Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czwarte przykazanie jest jedynym przykazaniem, gdzie Bóg nawołuje nas do zapamiętania tego nakazu.

“Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. 9Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; 10ale dnia siódmego sabat Pana, Boga twego, jest: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bramami twymi. 11Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go”

 

 

 

Czwarte przykazanie, zawarte w Księdze Wyjścia 20: 8-11, jest jedynym, które zaczyna się od nakazu „zapamiętywania” jako czegoś, co już było znane (Rdz 2: 1-3 i Wj 16) i uzasadnia potrzebę jego przestrzegania z uwagi na relację o stworzeniu, cytując Księgę Rodzaju 2: 1-3, a zatem jego przestrzeganie jest znakiem uznania i lojalności wobec naszego pochodzenia oraz naszego stwórcy. Jest także manifestacją kreacjonizmu.

Ktos powie, że nie wystarczy świętować szabat, ale tez nie wystarczy tylko nie kraść, czy szanować matkę i ojca czy nie opijać się, czy tylko nie kłamać.

 

Szabat Szalom na Wasze domy,.

 

Udanego szabatu Wam życzę oraz aby ten czas był czasem wyciszenia i kontaktu ze Stwórcą i Jego stworzeniem, naturą.

Wszystkiego Dobrego kochani.

 

 

Updated: 23 sierpnia 2019 — 19:42

4 komentarze

Add a Comment
  1. No i pięknie! Szabat Shalom 🙂 U mnie właśnie Szabat zaczął się od odpoczynku na łonie natury i psalmów, to naprawdę cudowny sposób, żeby skupić swoją uwagę w pełni na Bogu, Jego doskonałości i pozytywnie naładować się na kolejny tydzień. Polecam z całego serduszka 😀

  2. Mam pytanie trochę nie na temat
    Czy operacja plastyczna podbródka to grzech? Mam cofnięty
    I wycinanie dziąseł bo mi zęby niektóre zakrywają i przez to mam brzydki uśmiech (no nie tylko przez to) i ludzie sie potem dziwią ze sie nie uśmiecham

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: