Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Detektywitter na 21.08

Zauważyłem, że chrzest tzw Duchem Świętym w zborach charyzmatycznych wg mojej oceny w 100% zawsze odciąga od Prawa Boga.

Taka jest rola tego ducha. Prawo już nie obowiązuje, a bezprawie.

Dlatego z czasem część tych ludzi już nie modli się do Boga ani w imię Jezusa ale do ducha świętego, który ich nie uświęca….

Dla charyzmatyków Jezus wypełnił Prawo na krzyżu, żeby oni już nie musieli przestrzegać dekalogu.

To jest start do herezji i zwiedzenia.

 

Updated: 21 sierpnia 2019 — 09:02

12 komentarzy

Add a Comment
 1. Bardzo dobrze mówisz. Głównym problemem każdej denominacji jest wiara w to, że ich Prawo nie obowiązuje, ponieważ – uwaga, uwaga – sądzą, że i tak nie wygrają z grzechem. Pytanie – czy wiesz skąd bierze się to myślenie we wszystkich denominacjach..?

  1. Zgadzam się z tobą…ale skąd się bierze takie myślenie we wszystkich denominacjach, to ja nawet nie wiem ?

 2. Cześć Wam!
  “Dla charyzmatyków Jezus wypełnił Prawo na krzyżu, żeby oni już nie musieli przestrzegać dekalogu” być może bazują na ewangeliach pawła tutaj znany Wam Henryk zrobił ciekawe zestawienie i cóż wychodzi na to że już od początku pojawili się fałszywi apostołowie(kąkol w pszenicy). Nie da się tego nie zauważyć o proszę samemu zobaczyć. Odkryli coś czego nikt wcześniej nie zauważył z powodu braku zrozumienia Pisma. Według mnie pawlitos odwrócił stary testament i ewangelie naocznych świadków do góry nogami, jego narracja jest niczym mowa szatana, bardzo sprytna i zwodnicza wielu już przez to poszło na manowce.
  Pozdrawiam z Bogiem.

  1. witam

   Podejmiesz wyzwania samodzielnego bez wsparcia innych i zgodzisz się na moja sportową propoozycję podjęcia tematu publicznie?
   Polegałoby to na przedstawianiu konkretnego zarzutu wobec Pawła, którego ja bym bronił, ale Ty musialby sie nie posilkowac forum HK. Po prostu: ja samodzielnie myslę i Ty samodzielnie myslisz.
   Podejmujesz się takiej rywalizacji?

   1. Adminie nie ma szans na przekonanie kogokolwiek. Wątpię, żeby chociaż 1 argument trafił do synów buntu. Kłótnie o Prawo były już za czasów Pawła 🙂 On też zapewne zaciekłych przeciwników nie przekonał.
    “Unikaj natomiast głupich dociekań, rodowodów, sporów i kłótni o Prawo! Są bowiem bezużyteczne i puste. Sekciarza po jednym lub po drugim upomnieniu wystrzegaj się, wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok.”

    1. tzn nie w formie kłótni, ale sporu biblijnego. Jesli zobaczę, że sa emocje, to zaprzestanę sporu.

     1. Możesz próbować, powodzenia. Ale obawiam się, że będzie jak w przypowieści o bogaczu.
      “Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!
      “Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”
      I tu też, wszystko mają na tacy, ale nie wierzą bo odrzucają. Klasyczny chrześcijanin selektywny.

  2. Zaiste. Kościół katolicki bazuje w 80% w swych czytaniach na ewangeliach Pawła, Marka lub Łukasza. Sprawdzone.

   JEZUS rzecze w Mateusza: “Tak samo lżyli Go i złoczyńcy, którzy byli z Nim ukrzyżowani.”

   U Łukasza mamy: “Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież – sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju».

   JEZUS rzecze w Pieśni nad Pieśniami: “bo jak śmierć potężna jest miłość, a ZAZDROŚĆ JEJ nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, płomień Pański.”

   A w Hymnie o miłości u Pawła: “Miłość cierpliwa jest,
   łaskawa jest. Miłość NIE ZAZDROŚCI.”

   Nie musimy zgadywać, które z tych wersetów w tymże zestawieniu jest cytowane/powtarzane/mówione przez osoby niezbawione.
   Jeśliby złoczyńca miał być w raju – bez chrztu i całego procesu zbawienia – to w jaki niby sposób? Byłby zaprogramowany jak robot, że cała nauka byłaby mu przelana jedną instalacją by mógł żyć w odrestaurowanym raju, czyli Królestwie Niebieskim? Z tego co pamiętam nigdzie indziej nie ma zwrotu “będziesz w raju”, a raczej cała Biblia mówi o… Królestwie Niebieskim.
   A co z miłością? Czyż Bóg nie jest zazdrosny? Oczywiście, że jest! Zazdrość to naturalna cecha miłości. Wszak kobiety ze świata cały czas tą zazdrością manipulują.

   Jeśli zwrócicie uwagę na to jak wypowiada się Paweł, to może ujrzycie właściwe intencje. Kiedy Paweł pisze, to używa takich zwrotów: “JA! JA! JA! JA! JA! PATRZCIE! JA!!!” – dajcie jego zwroty w rozpoczynaniu zdań jakiemuś dobremu psychologowi to od razu Wam powie, że bije egocentryzmem i pychą z nich właśnie. Interesuje się psychologią od ponad dekady, wiem co mówię 🙂

   OBJAWIENIE – LIST DO KOŚCIOŁA W EFEZIE: “Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i żeś ich znalazł kłamcami.”

   KTO POSZEDŁ NA MISJĘ DO EFEZU? – Paweł – i przebywał tam dwa lata.

   Ani Paweł, ani Łukasz, ani Marek – nie chodzili z Chrystusem. Nie na darmo właściwym imieniem Pawła jest Saul. A kto chciał zamordować Dawida jak nie Saul…?

   Paweł moi drodzy niestety bardzo drastycznie, a jednocześnie wielce wysublimowanie, zasiewa kąkol, albowiem neguje Prawo Boże. I stąd właśnie wszelki rozgardiasz pośród wszystkich denominacji – one są zbudowane na ewangelii Pawłowej, a nie Ewangelii o Królestwie Niebieskim. (dzięki ToNieJa)

   Jeśli Bóg dozwolił na to, by jeden z uczniów Chrystusa był opętany przez szatana (Judasz powiesił się dlatego, gdyż myślał, że robi dobrze wydając Chrystusa – identyczny schemat myślenia i działania obserwuje pośród niewierzących – czyli własna wola jest najważniejsza – a to jest pierwsze hasło satanizmu), to dlaczego nie mógł dozwolić na to by i w Piśmie zły był obecny…? Pytacie – po co? Po to by sprawdzić kto Go rzeczywiście miłuje, a kto idzie za ludźmi, czyli światem.

   Piotr bardzo dobrze mówi, że główną przyczyną letniości Chrystian jest negacja Prawa Bożego.
   Ponieważ wygra ten, kto wytrwa do końca.

   1. “Jeśli zwrócicie uwagę na to jak wypowiada się Paweł, to może ujrzycie właściwe intencje. Kiedy Paweł pisze, to używa takich zwrotów: “JA! JA! JA! JA! JA! PATRZCIE! JA!!”

    tak to prawda i miałem nawet napisac o tym i o innych sprawach. Nawet niedawno śmiałem się podczas czytania jego listów, ze względu na jego patetyczny ton, ale…. nie zapominajmy że byl on i faryzeuszem i Rzymianinem a to budowało pychę.
    Napisałem niedawno HK komentującemu tutaj, że i my ja mamy jak prowadzący strony.

    “Paweł moi drodzy niestety bardzo drastycznie, a jednocześnie wielce wysublimowanie, zasiewa kąkol, albowiem neguje Prawo Boże.” Paweł nigdzie nie zasiewa kąkolu.

    https://detektywprawdy.pl/2015/09/30/dowod-na-to-ze-pawel-byl-apostolem-jezusa/

   2. AntykWariat z tej długiej wypowiedzi zrozumiałem, że odrzucasz Pawła? Dobrze zrozumiałem?
    To bardzo źle. Paweł nie odrzuca Prawa, tylko mówi, że to Chrystus jest najważniejszy. Czyli w przełożeniu: sobota nie zbawia, a nawet wiedza nie zbawia. Trzeba wypełniać polecenia Chrystusa. Chrystus nie wyparł się Prawa, ani Paweł się nie wyparł. Pawła trzeba rozumieć w całości, a nie wyrywając konkretny cytat.
    Nie ma taniej łaski. Tania łaska jest nic nie warta.
    Kochani, jak się odrzuca Pismo (w częściach nawet) to się nie dziwcie, że nie mamy Pocieszyciela…
    Zamiast odrzucać, proście Boga o zrozumienie.
    I kończę dyskusje o Pawle i Prawie 🙂

    1. Zatem dlaczego nikt nie zwraca w ogóle uwagi na przedstawione dwie pary wzajemnie wykluczających się cytatów…?

     1. Nas obowiazuje wypelnianie Ewangelii czyli Nowy Testament i nie ma sensu łapać cytatów ze Starego i szukać sprzeczności. To tak jakbys zarzucił ze Bóg ST kazal Izraelitom zabijac i podbijac tereny to nie moze Być ten sam Bog co w NT.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: