Truth in the end times. Biblical Christians.

Biblical Christians. THE TRUTH FOR THE FOLLOWERS OF JESUS CHRIST "Ye shall know the truth, and the truth shall make you free."

The Russian Orthodox Church defends not only Putin, but against Western decadence. West versus East.

Politics with politics. War is war, but there is also spiritual war.

 

The JeruslaemPost website discusses a brief history of post-Soviet Russia's relationship with the Orthodox Church:

 

“W ostatnich latach prezydent przyjął rosyjskie prawosławie jako kamień węgielny postsowieckiej tożsamości i relacji między Cerkwią. a przywództwo państwowe zmieniło się znacząco od czasu, gdy w 2009 roku Cyryl został patriarchą. Szybko udało mu się zapewnić zwrot majątku kościelnego od państwa, nauczanie religii w szkołach publicznych i kapelanów wojskowych w siłach zbrojnych.

Cyryl promował także wpływową krytykę zachodniego liberalizmu, konsumpcjonizmu i indywidualizmu, w przeciwieństwie do rosyjskich „tradycyjnych wartości”. Pomysł ten dowodzi, że prawa człowieka nie są uniwersalne, ale są wytworem kultury zachodniej, zwłaszcza gdy są rozszerzone na osoby LGBTQ. Patriarcha pomógł też rozwinąć ideę „rosyjskiego świata”: ideologii soft power, która promuje rosyjską cywilizację, związki z rosyjskojęzycznymi na całym świecie i większe wpływy Rosji na Ukrainę i Białoruś.

Chociaż 70-75% Rosjan uważa się za prawosławnych, tylko niewielki procent jest aktywny w życiu kościelnym. Cyryl dążył do „odbudowania” społeczeństwa, twierdząc, że rosyjskie prawosławie ma kluczowe znaczenie dla rosyjskiej tożsamości, patriotyzmu i spójności – oraz silnego państwa rosyjskiego. Stworzył także wysoce scentralizowaną biurokrację kościelną, która naśladuje Putina i tłumi głosy sprzeciwu.

Kluczowy punkt zwrotny nastąpił w latach 2011-2012, zaczynając od masowych protestów przeciwko oszustwom wyborczym i decyzji Putina o ubieganiu się o trzecią kadencję.

Cyryl początkowo wezwał rząd do dialogu z protestującymi, ale później zaoferował bezwarunkowe wsparcie dla Putina i określił stabilność i dobrobyt podczas jego pierwszych dwóch kadencji jako „cud Boży”, w przeciwieństwie do burzliwych lat dziewięćdziesiątych.

W 2012 roku Pussy Riot, feministyczna grupa punkowa, zorganizowała protest w moskiewskiej katedrze, by skrytykować poparcie Kirilla dla Putina – jednak ten epizod zbliżył do siebie Kościół i państwo. Putin przedstawił Pussy Riot i opozycję jako zgodnych z dekadenckimi wartościami Zachodu, a siebie jako obrońcę rosyjskiej moralności, w tym prawosławia. Ustawa z 2013 r. zakazująca rozpowszechniania gejowskiej „propagandy” wśród nieletnich, wspierana przez Kościół, była częścią tej kampanii.

Aneksja Krymu przez Rosję i wybuch konfliktu w Donbasie w 2014 roku wywarły również ogromny wpływ na Rosyjską Cerkiew Prawosławną.

Po rozpadzie Związku Radzieckiego cerkwie na Ukrainie pozostały pod władzą Patriarchatu Moskiewskiego. Rzeczywiście, około 30% parafii Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego znajdowało się w rzeczywistości na Ukrainie.

Konflikt na Krymie i wschodniej Ukrainie zintensyfikował jednak apele Ukraińców o niezależną cerkiew prawosławną. Patriarcha Bartłomiej, duchowy zwierzchnik prawosławia, przyznał tę niepodległość w 2019 roku. Moskwa nie tylko odmówiła uznania nowej Cerkwi, ale także zerwała stosunki z Konstantynopolem, grożąc szerzej schizmą.

https://www.jpost.com/christianworld/article-701967

 

 

Jak wynika z powyższej analizy historii współczesnej relacji kościół rosyjski – państwo, religia jest doskonałym narzędziem w wygrywaniu wyborów.

Nie przeszkadza to w podziale samej religii jako jednej z wielu odnóg katolickiego Rzymu. Odpowiednio do potrzeb politycznych i militarnych tworzy się frakcje, odłamy i każdy z tych odprysków katolicyzmu uważa, że ma rację, kiedy Jezus powiedział kto należy do Jego Eklezji:

 

 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Jana 4

 

Czy prawosławie oddaje cześć w Duchu i Prawdzie? Popatrzmy:

 

 

Jak wynika ze wstępu tego tekstu, rosyjska Cerkiew uważa, że szczepienia przeciw c-19 to nie grzech. Ufając religii a nie Słowu Bożemu naruszenie świątyni Bożej jaką jest ludzkie ciało, terapia genowa, czyli ingerencja w dzieło Boga nie jest grzechem.

Tylko to, tylko taka postawa przekreśla już tę religię jako grupę reprezentującą interesy Boga.

Jednak dodajmy coś jeszcze.

 

W obradach, po których opublikowano stanowisko, wzięli udział hierarchowie i duchowni Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego oraz świeccy, naukowcy i lekarze.

Uczestnicy uznali, że rozpowszechnianie twierdzeń, utożsamiających szczepienie przeciw COVID-19 z „przyjęciem pieczęci antychrysta”, a także innych teorii spiskowych, mówiących o rzekomych planach depopulacji za pomocą szczepień, jest nie tylko działalnością niedopuszczalną, ale także grzechem.”

https://www.rp.pl/diagnostyka-i-terapie/art122101-rosyjski-kosciol-prawoslawny-szczepienia-to-nie-grzech

 

Według Rosyjskiej Cerkwi mówienie o depopulacji poprzez szczepienia jest grzechem.

 

""Przeklęty mążktóry pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę,” 

 

Osoby, które zawierzyły religijnym kłamcom stały się przeklęte. Wielu już nie żyje.

Podkreślanie jaki to jest zachód zepsuty to tylko i aż karta w pokerze czasów ostatecznych, ale nie czyni to tego gracza krytyka zepsutego zachodu osobą Bożą.

 

Tenże sam kościół prawosławny w Rosji wchodzący w komitywę z Putinem bardzo łaskawie spogląda na aborcję w Rosji.

Wspierają Putina, ale Rosja to jeden z najbardziej liberalnych krajów, jeśli chodzi o kwestię aborcji.

 

“Na zachodzie i w Polsce wielu prawicowców postrzega Rosję jako ostoję konserwatyzmu. Jest to niewątpliwy sukces rosyjskiej propagandy kierowanej do konserwatystów na zachodzie i w Polsce. Jest to też przejaw bezbrzeżnej ignorancji tych środowisk, które zaślepione problemami we własnych krajach, nie są wstanie dostrzec rzeczywistości Rosji, która nic wspólnego z chrześcijańskim konserwatyzmem nie ma.”*

 

Przerywanie ciąży jest w Rosji dozwolone do 12. tygodnia ciąży. Lekarze wykonują je w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Mapka Newseeka pokazuje nie tylko liberalność prawosławia pod kątem Prawa Bożego, ale i  to, co chcą z nami zrobić przesiedlając liberalnych, a więc bezbożnych Ukraińców. Kultury się wymieszają. Ale mix kulturowy to jeszcze nie taki duży problem. Walka duchowa jak ma miejsce nad Polską to jest problem centralny.

Pragnę po raz enty przypomnieć, to co powtarzam stale: to, że mamy niemal najlżejsze na świecie obostrzenia wynika z relatywnej bliskości względem Prawa Bożego. Ukraińcy niczego dobrego nie wniosą do nas a za rok, dwa będą mieli tylko roszczenia.

 

Mapa dostępu środków antykoncepcyjnych. Polska ponownie jest pierwsza pod kątem Prawa Bożego.

Ukraina, Łotwa, Estonia, Litwa, Serbia, Bułgaria przodują ale w swobodzie obyczajów we współżyciu bez zobowiązań. Miłość to sex sex to miłość jak na reklamie korporacji Durexa:

 

 

Żeby wiadomo było kto stoi za tą duchowością – rogi.

Zwolennicy aborcji nie zasługują na dzieci.

Nie śmiałbym potępić żadnej kobiety, która już dokonała aborcji (sąd należy do Boga), ale ślepi fanatycy powszechnej aborcji nie wiedzą jak duży gniew Boży sprowadzają na siebie i kraj.

Marta Lempart lesbijka i Chazarka w swym logo umieściła znak szatana – błyskawicę jako znak posiadania wyboru.

 

 

 

To jest walka duchowa.

Ukraina i Rosja jako kraje postsowieckie, postbolszewickie i pełne Chazarów nie mogą być z natury krajami szanującymi Prawo Boże.

Bezbożni Polacy zostali wykorzystania przez chazarskie media w celu zmiany praw w świecie duchowym na naszym obszarze, co spowoduje ściągnięcie na nas przekleństw i jednocześnie utratę resztek błogosławieństw.

Reasumując, nie dajmy się nabrać na konserwatyzm Rosji.

 

 

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Rosja.-Aborcja-gorsza-niz-Holokaust-twierdzi-ksiadz

 

https://www.fronda.pl/a/jan-bodakowski-rosja-to-nie-ostoja-tradycji-to-kraj-rzeznikow-dzieci,121534.html

Updated: 23 March 2022 — 15:58

Leave a Reply

Truth Detective, Good News and Revelation © 2015 Frontier Theme
en_USEnglish