Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Co oznacza, że Pan Jezus jest naszym Panem?

Letnie, a właściwie nie ma takiego słowa na to co się dzieje w zborach protestanckich, kościoły, sprowadzają wiarę do czczego wyznania w oparciu o tenże cytat:

 

 Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim4. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie510 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia. ” Rzymian 10

 

 

Byłem świadkiem takiego wyznania gdzie pewna osoba obok mnie stojąca w Krakowie wypowiedziała te słowa i od tamtej pory uczyniła tyle zła i tyle bezprawia uczyniła, że pozostaje tylko modlić się o tę osobę.

 

Może przejdę od razu do rzeczy. Co oznacza słowo “Pan”

Oto wybrane znaczenia ze słownika:

 

-bogacz;
-dawniej też: właściciel majątku ziemskiego
-mężczyzna stojący na czele domu, rodziny, gospodarstwa
dawniej  «pracodawca w stosunku do służby»
-Pan «Bóg»
– pot. «nauczyciel»

Jak widzimy ‘panem” jest osoba wpływowa, stojąca na czele, będąca nauczycielem i pracodawcą. Myślę, że te wszystkie cechy możemy odnieść do Boga. Jest On ponad nami i powinien pełnić z założenia rolę zwierzchniczą.

 

Ze Stronga czym jest Jezus i zbawienie:

 

Jezus/Joszua/Jehoszua; Hebr. “יְהוֹשׁ֫וּעַ” [Jehoszua] – JHWH (Pan) jest zbawieniemZbawiciel;
b zbawićuratować, zachować przy życiuocalić od śmierci, wybawić;

 

 

Teraz przypatrzmy się naszemu życiu czy:

 

 1. Pan Jezus jest Panem naszego języka?
 2. Pan Jezus jest Panem naszego seksu?
 3. Pan Jezus jest Panem naszych pieniędzy?
 4. Pan Jezus jest Panem naszej rodziny?
 5. Pan Jezus jest Panem naszego pokarmu?
 6. Pan Jezus jest Panem w naszej pracy?

 

 

itd itd.

 

Być może nie wszyscy rozumieją nadal o co w tym chodzi.

Tak więc tłumacze po kolei:

 

ad1.

Czy ranisz językiem, czy mówisz owocami Ducha? Jeśli nie, to Pan Jezus nie jest Panem Twojego Języka. Natychmiast oddaj mu swój język.

ad2.

Czy uprawiasz Boży seks, czy nieprawy (np onanizm, seks analny)

ad3.

Czy pieniądze wydajesz na Boże rzeczy, czy np na hazard, na papierosy, na drogie auta, na które bierzesz kredyt itd

ad4

Czy w Twojej rodzinie jakkolwiek wygląda (panna, kawaler, po rozwodzie, wdowy i wdowcy) panuje atmosfera miłości?

ad 5

Czy jesz to, co Ci szkodzi, czy chcesz wiedzieć co Bóg dla Ciebie chce abyś jadł. Zapytałeś się kiedyś o to Boga, szukałaś w Biblii, co chce Bóg abyś jadł i nie chorował/a?

 

ad6

Czy w pracy szanujesz pracodawcę? czy jesteś uczciwy? czy sam wymierzasz sprawiedliwość za złe wynagrodzenie? Czy masz Boże zajęcie, czy też musisz oszukiwać.

 

 

 

Można by tak dłużej, ale chciałem tylko uzmysłowić czy Pan Jezus jest na prawdę naszym Panem.

Pan rządzi wszystkim. Pomyślmy, czy Jezus panuje nad nami w każdej sferze?

 

 

 

Updated: 31 października 2018 — 11:00

4 komentarze

Add a Comment
 1. O hoho widze słynny zwodniczy cytat Pawłowy którym zwodzi się miliony katolików. Jakież to prostę, wyznaj ustami i uwierz a zbawienie masz w kieszeni. Nie trzeba żadnych uczynków dobrych, nie trzeba przestrzegać 10 przykazań tylko wyznaj publicznie najlepiej zrób show na rynku albo na ulicy i zbawienie zdobyte jak w grze komputerowej xD.

  1. Dawidzie jeśli odrzucasz listy Pawła to jesteś heretykiem i to jeszcze podważasz suwerenność Boga jakoby nie zadbał o swoje księgi. W ten sposób patrząc można podważać biblię jak się chce./ Niech zgadnę. Twoja teologia została zbudowana na stronach antypawłowych? Czyli nie od siebie, nie od Boga, ale piszesz to , co inni Ci podali na tacy.

   Jeśli się mylę co do Twej wiary antypawłowej to przepraszam. Jeśli się nie mylkę, to ejsteś heretykiem i w tej sytuacji popzostaje mi uczynić powinność biblijną za Ciebie gdyż Ty takiej wiary nie masz i siły charakteru:

   “Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich.

   (Ew. Marka 6:11”

   Jeśli kasujesz część Biblii to jesteś tu persona non grata i bądź konsekwentny. Szukaj prawdy tam, gdzie ją rzekomo znalazłeś.

  2. Dawidzie.

   W tym wpisie złamałeś 2 przykazania.

   “Nie morduj”
   “Nie składaj fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”

   To tyle, jeśli chodzi o przestrzeganie dekalogu

   Już spieszę z wyjaśnieniami, dlaczego Cię oskrażyłem

   1. Nie morduj

   (21): Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd. (22): A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny. (23): Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie, (24): zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój. (25): Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia. (26): Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz. [Biblia Warszawska, Mt 5]

   Powiedz mi, czy przed napisaniem swych słów przemyślałeś Je? Czy modliłeś się o autora tego tekstu? Czy prosiłeś o Bożą mądrość. To oczywiście retoryczne pytania. Swoim ironicznym językiem dopuściłeś się morderstwa. Ilu słabych po przeczytaniu Twego komentarza mogło odpaść od wiary, widząc Twoje plugawe owoce? Dlaczego oskarżam Cię o morderstwo? Tutaj z pomocą przychodzi mi list Jakuba, 3 rozdział. Wybacz, że nie zacytuję, ale nie chce robić kilometrowego komentarza.

   2. “Nie składaj fałszywego świadectwa”

   Napisałeś, że ten cytat z listu Pawła jest używany do zwodzenia milionów katolików. I jest to..prawda. Prawie że cała Biblia jest używana do zwodzenia ludzi. Na podstawie Biblii mogę udowodnić np że…

   Nie ma Boga.[Biblia Warszawska, Ps 53]

   Oczywiście, każdy by się połapał (a może i nie…), ale przeciętny katolik nie sprawdza w ogóle, więc można wciskać mu inne zwiedzenia, równie łatwe do obalenia.

   Napisałeś też, że ten cytat to zwiedzenie. Tymczasem…

   (15): Niech nie występuje jeden tylko świadek przeciwko komukolwiek w sprawie wszelkiego przewinienia i grzechu, jakie tamten popełnił. Na podstawie zeznania dwóch świadków lub na podstawie zeznania trzech świadków rozstrzygnie się sprawę. [Biblia Warszawska, Pwt 19]

   Ty zaś wskazałeś palcem na jeden cytat, kompletnie nie zważając na fakt, że świadectwo o Pawle składa Piotr i w sumie wszyscy inni, co mamy opisane w Dziejach apostolskich. No ale pamiętam, że wy, wyznawcy Kubika nie uznajecie Dziejów apostolskich (bo od Kudrańskiego to nie jesteś, skoro piszesz o dekalogu)

   ” Nie trzeba żadnych uczynków dobrych, nie trzeba przestrzegać 10 przykazań tylko wyznaj publicznie najlepiej zrób show na rynku albo na ulicy i zbawienie zdobyte jak w grze komputerowej”

   Zobaczmy więc, co sam Paweł z Tarsu mówi o Torze

   (13): A w dzień sabatu wyszliśmy za bramę nad rzekę, gdzie, jak sądziliśmy, odbywały się modlitwy, i usiadłszy, rozmawialiśmy z niewiastami, które się zeszły. [Biblia Warszawska, Dz 16]

   Paweł świętował szabat (kontekst całego rozdziału nie pozostawia wątpliwości) sprawdź też Dz ap 17;2

   Dzieje 17;10 Barnaba i Saul głosili tam Mesjasza a Berejczycy sprawdzali w pismach (W tanach bo wtedy nic innego nie było) i zostali nazwani “szlachetnego usposobienia”

   Dzieje 21; 18-26 Dowodzą temu, że Paweł nie miał problemu by poddać się oczyszczeniu by udowodnić, że przestrzega Tory

   Dzieje 22, Paweł składa świadectwo sam sobie, nie wahając się wspomnieć o tym, że był mordercą.

   Dzieje 23;3-5 w piątym wersecie Paweł wyznaje swój grzech, powołując się na Księgę Wyjścia 22;28

   Dzieje 24;14-21 w tym fragmencie widzimy, że Paweł służył Bogu Izraela, wierząc we wszystko co jest w prawie i u proroków

   Dzieje 25;8 Paweł twierdził, że nie zawinił w niczym Torze, świątyni i cesarzowi a i żydzi nie mogli mu tego udowodnić (Gdyby tak było, wiedzielibyśmy o tym) Dalej w wersecie 11 Paweł mówi, że jest gotowy umrzeć, jeśli coś takiego uczynił.

   Rzymian 2;25-29 Paweł chwali tych, którzy pomimo braku obrzezania, przestrzegają Tory

   Rzymian 6, Paweł mówi, byśmy nie żyli już w grzechu. Czym jest grzech? Paweł spieszy z odesłaniem nas do ..Tory w Rzymian 7;7

   2 list do Tymoteusza 3;16 Paweł twierdzi, że CAŁE PISMO jest natchnione przez Boga, pożyteczne nauki, do wykrywanie błędów itd. itp. Oczywiście odwoływał się tutaj do Tanach czyli do Tory także.

   I mógłbym tak dalej, ale nie chce mi się. Wyjaśnię jeszcze cytat, który uznałeś za “zwodniczy”, lecz zacytuję troszkę więcej

   (1): Bracia! Pragnienie serca mego i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawieniu Izraela. (2): Daję im bowiem świadectwo, że mają gorliwość dla Boga, ale gorliwość nierozsądną; (3): bo nie znając usprawiedliwienia, które pochodzi od Boga, a własne usiłując ustanowić, nie podporządkowali się usprawiedliwieniu Bożemu. (4): Albowiem końcem (celem)* zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy. (5): Tak bowiem Mojżesz pisze o usprawiedliwieniu, które jest z zakonu: Człowiek, który spełnił zakon, przezeń żyć będzie. (6): A usprawiedliwienie, które jest z wiary, tak mówi: Nie mów w sercu swym: Kto wstąpi do nieba? To znaczy, aby Chrystusa sprowadzić na dół; (7): albo: Kto zstąpi do otchłani? To znaczy, aby Chrystusa wywieść z martwych w górę. (8): Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy. (9): Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10): Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11): Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. [Biblia Warszawska, Rz 10]

   * nawias mój

   po kolei.
   Izrael, tak jak dzisiejszy kościół rzymski ma talmud i tradycję ustną. Na podstawie tradycji ustnej, poganie nie mogli być zbawieni i nie mogli służyć Bogu Izraela, chyba że staną się prozelitami (Musieliby przejść konwersje na judaizm) Co było sprzeczne z Bożym słowem (pomijając obrzezkę, bowiem Tora nakazuje by każdy poganin był obrzezany, jeśli chce służyć Bogu Izraela Nie, nie jestem obrzezany i nie zamierzam być). Dodatkowo oczywiście żydzi niestety (i stety jednocześnie) odrzucili Mesjasza.

   W wersetach 6-8 Paweł odnosi się do 5 księgi Mojżeszowej

   (11): To przykazanie bowiem, które ja ci dziś nadaję, nie jest dla ciebie ani za trudne, ani za dalekie. (12): Nie jest ono na niebie, aby trzeba było mówić: Któż nam wstąpi do nieba i do nas je sprowadzi, i nam je oznajmi, abyśmy je spełniali? (13): Nie jest też ono za morzem, aby trzeba było mówić: Któż nam się przeprawi za morze i do nas je sprowadzi, i nam je oznajmi, abyśmy je spełniali? (14): Lecz bardzo blisko ciebie jest słowo, w twoich ustach i w twoim sercu, abyś je czynił. [Biblia Warszawska, Pwt 30]

   Przykazania Tory nie jest zbyt trudne i zbyt ciężkie. Stają się takie, gdy ktoś jest legalistą i nie pozwala się prowadzić Duchowi Świętemu, lecz próbuje to robić na siłę, niczym faryzeusze na podstawie talmudu.

   I przejdźmy do tych zwodniczych wersetów 9-11 a w zasadzie tylko do 9, reszta się sama wyjaśni. No więc…

   “(9): Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. [Biblia Warszawska, Rz 10]”

   1. Wyznanie ustami..

   (42): Mimo to jednak wielu członków Rady uwierzyło w niego, ale gwoli faryzeuszów nie wyznawali swej wiary, żeby nie zostali wyłączeni z synagogi; [Biblia Warszawska, J 12]

   Możesz wierzyć, lecz wypierać się tego. Nie przyznawać się, iść ciągle na kompromis w strachu przed tym światem

   (32): Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie; (33): ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie. [Biblia Warszawska, Mt 10]

   i Wiara….

   (6): Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają. [Biblia Warszawska, Hbr 11]

   (16): Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. [Biblia Warszawska, Mk 16]

   Paweł postawił literę “I” oraz dopisał dalszą część zdania. Jest to tak wyraźne, a jednak tak trudne do zobaczenia.

   (13): Dlatego w podobieństwach do nich mówię, bo, patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją. (14): I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. (15): Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył. [Biblia Warszawska, Mt 13]

   “Jakież to prostę, wyznaj ustami i uwierz a zbawienie masz w kieszeni.”

   (9): Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; (10): ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. (11): Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. (12): Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13): Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie. [Biblia Warszawska, 1kor 5]

   Sam Paweł nakazuje usuwać grzeszników ze zboru. Tak więc Twoje słowa to oszczerstwo.

   Ale takie rzeczy się dzieją, gdy ktoś bez Ducha Bożego, bez miłości i chęci poznania prawdy i też kompletnie nieutwierdzony chwyta się za list do Rzymian, jedną z najtrudniejszych a może i najtrudniejszą do zrozumienia ksiąg Biblii. Jak to napisał pewien niepierwszy papież…

   (15): A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; (16): tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie. (17): Wy tedy, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście, zwiedzeni przez błędy ludzi nieprawych, nie dali się wyprzeć z mocnego swego stanowiska. (18): Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy. [Biblia Warszawska, 2p 3]

   Tak więc Dawidzie, porzuć swój intelektualizm i przyjmij słowo Boże z pokorą, takie jakie ono jest. Mam nadzieję że coś Cię ruszyło. Na yt znajdzie serię nauczań “paradoks pawła” a i w modlitwie znajdziesz zrozumienie słowa Bożego. To, że ktoś używa danego cytatu do zwodzenia, nie znaczy że Biblia jest zwiedzeniem. Gdyby tak było, to całą Biblię musielibyśmy wyrzucić do kosza.

   Łaska Tobie i Shalom od Boga Ojca i Pana naszego, Jeszua HaMaschiach

 2. ad. 2
  a seks oralny to co? toż to sodomia tak samo jak anal.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: