Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dylematy z pochodzeniem Słowian i Izraelem

Ten tekst miał być komentarzem w odpowiedzi na zapytanie mojego czytelnika, ale wyszedł nowy artykuł 🙂

Myślę, że przy obecnym stanie wiedzy można zarówno się z tym zgodzić jak i nie zgodzić z tezą o izraelskim pochodzeniu Słowian.
Postawię w związku z tym ciężkie pytania i hipotezy:

Gdzie jest reszta plemion, pokoleń Izraela? jeśli rozproszyli się tylko jak to niektórzy tłumaczą po okolicznych krajach (Syria, Iran, Egipt), to skąd wywodzą się Słowianie?
Może inaczej: wszyscy pochodzimy rzekomo od Adama i Ewy. To dlaczego niby Słowianie mają pochodzić z innej planety?

Jeśli Izrael to potomkowie Jakuba, to niech ktoś określi kim są Słowianie, skąd się wywodzą. Po potopie została tylko rodzina Noego.
Teraz tak, jeśli założymy, że Izraelici to wybrany naród przez Boga, a reszta to plemię żmijowe, czy potomkowie Nephilims, to nijak się to ma do kultury Słowian a obecnych Żydów. Słowianie byli walecznym narodem, rodzinnym nie zajmowali się handlem, ale żyli z pracy własnych rąk jak Abel. Gdyby porównać moralność obu nacji, to niestety ale Słowianie wypadają o wiele lepiej.

Wróćmy do sprawy rozproszenia plemion Izraela. Jak wspomniałem uważa się, że Izraelitom maksymalnie udało się dotrzeć do Syrii. Podobno są dowody o ich pobycie w Indiach. Oto mapa języków Słowiańskich:

 

Jezyki_slowianskie

 

O ile można powątpiewać w możliwość przedarcia się Izraelitów na północ Europy, o tyle tereny byłej Jugosławii były w zasięgu ich mobilnych możliwości. Dodatkowo uważa się, że protoplaści Włochów – Etruskowie byli pochodzenia rosyjskiego.

I teraz, jeśli arabowie to potomkowie Izmaela, syna Abrahama, to skąd się wywodzą Słowianie? z kosmosu?

W naszych badaniach pojawia się jeszcze jeden dylemat: ile wspólnych elementów kultury Izraelitów było w kulturze Słowian?

Napisałem o tym tekst: http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/02/wedy-slowianskie-zbiorem-praw.html

 

Biblia podaję sugestie pochodzenia narodów spoza Izraela:

 

4) Synami Jawana są: Elisza, Tarszisz, Kittim i Dodanim. (5) Od nich wywodziły się narody wyspiarzy podzielone według swoich krajów i według swoich języków i plemion w narodach swoich” ks rodzaju 10.5

 

W tym przypadku problem polega na tym, że opisana w księdze rodzaju kwestia pochodzenia wyspiarzy i ewentualnie Słowian wskazuje na ich rozproszenie kilka tysięcy lat p.n. Chr. Pierwsze wzmianki o Słowianach pochodzą kilkaset lat po n. Chr.

 

Jak widać nie jest to takie proste. Słowianie mieli swoich bożków jak np Światowid, ale morale mieli znacznie wyżej usytuowane niż Izraelici o twardych karkach, stale zawodzący Boga.

Zaktualizowane: 6 lipca 2014 - 10:51

20 komentarze

Dodaj komentarz
 1. wg kronik Długosza Słowianie a w tym Polacy wywodzą się od w prostej lini od Noego. Nie weiem czemu kroniki Długosza są lekceważone i uznane za jakąś legendę. Głównym oponentem w czasie zaboów tych kronik był Lelewel- historyk podstawiony przez prusów, który zakwestionował te kroniki i nazwaj je legendami. Z tym że jakie zadanie było naszych zaborców wszyscy wiemy. Wyzóć nas z polskości, kultury i historii, pozbawić nas korzeni. Kroniki te przedstawiaja naszą historię od wieków a nie tylko od 966 czyli od okupacji Watykańskiej. Ponadto kroniki Długosza sa kompatybilne z innymi kronikami. I tak pierwsza księga 5 rozdział podaje że Polacy wywodzą się od Noego dalej od jego syna Jefeta ten miał kilku synów nas interesuje Alan. Alan miał trzech synów m.in. Nagno. Nagno miał 4 synów najstarszy Wandal od którego nazwę wzieli Wandalowie czyli Polacy. Kiedyś również rzeka Wisła była zwana Wndala.

 2. „…Może inaczej: wszyscy pochodzimy rzekomo od Adama i Ewy. To dlaczego niby Słowianie mają pochodzić z innej planety?

  Jeśli Izrael to potomkowie Jakuba, to niech ktoś określi kim są Słowianie, skąd się wywodzą. Po potopie została tylko rodzina Noego.”

  Jeżeli Słowianie są częścią z zaginionych plemion Izraela to nie pochodzą z kosmosu tylko są potomkami synów Jakuba a wiec również Noego (jak wszyscy ludzie na Ziemi). A dotarli tu po wygnaniu babilońskim. W 1.5 tys lat od wygnania do chrztu udało im się utrzymać silne państwo które opierało się Rzymowi (no bo dlaczego starożytny Rzym nie zajął tych terenów siłą i nie zrobił ze Słowian niewolników?). A przez ostatnie tysiąc lat pod rządami Watykanu (Rzymu)
  historia została wymazana/zapomniana/przekręcona.

  „…jeśli założymy, że Izraelici to wybrany naród przez Boga, a reszta to plemię żmijowe, czy potomkowie Nephilims…”

  Nie twierdzę, że wszyscy po za Słowianami albo po za starożytnym Izraelem to
  nephilims (nie ludzie) tylko, że na Izraelu spoczywa obietnica dana przez Boga Abrahamowi. A więc jeżeli jesteśmy potomkami Izraelitów to nas też dotyczy.

  Dla mnie osobiście wydaje się to ważną sprawą i wielce motywującą. Wiem, że nie jest to temat na hop-siup oraz, że ciężko o konkretne dowody (raczej poszlaki). Jedna z takich poszlak jest dla mnie złożoność języka polskiego a języki z czasem nie ulegają „utrudnieniu” a raczej stają się coraz płytsze lub mieszając się z innymi też stają się coraz prostsze. Dlatego wydaje mi się, że język polski jest jednym ze starszych języków świata.

  A w poprzedniej rozmowie napisał pan, że:
  „W Izraelu mieszkają Chazarowie, ale i Żydzi mesjańscy. Ci ostatni wg wielu ija się z tym zgadzam będą tymi 144 tysiącami.”
  Jak wiemy zostaną wzięci ludzie z 12 plemion/pokoleń po 12 tys ludzi czyli jeżeli całość ma zostać wzięta z dzisiejszego Izraela to tam musi być cale 12 plemion a w tedy nie może być mowy ze Słowianie lub do tego (być może) jakieś inne inne ludy są Izraelem który uszedł z wygnania do Europy.
  Dlatego zadam jeszcze jedno pytanie: Czy wg pana w dzisiejszym Izraelu znajduje się pełne 12 pokoleń Izraela?

  A tak w ogóle to dziękuję za odpowiedź 🙂 Na prawdę uważam temat za ważny i dlatego szukam różnych dowodów/poszlak, nawet jeżeli okaże się że nie jesteśmy potomkami Abrahama 🙂

  1. moje zdanie w tej kwestii jest nie istotne. Nikt nie ma monopolu w tym temacie.
   Pytanie jednak jest dobre…zmusza do konkretnej odpowiedzi 🙂

   Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że te 144 tysiące to Żydzi mesjańscy mieszkający w Izraelu.

   Tak na prawdę to nie ma żadnego znaczenia. Bóg sobie ten lud wybiera. Może to będziemy my, może mesjańscy a może Żydzi/ Izraelici rozrzuceni po świecie.

 3. Ciekawostką jest to, że nazwa Słowianie, oznacza ludzi słownych, prawdomównych.

  Wiadomo, że inne nacje chciały zniewolić Słowian, gardziły nimi (nazwa angielska niewolnika to „Slave’). Słowianami gardzono, z powodu ich moralności, która bazowała na prawdomówności.

  Trereny Słowian nie zostały nigdy podbite. Nie zrobili tego Rzymianie, ekspansja arabów i Turków zatrzymała się na terenach Słowian. Słowianie uratowali przed upadkiem Bizancjum. Wiadomo, że Sobieski zawarł pokój z carem Rosji, co spowodowało, że Imperium Osmańskie upadło. Napoleon, nie zdobył Rosji (jedyną nacją której to się udało to byli inni Słowianie Polacy). Naziści upadli ponieważ najechali tereny Słowian. Ciekawostką jest, że w czasie wojny z Polską, gdyby walki potrwały jeszcze dwa lub trzy tygodnie dłużej to Niemcom zabrakło by amunicji (przyznał to niemiecki generał, tak kampania Wrześniowa była zaciekła). Czyli gdyby Francuzi Anglicy ruszyli Polsce z realną pomocą, lub Stalin nie uderzył na Polskę to 3 Rzesza szybko by upadła.

  Historia narodów Słowiańskich jest bardzo ciekawa.

  1. „Trereny Słowian nie zostały nigdy podbite”

   Wystarczyła jedna decyzja w 966 roku aby przekreślić raz na zawsze Słowiańską suwerenność

   1. Upraszczasz sprawę. Istniejące wówczas państwo Niemieckie pod nazwą „Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego” było zbyt słabe aby podbić tereny Słowian. Dlatego Rzym, przekabacił władcę Polan. Ale sama decyzja z 966 roku, nie była podbojem całego terenu Słowian, przecież były obszary dzisiejszej Rosji. Ponadto Rzym nie stworzył Unii pomiędzy Niemcami a Polską. Taka próba była za czasów Chrobrego, ale szybko umarł Otton 3 a jego następca chciał militarnie podporządkować władcę Polski. Chrobry wygrał wojnę z Henrykiem 2, co spowodowało, że marzenie o wchłonięciu Polski poprzez Unie z Niemcami odwlekły się na setki lat (obecnie robi się to pod nazwą UE).

    Potem pod Grunwaldem ponownie powstrzymano militarne zapędy na tereny Słowian.

    Tak naprawdę, pomimo wyznawania katolicyzmu, Polacy nie dawali sobą rządzić Watykanowi. W czasach Reformacji to Polska okazała się bezpiecznym azylem dla protestantów. Zaś Polacy zniszczyli najpotężniejszy zakon Watykanu „Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie” czyli zakon Krzyżacki. Konstanty Ostrogski był w Rzeczpospolitej prawosławnym i jednym z największych hetmanów. Czyli oceny historii nie mogą być jednoznaczne.

    1. „sama decyzja z 966 roku, nie była podbojem całego terenu Słowian,”

     Była, ale odłożona w czasie. Trudno, żeby wróg podstępem od razu rozwalił potęgę militarną.Tak jak wejście Polski do UE jest odłożoną w czasie agonią. Gdyby nie poddanie się KRK nadal bylibyśmy potęgą.

     Cyrylu, specjalnie dla Ciebie o Cyrylu tekst umieściłem 🙂
     Czy nadal podtrzymujesz, że 966 roku nie był początkiem podboju Słowian?

     Czy wiesz, że król Polski kilkaset lat później pod naciskiem KRK wydał husytów? Król Polski pod presją kościoła. To kto tu już rządził?
     zresztą o tmy napiszę, ponieważ to co oni robili, jest świetnym dowodem na odwrócenie nauk Jezusa i odstępstwo od Biblii. KRK jako organizacja, to są zwykli przestępcy

 4. Słowianie pochodzą od Jafeta syna Noego. Potomkowie Jafeta otrzymali
  szeroką przestrzeń 1 Mojż.9.27. Ta przestrzeń to Eurazja. Od Renu na zachodzie
  aż po Ural i od Bałtyku aż po Dunaj na południu. Słowianie to był monolit.
  Dopiero po 6 r. n.e. nastąpił upadek Słowian. Po rozgromieniu Herulów,
  Wandalów i Ostrogotów. Dan.7.24 to są trzy wyłamane rogi ( ludy słowiańskie ).
  To Rzym zniszczył Słowian, ponieważ stali na drodze do objęcia pełnej władzy
  przez rzymskich biskupów. To wydarzenie wyjaśnia, dlaczego ludy słowiańskie
  spychane są na margines i nie mogą wyzwolić się z pod jarzma Watykanu do dziś. To Watykan wbił klin między Słowian i podzielił ich, i robi to do dnia dzisiejszego.

 5. nie wierzę w pochodzenie Słowian od Zydów, to są takie same spekulacje, bzdety jak i te trefne wedy, gołym okiem „wynalezione”,zmanipulowane przez Moskali,to się kupy, ani logiki nie trzyma, my Polacy mieliśmy niegdyś wysokie morale, dopóki zaraza znad Jordanu do nas nie dotarła, a teraz trwa wojna informacyjna armii trolli z każdej strony, byśmy nie odzyskali tego co jest w obrazie krwii i ducha zapisane, ciekawi mnie kto kieruje tymi ludzmi, co próbują zzydzić Słowian…

 6. Mam uwagę dotyczącą nazwy Etruskowie. Nazwa ta została utworzona od nazwy regionu Włoch, gdzie znaleziono zabytki kultury utworzonej przez nieznany z imienia lud. Nazwa Etruria wygląda tak, jakby powstała że zlania się słów: ” a true aria” czyli po prostu „prawdziwa aria”. W żadnym wypadku nie można z tej sztucznej nazwy wywodzić jakichś eto-rusków! Przynajmniej na stronie o nazwie „Detektyw prawdy” nie należy powtarzać czegoś, co jest moim zdaniem „chciejstwem Rosjan”. Każdy chce być Aria… Etruskowie to prawdopodobnie Ariowie, posługujący się językiem słowiańskim, czy prasłowiańskim, jak wynika z pierwszych tłumaczeń etruskich tekstów. A tak na marginesie ,jest niezwykłe jak trwałe są nazwy geograficzne. W Etrurii niektóre nazwy są dziwnie znajome, np Wetulina czyli jakby trochę zmieniona Wetlina. Ciekawe wyniki daje rozgryzanie nazw biorąc pod uwagę, że nazwy są utworzone w języku prasłowiańskim czyli w presanskrycie.

  1. Może tak jest jak piszesz. Jest to zbyt szeroka wiedza, aby dojść prawdy. Podobnie jest z pochodzeniem Słowian. Jedni twierdzą, że jesteśmy jednym z plemion Izraela a inni że pochodzimy od Jafeta,

 7. Trzeba kierować się najstarszymi zabytkami na ziemi ponoć najstarszy się datuje na 20 000 r p.n.e Głowa Kuprum z Afganistanu a ślady prowadzą do Turkistanu więc szukających słowiańskich korzeni poszedl był sladami Arkaim ,Göbekli Tepe i zainteresować się Gonur i innymi ośrodkami aryjskiej cywilizacji, które odkryto na terytorium dzisiejszego Turkiestanu .

 8. Ciekawe rzeczy można tu przeczytać. Pewnie kiedyś dowiemy się całej prawdy. Ale z pewnością nie można datować jakichkolwiek wydarzeń na 10.000 lat przed Chrystusem, ani 20.000 lat p.Ch., ani też 5.000 lat p.Ch.- tym bardziej wielokrotnie powołując się na teksty Biblijne. Gdyż zostały poczynione obliczenia na podstawie Biblii i długości życia poszczególnych postaci Biblijnych i obliczono, że Adam żył 4.000 lat z kawałkiem przed Chrystusem. Dlatego, powołując się na Biblię trzymajmy się również Biblijnego datowania. Pozdrawiam w imieniu Jeszua Mesjasza.

  1. Dokladnie. Dodam, ze jakiekolwiek datowanie tzw. weglem C14 jest takze ograniczone do 50.000 lat.

 9. W/g Biblii Jezus przyszedl do „zaginionych owiec Izraela” czyli tylko do dwoch pokolen z zamiarem zalozenia Krolestwa Bozego juz 2000 lat temu. Niestety po trzykrotnym nie przyjeciu Jezusa jako Mesjasza ( niwewiara faryzeuszy, skazanie Jezusa na smierc i ukamieniowanie Stefana zwanego Szczepanem) Jezus odlozyl zalozenie Krolestwa Bozego o 2000 lat i rozproszyl Zydow. Dalej Biblia mowi, ze Izrael zostanie znowu utworzony ( co sie sprawdzilo w 1948r), a sam Jezus powroci aby jeszcze raz dac szanse nawrocenia Zydom – ale temu pokoleniu, ktore go wczesniej odrzucilo. Oznacza to, ze obecnie w Izraelu musza przebywac tylko dwa pokolenia. Zatem gdzie jest reszta? Biblia podaje , ze reszta jest rozproszona po calym swiecie, po krance swiata. Nie mozna wiec przypisac pochodzenia wprost od Jakuba Polsce czy tez innemu krajowi. Po ofierze Jezusa nie ma juz ani Zydow ani pogan – wszyscy, ktorzy uwierza w ofiare Jezusa sa zbawieni. Nie ma juz „narodu wybranego”, ani „ziemi obiecanej” – nie o tym mowil Jezus. Trudno powiedzic takze kim sa 144 tys., ktorzy maja byc wzieci do nieba. Biblia mowi, ze sa to pierwociny wykupieni dla Boga. Byc moze sa to dzieci zabite prze Herodota, ktory szukal nadchodzacego Mesjasza.

 10. Cała ten wywód miałby rację bytu,gdyby udowodniono/stwierdzono,że nasi ludzcy protoplaści,którymi – według legend i wierzeń – przyjmuje się,że są nimi: Adam i Ewa,byli żydami! Jednak i ta hipoteza nie ma racji bytu. Wmawia się nam pochodzenie człowieka od jednego trzonu,ale tym trzonem – o dziwo – są żydzi! Jeśli tak,to jak Ci żydzi przeinaczyli się w Murzynów,Azjatów,Hindusów,Indian i wreszcie Słowian. Na szczęście istnieją tzw. haplogrupy,gdzie na podstawie badań genetycznych (krwi),można stwierdzić,”kto z kim i jak”. Ale powyższy artykuł,bardzo abstrahuje… 🙂

  1. Adam i Ewa nie byli żydami ,Adam i Ewa ,byli ludźmi ,pierwszymi,od których powstała cała ludzkość

 11. Zwróć uwagę ,na to że w Izraelu były takie prowincje jak Sarmacja i Scytia ,I takie same nazwy pojawiają się w Na północy Słowian.Drugi przykład ,Księga Sędziów Rozdz.15 wers.9 ,tytuł rozdziału ” Ośla Szczęka ” jest tam mowa o tym jak Filistyni czynili swoje najazdy do ziemi w Izraelu .Zwróć wagę na te same nazwy .Tym bardziej że te najazdy na ziemie Lechii ,działo się to 1200 lat przed Chrystsem.

 12. W VI w.przed Chrystusem Asyria podbiła 10 plemion Izraela,i deportowali te 10 pokoleń Izraela w okolice Kaukazu ,by zabezpieczyć się przed najazdami ludności z północy .Te 10 plemion Izraela zaczęła swą ekspansję na północ w V w.p.n.e. dochodząc do morza Bałtyckiego zwanego wtedy morzem Sarmackim.Ekspansja 10 pokoleń Izraela na tereny dzisiejszej Europy dotarła aż do dzisiejszej Hiszpanii,dotarli do gór Uralu,w IV-VI w n.e.zasiedlali kraje Skandynawskie.Potwierdzają to nawet badania genetyczne.A tak jeśli chodzi o ścisłość mało kto wie że Izrael był rasą ludzi białych Noe był też biały,odsyłam do księgi Henocha rozdz.105.Widocznie tak chciał Bóg ,by Izrael zasiedlił dzisiejszą Europę ..Tak więc zachodzi duże prawdopodobieństwo że państwa Słowiańskie to byłe zaginione 10 plemion Izraela Biblijnego

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish