Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bracia Katolicy, czy chcecie nadal dawać na mszę za zmarłych?

“Zgodnie z Encyklopedią Katolicką czyściec “to przejściowy stan, w którym zeszłe ze świata dusze mogą pokutować za nie wybaczone grzechy, dopóki nie dostąpią ostatecznej nagrody… Karze czyśćcowej mogą ulżyć ofiary składane przez żywych wierzących, takie jak: msze święte, modlitwy, datki, i inne akty pobożności i dewocji.” (3)

Czy doktryna ta głosząc, że niebo można nabyć cierpieniem, kwestionuje doskonałość ofiary Chrystusa? Tak, gdyż ofiara Chrystusa jest całkowicie wystarczająca, aby zbawić każdego pokutującego grzesznika (Tyt.2:11; 1J.1:9; 2:1-2). Dogmat o czyśćcu implikuje, że sama ofiara Chrystusa może być do tego niewystarczająca”

 

czysciec

Zaktualizowane: 15 marca 2015 - 19:58

15 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Wiem że blog ma być apolityczny, ale nie mogłem się powstrzymać 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=Hs5uKm9byJ4

  1. tzn ja nie będę pisał tekstów o politykach o Korwinie, psl itd To tak celem sprecyzowania.
   Natomiast cała Biblia to polityka. Na Golgocie Bóg ograł szatana.
   Co oznacza pojęcie poliytka? gra interesów. Bóg ma swój interes i jego przeciwnik swój.
   III wojna to także polityka.

   reasmując, w komentarzach możemy pisać, ale ja nie będe pisał tekstów na blogu o politykach partiach. Na inne tematy tak owszem. Trudno żeby nie interesowac się wojną czy np budową III świątyni

  2. a tak apropos to żadna różnica pachołek Rosji Komorowski i pachołek Usraela Duda

   1. Przedstawiciele wszystkich partii i urzędujący ministrowie obecnego rządu brali udział w posiedzeniu parlamentu Izraela, który nie wiedzieć czemu odbywał się w Krakowie. – http://wolna-polska.pl/wiadomosci/koszerny-duda-2015-02. A teraz na temat. Przed chwilą rozmawiałam z przyjaciółmi na temat m.in. czyśćca i szczerze mówiąc nie mam już sił. Na mój argument, że doktryna nie ma umocowania w Biblii dostałam odpowiedź, że Faustyna napisała to w dzienniczku, a matka boża pokazała dzieciom w Fatimie i innych miejscach objawień i to musi być prawda. Jak powiedziałam, że nie wierzę w objawienia to było jeszcze gorzej. Jak mówiłam o zwiedzeniach, przez chwilę nawet nie zastanowili się nad tym, że to oni mogą by oszukiwani. Raczej przekonani są, że to ja zbłądziłam. Trudna sprawa. Nie poddam się, bo to są naprawdę fajni i dobrzy ludzie. Ufam Bogu i wierzę w moc modlitwy i nadal będę pokazywać prawdę na podstawie Słowa. Mam nadzieję, że w końcu coś do nich trafi, chociaż na tyle, aby sami zaczęli sprawdzać co jest prawdą a co kłamstwem.

    1. Poznanie Prawdy

     Większość ludzi bardziej ufa objawieniom, emocjom niż Słowu Bożemu. Wielu jest też tych, co poznaje wiele prawdy, ale nie chce się na nowonarodzić (podstawa jedności z Chrystusem), dlatego też żyją jak gdyby nigdy nic (rozrywki światowe, filmy światowe, żądze cielesne, zachowanie/mowa światowa – upodabnianie się do świata). Jak widać dla większości najwygodniej jest być w strefie ‘bezpiecznej’ – jest to uwarunkowane aktualnym stylem życia/bycia oraz bycie cielesnym człowiekiem. Szatan mocno miesza, tworzy sprzeczności.

     4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty 3, spełnij swe posługiwanie! (2 List Tymoteusza 4:3-4)

    2. Poznanie Prawdy

     Czytelniczka mojego wcale nie tak poczytnego bloga (poznanieprawdy.blogspot.com) wysłała na skrzynkę mailową ‘Orędzia Pana Jezusa’ i strony, gdzie są spisane owe objawienia. Multum tego. Gdyby faktycznie się opierać na tych objawieniach o wątpliwym pochodzeniu, można by tworzyć wiele przedziwnych teorii czy wizji świata (czyt. wymysły, urojenia).

    3. “Faustyna napisała to w dzienniczku, a matka boża pokazała dzieciom w Fatimie i innych miejscach objawień i to musi być prawda” – katolicyzm to naprawdę wiocha umysłowa, przepraszam, ale nie moge no…. Już wiem dlaczego ateiści są często tak zaciekle antykatoliccy. Nie dość że kk nie wytrzymuje próby Słowa Bożego to jeszcze nie wytrzymuje próby zdroworozsądkowego myślenia. Cieszą się z jedności ze “stolicą apostolską”, a śmieją z rozdrobnienia protestantyzmu, co nie ma większego znaczenia, gdyż historia pokazuje, że to zwykle większość była w błędzie, a dla ludzi ważniejsza jest prawda niż łącząca katolicyzm jedność w jednych i tych samych błędach.

   1. Rozbawił mnie komentarz w TV, że “policja bada motywy napastników”. Ale – jaki prezydent, taki zamach ;-).

 2. Trapi mnie ostatnio jedna kwestia, całkiem odbiegająca od tematu, za co z góry przepraszam. Otóż na poważnie uprawiam piłkę nożną i często przed meczami wizualizuje sobie sytuację meczowe, jak strzelam bramkę itd. I zastanawiam się czy to grzech, bo wizualizacja to ogółem praktyka okultystyczna. Z góry dziękuje za pomoc

  Ps. Ostatnio dostałem propozycje grać w turnieju parafialnym i zastanawiam się czy to nie byłaby zła decyzja, bo nie jako reprezentowałbym swoją parafie, co sądzicie? Powinienem odmówić?

  1. Zamiast wizualizacji proponowałabym modlitwę i pozostawienie sprawy Jezusowi. Co do udziału w meczu parafialnym, szczerze mówiąc nie wiem. Ta decyzja należy do ciebie. Warto prosić na modlitwie o pomoc w jej podjęciu. Może inni czytelnicy tego bloga coś ci podpowiedzą.

 3. To przykre, ze ludzie wciaz daja na tace. To przykre, ze nie potrafia wyrwac sie ze szponow satanistycznego kosciola. Ale nie ma sie im co dziwic, kotrola umyslow jest zbyt duza. Od dziecka piora nam mozgi i nawet ci, ktorym wydaje sie, ze sie spod tej kontroli wyzwolili, nadal w jakims stopniu sa od niej uzaleznieni.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish