Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nasze ciało jest świątynią Ducha

Uwaga! tekst nie jest dla osób odrzucających Pawła apostoła. Zamiast  czytać  i minusować tekst, po prostu nie czytajcie   tego bloga.

 

Dzisiaj zamiast cytatu refleksja o ciele i odżywianiu.

Paweł pisze:

„Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”.

Pawła 1 Kor 10,31

Około tygodnia temu dopiero zrozumiałem ten cytat z Pawła. Dotyczy on ważnej sfery życia ludzkiego – odżywiania. Niby prosta sprawa, lecz  kto zwraca uwagę aby kiedy jemy i pijemy czynić to na chwałę Bożą? Pewnie garstka chrześcijan.

Do zrozumienia tego cytatu warto przypomnieć inny wers z Pawła:

 

„19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci12. Chwalcie więc Boga w waszym ciele! ”

 

Tak naprawdę dodałbym jeszcze co najmniej dwa dotyczące tego o czym za chwilę napiszę, ale to jest już temat na inny tekst.

 

Kontynuując, jeśli nie grzeszymy, to w naszym ciele mieszka sam Duch Święty. Jest w nas także sam Chrystus, za co zostaliśmy wykupieni.

Cytaty te są o tyle ważne, że pokazują pewną logikę przyczynowo-skutkową. Jeśli nie ma w nas Ducha Świętego to kto ma do nas dostęp? kto nam mówi: będziecie jak bóg?

Szatan i jego giermkowie: demony. Prowadząc grzeszne życie  chcemy być bogami. Doskonale to widać w świecie filmu, muzyki. Ludzie w drodze do sukcesu o stania się bogiem upodlają swe ciała alkoholem, przypadkowym seksem, narkotykami, papierosami. Niemal 100% aktorów, muzyków hańbi swe ciała.

Tak więc upodlając nasze ciało wyganiamy Ducha Świętego. Paweł pisząc o tym, że cokolwiek byśmy pili i jedli, mamy na chwałę Bożą czynić. Co to oznacza?

Przede wszystkim nie obżerać się i nie opijać, nie uprawiać seksu poza legalnym związkiem, nie uprawiać masturbacji, nie brać narkotyków pod żadną postacią. Nie ma lekkie czy twarde.

Nie dbając o własne ciało wyganiasz Ducha.

 

Tak się tez składa, że anty Pawłowcy nie uznają zasad Boga ze ST. Ani Szabatu ani diety biblijnej, która to juz jest odrębnym choć pokrewnym tematem.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 26 marca 2014 - 21:34

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish