Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy demony znają nasze myśli?

Ostatnimi czasy zacząłem rozmyślać nad dylematem jak w tytule artykułu. Bliskie mi było pojęcie podszeptu demonicznego, ale nie byłem do końca pewien czy demony mają możliwość poznawania naszych myśli. Stąd postanowiłem zgłębić temat z czym się dzielę z Wami.

 

 

Po pierwsze, musimy sobie uświadomić, że demony kimkolwiek są według badaczy, czy upadłymi aniołami, czy duchami gigantów, to są jedynie istotami stworzonymi i nie mogą mieć tych samych cech co Bóg wszechmogący, który jest wszechwiedzący. 

Anioły mają duże zdolności wykraczające poza nasze możliwości poznawcze, ale mają także swoje ograniczenia.

Na ten przykład nie wiedzą, kiedy będzie powrót Jezusa Chrystusa.

 

“Ale nikt nie zna tego dnia ani godziny, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. ” Mk 13:32

 

Demony nie są jak Duch Boży wszechobecne. Jeden zły duch nie może być w kilku miejscach na raz. Tylko Duch Boży na taką możliwość.

Stąd budują one poprzez swoich ludzi system totalnego nadzoru i inwigilacji, którego symbolem jest wszechwidzące oko Horusa. S

Szpiegujące nas smartphony, facebbok itp.

 

 

Z drugiej strony 2 Kor. 10 i inne fragmenty sugerują, że demony mogą wpływać na nasze myślenie. Czy potrafią czytać nasze myśli? Wiemy, że Jezus znał myśli ludzi (Mt 9: 4, 12.25, Marka 2: 8, Łukasza 6: 8, 11:17). Bóg zna myśli ludzi (Rdz 6: 5, Ps 139 itd.). Ale nigdzie nie powiedziano nam, że szatan lub demony znają ludzkie myśli.

 

 

W drugim rozdziale księgi Daniela czytamy:

 

” Daniel odpowiedział królowi tymi słowy: Tajemnicy, o którą pyta król, nie mogą wyjawić królowi ani magowie, ani wróżbici, ani czarownicy, ani astrolodzy. (28) Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice i wyjawia królowi Nebukadnesarowi, co się stanie w przyszłych dniach. A twój sen i twoje widzenie, które ci przeszły przez głowę”

 

Mający ewidentnie kontakt z demonami astrolodzy, czarownicy i wróżbici, tarociści nie potrafili rozpoznać o czym śnił Nebukadnesar jakby nie było człowiek będący w obozie demonów. Nie był to wszak Boży człowiek, a mimo wszelkie media demoniczne, czyli osoby pośredniczące między człowiekiem a demonami nie zdołały przejrzeć snu króla.

One nie potrafiły nawet ustalić o czym śnił, choć uważam osobiście, że jest demon odpowiedzialny za sny. Po prostu nie wszystkie sny są od Boga i nie wszystkie sny są od demonów.

 

 

 

Oczywiście, demony są w doskonałej pozycji, aby wydedukować, o co nam chodzi, skoro widzą nas z zewnątrz. Wiedzą dokładnie to, co czytamy, oglądamy w telewizji, podsłuchują nasze rozmowy, widzą nasze reakcje fizyczne, słyszą nawet nasze “prywatne” słowa i bez wątpienia potrafią czytać nasze wyrażenia. Widzą nas, gdy inni nie mogą, kiedy chcą. Jeśli chodzi o umieszczanie myśli w naszym umyśle lub sprawowanie siły perswazji, nie wiem, jak to działa – być może istnieje forma telepatii, dzięki której wysyłają wiadomość, zasadzają pomysł, nie będąc w stanie dokładnie przeczytać tego, co my “.

 

Czymś masowym jest fakt zaangażowania demonów  w rozpraszanie nas podczas modlitwy, ale myślę, że nie muszą oni być w stanie odczytać naszych umysłów, aby to zrobić. Jeśli kłóciliśmy się z naszym współmałżonkiem, jeśli nasze dziecko jest chore, jeśli jesteśmy zmęczeni i niedotrzymaniem terminów, mogą  to wszystko zaobserwować i szeptać do nas celem rozproszenia. Ich celem jest zrobić bałagan w naszym życiu aby zagłuszyć głos Boży i być podatnym na ich podszepty. Przykładowo, para małżonków od dłuższego czasu się kłóci między sobą.  W międzyczasie pojawia się jeden lub jeszcze kilka innych problemów.  Żyją oni w pośpiechu, brak czasu na przemyślenia. Pojawia się odpowiednia okoliczność np tej żonie. W pracy lub gdzieś poza spotyka przystojnego i miłego mężczyznę. Nagle słyszy głos “zobacz, jesteś warta czegoś więcej niż Twój okropny  mąż”. W tym decydującym momencie pojawia się sytuacja decyzyjna: odejść od męża do atrakcyjnego mężczyzny czy walczyć o związek. Szatan (przeciwnik, oskarżyciel) tylko i aż kusi, ale to my decydujemy.

 

 

Świat i ciało również zapewniają własne rozproszenie, nawet poza diabłem – a ciało zdecydowanie wie, o czym myślimy. On ma pieniądze, ona ma długie nogi, nie to co mój mąż, moja zona..

Słuchając nas i widząc, co robimy w naszych umysłach, demony mają dobry pomysł na najlepsze rzeczy, które nas przyciągają. Jest to ważne przypomnienie dla nas i naszych dzieci, że to, co czytamy, patrzymy, patrzymy i słuchamy, daje z jednej strony Ducha Świętego i prawych aniołów, albo demony z drugiej strony, amunicję w ich wysiłkach zmierzających do wojny w nasze umysły. Jeśli mam atakującego mnie wroga, nie ma sensu wręczać mu załadowanej strzelby. Niestety jak wspominam to od pierwszego mojego filmu Watykan i jego agenci zacierają różnice między tym com jest święte a święte nie jest.

 

Żyjesz światem, masz duchy tego świata.

Żyjesz Prawem Bożym, żyjesz Duchem Bożym. Duch Boży mieszka  w Tobie.

 

Jest wielkim pocieszeniem świadomość, że  wróg mojej duszy nie ma nieograniczonego dostępu do mojego umysłu. Potrafi uderzyć w drzwi i krzyczeć w oknie i wykrzyczeć swoje oskarżenia, ale nie może wejść na teren mojego umysłu (który jest połączony z moim mózgiem, częścią mojego ciała, która jest świątynią Boga), ponieważ Duch Święty jest w miejscu zamieszkania . Nie dziwmy się więc, że obecna nauka i nowoczesne technologie, chcą wpłynąć na nasz mózg. To jest wojna o mózg. Dziwię sie ludziom zakładającym okulary VR, gdzie smatphon zbliżony jest do mózgu na ok 10cm

 

 

Wszyscy usługujący w uwalnianiu zgodzą się ze mną w przekonaniu, że  nie chcemy przeceniać potęgi demonów w naszym życiu, ale też nie chcemy tego nie dostrzegać i udawać jakby duchów nie było. Jest gro stron teologicznych, gdzie nic się nie mówi o świecie duchowym. Jest tylko teologia. Czasem zaczynam się zastanawiać czy jest to celowe działanie, czy ci ludzie są sami zwiedzeni.

 

 

Kiedy spada na nas beznadziejne poczucie lęku i złego przeczucia, coś idzie nie tak w danej dziedzinie zabezpieczamy się krwią Chrystusa, by nas osłoniła i ochroniła.

Niedawno miałem serię odwiedzi w nocy. Hmm No cóż mam wielu wrogów, którzy bardzo chętnie by przypisali mi łatkę. Czytają blog, gdyż wiedzą, że są tu ciekawe tematy, ale by mnie w jednej chwili zniszczyli, a więc  nie napiszę o szczegółach. Napisze tylko to, że pomodliłem się i problem zniknął.

 

Musimy wypowiedzieć modlitwę, aby demony także słyszały  sprawiedliwych wojowników. Myślisz pewnie jak to Tym, taki grzesznik… Jesteś usprawiedliwiony w oczach Boga. Może jeszcze grzeszysz, ale walczysz z grzechem i Bóg Cie nie odrzuca, a jednocześnie nie odrzucając daje Ci moc walki z tymi przegranymi duchami.

 

Jezus odpowiedział na głos Szatanowi podczas pokusy. Zacytował Pismo, aby diabeł mógł to usłyszeć, być może także dla korzyści świętych aniołów. Kiedy przeciwstawiamy się diabłu, nie zawsze należy mówić głośno (lub głośno mówić, na przykład w restauracji, w kościele lub w pracy), ale z reguły to ma sens i wartość. Werbalizując nadajemy kształt i ekspresję broni duchowej. AW Tozer zatytułował jeden ze swoich artykułów wstępnych (i stał się tytułem jednej z jego książek), “Rozmawiam z diabłem”.

 

 

 

Są chrześcijanie, którzy popierają masowe lub indywidualne uwalniania, twierdząc, że mogą one wypędzać demony. Ale kiedy dojdziesz do Biblii, odkryjesz, że radzenie sobie z diabłem jest tak proste, jak pójście do Efezjan 6 i założenie zbroi Bożej. W liście do Efezjan 6 jest napisane: “Nie walczymy z ciałem i krwią, lecz z księstwami i mocami”, prawda? Walczymy z demonami i szatanem.

Ale co z tym zrobimy? Najlepszym miejscem do odkrycia jest przeczytanie tego samego rozdziału, prawda? Zauważ, że Pismo  nie mówi: “Idź, aby twoje demony zostały egzorcyzmowane przez chrześcijańskiego egzorcystę”. Pismo nie mówi też: “Idź, poproś kogoś, aby wyrzucił twojego demona.” Mówi: “Załóżcie całą zbroję Bożą” i co ta cała zbroja w rzeczywistości składa się z prawości. Jego serce jest “pancerzem sprawiedliwości”. Kluczem jest zatem żyć sprawiedliwym, napełnionym Duchem życiem i ufać w suwerenną moc Boga. To dlatego mój znajomy Paweł z filmu dzisiejszego nie został uwolniony wcześniej w Krotoszynie. Tutaj potrzeba uświęconego życia i Miecza ducha jakim jest Słowo Boże.

 

 

 

Podsumowując w Biblii nie ma nic, co mówi, że Szatan może czytać nasze myśli. Z pewnością demony słyszą to, co mówimy. Mogą zrozumieć, co mówimy. I jak już wcześniej powiedziałem, są bardzo dobrzy w przewidywaniu wspólnych reakcji człowieka, ponieważ żyją co najmniej 6000 lat.

Przeczytałem w internecie pewną anegdotę. Pewna kobieta  powiedziała kiedyś do pastora: “Powiedzmy to po cichu”, ponieważ bała się demonów słyszących jej modlitwy. Pastor na to: “Cóż, to jest głupie!” Możesz iść śmiało przed tron ​​łaski. W Starym Testamencie nie mówi się: “Dawid szepnął do Pana,” mówi: “I rzekł  Dawid do Pana” . Nigdy nie przeczytamy w nauczaniach Pawła: “Nie mów tego głośno”. Kiedy chciał się modlić, po prostu się modlił i nie przeszkadzało mu to, czy Szatan usłyszał to. Dlaczego? ponieważ żył tak, że szatan i tak nie mógł nic z tym zrobić. To jest problem.

 

Żyj dobrym życiem, a szatan może nawet 24h/ dobę Cię podsłuchiwać. Przy ataku wystarczy Słowo Boże i basta.

 

Updated: 2 października 2018 — 21:54

6 komentarzy

Add a Comment
 1. “Kiedy przeciwstawiamy się diabłu, nie zawsze należy mówić głośno (lub głośno mówić, na przykład w (…) kościele),

  Jeśli we wspólnocie ( kościele, zborze ect.) Nie należy głośno przeciwstawić się diabłu to należy sobie zadać pytanie, czy taka wspólnota jest z Boga czy z Diabła. Pytanie jest oczywiście retoryczne, bowiem gdzie jak nie we wspólnocie jesteśmy najsilniejsi?

  1. a dalej ejst napisane:
   Werbalizując nadajemy kształt i ekspresję broni duchowej. AW Tozer zatytułował jeden ze swoich artykułów wstępnych (i stał się tytułem jednej z jego książek), “Rozmawiam z diabłem”.
   Po prostu nie zrozumiałeś Karolu. Sa sytuacje, kiedy masz złe myśli, a nie możesz na głos powiedziec. np przed rozmową o pracę, czy w kościele podczas przemawiania pastora…..
   ehhh

 2. Drogi Piotrze czy mógłbyś w skrócie napisac o demonie Snow ? Jesli czesto sni mi się diabeł czy oznacza to atak demomiczny?czy już opętanie? Jak się modlić aby się uwolnić od takich koszmarów ?

  1. nie znam Twego życia więc nie wiem czy opętanie. raczej nie..
   Tu sekretem nie jest specjalna modlitwa tylko, ale być może dajesz przystęp w czymś diabłu. Nałóg , brak przebaczenia.
   Zazwyczaj ludziom, którzy się uświęcają nie śni się diabeł.
   Czytaj codziennie Pismo, a przed snem proś Pana Jezusa o ochronę.

 3. mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat

 4. jakie to wszystko zastanawiające…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme