Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

John Darby, Alister Crowley, Jezuici, futuryzm i dyspencjonalizm. Cz I.

Napisała o mnie stała czytelniczka Justyna, która notabene chrzciłem kilka lat temu. Napisała odnośnie pochwycenia bo i ona się zaczęła zastanawiać:

___________

Przeczytałam dziś Twój tekst o chrześcijańskim syjonizmie i dyspensacjonaliźmie. Przyznam szczerze, że nie wszystko do końca rozumiem, ale i tak dzięki Twoim tekstom rozumiem więcej niż wcześniej, chwała Bogu, i dziękuję za Twoją pracę 🙂 Jest tam m.in. lista różnych ludzi popierających chrześcijański syjonizm. Po przeczytaniu tego artykułu zaczęłam myśleć o pochwyceniu/porwaniu. To jest temat, który czasem pojawia się w mojej głowie, myślę o tym, i pewnych rzeczy nie rozumiem, no ale wpisałam w google właśnie tą frazę i wyskoczyła mi strona do Wikipedii – porwanie Kościoła. I jest tam napisane, że ostatecznym twórcą doktryny o pochwyceniu kościoła był John Nelson Darby przywódca grupy Braci Plymuckich powstałej w pierwszej połowie XIX w. Kierował się głównie pracami i kierownictwem Edwarda Irvinga który został ekskomunikowany z kościoła prezbiteriańskiego za głoszenie nauk millenarystycznych, i który był założycielem Irwingianizmu. Edward Irving zaczął na własną rękę studiować i objaśniać teksty prorocze dotyczące Antychrysta a jego prace dały siłę napędową innym kaznodziejom z bliskich doktrynalnie środowisk.

Tknęło mnie, żeby wejść jeszcze raz w Twój artykuł i rzeczywiście, John Nelson Darby widnieje na liście ludzi popierających chrześcijański syjonizm, ale też jest wspomniany tu – “Jako system dyspensacjonalizm jest zakorzeniony w pismach Johna Nelsona Darby (1800-1882) i Ruchu Braci.”

Z kolei o Edwardzie Irvingu można przeczytać na wikipedii, że był to szkocki duchowny, wizjoner i mistyk uważany za prekursora ruchów charyzmatycznych. Założyciel irwingianizmu, ruchu religijnego, który wyodrębnił się w XIX wieku z Kościoła Szkocji.

Nie dało mi to spokoju, więc szukałam informacji odnośnie Johna Nelsona Darby’ego i znalazłam dwa artykuły (po angielsku) dotyczące jego powiązań ze znanym satanistą, Aleisterem Crowleyem.

Pierwszy artykuł – https://www.patheos.com/blogs/keithgiles/2018/11/the-crowley-darby-connection/  Przetłumaczyłam w aplikacji, mogą być błędy.

Dyspensacjonalizm, dominująca teologia ewangelicznego chrześcijaństwa dzisiaj w Ameryce, powstała w 1830 roku z Johnem Nelsonem Darby. Lub, możemy przyjąć. Ale ostatnio natknąłem się na nieco więcej dowodów na to, skąd Darby miał swoje dziwne pomysły na temat Wniebowzięcia, Ucisku Czasu Końca i tożsamości „Prawdziwego Izraela”.

W rezultacie odkryłem również dziwny związek między Darby a słynnym satanistą Aleisterem Crowleyem, co jest fascynujące.

W pewnym kontekście John Nelson Darby spopularyzował i był w dużej mierze odpowiedzialny za pojawienie się doktryny dyspensacjonalizmu w 1830 r. – w tym samym czasie, w którym Joseph Smith założył „mormonizm”.

Dyspensacjonalizm uczy, że przez prawie 2000 lat kościół chrześcijański całkowicie nie rozumiał proroctw w Biblii. Zamiast widzieć te proroctwa – jak proroctwo Daniela „Siedemdziesiąt tygodni”, różne proroctwa „Dnia Pańskiego” w Starym Testamencie i „Oliwny dyskurs” podany przez Jezusa w 3 z 4 Ewangelii – jako spełniony w 70 rne , nowe nauczanie sugerowało, że chodziło o wydarzenia, które mają się jeszcze spełnić w najbliższej przyszłości.

Tak, krótko mówiąc, tutaj otrzymujemy niesamowicie filmową teologię „Left Behind” na temat Znaku Bestii, 666, antychrysta, tysiącletniego panowania Chrystusa, ucisku i całej reszty.

Ale chociaż Darby mógł sformułować te poglądy i spakować je jako „dyspensacjonalizm”, nie był pomysłodawcą. Okazuje się, że było to marzenie gorączki umierającej kobiety o imieniu Margaret McDonald w Szkocji.

Oto miarka: około 1820 r. – dekadę wcześniej – był pewien prezbiteriański pastor z Londynu o nazwisku Edward Irving, który wierzył, że kościół musi praktykować duchowe dary. Zasadniczo Irving dał początek współczesnemu zielonoświątkowcom. Dwa lata przed wyrzuceniem z prezbiteriańskiej denominacji Irving głosił i promował duchowe dary podczas odrodzenia w Szkocji. Podczas jednego z tych nabożeństw kobieta o imieniu Margaret McDonald, która była śmiertelnie chora, podległa mocy Ducha Świętego, dała im „różne proroctwa i wizję” o tym, jak wkrótce nastanie Czas Końca.

Według proroczego słowa Margaret powrót Jezusa miałby przebiegać w dwóch etapach – nie w jednym. Pierwszy byłby tajemnym uniesieniem dla prawdziwych wierzących, a następnie po okresie wielkiego ucisku Jezus powrócił po raz drugi (czy trzeci?), Aby wszyscy mogli to zobaczyć.

Istnieją dowody, że Darby o tym słyszał i chociaż nie był zainteresowany aspektem duchowych darów tego ruchu, tak naprawdę odwiedził dom Margaret McDonald, aby z pierwszej ręki usłyszeć o tej nowej przepowiedni czasów ostatecznych.

Jako utalentowany teolog Darby był w stanie sformułować wersję pisma świętego, która sprawiała, że ​​wszystkie nowe pomysły Margaret wydawały się do siebie pasować.

W tym celu sam Darby został odrzucony przez swój własny kościół, ale ostatecznie znalazł poparcie takich osób jak Cyrus I. Scofield – tak, TO „Scofield” – ta sama osoba, która opublikowała Scofield Reference Bible na początku XX wieku i pomogła rozpowszechnianie i popularyzowanie poglądów Darby’ego przez wstawianie notatek pod kluczowymi pismami świętymi, które wzmocniły widok.

Admin – z tego co pamiętam napisał przypisy do King James Biblie.

Wkrótce całe kolegia biblijne i seminarium przyjęły dyspensacjonalizm Darby’ego, a szkody zostały – i są – wyrządzone.

Ale co to wszystko ma wspólnego z okultystą Aleisterem Crowleyem?

Proste: Crowley jako młody chłopak uczęszczał do kościoła Darby’ego.

Oto trochę szczegółów zaczerpniętych ze strony pro-Crowley w celach informacyjnych:

„Kiedy inne dzieci uczęszczały do ​​kościoła prezbiteriańskiego, aby słuchać i fantazjować na temat aniołów z aureolami, lub Mojżesza przedzierającego się z Morza Czerwonego niszczącego armie Egiptu, Crowley siedział tam znieruchomiały, słuchając Darbyego… powiedz wiernym uczestnikom o nagrodach z nieba i magicznym pochwyceniu . O złym i strasznym dniu, w którym pozostawiono tych, którzy nie zaufali Jezusowi. Pozostawiony w tyle, by cierpieć w rękach Antychrysta i Bestii; ścięcie głowy lub torturowanie to jedyna droga do zbawienia.

„Jako chłopiec Crowley otrzymał dawkę przesłania, którego miliony ewangelicznych chrześcijan będą słuchać w przyszłości. W dzieciństwie Crowleya The Rapture (pochwycenie)  nie było szeroko rozpowszechnione. Scenariusz Czasu Końca, Wniebowzięcie, Antychryst i jego okropny ucisk oraz zgrzytanie zębami nie było waszym biegiem ewangelicznej doktryny młyna, ale czymś wyłącznym dla garstki kościołów, w której uczestniczył mały Aleister Crowley.

„Crowley zbuntował się przeciwko temu absurdalnemu scenariuszowi końca świata. Był jednym z pierwszych, którzy to zrobili. Zbuntował się w czasach, w których ten scenariusz zagłady nie był tak powszechnym zjawiskiem, jak dziś. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak wyglądało bycie kultem zagłady w jego dzieciństwie.

„Chodzi o to, że… wiemy, jak Crowley okazał się po wysłuchaniu interpretacji Darby’ego dotyczącej losu ludzkości we wczesnych latach jego życia. Teraz, gdy znaczna większość protestantów wierzy w mit Rapture … ilu Crowleyów ma współczesny ruch protestancki – zasadniczo miliony klonów tworzących kościół Darbyego? Czas pokaże. Myślę, że Crowley był tylko pierwszym owocem. “

Tak więc, dzięki Johnowi Nelsonowi Darby’emu, odziedziczyliśmy nie tylko chwiejną teologię czasów ostatecznych, która regularnie tworzy prognozy dotyczące końca świata – które zawsze zawodzą – i cały przemysł chałupniczy dla tych, którzy twierdzą, że znają tożsamość antychrysta lub to, jak niektóre przyszłe wydarzenia przybliżą nas do powrotu Chrystusa, mamy również Darby’ego, aby podziękować za pokręcone idee Aleistera Crowleya – człowieka często nazywanego „jednym z najgroźniejszych ludzi na świecie . “

Drugi tekst

http://christianobserver.net/the-aleister-crowley-john-nelson-darby-link/

By Ken Jewett

Podążając za tokiem myśli związanej z Aleisterem Crowleyem, próbującym wychować Lucyfera, a także o swojej śmierci w grudniu 1947 r., Tuż przed narodzinami Rothchilda, zadeklarował krajową ojczyznę dla Żydów. Natknąłem się na to dochodzenie Jasona Louva, które jest dość interesującym spojrzeniem na wychowanie Crowleyów i religijne poglądy rodzinne, które pomogły ukształtować to, kim stał się… interesujący.

Więc nie, Barbara Bush najprawdopodobniej nie była córką Aleistera Crowleya. Co nie powstrzymało ludzi przed rozpowszechnianiem tej plotki, jak gdyby był to niepodważalny fakt przez ostatnie dwanaście lat.

Jednak, podobnie jak w przypadku większości miejskich legend, które się pojawiają, istnieje głębszy mitologiczny rezonans tej historii – takiej, której nikt wcześniej nie odkrył.

Kiedy obszernie dyskutuję w mojej nowej (a teraz najlepiej sprzedającej się!) Książce John Dee and Empire of Angels, która dotyczy (ukrytego) wpływu okultyzmu na ostatnie 500 lat historii Zachodu, Aleister Crowley wychował się w angielskim ekstremizmie w grupie religijnej zwanej ekskluzywnymi braćmi (być może Bracia Playmuccy – admin) , prowadzona przez kaznodzieję o imieniu John Nelson Darby. Darby jest osobą, która wynalazła koncepcję „Pochwycenia”, idei, że ludzie będą dosłownie teleportowani do nieba podczas Drugiego Przyjścia. Odcisnął ogromny ślad na historii, twierdząc, że Księga Objawienia była dosłownie prawdziwa, a na pewno nie, wiesz, tylko metaforą – i nawet że ludzie musieli pomóc Bożemu planowi, doprowadzając koniec świata, aby Jezus wrócił wcześniej.

Brytyjczycy, nie będąc pod wrażeniem niczego tak szczerego, nie mówiąc już o dosłowności religijnej, nie przyjęli pomysłów Darby’ego. Aleister Crowley z pewnością tak jednak zrobił, ponieważ resztę życia buntował się przeciwko wczesnemu kultowemu praniu mózgu, próbując stworzyć własną, „satanistyczną” wersję nauk Darby’ego. Podczas gdy Darby ogłosił, że nadchodzi nowy „aion”, co oznacza Drugie Przyjście Chrystusa, dorosły Crowley ogłosił się prorokiem własnego „Nowego Eonu”, który miał się skupić na uchwaleniu panowania Antychrysta (co oznacza Crowleya sam oczywiście), a nie Chrystusa. Gdzieś w głębi umysłu Crowley prawdopodobnie uwierzył, że tylko pomagał Jezusowi w planowaniu, grając złego faceta w tej historii.

Inną grupą, która potraktowała idee Darby’ego dość poważnie, byli amerykańscy ewangelicy. Idea, że ​​Apokalipsa jest nie tylko dosłowna i tuż za rogiem, ale że chrześcijanie muszą naprawdę w tym pomóc – to, co nazywam turobchrześcijaństwem – krążyło w całej amerykańskiej religii na początku stulecia, dopóki nie stała się dominująca forma religijna w Ameryce. Można powiedzieć, ponieważ książki Left Behind – najczęściej czytane książki w Ameryce – są bezpośrednio oparte na pomysłach Darby’ego; oraz ponieważ 1 na 3 Amerykanów wierzy teraz, że żyjemy w Apokalipsie i że Jezus powraca za naszego życia (według badań Pew Forum z 2006 r.). Możesz także powiedzieć, ponieważ Ronald Reagan potraktował ten pomysł tak poważnie, że regularnie mówił swoim pomocnikom, że pastuchuje świat w czasach ostatecznych i że jego rolą jest pokonanie Rosji (którą przyrównał do „Goga i Magoga” z apokaliptycznego Book of Daniel) w ramach przygotowań do Drugiego Przyjścia.

George Bush, Jr. – oczywiście syn Barbary – też w to wierzył, niesławnie mówiąc francuskiemu prezydentowi Jacques’owi Chiracowi, że widział „Goga i Magoga w pracy” na Bliskim Wschodzie, gdy próbował zdobyć poparcie dla Wojny z Terrorem, która (jak możesz sobie wyobrazić, Jacques jest Francuzem i wszystkim), nie wypadło to szczególnie dobrze. Widać też, że teologia dyspensacjonalistyczna wyraźnie kieruje dłonią Mike’a Pence’a, a teraz Johna Boltona, który również odegrał główną rolę w inwazji na Irak, i pracuje obecnie nad wyrównaniem Syrii (która jest także spełnieniem przedapokaliptycznej biblii) nawiasem mówiąc, proroctwo z Izajasza 17: 1). Wszystko to dlatego, że ewangeliczni chrześcijanie wierzą, że islam należy usunąć z Ziemi Świętej, przygotowując się na powrót Jezusa.

Ale oczywistym jest, że obie te rzeczy pochodzą z tego samego miejsca – satanistycznego okultyzmu Crowleya i termojądrowego interwencjonizmu prawicy republikańskiej na Bliskim Wschodzie.

W takim razie, nawet jeśli Barbara Bush nie była dosłownie córką Crowleya, oboje czerpali inspirację z tego samego miejsca – chrześcijaństwa chrześcijańskiego Darby. Co przynajmniej czyni ich ideologicznymi krewnymi.

Mówi się, że tam, gdzie jest dym, jest ogień – czy to z okultystycznego rytuału, czy z drona.

Bracia wyłączeni są podzbiorem chrześcijańskiego ruchu ewangelicznego określanego ogólnie jako Bracia Plymouth. Bracia Plymouth podzielili się na braci wyłącznych i otwartych w 1848 roku, kiedy George Müller odmówił zaakceptowania poglądu Johna Nelsona Darby’ego na temat relacji między lokalnymi zgromadzeniami po trudnościach na spotkaniu w Plymouth. – Wikipedia

__________________

Wątek mnie zainteresował i postanowiłem poszukać dalej.

Okazało się, że ojcem Dyspensacjonalizmu jest jezuita Francisco Ribera, ojciec futuryzmu. Darby odwiedził Amerykę sześć razy w latach 1859–1874, głosząc kazania we wszystkich większych miastach, w tym czasie zdecydowanie zasadził nasiona futuryzmu na amerykańskiej ziemi. Dziecko jezuitów dorastało.

Koilejnym dzieckiem jezuitów był wspomniany autor przypisów do King James, Scofield.  Doktryna Antychrysta, który jeszcze miał nadejść, ugruntowała się w amerykańskim protestantyzmie XX wieku!

Przecież dobrze wiemy, że pierwsi pozakatoliccy reformatorzy widzieli antychrysta w osobie papieża. Teraz to wszystko zaczyna mieć sens. Moja wersja na dzień dzisiejszy jest taka, że ostatnim antychrystem będzie papież Żyd, rządzący z Jerozolimy. Pomogą mu wszystkie stacje telewizyjne i wszystkie gwiazdy mediów,.

Zastanowiło mnie jeszcze jedno. Otóż w tłumaczeniu powyżej jest bardzo ważna informacja o źródle ruchów charyzmatycznych, które proewadzą do Irvinga. Darby był wyznawcą irvingizmu.

To znaczyłoby, że ruchy charyzmatyczne są demoniczne.

Na potwierdzenie tego, znalazłem informacje o owej kobiecie mającej wizje czasów końca z dwoma porwaniami:

Około 1830 roku cudowne uzdrowienia zostały zgłoszone przez Jamesa Campbella, najpierw jego siostry Margaret MacDonald, a następnie Mary Campbell (poprzez list Jamesa do Mary). [3]Wkrótce potem James i George MacDonald zamanifestowali mowę językami, a wkrótce inni poszli w ich ślady na spotkaniach modlitewnych. Te charyzmatyczne doświadczenia spotkały się z dużym zainteresowaniem narodowym. Wielu przyszło zobaczyć i zbadać te wydarzenia. Niektórzy, jak Edward Irving i Henry Drummond , uważali te wydarzenia za autentyczne przejawy Ducha Świętego. Inni, w tym John Nelson Darby i Benjamin Wills Newton , których Bracia Plymouth wysłali w ich imieniu w celu zbadania, doszli do wniosku, że te pokazy były demoniczne….

https://en.wikipedia.org/wiki/Margaret_MacDonald_(visionary)

 

Czy coś nam to przypomina? Mnie osobiście objawienia maryjne.

Zaktualizowane: 21 sierpnia 2019 - 07:45

1 Komentarz

Dodaj komentarz
  1. O wielu rzeczach z tej notki nie wiedziałam, dziękuję za materiał!

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish