Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Mój komentarz dotyczący zamieszek w internecie o Prawo Boże.

Szanowni Bracia i Siostry.
Nie wiem kto pierwszy wszczął tę wojnę, ale wkradły się do niej złe duchy z obu stron.
Jak wiecie jestem zarówno przeciwnikiem ekumenii jak i przeciwnikiem judaizmu. Nie uznaję tego obecnego państwa nad Morzem Martwym jako państwa Boga, narodu Bożego.
Ale od kilku lat zauważam szufladkowanie ludzi przestrzegających dekalogu jako judaizujących. W ten sposób sam Jezus musiał być judaistą a tak nie było, gdyż przestrzegał dekalogu jednocześnie walcząc z judaizmem. judaizm to nie jest Prawo Boże.
Musimy być świadomi z jednej strony agentury pośród przeciwników Prawa Bożego jak i tęsknoty ludzi pochodzenia Zet z kropką do prawa Mojżeszowego.
Jak wiecie również nigdy nie uzależniałem zbawienia od szabatu. Na moje zjazdy przyjeżdżają zarówno zwolennicy dekalogu jak i przeciwnicy.
Po prostu każdy z nas ma różne poznanie i dlatego WIĘKSZOŚCI brakuje miłości.
Spory są także testem na miłość. To w jaki sposób zwracasz się do bliźniego. Znacznej części wierzących brakuje po prostu kultury a co tu dopiero mówić o nawróceniu i miłości jaką miał Jezus.
Wiele lat prowadzę blog. Powiem Wam, kto najwięcej krzywdy mi zrobił. Są to osoby odrzucające Pawła jako apostoła. W dalszej kolejności są to zwolennicy taniej łaski.
Dzięki łasce możesz robić sobie wszystko.
Patrząc na Prawo Boże pilnujesz się.
Gros pastorów szufladkujących miłośników dekalogu ma fatalne owoce.
Jak więc postępować? Słowo tłumaczy:
” A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy.
en, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. 4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.
5 Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania! 6 Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko – jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego – nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu.”
Uświęcasz się? Rób to dla Boga, przyjmuj życzliwie każdego kto czyni inaczej.
Gorzej jak słaby w wierze poucza.
Paweł mówił nam także, aby nie spierać się o Prawo. Ale są ludzie po drugiej stronie, którzy podkręcają atmosferę. Nie mają dość.
Na moje zjazdy przyjeżdżały osoby zarówno o zapatrywaniach charyzmatycznych jak i miłośnicy dekalogu.
Na moim Discordzie są w zdecydowanej większości chrześcijanie nieprzestrzegający dekalogu i nie robiłem z tego zadymy.
Naprawdę brakuje ludziom miłości i zwykłej kultury.
Wszyscy jesteśmy na różnym poziomie poznania i dlatego każdy powinien zakładać że się w czymś może mylić. Nawet pastorzy.
Jednak ktoś musi mieć rację. Biblia to nie demokracja.
Dlatego uważam, że najlepszym wyjściem będzie uczepienie się nauk, stron najbliższych doktrynalnie i nie wchodzenie na witryny, blogi, kanały, profile znacznie odbiegające od swego poznania.
Zbliżamy się do coraz cięższych czasów i tej miłości będzie jeszcze mniej. Tym bardziej teraz powinniśmy ćwiczyć się w opanowaniu i pracować nad sobą, aby te owoce były dobre, gdyż weźcie to pod uwagę, czytają nas także ludzie nienawróceni i możemy ich zgorszyć z jednej strony kłótliwością a z drugiej strony fałszywą miłością, która charakteryzuje się brakiem troski o zdrową naukę.
Sam jestem zniesmaczony tym wszystkim i myślałem najpierw zlikwidować Discorda a następnie przestać pisać. Ale wróg duchowy wtedy by wygrał. Niech Bóg zdecyduje kiedy ma nastąpić zejście do podziemia. Ja póki co będę stał na straży wartości biblijnych i nadal relacjonował rzeczywistość w oparciu o Prawo Boże.
Od tej pory, jeśli ktoś będzie uszczypliwy na moim kanale nie będę dyskutował tylko banował i nie interesuje mnie czy on przestrzega dekalog czy nie.
Ja mam dość tej wojny. Mam swoje zdanie nt różnych ludzi ale póki co zatrzymam to dla siebie.
Bóg powołał nas do pokoju.
17 Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi!4 18 Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi! 19 Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem5: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę – mówi Pan – ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód – nakarm go. 20 Jeżeli pragnie – napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
21 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!
Rzymian 12
Wszystkiego dobrego w imię Jezusa

Updated: 14 lutego 2021 — 14:05

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme