Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak długo będziecie się wzbraniali przestrzegać moich przykazań i moich praw? 

 

Izraelici wyszli z Egiptu, nie było jeszcze dekalogu a już obowiązywał Szabat:

 

(22) Szóstego dnia zbierali pokarm w dwójnasób, po dwa omery na każdego. Wtedy przyszli wszyscy przełożeni zboru i donieśli o tym Mojżeszowi. (23) A on rzekł do nich: Tak powiedział Pan: Jutro będzie wypoczynek, poświęcony Panu, dzień sabatu. Upieczcie, co macie upiec, ugotujcie, co macie ugotować. Lecz wszystko, co zbędzie, przechowajcie do następnego rana. (24) I przechowali to do następnego rana, jak rozkazał Mojżesz, i nie zacuchnęło to ani też nie było w tym robactwa. (25) I rzekł Mojżesz: Zjedzcie to dzisiaj, gdyż dzisiaj jest sabat Pana; dzisiaj nie znajdziecie tego na polu. (26) Przez sześć dni będziecie to zbierać, ale dnia siódmego jest sabat. W tym dniu tego nie będzie. (27) A dnia siódmego wyszli niektórzy z ludu, aby zbierać, lecz nic nie znaleźli. (28)

 

I rzekł Pan do Mojżesza: Jak długo będziecie się wzbraniali przestrzegać moich przykazań i moich praw?

 

Dzisiaj jest tak, że pastorzy nauczają, że Prawo Boże nie obowiązuje, gdyż Pan Jezus wypełnił Prawo aby go już nie wypełniać. Sodoma została zniszczona za bezprawie  zanim pojawiła się księga Kapłańska, ale wmawiają wiernym, że Prawo nie obowiązuje i jaki jest tego rezultat? 0,37% protestantów w Polsce i zamykane kościoły na zachodzie ponieważ nie ma oddzielenia od tego świata, nie ma obowiązku przestrzegania Prawa Bożego, LGBT wchodzi do zborów a wszystkie denominacje są w ekumenii.

 

Zwróćcie uwagę, że Bóg powiedział w liczbie mnogiej o prawach i przykazaniach. Szabat był jednym z nich. Prawo otrzymali kamienne właśnie dlatego, że mieli kamienne serca wobec Prawa. Tuz po wyjściu z Egiptu bałwochwalili, a więc musieli dostać 2 przykazanie na piśmie, gdyż  sercem tego nie czuli.

 

 (29) Patrzcie! Pan dał wam sabat. Dlatego daje wam też dnia szóstego chleb na dwa dni. Zostańcie każdy na swoim miejscu, niechaj nikt w siódmy dzień nie opuszcza swego miejsca. (30) Odpoczywał więc lud dnia siódmego. (31) Dom Izraela nazwał ten pokarm manną, a była ona jak ziarno kolendra, biała, a miała smak placka z miodem

 

Patrzcie, Bóg dał Wam szabat, a więc jest to łaska. W Egipcie Izraelici na pewno nie mogli go świętować ani Daniel w Babilonie.

Kiedy Pan Jezus przybędzie rozpocząć siódme tysiąclecie szabat będzie obowiązywał już wszystkich bez żadnych kłótni.

 

 

 

 

Updated: 10 stycznia 2020 — 13:05

4 komentarze

Add a Comment
 1. Przepraszam za głupie pytanie, ale od kiedy do kiedy jest Szabat? Zawsze myślałam że od zachodu do zachodu. Czyli dziś od 16 do jutra 16:00. A teraz czytam” zostawcie wszystko do rana” I mnie zmrozilo że źle obchodzę Szabat.

  1. mamy się starać nic nie robić.
   Podobnie jak z jakimkolwiek grzechem ale jeśli się nie uda to trudno…
   Szabat sprawia że bardziej się uświęcamy właśnie w ten sposób, że czuwamy nad tym aby go nie zakłócać. Tak w życiu codziennym staramy się nie grzeszyć.

  2. Zostawcie do rana(czyli do śniadania) ale żywność, która by sie normalnie zepsuła w warunkach pustynnych

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: