Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Facebook i Google mogą wkrótce usuwać treść „anty-szczepionkową”

 

Facebook, pod presją ograniczenia szkodliwych, wprowadzających w błąd i fałszywych treści, powiedział, że bada usuwanie informacji o szczepionkach z systemów oprogramowania, które zalecają inne rzeczy do czytania w sieci społecznościowej.

Informacja zniechęcająca ludzi do otrzymywania szczepionek dla ich dzieci, która stała się wirusowa na Facebooku, szczególnie w jej Grupach, mogła przyczynić się do wzrostu epidemii odry. Kryzys zwrócił w czwartek uwagę przedstawiciela Adama Schiffa, który wysłał list do dyrektora generalnego Facebooka Marka Zuckerberga i szefa Google’a, Sundara Pichai, prosząc ich o rozwiązanie problemu.

W odpowiedzi Facebook powiedział, że „bada dodatkowe środki, aby jak najlepiej zwalczać problem”, zgodnie z oświadczeniem firmy. Może to obejmować „zmniejszenie lub usunięcie tego typu treści z zaleceń, w tym grup, do których należy dołączyć, i obniżenie ich w wynikach wyszukiwania, zapewniając jednocześnie dostęp do wyższej jakości i bardziej wiarygodnej informacji. „…

Google, który nie odpowiedział natychmiast na komentarz do listu Schiffa, już podejmuje podobne kroki. W ubiegłym miesiącu serwis YouTube opracował zmianę sposobu, w jaki zaleca filmy – zautomatyzowany system, który został skrytykowany za promowanie dezinformacji. YouTube ogłosił, że zacznie wycinać filmy z „treści z pogranicza”, które „mylą użytkowników w szkodliwy sposób” z jego systemu rekomendacji. Firma zaoferowała tylko trzy przykłady. Jednym z nich były filmy promujące „fałszywe cudowne lekarstwo na poważną chorobę”.

Schiff, Demokrata z Kalifornii, przytoczył kilka powodów, dla których firmy technologiczne powinny podejmować działania. Światowa Organizacja Zdrowia wymieniła niechęć lub odmowę przyjęcia szczepionek jako głównego zagrożenia dla globalnego zdrowia w tym roku. Podkreślił także odrodzenie się odry w hrabstwie Clark w stanie Waszyngton.

„Istnieją mocne dowody sugerujące, że przynajmniej część źródła tego trendu stanowi stopień, w jakim medycznie niedokładne informacje o szczepionkach pojawiają się na stronach internetowych, na których wielu Amerykanów otrzymuje informacje” – napisał Schiff. „Algorytmy, które zasilają te usługi, nie są zaprojektowane w celu odróżnienia informacji o jakości od informacji dezinformujących lub wprowadzających w błąd, a ich konsekwencje są szczególnie kłopotliwe dla zdrowia publicznego.”

Pierwszym rezultatem wyszukiwania „szczepionek” na YouTube jest film pokazujący debatę „na średnim poziomie” pomiędzy zwolennikami szczepionek a tymi, którzy uważają, że są niebezpieczni. Czwarty wynik to pierwszy epizod popularnej serii filmów o szczepionce „The Truth About Vaccines”. Ma prawie 1,2 miliona wyświetleń.

Zachodzi jednak pytanie, czy korporacje jakimi są Facebook i Gooogle Corporation zechcą zablokować wolność słowa i kontrargumenty ruchów antyszczepionkowych, tym samym wprowadzając poza państwową cenzurę, czy jednak takie grupy jak STOPNOP przejdą na polskie fora?

 

 

 

 

 

 

 

Facebook może wkrótce usuwać treść „anty-szczepionkową”

Updated: 15 lutego 2019 — 20:12

3 komentarze

Add a Comment
  1. W sumie nie będzie dziwić mnie, jeśli wszelkie “anty” grupy tego typu poprzechodzą na strony typu fora.pl czy inne szablony forumowe typu phpBB (o ile się nie mylę), oby tylko w szeregach mieli osoby ogarniające działanie tychże…
    A samo usuwanie jest okropnym pomysłem…

  2. Proszę o małe wstawienie się za mną w modlitwie. Kłopoty z pecherzem. Dziękuję.
    Niech Wam błogosławi Jezus Chrystus

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: