Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kazimierz Smółka – Zwiedzenie

Rewelacyjny wykład. Dzięki Magdalena.

Notabene autor także popiera “ciasteczko” na swym profilu na fejsie 🙂

Wykład ten jest odpowiedzią na moje zapytania wypowiedziane w modlitwie.

Cytat z wykładu:

 

“To nie budynek sprowadza Boga do kościoła, ale wierni Bogu ludzie, inni sprowadzają demony”.

 

“Nie lubi się osób mówiących prawdę”. Ostatnio miałem z tym problem…

 

“Gdy widzicie kogoś, pastora lub starszego zboru uważającego się za kogoś ważniejszego niż wy nie jest od Boga”

 

Poza cytowaniem Ellen White, wykład jest interesujący.

 

Updated: 5 grudnia 2015 — 22:06

11 komentarzy

Add a Comment
 1. Zaslepienie to straszna rzecz, co z tego że ten “golarka” opowiada mniejwiecej spójną rzeczywistość i ją przewiduje skoro bezgranicznie ufa i popiera organizacje która zaprowadza to bałwochwalstwo. Doszedłem do wniosku że szkoda nawet minuty marnować na jego przedługie wyklady i wypowiedzi.

  1. otóż to, “golarka” wspiera bałwochwalstwo i na pewno jest wierny biskupom.

 2. pomijając wzmianki o proroctwach Ellen White to rzeczywiście bardzo dobry wykład..

 3. Opowiem Wam kochani bajkę. Dawno, dawno temu żyła dziewczynka, która nie chodziła do kościoła, żyła swoim własnym życiem i niewiele wiedziała o Bogu, chociaż już wtedy sięgała po Pismo. Życie, które wiodła pełne było problemów, łez i innych złych rzeczy. Pewnego dnia będąc u koleżanki i przeglądając książki w jej biblioteczce, sięgnęła po książkę o Jezusie i ku własnemu zaskoczeniu zapytała, czy może ją pożyczyć.Była to pierwsza książka o tej tematyce jaką czytała. Robiła to bardzo zachłannie, często do świtu. Lektura tej książki spowodowała, że w jednej chwili nastąpił zwrot w jej życiu i całym swym sercem powierzyła wszystko Jezusowi, obiecując pójść za nim gdziekolwiek ją zaprowadzi. Po pewnym czasie trafiła do kościoła katolickiego. Przez cały czas, mimo wielu trudności, starała się dochować danej obietnicy Bogu. I kiedy przyszedł czas, Pan wyprowadził ją z krk. Teraz umacnia swoją wiarę głownie przez Słowo Boże, szuka wszędzie Prawdy i z pomocą Ducha i innych, sobie podobnych osób,stara się korygować swoje błędy. Książką, o której mowa, była książka Elen White “Życie Jezusa”. To treść tej książki zmieniła wszystko. Biedna, zagubiona dziewczynka nie miała pojęcia kim jest autorka i nadal nie zna innych jej dzieł. Nie należy też do żadnej denominacji. Czy takie “ataki” na Elen White są zasadne – nie wiem. Wiem, że dzięki jej książce życie biednej dziewczynki – smutne, i trudne, i bez sensu zmieniło się w życie pełne spokoju, harmonii, szczęścia /pomimo trudności/,a co najważniejsze – w życie, w którym Bóg jest na pierwszym miejscu. Morał z tego taki – wszystko badajmy, ale bądźmy ostrożni z naszym osądem. 🙂 Niech Bóg nas prowadzi i wskazuje to co dobre, słuszne i sprawiedliwe.

  1. “Morał z tego taki – wszystko badajmy, ale bądźmy ostrożni z naszym osądem. 🙂 Niech Bóg nas prowadzi i wskazuje to co dobre, słuszne i sprawiedliwe.”

   No cóż.. prawda, prawda i tylko prawda 🙂
   Wiem coś o tym.. 🙂

   1. poza tym Bóg na różne sposoby doprowadza każdego człowieka do Siebie. Już nie raz wspominałam, ze moja droga do poznania rozpoczela się paradoksalnie od SJ (dzięki czemu cos zrozumiałam), po krótkim czasie trafiłam na zbawienie.com, oczywiście z Biblia w dłoniach i w sercu oraz z modlitwą do Boga o wskazanie wlasciwej drogi.. To tak w wielkim skrocie 🙂
    Dlatego absolutnie nie jestem za osadzaniem wspomnianej tu E. White ani tez nikogo innego. Wierze, ze jeżeli Bog tak zadecyduje może osobe pragnaca poznac Boga Ojca i Syna z całego serca swego i duszy doprowadzi ja również przez ksiązke kogos takiego jak wlasnie Ellen 🙂

    1. tu nie chodzi o osądzanie na przykład Ellen White bo nie wiemy co miała w sercu, ale chodzi o osąd jej nauki. A do tego osądu mamy jak najbardziej prawo i powinniśmy to robić – oczywiście z Biblią w ręku i prośbą do Zbawcy o mądrość, zrozumienie bo bez Niego nic uczynić nie możemy.

     Jeśli będziemy przymykać oczy na jakieś błędne nauki, bo ktoś poszedł w nie, coś poznał a potem poszedł dalej to wg tego schematu, nie można żadnej organizacji czy jej nauk oceniać. Dotyczy to również rzymskiego katolicyzmu i jego nauk. Bo przecież wielu poszło od ateizmu do katolicyzmu a później poznali prawdę.

     Ogrom nauk biblijnych, przestrzegających przed fałszywymi naukami nie jest przypadkowy.

     1. elpis – dokładnie to samo miałam na myśli. nie mamy osądzać człowieka, gdyż nie znamy jego intencji.. nie wiemy co ma w sercu i nie znamy jego stopnia świadomości, ale powinniśmy przyjrzeć się dokładnie naukom które glosi i skad one pochodzą, z jakiego zrodla i nie należy przymykać oczu jeżeli dostrzegamy sprzeczności miedzy nimi a Slowem Bożym..

  2. Ellen White myliła się w wielu kwestiach : sabatu, utożsamiania Chrystusa z archaniołem Michałem, tragiczna eschatologia i wiele wiele innych – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np : “błędne nauki adwentyzmu” , albo błędne nauki Ellen White

   1. wiem o tym elpis.. nie jestem pewna czy się zrozumieliśmy.

   2. Nie znam nauk Elen White. Postanowiłam poznać jej dzieła i własnie skończyłam słuchanie “Droga do Chrystusa” . Nie zauważyłam żadnych niezgodności z Pismem i powiem więcej podobało mi się. Nie zauważyłam też, aby utożsamiała Zbawiciela z archaniołem Michałem. Polecam – rozsądźcie sami – https://www.youtube.com/watch?v=4qPvgGpZc-k&list=PLBM5MZ2Wl7DpTBByecbfSZd1YpJ4YYZ1t&index=1. Aby wyrobić sobie zdanie na temat E.White oczywiście zapoznam się także z innymi jej tekstami.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: