Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
To prawda,ale kto by się tym przejmował ? .
Prośmy Pana o miłości,mądrość,pokój abyśmy mogli zalać tym tych ludzi,którzy błądzą i żyją tym światem.
Od nas w dużym stopniu zależy jak ludzie będą postrzegać Boga,bo my Jego reprezentujemy tu na ziemi.
Kazimierz Karabasz Próba materii 1981
Poruszający, pełnometrażowy dokument o Polakach czasu pierwszej Solidarności pokazujący rzeczywistość poza polityką, bardziej “przy ziemi”, blisko codzienności. Obszarem obserwacji jest tu warszawska Wola i jej mieszkańcy: starzy, ci w średnim wieku i młodzi. Film pokazuje jakby przekrój życia dzielnicy, odsłaniając jego różne warstwy – te dotyczące przeszłości, zapisane we wspomnieniach, wierszach i na starych fotografiach, oraz te współczesne, wyłaniające się z szeregu zanotowanych sytuacji i rozmów. Karabasz uchwycił tą różnorodność rzeczywistości korzystając z szerokiej palety środków: od ulicznej sondy, poprzez reporterską rejestrację ostatniego dnia pracy fabryki Norblina, ujęcia charakterystycznych miejsc w dzielnicy, czy płynącego ulicą tłumu, zestawione z całą mozaiką tekstów zza kadru (komentarz autora, cytaty z książek i gazet, fragmenty wierszy, słowa ballady), aż po zapisy rozmów z różnych miejsc (m.in. klub Anonimowych Alkoholików, oddział PKO przyjmujący przedpłaty na “malucha”, dzielnicowy ośrodek zdrowia, szkoła zawodowa). https://youtu.be/OAqO1Wfasbk.