi PWT 22,5 dotyczący unifikacji ubioru. Wyobraźcie sobie, że obejrzało go ok 2500 osób od wczoraj.

To jest bardzo duża liczba.

 

Gdybym wstawi z Jana „Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli”, jestem pewien, że cytat miałby góra ok 200 wejść.

Wnioskuje więc, że zaciekawiła ludzi adekwatność cytatu z Biblii do wzorców kulturowych, z którymi się nie utożsamiają. Czyli coś i m nie gra, ale nie wiedzą czemu, aż tu nagle jest podstawa prawna w Biblii.

Myślę, że w tych czasach gdzie większość jest zagubiona, Biblia staje się kompasem, ostatnią deską ratunku.

Pamiętam moje czytanie gedeonitki, małej Biblii w roku 2011. Było to w Łebie. Byłem w szoku, że znalazłem tam tak wiele odpowiedzi na moje problemy. Kościół rzymski skutecznie mnie od Słowa Bożego dystansował, aż tu nagle BUM. Krzyknąłem „dlaczego ja wcześniej nie czytałem Biblii?”. Miałem masę przeczytanych książek, od „Potęga podświadomości” Murpheyego, przez Freuda „Wstęp do psychoanalizy” itd itd.

Żadna z nich mi  nie pomogła.

Ludzie myślą, że wiara to jakieś dziwne rytuały, dogmaty, a tak naprawdę Biblia jest praktycznym poradnikiem, Słowem Żywym.

Wracając do wstępu, w tym zakłamanym i beznadziejnym świecie odkrywamy, że Słowo Boże jest drogowskazem, normalnością, lekiem, kołem ratunkowym, antidotum.

 

Chwała Ci Boże Ojcze za to, że nie pozostawiłeś nas samych.

Zaktualizowane: 30 października 2015 - 20:54

19 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Trzeba umieć ludzi zaciekawić, to podstawa powodzenia.

  1. Ale jak zaciekawić? Ludzie chcieliby namacalnych dowodów na istnienie Boga.

   1. Myślę, że tylko Apokalipsa mogłaby to wyjaśnić. Na razie jednak nic się nie dzieje.

    1. Zrozum, że to będzie okres wielkich cierpień i mąk…Ludzie oszaleją! Oby Bóg nas wybrał i pozwolił ucztować z Jezusem po wieki wieków.

     1. Ale wielu być może wtedy się otrząśnie.

   2. Dla niektórych nawet najoczywistsze znaki byłyby niewystarczające…Takie niewierne Tomasze…Jak nie dotknę, to nie uwierzę…Jeśli ktoś żąda spektakularnych znaków to wiara nie dla niego, gdyż wiąże się z rozmaitymi wyrzeczeniami, ale na końcu nagroda czeka na wierzącego, a nie kara.

    1. detmold,wiesz,że zbawienie nie jest z uczynków? Radzę Ci wziąć do ręki Biblię i przeczytać list do rzymian.

     1. Ale napisałem przecież wierzącego, a nie dobrze czyniącego…Z resztą jak ktoś dobrze czyni pod publiczkę TO JUŻ otrzymał swoją nagrodę… Uczynki mają wypływać z wiary i być czynione w skrytości ducha, a nie na pokaz.

  2. czy mało kogo „ciekawi” to że antarktyda, jej kontury, przypominają z lewej strony baranka z profilu, a z prawa lwa z profilu?

   https://www.youtube.com/watch?v=SLQZ2AtJTrA

   niesamowity fakt, matematyczne prawdopodobieństwo tego wobec słowa Bożego które od 2000 lat mówi „że Baranek zabity od podstaw świata” jest bardzo wymowne

 2. Jakoś nie zauważyłem. Ludzie raczej chcą żyć jak żyje świat. A Bóg? Bóg jest jako pewna idea nie realizowana w praktyce, szczególnie wiara katolicka.

  1. Bo ludzie strasznie gnuśne w tych czasach…

 3. https://youtu.be/kvMWNWhvGQ8
  Ciekawe porównanie, moment teraz, a życie wieczne.

 4. Piotrze 🙂 warto zrobić mem na temat tatuaży. Ludzie też uważają je za coś „super”. Co o tym myśli Bóg – wiemy, ale warto powiedzieć o tym ludziom, którzy uważają je tylko za fajną „zabawę” i „ozdabianie” ciała.

 5. Mogło być tak, że cytat się spodobał, bo akurat ten jest zgodny z ludzkimi odczuciami- np. obrzydzeniem na widok „Konczity”. A, że jest z Biblii to podbudował ludzkie ego, usprawiedliwił trochę ich grzeszne życie, bo jednak bądź co bądź, większość Polaków wychowanych w wartościach chrześcijańskich jest świadoma chociaż części swoich występków przeciwko Bogu. To że mają odczucia (związane z tym obrazkiem) zgodne z Bożą wolą mogło przynieść im ulgę.
  Taka luźna moja koncepcja.

  1. myślę, że w dużej części masz rację Anna Maria Rokita.
   Sorry znów sie pomyliłem 😎 Miało być tylko Anna Maria, bo Rokitę rzuciłaś…

   Tak na powagę tez masz masz rację. Gro siebie usprawiedliwa patrząc: ooo ci dewianci a ja jestem normalny/a.

   Niemniej jednak częśc z nich skojarzy normę z jedyną prawdą i drogą.

   1. Od czegoś trzeba zacząć 🙂 Nie „wrzuci” się całej wiedzy za jednym zamachem. Trzeba „małymi krokami” ale tak, aby dawało to do myślenia. Pokazać prawdę unikając jednocześnie czegoś, co byłoby uznane za atak na ich „świętości”. Tak jak z Maryją – rzucanie ulotek z informacją, że to bałwochwalstwo,przyniesie odwrotny skutek. Uznają to za atak i pójdą w „zaparte”.
    Memy są dobre 🙂

 6. Biblia to skarb, mamy go na wyciągnięcie ręki i nie umiemy skorzystać z niej, jest jak rady i wskazówki rodziców, których ignorujemy, szukamy sami i nie wiemy czego…przeczytałam stosy książek szukając odpowiedzi a miałam ją cały czas pod nosem…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish