Truth in the end times. Biblical Christians.

Biblical Christians. THE TRUTH FOR THE FOLLOWERS OF JESUS CHRIST "Ye shall know the truth, and the truth shall make you free."

4 Comments

Add a Comment
  1. Mam pytanie. Do kogo odnosi się ten fragment Pięsni na Pieśniami?
    Podziwiają ją dziewczęta i zwą ją szczęśliwą, królowe i nałożnice ją wysławiają: 10 «Kimże jest ta, która świeci z wysoka5 jak zorza, piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce, groźna jak zbrojne zastępy?»
    Kościół twierdzi,że chodzi o Maryję,no w końcu powiedziała,że wszystkie pokolenia będą ją zwać błogosławioną (szczęśliwą). A jak jest? Serio,proszę o pomoc

    1. Ja też bym chciała wiedzieć…

    2. Pieśń nad Pieśniami, zresztą jak całe Pismo Święte jako kobietę przedstawia zgromadzenie wybranych (potocznie i trochę niepoprawnie zwane Kościołem) 🙂
      Wstęp do tej Księgi w Nowej Biblii Gdańskiej rozpoczynają między innymi takie słowa: “Pieśń nad pieśniami opisuje stosunek Boga do Israela jako relację męża, narzeczonej i w końcu żony. Oblubieńcem jest w niej Jezus, zaś Oblubienicą – Ciało Pana Jezusa Chrystusa (najprawdopodobniej nowe pokolenie Judy, składające się z wierzących Żydów i byłych pogan, włączonych do Israela; patrz: Psalm 45; Objawienie 19)”

      Co do upatrywania w tym Maryi, to Szatan przybiera postać Maryi z wielu powodów:
      1) Ktoś kto budzi zaufanie (często więc podszywa się pod np. zmarłych członków rodziny)
      2) Kobieta niestety nie jest kojarzona z szatanem, a wiec objawienia kobiety w umysłach większości ludzi wykluczają związek szatana, tak jak by miał on jakąś ludzką płeć.
      3) I wreszcie właśnie ta alegoria. Zgromadzenie Boże jest w Biblii symbolizowane jako kobieta (oczywiście jest też kobieta nierządna z Objawienia, która również symbolizuje odstępcze zgromadzenie) Ale szatan podpina się z łatwością pod tą SYMBOLICZNĄ kobietę, starając się przekonać ludzi (całkiem skutecznie), że chodzi tu o zmarłą i czekającą na zmartwychwstanie Maryję pod postacią której się ukazuje.

  2. Kobieta w świetle Biblii jest symbolem ludu Bożego. Wybranką, Oblubienicą Chrystusa, a Chrystus jest jej oblubieńcem. Na przykładzie miłości mężczyzny do kobiety i odwrotnie, Bóg pokazuje, jak kocha swój wybrany lud, a my jak powinniśmy kochać Boga. Możliwe, że w poemacie tym opisana jest miłość króla Salomona do pięknej Szunamitki lub Sulamitki Abiszag, która pielęgnowała w starości króla Dawida, a o którą poprosił za żonę syn Dawida Adoniasz. Oczywiście jest to tylko przypuszczenie. Prośba ta kosztowała Adoniasza śmiercią (1 Księga Królewska 2:12-25). Salomon uznał to za zamach na swoją osobę.

Leave a Reply Cancel reply

Truth Detective, Good News and Revelation © 2015 Frontier Theme
English
Polish
Polish
English
Exit mobile version