Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy chrześcijanin biblijny powinien iść na cmentarz 1 listopada.

Zdecydowanie nie i nie dlatego, że jesteśmy przekorni, ale z powodu genezy tego dnia, tak, jak ze wszystkimi świętami kato-lickimi.

 

Tak, jak szabat jest oddzieleniem od nieświętych, pogan, ludzi nieznających Boga,  tak powinno być z Sol Invictus (24 grudnia), świętem Easter (Wielkanoc) i świętem Zmarłych.

 

Po pierwsze, w biblii takiego święta nigdy nie było i to już powinno nas skłonić do refleksji.

 

Skąd więc taki obyczaj ? Jak wszystkie inne święta:

 

1 listopada wprowadzono w Rzymie pod wpływem dawnego zwyczaju, występującego u Anglosasów i Franków. Liczne bowiem świadectwa z IX wieku przekazują, że w Anglii i państwie Frankówo bchodzono 1 listopada uroczystość zwaną sollemnitas sanctissima

wikipedia

 

1 Listopada nazywany  dniem Wszystkich Świętych wcześniej miał nazwę  Święta Zmarłych.

W kulturze katolickiej  data 1-go listopada została nadana przez papieża Grzegorza IV dopiero w IX wieku.

W roku 835 papież Grzegorz IV zwrócił się do cesarza Ludwika Pobożnego, aby ten wprowadził obowiązkowe obchody uroczystości sollemnitas sanctissima 1 listopada w całym cesarstwie.

 

Halloween

 

Właśnie celtycki kult druidów dał początek świętowaniu szamańskiego Halloween.

Święto to służyło do wywoływaniu złych duchów, a więc próbowano poprzez odpowiednie rytuały te duchy przegonić. Dochodziło nawet do składania ofiar z ludzi w ogniu. W nocy dokładnie 31 października wybierano jedno dziecko jako ofiarę dla boga śmierci. Jednak zanim to zrobiono, brano dynię, wycinano z niej środek, zapalano świeczkę o kładziono przed domem ofiary. Przed wschodem słońca miało być zabite dziecko lub któreś z jego rodziców.”

 

 

 

Dawne tradycje

 

Święto to do końca XIX wieku miało inny przebieg. Otóż tradycja nakazywała zostawiać na stole posiłki dla zmarłych oraz zostawiać otwarte drzwi. Był to wyraz szacunku dla zmarłych. W wigilię Zaduszek rozpalano ogniska na cmentarzach zamiast dzisiejszych zniczy, które wyparły zwyczaj palenia ognisk

 

Posiłki dla zmarłych, czyli na nasz język ofiary dla demonów. Taka to była tradycja. Podobnie jest ze zwyczajem pozostawiania jednego miejsca wolnego przy stole wigilijnym. Czyż ten demon wtedy nie rządzi? Obżarstwo i wstyd mówienia o Jezusie.

 

Same zaduszki, czyli kolejny dzień jest również stricte pogańskim świętem:

 

obrzędowość Zaduszek ma genezę przedchrześcijańską. Germanie, Celtowie oraz Słowianie zachodni organizowali jesienią uroczystości ku czci zmarłych. Niektórzy uczeni wiążą dzień 2 listopada z obrzędowością celtycką, ponieważ rok kalendarzowy i obrzędowy Celtów rozpoczynał się w listopadzie. Na całym świecie zwyczaje zaduszkowe nawiązują do żałobnych uroczystości pogańskich, niekiedy z elementami obrzędowości przedchrześcijańskiej[3]. Dlatego niekiedy w nauce używa się pojęcia „zaduszki” dla świąt, uroczystości, obrzędów, ofiar czy modłów poświęconych zmarłym, obchodzonych na całym świecie i we wszystkich epokach. Wikipedia

 

To oznacza, że to było święto demonów na tym akurat obszarze.

 

Słowa Jezusa w tekstach takich jak Łukasza 16: 19-31 i 23:43 pokazują, że po śmierci natychmiast udajemy się do raju lub miejsca udręki i nie możemy opuścić własnej woli. Są nagrane przypadki śmierci wracających na ziemię. Samuel powrócił, choć niechętnie ( 1 Samuela 28:15 ); a Mojżesz i Eliasz rozmawiali z Jezusem w Ew. Mateusza 17: 1-8 . Ale były to bardzo specyficzne sytuacje, które spełniły Boży plan. Nie były regułą.

Jeśli dusze zmarłych nie mogą powrócić na ziemię, co powoduje nadprzyrodzone wydarzenia, których doświadcza wielu ludzi? Istnieją między nami dwie nadprzyrodzone siły – anioły i demony. Anioły są związane Bożym kierunkiem i działają tylko dla Jego celu. Demony krążą wokół, szukając tych, których mogą pochłonąć ( 1 Piotra 5: 8 ). Jeśli mogą spowodować więcej szkód, udając duchy zmarłych, to oni to zrobią.

Biblia wspomina jednak, że demony mogą koncentrować się wokół określonego położenia geograficznego. W Daniel 10, anioł wspomina Daniela, że ​​walczył z “Księciem Persji”. To był najwyraźniej demon, który był odpowiedzialny za obszar wokół współczesnego Iranu.

Powiedziawszy to, wierzący ma upoważnienie do poświęcenia swojej własnej przestrzeni Bogu. Kiedy podporządkowujemy siebie i naszą własność Bogu i żyjemy w posłuszeństwie wobec Niego, uznajemy, że nasze rzeczy są w ostateczności Jego wolą.

Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją tylko dwie siły nadprzyrodzone; jeśli doświadczamy czegoś, co nie pochodzi od Boga, pochodzi od demonów. Szukanie duchów lub badanie nawiedzeń to zachęcanie do demonicznej aktywności. Przeznaczenie naszego życia i dobytku dla Boga polega na umieszczeniu ich w Jego zaufaniu.

 

Takie praktyki pozostawiania pokarmów zmarłym (demonom) miały miejsce na całym świecie:

 

” Społeczności takie jak Indianie tego dnia odwiedzają groby zmarłych. Przynoszą im w ofierze ich ulubione potrawy i wierzą, że dopiero, kiedy zmarli się najedzą, sami będą mogli ich ucztować. Często grają przy grobach w kości. Nie chodzi tu o zabawę, ale o to, aby porozmawiać ze zmarłymi. Każdy wyrzucony numer oznacza jego potrzeby lub zarzuty.”

 

To o takich ofiarach właśnie pisał apostoł Paweł

 

 Dlatego też, najmilsi moi, strzeżcie się bałwochwalstwa15 Mówię jak do ludzi rozsądnych. Zresztą osądźcie sami to, co mówię: 16 Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy12, czy nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa? 17 Ponieważ jeden jest chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno Ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba. 18 Przypatrzcie się Izraelowi według ciała!13 Czyż nie są w jedności z ołtarzem ci, którzy spożywają z ofiar na ołtarzu złożonych? 19 Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? 20 Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu14. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. 21 Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów. ”

 

W dziejach o tym samym jest mowa, aby nowonarodzonym nie nakładać od razu dużych ciężarów, a jedynie aby powstrzymali się od pokarmów składanym bożkom. :

 

19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi5″

 

 

 

Pójście dnia 1 listopada na cmentarz jest nie tylko podpisywaniem się pod katolicyzmem ale i szaleństwem. Wtedy to jest najbardziej ciasno i tłoczno a demon zbiera żniwa na drogach.

Statystyki losowe z 2014 roku:

 

20 osób zginęło, a 252 zostały ranne w 196 wypadkach – to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci od piątku do niedzieli zatrzymali 910 pijanych kierowców. (http://www.tvn24.pl)

 

Rok 2016:

 

Ponad 450 wypadków, 540 rannych, 40 ofiar. Bilans ostatnich pięciu dni na polskich drogach
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22592141,ponad-450-wypadkow-540-rannych-40-ofiar-bilans-ostatnich.html

 

 

 

Reasumując, nawet jeśli już nie chcecie stanąć w opozycji do Rzymu, to przynajmniej zaoszczędzacie sobie spokoju udając się na cmentarze w inny dzień aniżeli 1 listopada.

Czy na prawdę musimy umawiać się co do dnia wspomnienia  zmarłych? Czy nie możemy dwa tygodnie wcześniej lub dwa tygodnie później?

 

Jeszcze jedna kwestia na koniec. Ludzie, jeśli kupujecie znicze, to dajcie zarobić sprzedawcom przy cmentarzu a nie Biedronce czy Tesco. Wspierajmy Polaków. Brońmy się ostatkiem sił.

 

 

Czy 1,50zł do 5zł to duży wydatek? Te fotkę zrobiłem w niedzielę tuż po mszy. 😀

Żartowałem z tą mszą :-). Ale to są realne ceny za znicze pod kieleckim cmentarzem….

 

Dobrze jest pamiętać o zmarłych, zwłaszcza w kontekście naszego zbawienia, iż każdego czeka śmierć, ale nie każdy dostąpi uratowania od śmierci drugiej.  To jest prawdziwy sens wspomnień o zmarłych: troska o nasze zbawienie i naszych bliskich, świadomość przemijania życia i bezsensu troski o ten świat. Umarli przeżyli już swoje i nic nie można wskórać. Trzeba dbać o tu i teraz.

 

 

“Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!» ” Mt 8

 

 

Zaktualizowane: 30 października 2019 - 18:56

10 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Ja niestety będę musiała pójść bo rodzina (choć sama raczej wolałabym wybrać się te kilka dni wcześniej/później choćby po to by posprzątać na grobach-co z tego że wieczorem jest ten widok z zapalonymi wszędzie zniczami itd., jak jest okropnie tłoczno+ jak nawet i nie chciałam się wybrać, wymawiając się chęcią powtórzenia na zajęcia czy czymś w ten deseń, usłyszałam: “Ludzie jadą z daleka, żeby dotrzeć na groby bliskich w ten dzień, a ty nie chcesz, ech…” :/ ), ale np. nie będę zapalać zniczy zapalniczką czy tam zapałkami…
  Co do kupowania zniczy itp. rzeczy- niestety nie przy wszystkich cmentarzach istnieją regularnie te małe sklepiki przycmentarne (odnoszę się tu do porady o wybieraniu się na cmentarze te kilka dni wcześniej/później w celu niepchania się w największy tłok na 1 listopada), więc ludzie czasem są wręcz “skazani” na większe sklepy (to już w sumie lepiej kupić u kogoś lokalnego, jeśliby takowe rzeczy posiadał)… :/

 2. Ja także będę musiał iść.
  Czy jest wogóle jakiś sens palenia zniczy, (oczywiście omijając święto KRK)? Palić wogóle znicze w innym terminie, czy zmarli widzą znicze albo coś w tym stylu?

  1. tu nie chodzi o palenie zniczy dla zmarłych, ale o pamięć.

   1. Czy Ty Detektywie palisz znicze?

    Ja rozumiem że chodzi o pamięć i pamiętam więc uznaję że znicza nie zapale. Czy to właściwe podejście?

    1. Ja też badam siebie. Chodzi również o stosunek do pieniadza. Co mi szkodzi wydać 5zl na znicz?
     Ludzie generalnie lubią wydawać na przyjemności.
     Jak wystarczy Ci pamięć to ok.

     1. dla bezpieczeństwa duchowego, lepiej się nie pojawiać w ten czas na cmentarzach, Asia nie idź lepiej!!! 🙂 Niech Cię Pan Jezus chroni,z Nim możesz wszystko! :)Bez Niego nie damy rady nic.

  2. Dlaczego musisz iść? Ważne co myśli BÓG, a nie człowiek:) niech prześladują, Jezusa tez przesladowali. Nikt nie jest ponad swojego Mistrza. Najważniejsze to żyć w posłuszeństwie Słowu Bożemu. Od trzech lat nie obchodzę katolickich swiat i czuje się z tym cudownie…co więcej, cała rodzina przestała obchodzić to pogaństwo:) z posłuszeństwa pojawiają się same błogosławieństwa.

 3. Co to znaczy ze ktoś MUSI iść? Mi mama tutaj tez mówi już ze ubiore takie i takie buty w czwartek i bla bla. Ale ja nie pójdę. Po pierwsze to właśnie z powodów takich jakie we wpisie, tez i dlatego bo…. Nie czujecie jaka na cmentarzu jest wtery atmosfera? Duchowo to jest mega duszno – kult śmierci. Musze przestać myśleć “co ludzie powiedzą”. Sprawe zdamy przed Bogiem. Pan Jezus uwolnił nas z tych pogańskich kłamstw i nie mam zamiaru znów w tym uczestniczyć. Osoba która tam idzie rownie dobrze moze przyjąć znamie besti bo “co ludzie powiedzą”

  Jeszcze raz Chwala Bogu, bo dzieki Jego łasce jestesmy w Prawdzie

 4. Witam piszę w celu wspólnych wniosków. Otoż łk 23-43 w hebrajskim nie było przecinków i mógł powiedzieć powiadam ci dziś, przy sądzie ostatecznym będziesz ze Mną w raju to znaczy ze nie dzisaj ze mna w raju, tylko w przyszłości przy zmartwychwstaniu. Ponieważ sam oddał tchnienie życia i zapadł w sen był w grobie przez piatek szabat i zmartwychtał, gdzieś w bibli jest jeszcze gdy mówi się powiadam ci dziś to znaczy dzisaj ci mówię. Jeśli chodzi o sen to Jezus mówi ze Łazarz teraz śpi. W objawieniu Jana- przy sądzie bedzie im odane wed)ług ich uczynków, myślę ze dopiero przy końcu świata będziemy znali swoje miejsce po śmierci do tego czasu śpimy.Jeśli chodzi o łk 16-19 to może to przypowieść, a SAmuela mowi przecież ze Saul korzystał z wróżki i to był demon zwodzący. Bo jeśli po śmierci śpimy to nie ma naszych bliskich w niebie i wszystko to demony zwodnicze.Mojżesz Henoch i Eliasz byli wzięci do nieba dlatego mogą sie ukazywać. Na tą chwilę nie pamietam więcej argumentów

 5. eliasz i henoch zostali żywcem wzieci do Pana, bo gdyby umarli, musieli by czekac razem np. z nami którzy umrzemy. To się wszystko składa w jedną całość 😀

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish