Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nick Vujicic przyjechał do Poznania. I oczarował publiczność na stadionie!

Temat Nickiego w Polsce był już poruszany na tym blogu, ale tym razem pragnę przedstawić Wam komentarz jesli dobrze pamiętam Andrzeja z forum ulicaprosta:

 

______________

 

Dzisiaj zajmę się trudnym emocjonalnie tematem. Tytuł moich przemysleń na temat wizyty Nicka Vujicica we Wrocławiu zaczerpnąłem z relacji z jego poprzedniej wizyty w 2015 w Poznaniu gdzie wystąpił w roli mówcy motywacyjnego.

Nick Vujicic przyjechał do Poznania. I oczarował publiczność na stadionie! 

Z całym szacunkiem do Nicka jako człowieka i do ludzi organizujących jego przyjazdy do Polski jest potrzeba zwrócić uwagę, że jego ewangeliczne przesłanie jest populistyczne, uniwersalne, motywacyjne. Czy jest to pełna ewangelia, i czy zwiastowany jest ten Jezus, właściwy Jezus? To są pytanie które dzisiaj musimy sobie zadać, by nie ulec misternie tkanemu zwiedzeniu.

Co wiemy o Nicku Vujicicu? O jego poglądach, nauczaniu, przynależności denominacyjnej? Co on promuje? Jakim towarzystwem się otacza? Czy rzeczywiście promuje Chrystusa? To są ważne pytania. Posłuchałem Nicka. Z całym szacunkiem dla tego człowieka i jego fanów, ale jego ewangelia motywacyjna jest rozwodniona i uniwersalna. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. A idea “życie bez ograniczeń” łatwo wpada w ucho słuchaczy. Jego nauczanie wszędzie pasuje. U katolików, prawosławnych, w świeckiej Vivie, w świecie show biznesu. Wszędzie gdzie się pojawia jest dzisiaj mile widziany. Czy Chrystus gdyby się dzisiaj pojawił też by był mile widziany wszędzie ???

Oglądałem jego ostatnie przesłanie i całe wydarzenie o nazwie ODNFEST we Wrocławiu, odniosłem nieodparte wrażenie, że gwiazdą wieczoru był N.Vujicic oraz korporacja religijna o nazwie Przymierze Pastorów Tuż przed wystąpieniem Nicka, prowadzący B. Tomczyński tak szczerze mówi o Nicku w ten sposób; “jego osoba zjednoczyła nas tutaj, abyśmy tu byli….”; będziemy czerpać z niego garściami…” To jest bardzo istotna wypowiedź. Obawiam się, że główną gwiazdą imprezy na stadionie był NV, a setki ludzi przyszło tam z jego powodu…

Z ust Nicka płynie łechcąca ucho ewangelia. Taką samą ewangelię głoszą księża z Nowej Ewangelizacji, więc nie jest dziwnym, że do posłuchania Nicka nawoływały katolickie, a także świeckie media.

Tutaj N.Vujicic w świecie show biznesu….
https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/a … juNMh5Y-8M

A tutaj spotkanie w TV z Rickem Warrenem
https://www.youtube.com/watch?v=l0TP4Tc … 15HimmRKfE

******

Przede wszystkim ODNFEST jest imprezą ekumeniczną i bierze w niej udział pięć wspólnot katolickich z księdzem Mariuszem Rosikiem na czele.

Niestety nie da się, jak to wielu próbuje, rozdzielić Vujicicia od idei Festiwalu Odnfest… od ekuemnizmu.

Od 1:11:47 relacji z Wrocławia, ksiądz katolicki prof. Mariusz Rosik modli się o wylanie Ducha Świętego na miasto i na Polskę. Sorry, to jest jakieś wielkie koszmarne nieporozumienie, jest potrzeba raczej modlić się o to by Duch Święty przekonał tego człowieka o grzechu, sprawiedliwości i o sądzie, a przede wszystkim o prawdzie. Ksiądz Rosik jest duchownym mocno przywiązanym do eucharystii.

Ilustracja:
https://i2.wp.com/www.mariuszrosik.pl/w … png?w=1030

http://www.mariuszrosik.pl/?p=10550

Wracając do Nicka Vujcica. Jest on przede wszystkim mówcą motywacyjnym i celebrytą bywający na salonach show biznesu. Musimy pamiętać, i wziąć to pod uwagę, że Nick Wujcic to nie osoba ale instytucja. Jaki jest jej cel ? Zjednoczenie… Będziemy się temu baczniej przyglądać. Przesłaniu Nicka w Internecie towarzyszyła zachęta by zapisać się SMS em na listę wysyłkową. Kto wysyła informacje ? Ekumeniczny portal SzukającBoga.pl z kolejnym księdzem w roli głównej ks. Ryszardem Nowakiem autorem książki; “Eucharystia źródłem i szczytem.”

Sam Nick Vujicic jest człowiekiem otwartym na ekumeniczną współpracę z kościołem katolickim i prawosławnym…

Ilustracja:
http://www.spc.rs/files/u5/2012/9/img_5029-z-s.jpg
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/5t … AgDNA8DCww
https://lavra.ua/wp-content/uploads/2019/02/002-37.jpg

 

źródło:

 

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2020&sid=800e34e7d9794d01c7fe2d0711fe20ce

 

 

 

Updated: 17 czerwca 2019 — 20:21

1 Comment

Add a Comment
  1. Szkoda że tak wyszło z nim… :/
    Mimo wszystko jednak Nick to przykład, że jest możliwe życie nawet bez nóg i rąk…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: