Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Dlaczego papież Franciszek potępia kapitalizm, a nie komunizm?”

Tłumaczył Jacek. Dziękuję.

 

Podczas swej niedawnej, historycznej wizyty w USA, papież Franciszek, przywódca kościoła rzymskokatolickiego – sekty religijnej, która, by przetrwać, sama w dużej mierze zależna jest od poparcia wiernych w Ameryce – użył ostrych słów w stosunku do właśnie tego systemu ekonomicznego, na którym kraj ten opierał się i rozkwitł.

 

Krótko mówiąc, papież kontynuował swoją, że tak powiem, krucjatę przeciwko kapitalizmowi – liberalistycznemu systemowi ekonomicznemu i politycznemu, w którym handel i przemysł kontrolowane są przez właścicieli prywatnych, a nie przez państwo.

 

Będąc w lipcu w Boliwii – kraju uwikłanym w niekończące się, błędne koło ubóstwa, rządzonym przez Ruch na rzecz Socjalizmu prezydenta Evo Moralesa – Franciszek nawoływał do nowego ekonomicznego porządku świata, potępiając przy tym zjawisko „nowego kolonializmu”, w ramach którego narzucane są rygorystyczne środki oszczędnościowe (aby uchronić gospodarki narodowe przed ruiną), a także domagając się, by dotknięci ubóstwem otrzymali pracę, zakwaterowanie i ziemię – ich „święte prawa”.

 

Innymi słowy to więcej socjalizmu ze szczyptą komunizmu – dwóch systemów politycznych, które wielokrotnie udowadniały, że nie są zdolne, by tworzyć dobrobyt i powszechne bezpieczeństwo gospodarcze dla większości obywateli.

 

Kapitalizm zmniejszył ubóstwo bardziej, niż jakikolwiek inny system ekonomiczny

 

Agencja Reutera podała, że:

 

W jednej z najbardziej płomiennych i potępiających mów wygłoszonych podczas swego pontyfikatu, urodzony w Argentynie papież prosił o wybaczenie grzechów popełnionych przez kościół rzymskokatolicki względem rdzennych Amerykanów podczas, jak to określił ‚tak zwanego podboju Ameryki.’

 

Cytując biskupa z IV w. n.e., nazwał on niepohamowaną pogoń za pieniądzem ‚łajnem diabła’ oraz powiedział, iż kraje biedne nie powinny być zredukowane do roli dostawców surowców i taniej siły roboczej dla krajów rozwiniętych.”

 

Chyba że, co oczywiste, kraje te i ich obywatele odnosiłyby korzyści z dostaw surowców i zaangażowania siły roboczej w postaci dochodu i miejsc pracy (jak jest w kapitalizmie).

 

Antykapitalizm Stolicy Apostolskiej związany jest też z radykalnym ruchem na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

 

„Nie obawiajmy się tego powiedzieć: chcemy zmiany, prawdziwej zmiany, zmiany strukturalnej,” mówił w Boliwii, potępiając system, który „narzuca często mentalność zysku za wszelką cenę, kosztem biednych i przyrody.”

 

Jest zatem dziwne, że w swoim przemówieniu podczas wizyty w Kongresie papież śpiewał hymny pochwalne na cześć kapitalizmu.

 

Breitbart News donosi, iż:

 

Najbardziej uderzające słowa papieża padły, gdy mówił on o możliwości wyciągnięcia ludzi z ubóstwa dzięki wolnemu rynkowi.

Papież Franciszek powiedział o walce z ubóstwem, iż ‚Jest rzeczą oczywistą, że częścią tego wielkiego wysiłku jest kwestia stworzenia oraz podziału dóbr. Właściwe korzystanie z zasobów naturalnych, odpowiednie stosowanie technologii oraz wykorzystywanie ducha przedsiębiorczości to istotne elementy gospodarki, która stara się być nowoczesna, integrująca i zrównoważona.’„

 

Wielkie pytanie do wielkiego człowieka

 

W porządku, słowa te padły po tym, jak papież obiecał, że dowie się wszystkiego na temat amerykańskiego modelu gospodarczego po swojej wcześniejszej krytyce kapitalizmu.

 

Niemniej jednak inni w jego grupie wiernych są zaniepokojeni tym, że wyróżni on kapitalizm, a nie spojrzy z pogardą na modele gospodarcze, co do których dowiedziono, iż tworzą ubóstwo, a nie dobrobyt. Jednym z tych ludzi jest uznany ksiądz kubańsko-amerykański, o. Alberto Cutie.

 

W niedawnym artykule napisanym dla hiszpańskojęzycznego periodyku El Nuevo Herald, Cutie – były gospodarz telewizyjny i radiowy, który opuścił kościół rzymskokatolicki na rzecz kościoła episkopalnego by móc założyć rodzinę – był skonsternowany papieską wizyta na Kubie, gdzie Franciszek wylądował zanim udał się do Stanów Zjednoczonych.

 

„Dlaczego ty oraz inni przywódcy religijni tak silnie potępiacie kapitalizm, przedstawiając nam listę wszystkich katastrof na ziemi zeń wynikających, a nigdy nie spotykamy się z równie mocnym potępieniem ateistycznego komunizmu, który wciąż wyrządza światowi tyle krzywd? Gdy przychodzi do potępiania, nierówność ta jawi się jako niesprawiedliwa,” napisał Cutie.

 

„Czy naprawdę jest rzeczą ważniejszą, by utrzymywać stosunki dyplomatyczne z krajem, w którym wybory nie odbyły się od 50 lat, w kraju, który znęca się nad własnymi ludźmi, który ma dobrze udokumentowaną historię prześladowania i okradania kościoła, niż szukać sprawiedliwości, dobra wspólnego i wolności dla wszystkich Kubańczyków?”

 

To wielkie pytanie, na które Franciszek winny jest w pewnym momencie odpowiedzieć.”

 

 

19 komentarzy

Add a Comment
 1. Czyżby babilończycy zrobili wszystko dla pieniędzy? Nie zdziwiłbym się…

 2. Piotrze napisz coś o manipulowaniu ludźmi w kontekście wyborów albo tego chorego świata.

  1. o tym są podstawy na kanale podziemna tv

 3. Papież Franciszek pragnie „chrzcić kosmitów”/Teleskop Lucyfer https://youtu.be/VRT4JEsTSCE. Ale gagatek z papy.

 4. Papież nienawidzi kapitalizmu z kilku prostych przyczyn.Po pierwsze kapitalizm łączy się z protestantyzmem – biblijnym chrześcijaństwem.Pisał o tym Max Weber.Po drugie.W kapitalizmie chrześcijanie mogą być w dużym stopniu niezależni od państwa.Po trzecie najbardziej chrześcijańskie państwo – USA zbudowali chrześcijanie i do dzisiaj USA jest kojarzone z kapitalizmem.Teraz rozumiecie dlaczego kapitalizm jest solą w oku Papieża, Iluminatów i innych organizacji oraz ludzi uzurpujących sobie władzę nad światem?

  1. ale z tego co wiem JKM jest katolikiem

   1. Niby jest katolikiem ale uważa kult Marii i „świętych” za szkodliwy.Kiedyś słyszałem, że jest deistą.W ogóle religijność Korwina jest dziwna, niejasna i zagmatwana.Jednak przyznasz, się, że katolik Korwin a np. katolik Kaczyński to dwie zupełnie inne osoby i postawy, więc wole psuedo katolika Korwina niż ultrakatolika Kaczyńskiego.Porównaj sobie ile razy Korwin powoływał się na Biblię a ile (o ile w ogóle) robił to Kaczyński albo inni polityk PIS’u.

    1. Kaczyński to pragmatyk raczej, wykorzystuje kk albo oni jego,
     ostatnio powoływał się na „matke boską” na jasnej górze

    2. To tak jakby wybierać między zatwardzeniem, a biegunką 😉
     Fajny wybór…

    3. Na podkarpaciu w małym mieście, lud śpiewał Beacie Szydło:

     Życzymy, życzymy,
     Życzymy, życzymy,
     I zdrowia i szczęścia
     I błogosławieństwa
     Przez serce Maryi (2x)

     Niech miłość i pokój
     W sercu twoim gości
     Niech ci nie zabraknie,
     Niech ci nie zabraknie
     Ludzkiej życzliwości (2x)

     http://zadane.pl/zadanie/2696373

     A ona się cieszyła.

    4. Palnar.

     Katolicyzm – centralnie zarządza religia – socjalizm
     Protestantyzm – wolnorynkowość, każdy może założyć zbór – kapitalizm

   2. chyba „przedsoborowym” bo kiedyś na żywo jechał pewnemu księdzu że się zepsuli po ostatnim soborze

    1. w zasadzie nie wiadomo kim on jest, bo kiedyś twierdzil ze ejst deistą. Uwaza sie za katolika, ale ma poglad protestanckie. Poplatanie z pomieszaniem.
     No i jest Żydem.

     1. Wprost stwierdził, że żydem nie jest. Podrobiony skan dowodu z żydowsko brzmiącym nazwiskiem nie jest wystarczającym dowodem na to, że nim jest.

      No i wreszcie nie każdy żyd to syjonista pragnący naszej krwi – (Żydówka sprzeciwia się Holocaustowi Polaków za pomocą szczepionek-Przymusowe szczepienia ) https://www.youtube.com/watch?v=6IRyIYcfwEo
      ale to z pewnością wiesz.

      Powiedział raz „wierzę w Boga, a nie w Kościół”.

      1. „Wprost stwierdził, że żydem nie jest”

       Bracie, zapytaj sie Balcerowicza lub Tuska czy nie są Żydami. Gwarantuje Ci, że powiedzą to samo co JKM.

       Natomiast ja wiem to z 2 powodów. 1wszy: powiedział on w Kielcach w sobotę”jak mozna pracować w szabes”. Drugiego nie powiem z pewnych względów.

       1. W ich postulatach nie ma zakazu handlu w niedzielę, jest za to uwolnienie obywateli z uścisku destrukcyjnego systemu. Czy jest on żydem czy nie, ważniejsze jest że walczy z tą „czerwoną hołotą” większość życia, a reżymowe media łżą i gnoją go przy każdej nadarzającej się okazji, czego w przypadku tuska powiedzieć się nie da. Do tego KORWIN to nie jest sam Korwin, jest to jedyna partia z ludźmi których wypowiadane słowa mają jakikolwiek sens! Lepsze jest zagłosować na nich, niż umrzeć z biedy/wyemigrować/zostać kaleką od szczepionek/przyjąć prawo szariatu.. prawda?
        Wkrótce Korwin: The Movie powinien stać się ogólnie dostępny, może po obejrzeniu tego filmu więcej ludzi zrozumie, że żaden z niego kontrowersyjny oszołom.

        Ostatecznie to nie ma większej różnicy wiesz? Ostatnio wybory sfałszowali, teraz też to zrobią ;]

        PS: „Moja rodzina wywodzi się ze Szwecji. Przez Hesję, Saksonię z królami saskimi przybyła do Polski, potem na ziemiach Wielkiego Księstwa Litewskiego przeszła na katolicyzm, otrzymując polski, a raczej węgierski herb Korwin.”

 5. Są Zastępy Pana jak i kohorty szatana. Są dzieci Boga jak i dzieci diabła.

 6. Babilon Wielki coraz bardziej się rzuca. Wie przecież, iż są to jego ostatnie podrygi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: