Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Prawda o znakach i cudach w Ruchu Wiary

Prawda o znakach i cudach w Ruchu Wiary_cz_1

Zaktualizowane: 26 grudnia 2014 - 14:05

30 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Co myślicie o tzw. “językach”? Czasem w zborach ludzie coś jakby bełkoczą podczas modlitwy….

    1. ja jestem sceptycznie nastawiony choć w Biblii taka informacja występuje. Ciężko mi ocenić. Prawda est taka, że większość zborów siedzi niczym w klatce wcale nie ewangelizując, ani nie rozwijając się duchowo. Nie uzdrawiają w Imię Jezusa, nie uwalniają. Być może języki należą do darów DŚ

      1. Proponuję, ten film od ok.11 minuty , ok. 17,50 od 26 do końca
        https://www.youtube.com/watch?v=lLUZBNtyVHc#t=785

        Każdy niech sobie wyrobi własne zdanie. Wg mnie po co mówić coś w jakimś języku, którego się nie zna i nie rozumie. Inni również nie rozumieją. Apostołowie dostali ten dar aby nauczać ewangelii innych ludzi, którzy nie znali ich języka. A co dzisiaj z nami, którzy nie znamy tego “języka”. Czy nie mamy DŚ? Trzeba się modlić . I chyba dzisiejszy dzień nie będzie ostatnim. Mamy dużo do zrobienia.

      2. “Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy uzmysłowić sobie czym dar języków jest a czym nie jest wg. Słowa Bożego

        Prawdziwy dar
        • To płynne i z prawidłowym akcentem mówienie innymi zrozumiałymi językami (więcej niż jednym), których wierzący wcześniej się nie uczył.

        Dzieje 2:7-8
        7 I pytali się nawzajem zdziwieni i pełni zdumienia: Czy ci wszyscy, którzy mówią, nie są Galilejczykami?
        8 Jak to jest, że każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty?

        Dzieje 10:44-47
        44 A gdy jeszcze Piotr mówił te słowa, Duch Święty zstąpił na wszystkich słuchających tej mowy.
        45 I zdziwili się ci wierzący pochodzący z obrzezania, którzy przyszli z Piotrem, że dar Ducha Świętego został wylany także na pogan.
        46 Słyszeli ich bowiem mówiących językami i wielbiących Boga. Wtedy Piotr się odezwał:
        47 Czy ktoś może odmówić wody, żeby byli ochrzczeni ci, którzy otrzymali Ducha Świętego jak i my?

        Dzieje 11:15
        15 A gdy zacząłem mówić, zstąpił na nich Duch Święty, tak jak na nas na początku.

        Dzieje 19:6
        6 A kiedy Paweł położył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali.
        Nic w powyższym fragmencie nie wskazuje, że zaistniała jakaś zmiana co do natury daru języków.

        Łukasz, autor Dziejów spisanych w roku 62 a.d. znał pierwszy list do Koryntian napisany przez Pawła w roku 55 a.d. (7 lat wcześniej) a zatem wiedział o problemie przedstawionym w 1 Kor. 14:5 a mimo wszystko ciągle definiuje mówienie językami jako mówienie obcym językiem lub dialektem a nie jako niezrozumiałą mowę w ekstazie czy prywatny i sekretny język modlitewny.
        .

        • Jawny dar przeznaczony w pewnym stopniu do budowania kościoła (o ile interpretowany)
        1 Kor. 14:5
        5 A chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, bardziej jednak, abyście prorokowali. Większy bowiem jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi obcymi językami, chyba że tłumaczy, aby kościół był zbudowany.
        .

        • Znak sądu dla niewierzących Żydów świadczący o tym, że ewangelia jest przeznaczona dla wszystkich ludzi.
        1 Kor. 14:21
        21 W prawie jest napisane: Przez ludzi obcych języków i przez usta obcych będę mówić do tego ludu, ale i tak mnie nie usłuchają, mówi Pan.

        Izajasz 28:11-12
        11 Zaiste, przez jąkających się i mówiacych obcym językiem przemówi do tego ludu ten,
        12 który im rzekł: To jest odpoczynek, dajcie odpoczynek zmęczonemu, i to jest wytchnienie! Lecz nie chcieli słuchać.
        .

        • Dar zawierał objawienie, wiedzę, proroctwo lub naukę w obcym języku
        1 Kor. 14:6,
        6 Teraz więc, bracia, gdybym przyszedł do was, mówiąc obcymi językami, jaki pożytek mielibyście ze mnie, jeślibym nie mówił do was albo przez objawienie, albo przez wiedzę, albo przez proroctwo, albo przez naukę?
        .

        • Ggdzie dominującym tematem było ogłoszenie, błogosławieństwo i dziękowanie Bogu za czas łaski dla pogan
        Rzymian 11:25
        25 Nie chcę bowiem, bracia, abyście nie znali tej tajemnicy – żebyście sami siebie nie uważali za mądrych – że zatwardziałość po części przyszła na Izrael, dopóki nie wejdzie pełnia pogan.

        1 Kor. 14:16-17
        16 Jeśli bowiem będziesz błogosławił duchem, jakże ktoś spośród nieuczonych na twoje dziękczynienie odpowie „Amen”, skoro nie rozumie, co mówisz?
        17 Ty wprawdzie dobrze dziękujesz, ale drugi się nie buduje.
        .

        • Spowodowane odrzuceniem i sądem nad narodem żydowskim. Mówiący obcymi językami po raz pierwszy w historii świata cytowali słowa wypowiedziane w księdze Izajasza nie po hebrajsku
        Izajasz 28:5-12
        5. Dnia onego będzie Pan zastepów koroną ozdoby, i koroną sławy ostatkowi ludu swego,
        6. I duchem sądu siedzącemu na sądzie, a mocą tym, którzy odpierają bitwę aż do bramy.
        7. Ale i ci od wina błądzą, i od mocnego napoju potaczają się. Książę i prorok błądzą od mocnego napoju, utonęli w winie, potaczają się od mocnego napoju, błądzą w widzeniu, potykają sie w sądzie.
        8. Albowiem wszystkie stoły ich pełne są rzygowin i plugastwa, tak, aż miejsca nie staje.
        9. Kogożby uczyć miał umiejętności? A komu da zrozumieć co słyszał? Izali odstawionym od mleka, a odsadzonym od piersi?
        10. Ponieważ podawał im przykazanie za przykazaniem, przykazanie za przykazaniem, przepis za przepisem, przepis za przepisem (קו לקו, קו לקו, צו לצו, צו לצו, tzav latzav, tzav latzav, kav lakav, kav lakav), trochę tu, trochę tam:
        11. A wszakże jakoby nieznajomą mową, i językiem obcym mówił do ludu twego.
        12. A gdy im rzekł: Toć jest odpocznienie, sprawcie odpoczynek spracowanemu, toć jest odpocznienie; ale oni nie chcieli słuchać.
        .

        קו לקו, קו לקו, צו לצו, צו לצו, tzav latzav, tzav latzav, kav lakav, kav lakav – kulturowy kontekst tej frazy wskazuje, że słowa wypowiadane były w szyderczy spoób, śmiesznym głosem, tak jakby nauka była skierowana do nierozumnych dzieci, którym trzeba przekazywać podstawy wiedzy
        .

        • Stąd zrozumiała rekacja niektórych ze słuchaczy zgromadzonych wokół mówiących obcymi językami
        Dzieje 2:13
        13 Lecz inni naśmiewali się i mówili: Upili się młodym winem.
        .

        • Był to znak dla niewierzących, który po spełnieniu swojej roli miał przerwać ciągłość w czasie istnienia kościoła. Warunkiem wyhamowania daru mówienia obcymi językami nie było nadejście dojrzałości (τέλειον teleion) a raczej pojawienie się w kościele braci pochodzących z pogan, mówiących obcymi językami, którzy sami zaczęli głosić Słowo Boże w lokalnych dialektach oraz zburzenie świątyni i całkowite rozproszenie Żydów (nadejście sądu przepowiadanego i głoszonego za pomocą daru mówienia obcymi językami) co nastąpiło w 70 a.d.

        1 Kor. 14:22 55 a.d.
        22 Dlatego języki są znakiem nie dla wierzących, lecz dla niewierzących, proroctwo zaś nie dla niewierzących, lecz dla wierzących.

        Czym dar mówienia obcymi językami nie jest

        Języki anielskie
        Ruch charyzmatyczny jest w pełni świadomy odmiennej natury praktykowanego ”daru języków” od biblijnego standardu. Aby tą wyraźną różnicę wytłumaczyć, stworzył doktrynę ”języków anielskich” opartą na całkowicie wyrwanym z kontekstu cytacie

        1 Kor. 13:1-3
        1 Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
        2 I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak, żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
        3 I choćbym rozdał na żywność dla ubogich cały swój majątek, i choćbym wydał swoje ciało na spalenie, a miłości bym nie miał, nic nie zyskam.

        • Nigdzie w tym tekście nie jest powiedziane, że aniołowie mówią innymi językami niż ludzie. Związek frazeologiczny ”języki ludzi i aniołów” świadczy o czymś zupełnie przeciwnym – o wspólnych językach używanych przez ludzi i aniołów.
        • W Słowie Bożym nie ma przykładów aniołów mówiących niezrozumiałymi dla ludzi językami.
        • Greckie ἄγγελος angelos – oznacza zwiastuna, przekazującego wiadomość od Boga do ludzi. Z samej definicji i prostej logiki przekaz wymaga zrozumienia wypowiadanych słów.

        • Greckie λαλῶ lalo to wyraz w tzw. Subjunctive Mood czyli stanie wyrażającym nieprawdopodobną możliwość. Grecka gramatyka nazywa to ἡ διστακτικὴ ἔγκλισις, „stanem wyrażania wątpliwości”. Dla kontrastu Indicative Mood nazywano ἡ ὁριστικὴ ἔγκλισις, „stanem rozstrzygającym”.

        • Werset ten ma znaczenie hipotetyczne i hiperboliczne, słowa mają charakter uniwersalny. Apostoł Paweł nie mówi o sobie, słowa kieruje do kościoła. W tekście tematem przewodnim jest miłość, która jest większa ponad wszystko.
        • Użyte przykłady stanowią tło dla wielkości miłości, która jest ponad wszystko i są uporządkowane w następującej kolejności:

        Języki wymarłe starożytne
        Ostatnią linią obrony wiarygodności współczesnego “daru języków” jest uznanie go za dar mówienia starożytnymi, wymarłymi językami. Za pomocą tej doktryny faktycznie można uwiarygodnić niemożność jego przetłumaczenia. Zawsze można powołać się na “jakiś niezbadany, istniejący gdzieś i kiedyś” język, który nigdy nie został poznany przez naukę, nie miał formy pisanej, nie pozostawił żadnych śladów swojego istnienia.

        • Jest to doktryna nie mająca absolutnie żadnego oparcia w Słowie Bożym (nie ma ani jednego miejsca sugerującego o starożytnych, niezrozumiałych językach jako o darze Ducha Świętego)
        • Skoro nie da się zweryfikować czy wypowiadane słowa mają jakiekolwiek znaczenie i nie da się ich przetłumaczyć osoba nie powinna go używać zgodnie z 1 Kor. 14:27-37
        • Wiarygodne badania lingwistyczne nie potwierdzają tego:

        William Samarin profesor językoznawstwa na Uniwersytecie w Toronto dokonał szeroko zakrojonych badań nad fenomenem glossolaliów obecnym we współczesnych ruchu charyzmatycznym pisząc:
        „W ciągu pięciu lat, brałem udział w spotkaniach we Włoszech, Holandii, Jamajce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Obserwowałem klasycznych zielonoświątkowców, neo-zielonoświątkowców i charyzmatyków trzeciej fali. Brałem udział w małych spotkaniach w domach prywatnych, jak również w ogromnych publicznych konferencjach. Badałem ten fenonomen między innymi wśród Portorykańczyków z Bronxu, handlarzy wężami z Appalachów, Rosjan z Los Angeles. Przeprowadziłem wywiady z mówiącymi “językami” i zarejestrowałem na taśmie ich “dary” celem przeprowadzenia wnikliwej analizy. Po przeanalizowaniu niezliczonej ilości próbek “językowych” okazało się, że w każdym przypadku, glossolalia okazały się być nonsensem językowym. Jest to “dar” uznany przez mówiącego za prawdziwy język, nie mający jednak żadnych systematycznych podobieństwo do dowolnego języka naturalnego, żywego lub martwego.”

  2. Ja od dwóch lat modlę się w języku którego nie znam.Jest to ponad naturalny dar DŚ.Jak przyszłam do mojego zboru to byłam bardo sceptycznie do tego daru nastawiona.Później modliłam się o ten dar i dostałam.To jest trudne do wyrażenia co czuje kiedy się modlę i jak modlitwa “na językach “sama się ze mnie wydobywa.To wcale nie jest bełkot.W moim zborze nie wszyscy mają ten dar.Zawsze modlę się tymi samymi skomplikowanymi wyrazami i zdaniami.Jest to wielbienie Boga.Starajcie się o ten dar.

      1. tak,chodzę do KZ.
        U nas każdy kto a taki dar, na językach modli się po cichu bo nie ma nikogo kto by przetłumaczył.Bez sensu byłoby się glośno modlić.Moj język przypomina włoski język a inna siostra modli się piękną angielszczyzną nie znając angielskiego.Jak dostałam ten dar to na początku wystraszyłam się,ze może to jest szatańska podróbka ale DŚ rozwiał moje wątpliwości.

        1. Trzeba badać duchy bo nie każdy jest od Boga. Teraz mamy wielkie zwodzenie. Skąd wiesz czy nie mówisz przekleństw tym językiem “podobnym do włoskiego”? Po co wam ten “dar” jak wszyscy jesteście z tego samego kraju?

          1. Ten dar jest niesamowity.Proś DŚ o ten dar to sama sie przekonasz jaki jest potrzebny do duchowego rozwoju.Jest o tym napisane w Biblii.1Koryntiam 14,14-15

          2. Nie wiem. Staram się być bardzo ostrożna w tych czasach zwiedzenia.

          3. Ja myślę, że prawdziwy dar D Ś mówienia językami polega na tym iż osoba obdarzona nim rozumie znaczenie słów które wypowiada. Myślę , że to jest podstawa do rozpoznania od jakiego ducha dar ten pochodzi. Myślę również, że historia opisana w Dziejach Apostolskich była zapowiedzią czasów ostatecznych.

          4. .. zapowiedzią czasów ostatecznych, czyli, że Ewangelia będzie głoszona na cały świat. Po co tzw mówienie na językach? Po to by ludzie mówiący różnymi językami rozumieli tych , którzy głoszą tą Ewangelię, tych którzy mają dar mówienia obcymi językami. Jeżeli jest inaczej brak wówczas w tym proroctwie jakiejkolwiek logiki, jakiegokolwiek sensu. Całkowicie zgadzam się ze słowami Admin-a iż Bóg jest logiczny

          5. Trochę pokręciłam :-). Napisałam:.. “Po to by ludzie mówiący różnymi językami rozumieli tych , którzy głoszą tą Ewangelię, tych którzy mają dar mówienia obcymi językami.”
            Oczywiście miałam napisać: “aby ci, którzy słyszą ludzi mających dar mówienia obcymi językami (głoszących Ewangelię) mogli ich zrozumieć”.

  3. Luc777 zapytał:
    „Co myślicie o tzw. „językach”?
    Maria napisała:
    „Ja od dwóch lat modlę się w języku którego nie znam.”
    Admin to ujął:
    „ja jestem sceptycznie nastawiony choć w Biblii taka informacja występuje.”

    seler skomentował:
    apostołowie i uczniowie otrzymując dar języków mogli przekazywać Ewangelię
    obcojęzycznym słuchaczom – i to jest logiczne, potrzebne i zrozumiałe.
    Wierni ci słyszeli bowiem naukę we własnym języku i dziękowali za to Bogu.
    Modląc się w niezrozumiałym dla mnie i dla słuchaczy języku, mało że
    czynimy parodię z „daru języków”, to jeszcze nie wiadomo co te słowa znaczą,
    do czego lub kogo się odnoszą, i kto jest ich adresatem. …Podejrzana sprawa.

    Jeżeli wierni – np. romowie – modlą się zbiorowo do Ojca we własnym języku,
    to na cóż im jakieś obce języki podczas modlitwy, których sami nie rozumieją
    a ich ziomale tym bardziej ? …Żeby zaszpanować ? 🙂

  4. “Kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza” 1Koryntian 14:2
    “Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja. Cóż tedy? Będę sie modlił duchem, będę sie modlił i rozumem; będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i rozumem” 1 Koryntian 14:14-15

    1. Jamaro Dad,
      Sawo san dre bolipen,
      Swanto Tyro ław,
      Te jaweł Tyro chułajiben,
      Te kanden Tyre ława,
      Adźia dre bolipen, syr pe phuw.

      De jamenge sodywesuno maro dadywes,
      Odmek jamenge jamare użłipena,
      Syr jame odmekas jamare użłenge,
      Na lidżiuw jamen chyria dromenca,
      Rakh jamen tugendyr.
      Amen
      🙂
      [modlitwa Ojcze Nasz w języku – dialekcie – Polska Roma]

  5. Urywek Listu do Koryntian
    “8 Dziękuję Bogu, że mówię językami lepiej od was wszystkich. 19 Lecz w Kościele wolę powiedzieć pięć słów według mego rozeznania, by pouczyć innych, zamiast dziesięć tysięcy wyrazów według daru języków. 20 Bracia, nie bądźcie dziećmi w swoim myśleniu, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe. W myślach waszych bądźcie dojrzali! 21 Napisane jest bowiem w Prawie: Przez ludzi obcych języków i ust obcych będę przemawiał do tego ludu, ale i tak Mnie nie usłuchają – mówi Pan. 22 Tak więc dar języków jest znakiem nie dla wierzących, lecz dla pogan, proroctwo zaś nie dla pogan, lecz dla wierzących. 23 Kiedy się przeto zgromadzi cały Kościół i wszyscy poczną korzystać z daru języków, a wejdą podczas tego ludzie prości oraz poganie, czyż nie powiedzą, że szalejecie? 24 Gdy zaś wszyscy prorokują, a wejdzie [podczas tego] jakiś poganin lub człowiek prosty, będzie przekonany przez wszystkich, osądzony 25 i jawne staną się tajniki jego serca; a tak, upadłszy na twarz, odda pokłon Bogu, oznajmiając, że prawdziwie Bóg jest między wami. 26 Cóż więc pozostaje, bracia? Kiedy się razem zbieracie, ma każdy z was już to dar śpiewania hymnów, już to łaskę nauczania albo objawiania rzeczy skrytych, lub dar języków, albo wyjaśniania: wszystko niech służy zbudowaniu. 27 Jeżeli korzysta ktoś z daru języków, to niech mówią kolejno dwaj, najwyżej trzej, a jeden niech tłumaczy! 28 Gdyby nie było tłumacza, nie powinien mówić na zgromadzeniu; niech zaś mówi sobie samemu i Bogu!”

    1. Paweł szeroko opisuje jak posługiwać się darami.

    2. Jak to dobrze sprawdzać wątpliwe sprawy z wersetami Biblii – znajdując kontekst,
      wynikający z całości danego przekazu.
      Ma ktoś dar języka – w porządku ! Wykorzysta ten dar w odpowiedniej sytuacji !
      Jeżeli jest to autentyczny język danej narodowości, człowiek mówiący posłuży się tym darem ku chwale Ojca, nawet gdyby nie rozumiał co mówi… Zweryfikują to słuchacze tegoż języka.
      I sprawa szie wyjaśniła 🙂
      Ale to nie ma być show dla show !
      Przypomniał mi się fragment z filmu o Aktorze Cerońskim Arturze, który zachwycał się
      tańczącym księdzem, że niby był pod wpływem DŚ, że aż sutanna „fruwała”…
      Duch Święty ma poruszać Sumieniami, a nie Sutannami ! …tak mi się wydaje 🙂

      Guzzik zapodał filmik w wątku Artur Ceroński się obnażył
      http://detektywprawdy.pl/2014/12/25/artur-ceronski-sie-obnazyl/#comments
      https://www.youtube.com/watch?v=xUkFYt4W6I0

  6. Obejrzałam 15 min tego filmu i wynika z nich, że oni kwestionują każde uzdrowienie, albo twierdzą, że ci chrześcijanie uzdrawiają mocą szatana. No sorry.. Wychodzi na to, że jak ktoś uzdrowi kogoś mocą/w imieniu Jezusa to tak naprawdę jest tym, przed kim Jezus ostrzegał.. Sam Chrystus powiedział: idźcie i uzdrawiajcie. I jeszcze cytują magika iluzjonistę – osobę ze świata, której czyny są obrzydliwe dla Boga- który ‘potwierdza’, że te uzdrowienia są fałszywe. Też mi autorytet.
    Wiadomo, że są wilki w owczej skórze i Ruch Wiary przegina w pewnych kwestiach, ale kwestionowanie wszystkich uzdrowień i wrzucanie ich do worka z cudami diabła jest przesadą.

    1. każda skrajność w tej kwestii jest nie dobra. Jezus uzdrawiał i zapowiadał, że my będziemy uzdrawiać. Na forum mamy taki dział gdzie opisujemy nasze małe uzdrowienia. Skoro Jezus mówił, że góry będziemy przenosić to czy kłamał?

        1. nie czytałem całego tekstu, ale zgadzam się z tezą mówiącą, iż można utracić zbawienie.

  7. Jeszcze jest ważny cytat co do uzdrowien

    1 Nie każdy, który Mi mówi: “Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: “Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” 23 Wtedy oświadczę im: “Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”

    ja to rozumiem tak, że będą ludzie którzy będą leczyć w imieniu Jezusa (bo Jezus chce nas uleczyc) ale Ci ludzie mimo tak wielkich znaków jakie przez ich ręce będzie czynił Jezus dalej będą grzeszyćl. Nie tylko spawa ma się uzdrowien, ale i proroctw, egzorcyzmów i wielu innych darów.

    Po drugie; co wynika z tego wersetu to to że nie jest najważniejsze czy prorokujemy czy uzdrawiamy, bo nawet Ci ludzie beda mogli uslyszec od Jezusa ze ich nie zna, ale najważniejsze to by czynic wole ojca i nie grzeszyć !

  8. Nie grzeszyć to czynic wolę OJCA.Jeśli PAN będzie Cię prowadził byś z miłości położył ręce na chorego a T y tego nie zrobisz,to też zgrzeszysz lub postawi Cie w sytuacji,gdzie ktoś bedzie potrzebował uwolnienia od demona w im.JEZUSA a Ty nie okażesz miłosci ,by uwolnić go,to tez zgrzeszysz.Kto umie dobrze czynić a nie czyni,grzeszy.Grzech to nie tylko nie kradnij,nie zabijaj itp..

  9. Po moim nawróceniu zostałam napełniona Duchem Świętym. Modlę się językami i nie robię tego na pokaz ale modlę się bo mój Duch się buduje. Jest to jeden z darów Ducha Świętego i biblia o tym dużo mówi.

  10. Ciekawe sa wypowiedzi tych ktorzy nigdy niemowili na jezykach. Wypowiadac sie na temat na ktory macie blade pojecie. Mowienie o czyms nieznajac czegos to teologia, ja zdecydowanie wole praktyke i sam czegos doswiadczac i wtedy mowic jak tylko miec sucha wiedze na jakis temat.
    Jezyki sa przejawem ze jest sie napelnionym/ ochszczonym w Duchu Sw.

  11. Paweł wskazuje na dar języków / 1 Kor 12,30/ ale w znaczeniu mówienia i tłumaczenia języków. W dniu pięćdziesiątnicy apostołowie mówili językami, ale używanymi przez innych ludzi. Czy mówienie językiem, którego nikt nie rozumie jest darem Ducha Świętego ? Byłabym ostrożna. W następnym rozdziale tego listu Paweł wskazuję drogę doskonalszą i raczej wybrałabym właśnie tę drogę. Niech prawdziwie Duch Święty prowadzi i wskazuje drogę każdemu człowiekowi. Polecam ku pokrzepieniu i wzmocnieniu wiary YouTube – nawrócony muzułmanin

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
Polish
Polish
Polish
English
Exit mobile version