Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Poważne działania w kierunku ekumenii

Tak jak myślałem, im bliżej Wielkiego Ucisku, tym coraz bardziej wychodzą na światło dzienne prawdziwe intencje przywódców poszczególnych denominacji.

Portal chnnews.pl prawdopodobnie związany z Kościołem Chwały informuje o “zdecydowanym apelu warszawskiego pastora w sprawie ekumenicznej konferencji z Ulfem Ekmanem”

 “Ekman, założyciel i były pastor szwedzkiego kościoła Słowo Życia, przyjedzie do Polski na organizowaną przez katolicką wspólnotę Metanoia konferencję Strefa Zero w Chrzanowie w dn. 13-14 czerwca.

Jak wiadomo, przeszedł on na katolicyzm, co obiło się szerokim echem zarówno wśród protestantów, jak i katolików. Wywołało też liczne kontrowersje.

Wśród mówców konferencji, oprócz Ekmana, będą:

Bp Grzegorz Ryś – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej i szef Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski.

o. dr Bogdan Kocańda – franciszkanin, były egzorcysta

Wojciech Gajewski – pastor, duchowny Kościoła Zielonoświątkowego

Tomasz Kmiecik – założyciel i pastor kościoła Hosanna w Częstochowie

Michał Jeleń – lider warszawskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej Abba

Krzysztof Demczuk – główny lider wspólnoty Metanoia.

Organizatorzy opisują konferencję jako “spotkanie różnych ruchów, wspólnot i denominacji.”

“Chrystus modlił się, abyśmy byli jedno, tak jak On i Ojciec są jednym” – przypominają i, jak mówią, wierzą, że chrześcijanie “wznosząc się ponad różnice, cele, które mają w swoich wspólnotach, mogą być tą zmianą, której oczekuje świat, a także inspiracją dla siebie nawzajem”.

Sprzeciw zwłaszcza wobec udziału protestantów w konferencji wyraził tymczasem pastor Marcin Podżorski. O tym, co mówi, można dowiedzieć się z poniższego filmiku.”

źródło: http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/item/2408-zdecydowany-apel-warszawskiego-pastora-w-sprawie-ekumenicznej-konferencji-z-ulfem-ekmanem-w-polsce.html

 

Co ciekawe, redakcja wydała taki komunikat:

“Redakcja portalu ChnNews.pl pozostaje neutralna w tej sprawie i zastrzega, że nie zajmuje w niej żadnego stanowiska.”

 

Druga informacja to powstanie kościoła w Niemczech, w którym modlą się wyznawcy judaizmu, buddyzmu, wszelkich odmian chrześcijaństwa.

 

Tutaj przemiany pluralistyczno – ekumeniczne w Niemczech:

http://www.dw.de/niemcy-nowy-krajobraz-wyznaniowy/a-4990745

 

 

Tak jak apelowałem niedawno: obserwujmy nasze zbory, gdyż wróg przychodzi zasiać kąkol.

Oni teraz przyspieszają, gdyż czasu mają niewiele na urobienie ludzi.  Myślę, że po porwaniu przekonanie chrześcijan do ekumenii będzie dla nich o wiele łatwiejsze.

Jak widać to społeczność chrześcijan w internecie jest nie do rozwalenia. Nie ma tu pastora a każde poważniejsze odchylenie jest korygowane przez innych. Nie mniej jednak polecam wstąpienie do jakiegoś zboru.

Updated: 21 kwietnia 2015 — 19:24

19 komentarzy

Add a Comment
 1. “Rolą pastora nie jest mówienie tego, co mu się wydaje, iż Słowo Boże naucza, lecz jest nią mówienie tego, co Słowo Boże naucza”

  z wiadomości od starszych w wierze powiem tak – – nie dać się zastraszyć i odejsc kiedy trzeba

 2. Bracia bądźmy gotowi kolejny dowód że Pan jest blisko.
  Myślę że jeszcze nie jedno zobaczymy . 2 Piotra 4
  (17): Nadszedł bowiem czas, aby się rozpoczął sąd od domu Bożego; a jeśli zaczyna się od nas, to jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą ewangelii Bożej? [Biblia Warszawska, 1p 4]

 3. apropos

  zawsze mnie zastanawiały słowa z Jana 17;20-21
  teraz jak widać wykorzystują je do ekumenii, ale co Jezus miał konkretnie na myśli?

  1. Jezus mówi tu o tych, którzy poprzez głoszących Ewangelię chrześcijan, byli zjednoczeni z nami w Chrystusie. Czyli po prostu żeby w Oblubienicy Chrystusa nie było szkodliwych waśni i abyśmy wszyscy byli zjednoczeni w Prawdzie.

  2. https://youtu.be/8YyPZZuTFlM
   Tutaj masz po części wytłumaczone.

   Tony Palmer (ten który zachęcał do fałszywej jedności zginął w wypadku w lipcu ubiegłego roku)

   Szkoda człowieka mimo że nie popierałem jego poglądów.

   1. To był prawdopodobnie agent watykanu,
    watykan chce moim zdaniem pod pozorem fajnej ekumenii jak najwięcej przeciągnąć do krk i odzyskać “twarz” w środowiskach chrześcijanskich.

 4. Chciałabym bardzo wstąpić do zboru ale w mojej okolicy kompletnie nic nie ma.Tylko sami katolicy a tam nie wrócę.Zostaje mi tylko ten blog i forum ale i tak się cieszę i dziękuję Bogu,że chociaż to mam.Pozdrawiam wszystkich i pokój nam wszystkim

  1. Magdo.. czuję tak samo 🙂
   pozdrawiam 😉

   1. U mnie jest tak samo….zresztą w małych mieścinach tak chyba jest…

    1. to znaczy ja akurat nie mieszkam w małej mieścinie ale i tak niestety otaczają mnie tylko rzymscy katolicy.. chciałabym wstąpić do jakiegoś zboru ale naprawdę jak na razie nie wiem jakiego dokonać wyboru..
     a Wy na blogu Detektywa jesteście dla mnie taką jakby rodziną 🙂
     co z tego, ze możemy się w pewnych zagadnieniach nie zgadzać.. to nieważne 🙂

     1. Nawet apostołowie i ich współpracownicy mieli różnice zdań to widać w NT, nieomylność to bajka, a podobno papież ją ma 😀

     2. Wiele lat temu opuściłem zbory, bo tam w wielu niema już wolności. Tylko indoktrynacja religijna prowadzona przez twz. uczonych w Pismie tj. pastorów, ktorzy uwazaja siebie za nieomylnych, a tak naprawdę słowa Bożego nieznaja. Tylko Doktryny i to najczęściej już coraz bardziej pochodzące z Rzymu, niż z Bożego Słowa. Nauczyłem się kochać Boga na codzień, trwać w Jego Słowie tak jak jest w nim napisane. Jest nieraz trudno Ale mój Bóg jest ze mna i troszczy sie o mnie i mój dom. Wokół tylko ludzie którzy maja tylko religie, (bo mieszkam na małej wsi). Można drodzy, tylko trzeba nam całą nadzieje położyć w naszym Zbawicielu, i na co dzień tylko JEMU Wierzyć w każdej sprawie. Zreszta na bliskim wschodzie wierzacy że wzgledu na Muzlimów, tylko spotykaja sie przez internet, i codziennie PAN przydaje nowych do swego królewstwa, tak jak i tutaj na tym forum. Błogosławie wasz w Imieniu Jeszua

  2. Czy jesteś już w zbiorze. Michał z łódzkiego?

 5. Witajcie , stronę Detektyw Prawdy przeglądam już od roku . ale dosyć nie dawno się zarejestrowałem, ale po to aby wam powiedzieć że najpierw bedzie zwiedzenie i antychryst a potem przyjdzie Pan :2 Tesaloniczan 2r. abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia. Apostoł w liście ostrzega przed zwiedzeniem kościoła a zwiedzenie ma miejsce przed samym przyjściem Pana dla tego diabeł przebiera sie za chrystusa dla tego zwodzi, bo ma kogo zwodzić ,zwodzi koścół i stąd te przebieranki i stąd ten ucisk,jesli nie ma koscioła poco nazwa natychryst dla kogo ? dla kogo diabeł się przebiera dla pogan?. Bracia w Tesaloniczan jest napisane że skoro jeszcze nie było człowieka grzechu syna zatracenia to niechaj nas nikt nie zwodzi Dniem Pańskim , znakiem dla chrześcijan jest antychryst czyż nie? a potem Dzień Panski -pochwycenie, ale najpierw “Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia. Bracia przygotujcie się na ucisk , i jeszcze proszę pamiętać aby nie mylić ucisku diabła z Dniem Pańskim i jego sądem

  1. Wierze że są to bardziej skomplikowane kwestie, jest jeszcze cały kontekst , zobacz Daniela 12, objawienie 12:7, wszystkich kwestii nigdy nie zrozumiemy przed.
   Jednak znani mi znawcy KJV – to najbardziej zaufana angielska wersja PŚ, bez wypaczeń, mówią o tzw pochwyceniu jako części planu zbawienia, i raczej przed uciskiem, a niekoniecznie przed samym ujawnieniem się antychrysta np wielu typuje williama księcia

 6. Mk 1319 -“albowiem dni owe będą takim uciskiem ! jakiego nie było aż dotad… ” Mk 13.24- “27- ale w owe dni, które nastaną po ! owym ucisku…”
  Mk 13.37- “mówię wszystkim !- czuwajcie”
  tu wszędzie greckie słowo-“thlipsis”-ucisk,utrapienie

 7. Widzimy w mediach że chrześcijanie są mordowani i to coraz z większą brutalnością i mówienie im że to ich nie spotka bo będą pochwyceni ze to nie jest ucisk to czym to jest??? my my zachodni chrześcijanie się czymś różnimy? Pamiętajmy że wszędzie jest napisane abyśmy oczekiwali na przyjście Pana , przyjście Pana = pochwycenie, w całej Ewangelii napisane jest aby oczekiwać przyjścia Pana , pochwycenie to WYJSCIE NA SPOTKANIE z NIm , -jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia. Jeśli mniemasz że zostaniesz pochwycony za nim zobaczysz te znaki to znaczy ze zostałeś zwiedzony

  1. mamy tu zasadę, że kwestie tysiące razy przerobione nie podlagają dyskusji, niech każdy wierzy w co chce. Temat porwania jest tak szeroki, że nie sposób dyskutować długo.
   Proponuję zapoznanie się z biblijnymi argumentami:

   Jest to pastor o bardzo dużym poznaniu.
   Wiesz ja mogę Ci teraz wymienić kilak mocnych argumentów za porwaniem przed WU, ale nie mam czasu na tysięczne spieranie się

 8. EKUMENIZM – zostal przepowiedziany w Apokalipsie jako zgromadzenie królów i ludzi tego swiata toczących walkę ( duchową) z Bogiem Wszechmogącym

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: