Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Członkowie rywalizujących gangów ryzykują życie, by razem zostać ochrzczeni .

 

Pięciu zaprzysiężonych wrogów gangów zaryzykowało życie, by razem zostać ochrzczonymi w więzieniu w Teksasie. 

Członkowie rywalizujących ze sobą frakcji w Coffield Prison złożyli publiczne oświadczenia o wierze zaledwie sześć miesięcy po tym, jak Dallas megachurch Gateway otworzyło kampus w murach więzienia.

„Wczoraj na naszym kampusie w Coffield byliśmy w stanie zrobić coś, czego żaden kościół nigdy nie był w stanie zrobić w historii tego więzienia” – powiedział Niles Holsinger, pastor kampusu Gateway Coffield Prison w  filmie na Facebooku . „I to jest woda chrzcząca ludzi z tzw. Segregacji administracyjnej, części więzienia, w której znajdują się najbardziej brutalni przestępcy, brutalni więźniowie całego więzienia”.

W Coffield przebywa ponad 4000 wyjątkowo niebezpiecznych więźniów, a część z nich spędza 23 godziny dziennie w swoich celach. „Ci faceci nie mogą być w pobliżu innych ludzi, wyjaśnił Holsinger. „Nie mogą być w pobliżu przyjaciół, nie mogą być w pobliżu rodziny”.

Ale w niedzielę była to zupełnie inna atmosfera niż zwykle. Zamiast przemocy i nienawiści, w Coffield była radość i wolność, gdy grupa tych zatwardziałych przestępców przyszła zostać ochrzczona.

„Pięciu mężczyzn zaprowadzono do gimnazjum, każda z kajdanami i nogami  wokół talii i eskortowana przez strażnika, który nie zdejmował rąk z ramienia, dopóki nie zostanie umieszczony, podniesiony i przywiązany kajdanami w zbiorniku na chrzest wodny, – wyjaśnił Holsinger.

 

„Wszyscy ci ludzie są aktywnymi członkami gangu. I nie tylko podjęli decyzję o chrzcie i oddali swoje życie Chrystusowi, ale wiedzieli, że dla niektórych z nich decyzja ta oznaczała pewną śmierć. Wyszli obok mężczyzn, którzy kiedy szli, moczyli się, kapieli wodą, ponieważ decyzja miała oznaczać ich na śmierć. ”

 

 

W drodze na basen Holsinger powiedział, że „strażnicy musieli rozdzielić ich po obu stronach, aby nie mogli zbliżyć się do siebie na wypadek, gdyby wybuchła przemoc”.

 

Jednak po wyjściu z wody środowisko zmieniło się z nieprzyjaznego na wypełnione duchem.

 

Pomimo bycia z walczących gangów, Holsinger powiedział, że grupa mężczyzn „wyznała tego samego Pana i zostali ochrzczeni w tej samej wodzie i wyszli razem w szeregu, strażnicy nie trzymali się już ich ramion, ponieważ Bóg uczynił coś w ich życiu. ”

To pragnienie duchowej odnowy było oczywiste dla tych więźniów, którzy zdecydowali się pójść za Jezusem.

„Przez całe życie próbowałem wszystkiego po swojemu, a to mnie tu przywiodło” – wyjaśnił jeden z więźniów pastorowi kampusu, według  Fox News . „Chcę wypróbować to w sposób Boży… wyjdziemy z woda jako nowi ludzie. ”

Holsinger powiedział, że to, czego był świadkiem obok basenu chrzcielnego, było niczym innym jak „oszałamiającym”.

 

„Właśnie to staje się częścią każdego dnia w Gateway” – dodał. Gateway Church otworzył swój kampus Coffield Prison w lutym, wprowadzając około 650 więźniów do pierwszej służby.

Pozostałych 14 więźniów wciąż zamkniętych w samotności ma nadzieję, że zostaną ochrzczeni w lipcu, według Kościoła. Ponadto Gateway planuje uruchomienie kolejnych sześciu kampusów więziennych w stanie Teksas, a wszystko to do początku 2020 roku.

 

 

 

 

Updated: 10 czerwca 2019 — 19:26

2 komentarze

Add a Comment
  1. Chwała Panu! Wspaniała wiadomość 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: