Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Syryjscy muzułmanie znajdują Jezusa po brutalności ISIS: “Chrześcijaństwo było religią, której szukałem”

Bóg potrafi zło obrócić ku dobremu.

 

Syryjscy chrześcijanie podzielili się tym, jak nawrócili się z islamu na chrześcijaństwo po tym, jak byli świadkami brutalności islamskich ekstremistycznych grup, takich jak ISIS, którzy dokonywali barbarzyńskich czynów w imię Allaha.

Członkowie niedawno założonego Kościoła Braci w Kobani – pierwszego miejscowego chrześcijańskiego miejsca kultu od dziesięcioleci – podzielili się z NBC News, jak chrześcijaństwo przemówiło do nich po życiu pod prawem szariatu.

Farhad Jasim, który pracuje jako mechanik, nawrócił się na chrześcijaństwo pod koniec ubiegłego roku. Powiedział NBC, że został uwięziony przez ISIS przez sześć miesięcy na początku 2016 roku po tym, jak bojownicy odkryli, że nie zna podstaw islamu. Podczas pobytu w niewoli był torturowany i zmuszony do czytania Koranu.

“Po tym, jak byłem świadkiem ich brutalności na własne oczy, zacząłem sceptycznie odnosić się do mojej wiary” – powiedział Jasim.

Po usłyszeniu o Kościele Braci, który został otwarty we wrześniu i jest częścią nazwy wywodzącej się z XVIII-wiecznych Niemiec, Jasim postanowił odwiedzić: “Nie zajęło mi dużo czasu odkrycie, że chrześcijaństwo było religią, którą szukałem, “powiedział.

Jasim powiedział, że jego rodzina odrzuciła go ze względu na jego nowo odkrytą wiarę i wyraził nadzieję, że pewnego dnia jego ukochani nie tylko mu wybaczą, ale także przyjmą chrześcijaństwo.

“Jeśli ISIS reprezentuje islam, nie chcę już być muzułmaninem”, powiedział. “Ich Bóg nie jest moim Bogiem”.

Firas, 47-letni farmer, powiedział NBC, że nawrócił się na chrześcijaństwo po tym, jak przeżył ISIS przez dwa lata. Przypomniał sobie, jak bojownicy terroryzują każdego, kto nie stosuje się do ich konkretnego gatunku islamu.

“Widziałem mężczyzn i młodych nastolatków bitych na ulicach. Widziałem martwe ciała młodych mężczyzn wyrzucanych z wysokich budynków za bycie gejem – powiedziała Firas. “To był ich islam”.

“Jeśli niebo jest stworzone dla ISIS i ich wiary, wybrałbym piekło dla siebie zamiast bycia z nimi ponownie w tym samym miejscu, nawet jeśli jest to raj” – dodał.

Podczas gdy ISIS został wypędzony poza miasto, położone wzdłuż granicy syryjsko-tureckiej, ponad cztery lata temu, przejście na chrześcijaństwo pozostało tabu – a nawet niebezpieczne – w regionie muzułmańskim. Obserwator prześladowań Open Doors zauważa, że nawet w bezpieczniejszej części Syrii chrześcijanie, którzy nawrócili się z islamu, napotykają na presję i dyskryminację ze strony swoich społeczności. Według szacunków Kobani jest domem dla około 300 chrześcijan.

38-letni Omar, który pełni funkcję administratora kościoła, powiedział, że nawet zanim ISIS wyprzedziło region, nie wolno zmieniać religii z islamu na chrześcijaństwo. Ale pod ISIS przejście na chrześcijaństwo “nie było nawet możliwe” – powiedział, dodając: “ISIS natychmiast cię zabije”.

“Większość braci tutaj nawróciła się lub przyszła do kościoła w wyniku tego, co ISIS zrobił im i ich rodzinom” – powiedział. “Nikt nie jest zmuszony do nawrócenia. Naszą bronią jest modlitwa, szerzenie ducha miłości, braterstwa i tolerancji “.

Obecnie tylko 4,6 procent Syryjczyków uważa się za chrześcijan, zgodnie z raportem ”  Pomoc dla Kościoła w Potrzebie . Ponadto około 700 000 chrześcijan  prawdopodobnie opuściło Syrię od czasu wybuchu wojny domowej w 2011 roku.

W grudniu prezydent Donald Trump ogłosił, że wojska amerykańskie wycofają się z Syrii, stwierdzając: “Wygraliśmy przeciwko ISIS, pobiliśmy ich, my ich bardzo mocno pobiliśmy.” Odzyskaliśmy ziemię, a teraz nadszedł czas na naszą żołnierze wracają do domu. ”

Jednak w obliczu obaw, że wycofanie wojsk amerykańskich z Syrii z narażeniem prześladowanych chrześcijan, Kurdów i innych mniejszości etnicznych, Trump wyjaśnił później  , że odeśle siły amerykańskie, jeśli ISIS i inne grupy terrorystyczne odzyskają siły.

“Prezydent wyjaśnił, że wspieramy chrześcijan, że wspieramy Kurdów”, ostatnio powiedziała sekretarz biura prasowego Białego Domu, Sarah Sanders . “Dał jasno do zrozumienia w Turcji, publicznie o tym mówił na wielu frontach, a tylko jednym z powodów, dla których prezydent był twardy dla Iranu, jest upewnienie się, że ludzie nie czują się zagrożeni. bezpieczne strefy, które będą bardzo ważne, a pomysł, że prezydent właśnie odchodzi i ignoruje potencjalny problem, nie rozumie zasadniczej decyzji, którą podjął. ”

 

Moje podsumowanie. Musi zaistnieć kontrast, skrajność, aby ludzie zobaczyli miłość Jezusa.

Przejście na chrześcijaństwo zawsze wiążę się z kosztami. Kościółki pseudoprotestanckie w Polsce nie nauczają uświęcania i tej skrajności w rodzinach i w pracy nie widać.

Była mowa o gejach. Teraz to oni atakują Polaków chcąc nas zdominować swymi marszami (nie) równości, swoja religią Sodomy. Gdyby tu byl Islam już dawno by wisieli. Ale oni mówia że w Polsce jest dyskryminacja i mowa nienawiści. Zapraszam homoseksualistów do krajów islamskich aby poznali religię “miłości”.

Syryjczyków ISIS nauczyło, że islam to jest zło, ale Polaków komunizm nie nauczył że to jest zło. Nadal mamy rządy Polinu i potomków UBeków. Dlatego Wielki Ucisk musi nadejść, aby ludzie poznali czym jest oddalenie się od Boga.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 7 lutego 2019 - 11:18

3 komentarze

Dodaj komentarz
  1. http://fakty.interia.pl/swiat/news-rosja-kolejne-aresztowania-swiadkow-jehowy,nId,2824039 . świadkowie są też zwiedzeni ale żeby areszty i kolonie karne ?.Może jest obawa że to szpiedzy? Czy jakoś tak? skoro z USA ta religia przyszła

    1. Może i stąd biorą się te podejrzenia…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish