Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zrodzeni do szabli – film programujący Polaków?

W komentarzu, którego jeszcze nie opublikowałem ktoś umieścił link tego trailera;

 

 

Czytelnik ów zauważył słusznie tę oto scenę, a w niej symbol niby słowiański…:

 

 

Rozumiem, że jednym z największych symboli Polaków jest oko Horusa znane w kościele Rzymu jako oko opatrzności 🙂

Pewnie ten symbol jest znany wszystkim Polakom 😀

 

Stąd pojawia się także w trailerze msza, gdzie szlachta chwyta za szable..

 

Autorzy projektu informują na swojej stronie jaki był cel i geneza powstania pomysłu i filmu:

 

Polska szabla nieodłącznie związana z kulturą szlachecką była znakomitą bronią oraz przykładem naszych umiejętności twórczego rozwijania doświadczeń Wschodu i Zachodu. Otaczano ją wyjątkową czcią i szacunkiem. Szable konsekrowano, przekazywano z ojca na syna wraz z tradycją powiązanej z nią rodzinnej chwały. Na skrzyżowanych szablach chrzczono synów, a te zdobyczne przekazywano wraz ze sztandarami jako ofiarę składaną Bogu. Polak z szablą był dla wroga strasznym przeciwnikiem ponieważ od dziecka nabywał umiejętności efektywnej walki tym orężem, zaś sama szabla jako ulubiona polska broń została konstrukcyjnie doprowadzona do perfekcji stając się wzorem do naśladowania.

 

Pomijając symbol Illuminati, kiedy widzę hasła patriotyczne i odwoływanie się do waleczności Polaków, a w tle kler, to przychodzi mi jedno na myśl: programowanie do wojny.

 

Problem polega na tym co pisałem już kilka lat temu w linku poniżej, historia Polski jakimś cudem zaczyna się od roku 966, czyli od roku popełnienia głupoty przez Mieszka i przyjęcia chrztu, ale nie Polski, ale dworu Mieszka i to jeszcze nie całego.

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/03/historia-sowian-symbole-narodowe.html

 

W trailerze Pawła Deląga przewija się flaga Polski, ksiądz.

Czy aby na pewno takie barwy mieliśmy na fladze jakie są teraz skoro już tak sięgamy w przeszłości polskość?

 

Tak wyglądała flaga za czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów:

 

 

 

Jednak tak naprawdę pierwsza flagą Polski wcale nie był biało-czerwony, ale karmazyn:

 

 

Dopiero w latach w latach 1386–1569 w czasach Korony Królestwa Polskiego flaga (sztandar) Polski przeszedł małą metamorfozę. Pojawił się na nim biały orzeł w koronie na czerwonym tle.

źródło: http://ciekawegniezno.blogspot.com/2015/05/flaga-dawniej-i-dzis-czyli-jak-na.html

 

 

Popatrzmy na flagi Polski z obrazu Bitwy pod Grunwaldem:

 

 

 

Chrześcijanie a szabla.

 

W związku z tym, że to kościół Rzymu objął swoim zasięgiem całą Europę, a na początku nie było protestantyzmu w żadnej formie, to posługiwanie się bronią wynikało nie z wiary chrześcijańskiej, gdyż chrześcijaństwa w Polsce nie było do czasu reformacji, ale z nauk katolickich, a więc wszelkie nawoływania do wojen choćby opisywane w trylogii wychodziły od kleru.

Żaden chrześcijanin nie pójdzie na wojnę tylko po to, by być marionetką Jezuitów, czy ogólnie rzecz biorąc papiestwa.

Pan Jezus wyraźnie powiedział “kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Stąd ateiści mają mylne wyobrażenie chrześcijaństwa nawracającego ogniem i mieczem, kiedy prawdziwego apostolskiego chrześcijaństwa nie było do późnego średniowiecza.

 

Wielce intrugującym wpisem napisanym wprost na stronie filmu jest takie oto info:

 

Znakomitym szermierzem znającym arkana sztuki krzyżowej był Kazimierz Pułaski – bohater walk o wolność dwóch narodów, polskiego i amerykańskiego, jeden z dowódców i marszałek konfederacji barskiej, generał i bohater wojny o niepodległość USA, wolnomularz

 

Czy chrześcijanin ma prawo powoływać się na masona? Absolutnie nie. Przynależność do takich organizacji jest wielkim grzechem.

 

Pan Paweł Deląg, którego ceniłem z kilku filmów idzie wg mnie drogą, która wydaje się nie być jego drogą, ale to czas pokaże.

 

 

 

 

19 komentarzy

Add a Comment
 1. “Stąd pojawia się także w trailerze msza, gdzie szlachta chwyta za szable..”
  przypomniała mi się scena z “Wołynia” gdzie w górę też m.in. szable a walczono też “za ojczyzne”..

 2. Witam, film jest zrobiony ze zbiórek internautów przez hobbystow polskiej sztuki krzyzowej ze szkoły fechtunku sieniawski fencing i fanów rekonstrukcji. Zbiorka zakończyła sie ok dwóch dni temu. Wiem bo obserwuję od kilku lat ich wysiłki by odtworzyć kawałek historii. Jednak trailer z okiem też moją uwagę przykuł. Myślę, że tutaj kłania sie raczej nieświadomość twórców co do prawdy o symbolice.

  1. być może, ale to niebagatelny symbol. Ze słowiaństwa kompletnie go nie znam. Dodajmy do tego świadome wzorowanie się na Puławskim masonie co sami napisali.

 3. ten film mi jakoś tak niepokojąco wygląda, nie tylko brzmi…

 4. http://player.polskieradio.pl/

  Ciekawy podkast. Autor co prawda w pewnym momencie neguje relacje biblijną co oczywiście jest błędem natomiast uważam że książka może być godna uwagi.

 5. Ja powiem szczerze jestem dumny, że jestem Polakiem Słowianinem. Żałuję tylko ze w pewnym momencie daliśmy się oszukać i oddać w ręce demonom.
  DZ. 17, 26-27 On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, 27 aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas.
  Amen

  1. No i takich ludzi Polsce potrzeba. Pozdrawiam ?

 6. Autorzy filmu pytani o ten symbol tłumaczą, że “Sklepienie polskiego kościoła z xvii wieku jest chyba wystarczającym powodem tym bardziej że jest to symbol przedstawiający opatrzności.”

  Od dawna symbol oka przestał być wyłącznością klipów lady gaga i podobnych, dzisiaj widzę go nawet na zabawkach dla dzieci i sklepach z ubraniami, widziałem reklamę na autobusie jakiegoś sklepu z kobietą przykładającą do twarzy wielkie rozdziawione oko przecież to jest jakiś absurd ;-| albo te okropne minionki niebywały sukces kasowy a wyglądają jak wielkie żółte czopki główny bohater ma jedno przymknięte oko, symbol masoński na ubraniu a studio za to odpowiedzialne nazywa się Illumination Entertainment…

  “popełnienia głupoty przez Mieszka i przyjęcia chrztu, ale nie Polski” z zapisków historycznych wynika, że słowianie masowo sprzedawali dzieci swoje i sąsiadów w niewolę muzułmanom a przyjęcie chrztu ukróciło ten precedens. Czy nie lepiej było przyjąć moralność katolicką i przyłączyć się do rozwijającej się europy niż pozostać w swoich chatkach wierząc w rusałki i skrzaty? W końcu, z hasłem Bóg, Honor, Ojczyzna staliśmy się najpotężniejszym krajem europejskim, gdyby nie nasza siła czy zbrojne ramię katolików w ogóle, byłby tu teraz kalifat.

  1. taka opatrznosc ze 3 zabory były a pozniej komunizm a teraz kilka mln Polaków w dobrycie ale zagranicą

   1. Ale jaki właściwie wynosisz z tego wniosek, że powinni byliśmy pozwolić muzułmanom podbić europę? Przecież w tedy bylibyśmy jeszcze w gorszej sytuacji. Czy to nie po chrześcijańsku uratować przed śmiercią swoich braci wiedząc, że za kilka lat solidnie nam natłuką?

    1. To nie tak.
     Zalezy od podejścia.
     Realia są takie że jesteśmy krajem katolickim a więc cielesnych. Ale biblijni powinni się modlić bo nie zcialem i krwią…

     1. 35 I rzekł do nich: «Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?» Oni odpowiedzieli: «Niczego». 36 «Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!11 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców12. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dochodzi kresu»12. 38 Oni rzekli: «Panie, tu są dwa miecze». Odpowiedział im: «Wystarczy».

      1. No właśnie, aby sie wypełniły proroctwa, a nie żeby zrobic regułę z używania broni..

    2. wypowiedział się cygan przedstawiciel rasy zapładniającej 13-latki, tkwiącej w slamsach, brudzie i patologii, żerującym na zasiłkach, złodziei i tirówek za 50zł

     Adminie po co jest weryfikacja komentarzy, skoro przepuszcza takie śluzy jak ta wyżej?

 7. Franciszek Ciszewski

  Istotne dopowiedzenie: katolickie Oko Opatrzności nie ma powieki i z trójkąta najczęściej równoramiennego wychodzą promienie. Jest więc bardziej symetryczne, ma inną wymowę, niż “udżat”, czy oko Horusa. Podaję, bo szczegóły mają znaczenie.

  1. tylko inna wersja tego samego…
   To jak Dacia Lodgy kopia Grand Scenica. Niby inne ale to samo

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: